trilavier Publish time 17-12-2008 02:42 AM

alop.. nak tye.. klo wat scaling tu brape ek price die...
ape lg ek yg dentist twrkn tok penjagaaan gigi nie..
dh lame x g...dh lupe plak..:lol: :lol:

ratusiput Publish time 17-12-2008 02:33 PM

a'ah berape kalau scaling ekk...me kdg2 gosok gigi pun darah2...maybe gusi pn dah nipis la...nak2 kat pangkal gigi tu...mmg nampak gusi dah nipis...lg pn me ske gosok gigi kuat2...kalau slow2 tu cam tak bersih je gamaknye...colgate ade yg baru tu kan...yg colgate profesional tu....dlm 8 hengget lbh skotak beso tu....bagus tak ekk colgate tu...me biase pakai yg total white sbb mulut tak bebau...

ratusiput Publish time 17-12-2008 02:42 PM

cube u berkumuh dgn air garam........(air suam dibancuh dgn garam)...se kumuh mmg sakit sampai ke dalam...tp dlm mase 15 minit camtu...baik dah...masin garam tu yg akan melegakan sakit gigi...tryla...ne tau serasi ke...

kzamam Publish time 17-12-2008 05:03 PM

Reply #138 dewi64's post

Dewi pegi klinik mana yang doc bagi gel tiub dan acuan gigi tu..harga dia cam ner plak..

ratusiput dan trilavier,kalo nak buat scaling pegi la klinik mydental kat cheras..dekat cheras leisure mall tu...dr lee tu baik tak silap harga dia tak sampai RM100.Tapi jangan pegi hari jumaat,ada pasar malam cina..jem gila wooo

mizsela Publish time 17-12-2008 07:42 PM

Gusi aku sakit:L ...aku tergosok gigi dgn kuat.....dah bengkak.....lagi satu, gusi aku dulu slalu berdarah kalau gosok gigi...org ckp x cukup vit c....btul ke??

miyoma Publish time 17-12-2008 08:02 PM

Balas #145 mizsela\ catat

ak dengar dr doktor cakap kalau gosok gg,gosok ngan gusi2 sekali......
kl berdarah itu normal....
mungkin masalah ko ni normal kot..............

mizsela Publish time 18-12-2008 01:56 AM

Originally posted by miyoma at 17-12-2008 08:02 PM http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
ak dengar dr doktor cakap kalau gosok gg,gosok ngan gusi2 sekali......
kl berdarah itu normal....
mungkin masalah ko ni normal kot..............

oh normal ke?risau plak...baru2 selalu sakit mulut,ulserlah,sakit gigi lah.............ingat nk g dentist esok

itik_magic Publish time 18-12-2008 09:49 AM

aku pun nk buang karang gigi ni...bila yer......klinik tang lin ok ler x ramai org.

ratusiput Publish time 18-12-2008 09:54 AM

tp ade yg kate kalau scaling tu sakit skit...ye ke...tkt laks nak buat...anyway ratu kat jb la.........:lol:

miyoma Publish time 23-12-2008 02:42 AM

Balas #149 ratusiput\ catat

bergantung kepada doktor yg buat......
ade yg sakit ade yg tak rasa ape2 pon..............
tp kalauxde air memang sakit scaling

yaszz Publish time 23-12-2008 06:17 PM

Originally posted by dewi64 at 15-12-2008 10:17 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
pegi jmpa dentist,dia check dulu mcm mana seriusnya warna gigi tu,aku dulu dah buat,doctor tu bagi satu jenis cecair,dan dia buat sarung gigi(acuan gigi)jadi kita sapu cecair tu pd acuan lepas tu ...

Hw much dewi?
Ari tu ty2 jer kat kaunter dentist dlm tmn ni. Reger fr 100+, 500+ & 1000.
100 & 500 buat sendiri kt rmh, 1k doc buat.
Entah tak ty detail kt doc, ckp dgn clerk situ jer, ingat nak melawat2 gakler... asyik sebok jer.

