nurulcomfykid Publish time 12-12-2008 12:42 PM

dulu aku penah pakai yg jual kat smart shop tu. Rapid White. ok gak. dulu rm80 kot. skang tatau la ada lagi ke tak...

kalo kat farmasi ada jual tu

aries12 Publish time 12-12-2008 03:25 PM

Reply #6 heddxis's post

rm1500 utk 2h0urs trtment ni kt mne?
nk try la gk..

rm611 Publish time 12-12-2008 03:58 PM

sesiapa pernah buat ceritalah pengalaman, tak letih ke mengangga sampai 2 jam?

kroit92 Publish time 12-12-2008 04:21 PM

semata2 nak putihkan gigi?? :L

gigi kroit kuning gak, tak mo putih, kalo lepas makan lagi pekat warna kuning tu.. :mad:

abah kroit kata gigi kuning maksudnya gigi tu kuat.. :Lgigi kroit dah cam beaver ni, tak pun hamster, 2 kat depan tu besar sket.. dan jongang sket.. :mad: :'(

kroit tolak gigi masuk dalam hari2.. :lol:

ati1402 Publish time 12-12-2008 05:08 PM

ada satu whitening powder menjadi.
sebotol tu RM15 lau x silap.
i beli kat lowyat.net. namanye whitening teeth powder.
just letak kt berus gigi then berus gigi cam biasa..

aamoi Publish time 12-12-2008 08:16 PM

Originally posted by jofizo at 4-12-2008 01:05 PM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
itu mcm kalu, ikut cadangan kat atas tu la. guna kertas pasir........ :lol:
bertambah2 sakit lor....:L:L   

amazed Publish time 12-12-2008 08:20 PM

Originally posted by AsamPedas at 10-12-2008 08:50 AM http://eforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
macam mana nak buat eh? sakit gigi mcm nak pecah pala ni... nak gi dentist ... aku takut gila ngan dentist... :'(

takut giler ngan dentis tak aper lagi... jangan giler kat dentis dah wokeyyyperasan laksibeskot nanti... ciss ;P .....ko cabut ajer sundrik gigi tu.... pakai benang ikat katdoor knob   plankkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkhentam pintu tu... tercabot gigi ko nanti....   senang ajer.. ekk :D   :funk:

aamoi Publish time 12-12-2008 08:27 PM

Originally posted by AsamPedas at 10-12-2008 08:50 AM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
macam mana nak buat eh? sakit gigi mcm nak pecah pala ni... nak gi dentist ... aku takut gila ngan dentist... :'(
salam..cuba asampedas... sumbatkan ubat gigi pada tmpt yg berlubang tu masa nak titon...

tak pun cuba cara amoi nie :)

ketapkan gigi yg sakit tu kuat2. ketap dan tahan kejap.masa ketap tu mmg rasa sakit lor..:L tapi tahan ler..nnt lepas tu sakit tu akan hilang...

good luck:loveliness:    

amazed Publish time 12-12-2008 08:29 PM

Reply #36 aamoi's post

wokeyasam!!!ketapjgn tak ketap.... dengarcakap aamoi nih... wokeyyy:victory:

aamoi Publish time 12-12-2008 08:33 PM

Reply #33 aisida's post

ada arrr....:$   

setiakawan Publish time 12-12-2008 11:31 PM

just nak share aje...
mase aku kecik... kalo aku sakit gigi..
korang nak tau bapak aku wat ape..
dia panaskan dawai besi sampai merah menyala.
lepas tu cucuk kat gigi aku yg sakit tu...

aku punyer ler takut....
so aku nganga sebeso yg boleh...
oiiii ngeri.... yelah kalo terkena bibir ke gusi..tak ke naye..

tapi lepas bapak aku cucuk... terus baek..
tak sakit lagi.. sembuh terus..

tapi sakit gigi aku sebab banyak makan gula2 ngan coklat... yelah mase kecik..

tapi bila beso.. aku tak wat ler..
ngeri oiiii..
aku lebih banyak guna teknik picitan kaki..
teknik nie makan masa tapi berkesan...
dan tak de kesan sampingan...
penyembuhannyer cara dalaman...

ctredzuan Publish time 13-12-2008 06:30 PM

kalau tak silap biasaya kalau kulit putih gigi akan kuning, kalau kulit gelap @ sawo matang sket biasanya gigi putih, rata2 kalau perhati normal mcm tu

pakupayung21 Publish time 13-12-2008 11:32 PM

kalu petua org lama ko tonyoh la arang...
aku slalo gak wat..x pon kalu ko senang nak dptkan bekalan strawberry ko bule gak tonyoh kalu rasa x mampu nak tonyoh arang tu:lol: :lol:

takat aku wat ni alhamdulillah la org kata gigi aku putih..la ni kuning balik la pasai aku da lama benti wat..lgpon aku ni peminum nescafe tegar:$

aries12 Publish time 14-12-2008 12:21 AM

owhh..
mnjadi ek kalo tonyoh ngn arang?
hmm..
mcm nk try jek..
ko tonyoh cmne ni?

