CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10024|Reply: 117

‘Satu Hari 3 Kali Makan Salad, Rumah Saya Penuh Salad’ – Intan Najuwa

Pelakon Intan Najuwa terbuka untuk berkongsi amalan pemakanan harian dan rahsia kecantikannya kepada peminat.

Menerusi video yang dikongsikan di TikTok Inayah Beauty Trading, Intan atau nama sebenarnya Intan Najuwa binti Abdul Wahid mendedahkan hanya mengambil sayur salad sebagai makanan hariannya. Usaha itu dilakukan Intan demi menjaga kesihatan selain untuk memiliki tubuh badan yang ramping.

"Hari-hari makan salad. Satu hari 3 kali salad, rumah saya penuh salad. Tak ada nasi, tapi tu lah macam mana pun nasi kan.

"Sekarang dia dah macam lantak lah asam pedas ke masak lemak ke."

Sementara menjengah ke ruangan komen, rata-rata wargamaya akui usaha Intan itu membuahkan hasil selain ada yang tertanya-tanya bagaimana Intan mampu mengawal nafsu makannya hanya untuk memiliki tubuh badan yang ideal.

Sumber: TikTok Inayah Beauty Trading/OhBulan

Badan ko tetap sekeping je
Boring btul tips ko share ni

Oh tu yg kurus kering tu...bukan takat Berry je ke apa benda produk kurus tu...

Edited by Hoola at 8-5-2024 10:56 PM

kelez ko mak datinsss
kami achik2 kampumg petik ulam jeee

Laaa.... Kongsi la tips bila slim lepas dah beranak ke...

Ohh amalan makan salad ke? Patut la badan dari dulu sampai sekarang menten jah. Atau makan salad semenjak berlakikan orang kayo…

Follow Us
Tak boring ke mkn salad aje haihh,

Cleocatra replied at 9-5-2024 02:16 AM
Ohh amalan makan salad ke? Patut la badan dari dulu sampai sekarang menten jah. Atau makan salad sem ...

Soalan reput kalau kat rumah makan apa. so maybe lah  kat rumah je kot bersalad2 …bila makan2 kat luar, fine dine mesti dah makan best2 …lagipon aritu pegi NZ beriya masak nasi.

.
.
.
bukan ke mkn salad ni angin?

aku hari² mkn hati....kurus jgk...hahahaha

Tak bosan ke hari² mkn salad? Aku sekarang mkn je apa ada, yg ptg jgn berlebih. Cam tak menikmati hidup plak klu pasal nk tubuh cantik kena mkn bercatu dan berjenis. Lgi klu nk fikir pasal kesihatan, aku pun takut hidup lama² sampai 80 tahun, 90 tahun camtu. Klu suami, anak² masih hidup ok je. Klu depa dah takde sunyinya hidup. Aku ni bukan jenis suka berkawan. Kebanyakkn kawan² rapat aku selain suami dan anak² sepupu sepapat yg aku kenal dari kecik. Klu semua ni dah takde baik mati je. Hahaha..sori off topik dah.

fuh makan salad? mmg salad sedap tp tulah, jemu gak and terasa mcm kamben sikit. iols pernah try one week non stop makan salad. hahaha! then after that tgk word salad pun loya.

Tapi tak cantik pun body ko
Kerempeng
Tetek pun leper

Makan lah salad ke rumput ke byk mana pon... klu dh muka mcm semut..xkemana juga la... effort tu kita puji ye..tp nk gtau sesiap..itu je.... semut tetap semut..xkn jdi rama rama... xtau la nk ckp nk reno kt mana... serba tak kena... pipi kembung... dagu sejemput... dahi luas.. muka kembung.... nth... tu belum lg nengok adik dia... lg kesian.. elok2 kakak semut..ada kerengga pula... eh mereput je la kt rumah sis..xpun keja law.  Dlu bljr law kan... patutnya dh stat slow2 tinggalkan lakonan..sbb muka dh xrelevan utk ditonton dikca tbisen...

apa2 pon body dia memang menawan.. nampak sekeping tapi sebenarnya toned and curvy jugak..

iols tak mampu diet mcm tu.. nasi dan lauk pasti

Kacangmanis replied at 9-5-2024 06:53 AM
Tak bosan ke hari² mkn salad? Aku sekarang mkn je apa ada, yg ptg jgn berlebih. Cam tak menikmati h ...

Sis, hari tu viral ada tempat mcm hostel / pondok mengaji utk org2 tua. Mcm best juga tu.

Manusiabesa replied at 9-5-2024 08:54 AM
Makan lah salad ke rumput ke byk mana pon... klu dh muka mcm semut..xkemana juga la... effort tu kit ...

Pipi sheol sekarang tak sekembung sebelum kawen. Batang hidung pun dah tinggi. Tunggu sheol buat tetek pulak la. Maklum la laki kayo. Bila lagi nak tibai duit laki. Pipi adik sheol tu memang tak boleh sorok belakang tiang langsung, kusmangat punya tembun. Kalah acik penyanyi ting ting

zuriey replied at 9-5-2024 08:16 AM
Tapi tak cantik pun body ko
Kerempeng
Tetek pun leper

Mata kita sama. Tak pernah rasa cantik, sebab badan dia macam budak darjah 6. Sheol gigih bergaya ala2 Marion

Akak makan nasi 3 kali sehari, bukan salad 3 kali sehari. Badan akak pun 3 kali ganda (atau lebih) dari badan dia ni

BoongaKertas replied at 9-5-2024 07:46 AM
fuh makan salad? mmg salad sedap tp tulah, jemu gak and terasa mcm kamben sikit. iols pernah try one ...

Dah bukan budaya kita makan salad ni. Memang tak masuk la tekak nak makan hari2. Entah2 sheol ni membongak je peti penuh dengan salad. Dah la salad2 tu kena makan cepat. Kalau tak cepat la layu.

I baru nak berjinak2 makan salad tak amik carbs. I tak nak badan I jadi gundu macam Kuin Kepam