IDB Publish time 24-1-2009 10:48 PM

Tadi pegi Klinik Pergigian Aida sebelah stesyen minyak Shell di Kajang...puas hati dgn service beliau...professional and friendly...scaling dlm RM65 (karat tebal)...tak sakit langsung...lepas tu operation RM150 sbb gigi sukar dicabut (dah patah lama dan tak dapat selamatkan)...then beliau jahit balik gusi ...mula-mula takut tapi lepas tu aman.

ocean_gurl Publish time 25-1-2009 12:09 AM

tadi pagi me pi buat rawatan gigi.... scalling buang karang gigi tu....

dah 2 thn tak rawat..tadi buat rawatan...ngiluuuuu sgt.. pas2 die nak clear yg dah termasuk dlm gusi tu, sakit kejap2...:'( :'( :funk: :funk:

butdoktor tu baik..die cuba buat berhati2 n slow2 yg mgkn...smbl2 borak dgn me utk hilangkan rasa sakit me n takut me tu.....:loveliness:

me tak leh jawab, maka dgn itu dok aa...aa..aaa.aa..je laa..;P ;P

bayaran yg dikenakan rm162.00 termasuk ubat gigi khas utk gusi berdarah, kumur gigi tu, berus gigi pun dpt, pas2 ubat n vitaman utk gigi skali....:loveliness::loveliness::loveliness:

after 6 bln nanti nak pi balik utk rawatan scalling dah tak pyh ubat gigi berus bagai..:D:D

[ Last edited byocean_gurl at 25-1-2009 12:11 AM ]

eva4eva Publish time 27-1-2009 11:32 PM

aku nk tanye..sori la klau salah thread..
klau gigi dh rata tp nk cantikkn senyuman bsesuaian dgn gigi tu kt mane nk buat?
aku ade tgk dlm majalah, ina naim ade g satu klinik ni tu cantikkan senyuman dia..contohnyer klau ade gigi taring leh ratakan gigi tu supaya nampak cantik la..mcm ukir gigi la..ade sape2 leh bantu..plz

hikmahurut Publish time 27-1-2009 11:37 PM

bagus info nie

~baju_dalam~ Publish time 13-2-2009 10:30 AM

Originally posted by mizsela at 17-12-2008 07:42 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Gusi aku sakit:L ...aku tergosok gigi dgn kuat.....dah bengkak.....lagi satu, gusi aku dulu slalu berdarah kalau gosok gigi...org ckp x cukup vit c....btul ke??

menurut doktor gigi yg aku rujuk, kalo gusi berdarah/bengkak maknenye ade plak berkumpul..so, cara rawatan yg ssuai adalah scalling..biasenye kalo gusi berdarah ni tak normal..mmg ade mslh...so, rujuk la dentist..kalo nak murah g jelah govement punye..byr RM1 utk daftar pehtu RM2 utk scalling..jumlah RM3 je aku kena aritu..tp kat klinik kesihatan kerajaan la..

~baju_dalam~ Publish time 13-2-2009 10:32 AM

Originally posted by eva4eva at 27-1-2009 11:32 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
aku nk tanye..sori la klau salah thread..
klau gigi dh rata tp nk cantikkn senyuman bsesuaian dgn gigi tu kt mane nk buat?
aku ade tgk dlm majalah, ina naim ade g satu klinik ni tu cantikkan se ...

ukir gigi haram kalo tak salah aku...

miyoma Publish time 14-2-2009 03:55 AM

Balas #157 ~baju_dalam~\ catat

memang haram pon........
tp slap ak kalau nk jadikan gigi semata mata cantik haram kan.........
tu yg ak rungsing ni................:( :(

~baju_dalam~ Publish time 18-2-2009 09:01 AM

Originally posted by hyie at 15-12-2008 09:48 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
a'a btul tu. pakai colgate whitening. kalo x silap penah terbaca sorg porumer pnah bitau, pas 14 hari gigi bliyau nampak cam puteh sket la..

aku pakai pearl drops je..kdg2 pakai colgate whiten ...

pearl drops boleh pakai hari2 ke?2x sehari boleh x???aku tgh gune skrg..aku tkt menghakis je..

khdn Publish time 19-2-2009 08:44 AM

Reply #54 leftarmy's post

my gigi pun sama cam u..i ade gigi susu yg tak patah lagik..i pun baru tau
bila i buat x-ray taun bulan lepas..according to the dentist, gigi saya tak patah..
and ade gigi kat bawah gigi susu saya tuh...it maybe boleh patah nanti or tak kan
patah langsung..kalo gigi tu patah then , die akan pakai kat i braces untuk tarik
gigi yg kat bawah tuh...
i did ask kenapa leh jadik camni....sebab i ingat semua gigi susu akan patah bila
kita nak besar ...die ckp yes memang betui tp in my case maybe di sebab kan
ade batu2 kat bawah gigi susu i tu yg prevent gigi kekal i tu kuar...so gigi kekal
tu cam tersekat la kat bawah tuh...
die kata benda ni pernah terjadik kat org lain pun..so tak de pelik nya...
tp tak semua org la...:lol:
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: KLINIK GIGI/SAKIT GIGI/GIGI KUNING/PUTIHKAN GIGI/RAWATAN