Mentos Publish time 2-6-2005 07:14 PM

Originally posted by puteri at 2-6-2005 04:54 PM:

:setuju::setuju:...........nanti anak akan jadik pandaiiiiinyeeeeeee:2lol::2lol:
macam anak puteri yang first minum 3 plus..adik dia minum 1 plus...harga dia pun ok:bgrin:

bab harga tu .. mmg poket ni :bgrin: :bgrin:

puteri Publish time 3-6-2005 10:18 AM

Originally posted by Mentos at 2-6-2005 07:14 PM:

bab harga tu .. mmg poket ni :bgrin: :bgrin:

tu la pasalllllllll:lol:lol

mia_qistina Publish time 3-6-2005 09:45 PM

kalo tanya kat mana-mana doktor pasal susu anak ni, sebenarnya sumanya sama....regardless ada DHA ker apa ker.Ini mia pernah tanya kat paeditrician sendiri lar. kalo ikut doktor, kandungan DHA, vitamin ker etc yg dlm iklan cuma gimmick pengeluar susu tu. dan mia memang setuju lar yg susu ni kena ikut perut anak. anak mia dulu memacam jenis susu try....sudahnya settle for susu Enfa...bila dah umur setahun kalo tak silap, dia selalu sembelit so mia try dumex 1 plus dan serasi lar sampai sekarang.

halimijuliana Publish time 4-6-2005 12:58 PM

Anak saya dua2 minum susu dumex.......

setakat nie Alhamdulillah.... Kedua2 nya sesuai....:)

bigdaddy Publish time 6-6-2005 02:28 PM

saya dah try bagi my little munchkin tue dumex.....tp dia takmau...dia nk jugak enfagrow......aaddeeiihhhh setin jer dah RM67.....aper nk buat dah itu yg dia serasi......

nurkasih74 Publish time 13-6-2005 12:42 AM

anak2 saya breasfeed sampai umur lbh krg 2 thn. so lepas tu bagi dia dumex 1 plus n now abg 3 plus..tapi flavor mesti coklat. alhamdulillah.walaupun dumex ni dlm range susu 'termurah' tapi saya tgk anak2 membesar dgn daya kecerdasan n ketangkasan yg memberangsangkan..sebenarnya, susu ni taklah contribute byyk sgt dlm perkembangan otak anak2..(my opinion)...so, kalo nak try bagi anak susu, better start dgn yg harga murah..kalau dia nak, alhamdulillah..selamat...heheh...

p/s..sapa2 yg pergi klinik kesihatan kerajaan utk check-up anak2...mintaklah setin susu free drp depa..my doter dah brapa bulan underwight..bagi susu pelbagai brand drp supermarket memang dia takmo..sekali tu nurse bagi susu 'hak kerajaan malaysia' brand 'wahi'..alhamdulillah...laju jek abis setin beso tu...tak taulah kenapa n apa rasa dia...tapi kenapa brand ni takde kat pasaran hek?

Mentos Publish time 15-6-2005 10:59 AM

Originally posted by bigdaddy at 6-6-2005 02:28 PM:
saya dah try bagi my little munchkin tue dumex.....tp dia takmau...dia nk jugak enfagrow......aaddeeiihhhh setin jer dah RM67.....aper nk buat dah itu yg dia serasi......

bigdaddy,
u kasik dumex 'natural' ke?
my son takmo jugak yg takde perisa tu .. dia nak yg ada perisa honey je. coklat pun takmo ..

tp klu ur doter suka enfagrow .. ikut je la. as long as dia nak minum..

