bbakar Publish time 25-10-2004 11:03 PM

TEMPAT MAKAN BEST DI KEDAH

ni, nak tumpang tanya sikit.kot leghah alork stuck kan, kalau kita nak makan satu-satu menda makan yang best kena pi mana?dah cemuih dah la tektiap kali balek gheja makan di pekan rabu saja.kata kalo kita nak makan laksa yaling best dalam pekan alork stuck nak pi kedai mana? mi rebus? nasik kandark? cendoi?mi bandung? mi goreng/apa saja menda makanla.tolong share sikit.balik ni nak godam makan sungoh-sunggoh.:bye:

[ Last edited byjj at 10-9-2006 08:46 PM ]

alahai Publish time 26-10-2004 12:49 AM

ni kena tanya si Niko....
pasai dia saja yang dok loq stuck la ni...

J_Sky Publish time 26-10-2004 08:50 AM

..kalau kedai nasik lemak yg sedap tu aku taulah....sebelah traffic light kat sungai tu......aku pernah makan di situ..mmg sedap .....

masjuana Publish time 26-10-2004 10:16 AM

kalo laksa yg sedappp....kat bgnn ukir depan SPU
mmg menjilat sudu laaa

Nikotina Publish time 26-10-2004 10:35 AM

Originally posted by bbakar at 25-10-2004 11:03 PM:
ni, nak tumpang tanya sikit.kot leghah alork stuck kan, kalau kita nak makan satu-satu menda makan yang best kena pi mana?dah cemuih dah la tektiap kali balek gheja makan di pekan rabu saja.k ...

hg dok mana la nih? leghah?? ahahaha...lama tak dgr word nih.:lol:lol

kalo laksa/bihun sup kalu..hg pi kat bangunan ukir laa tepi city plaza.kalo nasik kandaq banyak dok ada..yg mana sedap aku tatau la pasai aku tak mkn nasik kandaq.:lol kalo utk lunch aku cadang hg pi restoran makwan kat tapak skolah convent lama.aku tak suka mkn tang pekan rabu pasai longkang dia busuk..:lol
actually,tread tmpt mkn ni dah ada dah kat page blakang cuba hg selak2 tgk.byk info kat ctu.

sum1mystery Publish time 29-10-2004 02:43 PM

ada 1 gerai nasi kandaq sedap kat jln Tg bendahara.....dulu kat sini ada pasaraya peladang...skrg peladang dah turup

stretcher Publish time 29-10-2004 02:53 PM

mee abu

sum1mystery Publish time 29-10-2004 03:09 PM

ada 1 kedai pasemboq bes..kat area tg bendahara la jugak....dulu kedai dia tepi esso jln sultanah ni..pas tu pindah kedai plak...trus dah malas nak pi beli...jauh dari umah dah..

stretcher Publish time 29-10-2004 03:31 PM

aku tak boleh pikiaq kedai yang best kat loq staq .. tapi aku teringin nak makan mee bandung .. tang mana best?

rosered Publish time 29-10-2004 04:43 PM

Originally posted by stretcher at 29-10-2004 02:53 PM:
mee abu

mee abu kat tepi kedai kek sayang tu ke?

bbakar Publish time 29-10-2004 11:29 PM

Originally posted by stretcher at 29-10-2004 03:31 PM:
aku tak boleh pikiaq kedai yang best kat loq staq .. tapi aku teringin nak makan mee bandung .. tang mana best?

la ni tak tau la mi bandung mana yang best.tapi dulu masa aku sekolah rendah dulu ada satu gerai kat jalan langgark, dia tumpang kedai kopi cina buat juai mee bandung.kedai tu betoi-betoi depan tesen baih lama.nama kedai tu ishak mee bandung.la ni dia dah tua, tak buat juai mi dah.tapi mi dia ni dulu laku sungguh sampai dia boleh pakai gheta volvo!

pasal mi abu ni kan, aku geli sikit nak makan pasai dengark macam-macam cegheta pasai mi mamak ni.tu aku tektiap kali balek kampung bukan tak ghasa nak masuk rose restoran pekena mi dan murtabak dia.tapi tu la, bila tengok dia hidang mi kat aku paih tu ayark tangan dia dok basah-basah masuk dalam kuah mi aku jadi 'lan' nak makan, ntah, ghasa satu macam geli geleman pulak.kot la ni dah bersih dah tak tau la.

rawa Publish time 30-10-2004 03:25 AM

Originally posted by stretcher at 29-10-2004 15:31:
ni mcm soalan teka-teki.makan mee bandung yang bestnya tang 'makan'. mee abu jln sultanah kuah dia banyak tepung nak bagi pekat.mee sup sedap pi langgar atau kat kedai minum cina di stesen bas (dulu) teluk wanjah,mee bandung kat pekan rabu di restoran bamboo okay juga.:hmm:

deseree Publish time 30-10-2004 09:18 PM

Originally posted by masjuana at 26-10-2004 10:16 AM:
kalo laksa yg sedappp....kat bgnn ukir depan SPU
mmg menjilat sudu laaa

:setuju: selain laksa,bihun sup kedah pun sedap. Tapi tempat makan dia agak sempit, kena makan cepat-cepat. Ramai orang .

Selalu nya saya makan kat pekan Rabu.

Kalau nak makan sate, saya makan kat atas city plaza. kat food court.

Joe Hahn Publish time 4-11-2004 03:14 AM

nasi ayam sedap kat alor star ado tak

stretcher Publish time 4-11-2004 09:16 AM

nasik hat bagi kat ayam ka?

Conman Publish time 26-3-2005 05:08 PM

Bagi naik sikit...

rafflesia Publish time 27-3-2005 11:49 AM

kalau mee goreng mamak= mee abu ljn sultanah
laksa = laksa kuala kedah/restoran mama
nasi ayam= kat kopitiam kanchut
tomyam=lot 4 medan kota
western food = restoran pak tuan jln sultanah
nasi campur= res seri pumpong
hot plate= food court pacific

millennium girl Publish time 27-3-2005 01:38 PM

Originally posted by sum1mystery at 2004-10-29 03:09 PM:
ada 1 kedai pasemboq bes..kat area tg bendahara la jugak....dulu kedai dia tepi esso jln sultanah ni..pas tu pindah kedai plak...trus dah malas nak pi beli...jauh dari umah dah..

ooo.. dah pindah ke situ ke?xpnh tau kedai tu pindah ke mana sejak diaorg pindah.explain sket kat tg bndahara tu..belah mana?dkt kedai apa?bgnn apa?

Nikotina Publish time 28-3-2005 09:20 AM

Originally posted by rafflesia at 27-3-2005 11:49 AM:
kalau mee goreng mamak= mee abu ljn sultanah
laksa = laksa kuala kedah/restoran mama
nasi ayam= kat kopitiam kanchut
tomyam=lot 4 medan kota
western food = restoran pak tuan jln sultanah
nasi...

fuhh..ni mmg sah kaki makan nih semua tempat dia tau.:lolhg dok mana la nih rafflesia? tomyam kat lot 4 medan kota..? dekat umah ayah aku tu..sedap kaa:hmm:

alongarts Publish time 28-3-2005 11:18 AM

selalunya bila aku balik kpg bini aku MESTI ajak aku p beli nasik awie kat jln putra bersebelahan shell tu.... sedap dan rega memang morah la... aku pulak mesti pekena nasik royal kat pantai johor tu... nie nak balik pulak dah hujung bulan 4 nie...
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: TEMPAT MAKAN BEST DI KEDAH