pakupayung21 Publish time 14-12-2008 02:05 AM

Reply #17 aries12's post

time rajin aku tumbuk arang tu jd serbuk
pastu gosok pki berus gigi
time malas,amik la seketul arang tu..ko gosok la gigi tu..tp jgn telan lak air liur yg ber arang tu..;P

otai_g Publish time 15-12-2008 09:06 AM

RM 1600 utk buat pemutihan gigi kat dentist aku rs sgt x praktikal.
kalo org tu gaji dia 2k balance tinggal 4 rat jerk.
gile punya keje.

aku syorkan guna ubat gogi colgate whitening.
yg ni akan membantu memutihkan gigi.
murah dan berkesan
aku sendiri pun pki ubat gigi ni dan terbukti berkesan.
tp ambik ms seminggu la dgn syarat jgn pki ubat gigi lain,
pki ubat gigi ni jerk smpi mati.

hyie Publish time 15-12-2008 09:48 AM

Reply #19 otai_g's post

a'a btul tu. pakai colgate whitening. kalo x silap penah terbaca sorg porumer pnah bitau, pas 14 hari gigi bliyau nampak cam puteh sket la..

aku pakai pearl drops je..kdg2 pakai colgate whitening tu ...

dewi64 Publish time 15-12-2008 10:17 PM

pegi jmpa dentist,dia check dulu mcm mana seriusnya warna gigi tu,aku dulu dah buat,doctor tu bagi satu jenis cecair,dan dia buat sarung gigi(acuan gigi)jadi kita sapu cecair tu pd acuan lepas tu kita pakai,beberapa jam,sebaiknya waktu mlm,klu dah rasa putih kita stop pakai.klu kuning kita pakai lagi,cecair dlm tiub mcm gel aje,tiubnya kecik aje,tapi tahan lama putih,

AinunMardhiah Publish time 16-12-2008 12:19 PM

Originally posted by orang_kb at 12-12-2008 10:45 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
salam kepada smua..
nak tny nih,ader x apa2 yg dpt putihkan gigi.
masalahnyer gigi kuning nih walaupun selalu berus gigi tiap2 hari..

orang_kb, awak merokok ker? kadang kala warna gigi kekuningan dsebabkan stain rokok, coffee or tea ,buah pinang dan apa apa jua boleh mengakibatkan stain pada gigi ...tapi ianya boleh dihilangkan dengan cara berjumpa mana mana doktor gigi atau dental hygienist mereka akan tolong buat scaling n polishing . Tetapi gigi kuning juga kadang kala kerana dsebabkan apabila kita telah sedikit berusia lapisan gigi luar yang dinamakan enamel semakin nipis maka warna asli dentine lapisan dalam gigi kita akan bertambah menyerlah ... :loveliness:
dan ... majority orang melayu warna kulit kuning langsat dan Allah Maha Mengetahui apa yang eolk untuk Hamba2nya ..maka warna gigi kita memang sesuai dengan kulit kita.. walaupun sedikit kekuningan ..contoh yang paling delkat.. mari kita sama sama tengok negro, wara kulit mereka gelap kan??? cuba peratikan pulak gigi mereka.... terlalu puith .. itulah kekuasaan Allah yang kita kadang kala terlepas pandang....:loveliness:
Apa pun warna gigi kita asalkan sihat kuat, kita ptut bersyukur .. yang penting penjagaan gigi kita seharian untuk mengekalkan bentuk wajah kita, penampilan kita percakapan kita.. dan sebagainya ..kerana gigi memainkan peranan yang penting dalam kehidupan seharian .. takder gigi makan susah, senyum pun sumbing, wajah kat area pipi pun nampak termasuk..hmm nak gigit pun susah kan kan kan?:lol:
Maka , warna gigi tak penting .. InsyaAllah dia tak akan mencacatkan kita sebab memang dah serasi dengan kita punya complexion ..jangan buruk dah lah tu ...:loveliness:

apa pun produk untuk memutihkan gigi, ianya tak akan kekal ..itu hanya bersifat sementara jer... sama gak macam rebonding rambut .. yang kekal itu cuma satu...Ciptaan dan Anugerah yang Allah bagi ...:$Wallahu'alam

[ Last edited byAinunMardhiah at 16-12-2008 01:30 PM ]

syameen Publish time 16-12-2008 02:42 PM

Ibuku pun menyatakan bahawa gigi yang kekuningan tahan lama.
X mudah rosak. Ayahku kategori org bergigi kuning sehingga kini giginya masih mampu bertahan x de masaalah gigi rosak / sakit gigi walaupun berusia 67 tahun.
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: KLINIK GIGI/SAKIT GIGI/GIGI KUNING/PUTIHKAN GIGI/RAWATAN