hias2005 Publish time 22-8-2005 10:46 AM

nak tanya pendapat u all. my son from birth untill 5 month i bg susu NAN-1. o.k jek. then i tuka susu so i bg die Dumex step 1. yg ade max IQ tuh. yg biasa jek rege kalo yg 800gm tuh dlm RM 14 la. skang die dah 6 bulan so lebih kurang sebulan dah la i tuko susu. dan dlm masa sebln tuh jugak die ade ruam lampin. ade kene mengena ngan susu ke ha. Dr. kata sbb pampers. mmg i nih selalu main sempat jek beli pampers ikut mana yg ade offer masa tuh. tp mostly mmg pakai pet pet. tp skang nih i mmg dah x tuko2 dah pamper dah kembali kpd pet pet. but ruam lampin die x mo hilang2 jugak. kesian kat die. merah2 celah kangkang die. dekat sebulan lebih dah. tolong la sape yg ade idea. mcm2 cara dah i cube letak krim la drapolene (betul ke tah ejaannya) pi klinik la Dr. bg krim dgn ubat x jln gak, letak tepung ubi. nih skang i dok try pakai bedak yg berubat tuh ala kaler merah yg masa dolu2 dlm tin tuh. tatau cam ne. mungkin kah sbb susu dumex tuh. tp kalo nak ruam pon nape kat kangkang jek kalo sbb susu la nape x seleuh bdn ke.

ThousandIsland Publish time 23-8-2005 04:40 PM

aku tukar dr Dutch Lady ke Dugro 3-6 (formerly known as Dumex 3 Plus) cos of packaging dia yg menarikss..heheh..

anak2 aku memang jenis bedal jek..
sau perubahan yg paling positif lepas minum dugro ni selera makan derang makin baik.
kalau tak asik susu jek..

hias..
masalah baby ni memang agak payah nak sort out.nak kena trace punca tu.
aku memang jenis tak stick ngan one product. diaper anak tiap bulan mesti lenlain punya.
masalah tu ada gak, memerah atau naik ruam.tapi aku pakaikan ajek..hehe teruknya aku nih..sesambil sapu krim ke losyen ke,slalu salin diaper ke..lelama cam dah immune lak derang.tukar le brand apa pun tak dek masalah kecuali kalau lambat sgt salin esp malam.

aku bersyukur cos dua2 anak aku tak dek masalah dalam kes tukar lampin or susu.

eynda Publish time 23-8-2005 06:33 PM

Originally posted by ThousandIsland at 23-8-2005 04:40 PM
aku tukar dr Dutch Lady ke Dugro 3-6 (formerly known as Dumex 3 Plus) cos of packaging dia yg menarikss..heheh..

anak2 aku memang jenis bedal jek..
sau perubahan yg paling positif lepas minum d ...

Dah 2 org anak rupanya :hmm:

Tengok macam anak darezzzz lagik :cak: Menten jer ye.... :clap:

ThousandIsland Publish time 25-8-2005 01:25 PM

:off: laa.. eynda tak tau ke???
kat sebelah sana ada letak gambo anak2 dara tu.:love:

dideal_2004 Publish time 31-8-2005 12:13 PM

semlm pi giant kelana jaya, borong dumex 3 plus, 5 pek, ada nught sale so sepek 1.4 kg tuh cuma RM20.99 jer
anak dideal 2 org minum dumex 3 plus

epal_merah Publish time 9-9-2005 07:16 AM

anak sy baru 2bln lebih..skrg sy dh stat keja balek, so tpaksa kasik die minum susu formula time office hours..tp, bila sy ada dkt rumah, mmg fully breastfeed la..sy bg minum mamex gold..kira dh 5 hari dh die mnm susu tu dr kul 7 smpi sy balek petang..semalam, bile time die berak..nmpk sgt die kena meneran..smpi merah2 muka n terangkat2 kaki die..3x die berak pun camtu..ta** die pun sy tgk dh jadik ketul2, tp still lembik la..sblm ni tade plk camtu..tade nmpk die meneran + ta** pun cair ajek..tu tanda2 nk sembelit ke arr..risau ni..:(..

purple_orchid Publish time 18-9-2005 08:43 PM

kengkawan..jomla masuk peraduan dumex tuh..saper tahu...ade di kalangan kita yg menang..rezeki anak, saper tahu???? kan..kan..kan....

phoenix Publish time 28-9-2005 11:02 AM

hias 2005,

cian awak..phoenix br je baca..maybe gak sbb susu..tapi cuba tuko diapers pet pet tu..kalau awak tgk thread diapers..mmg stgh tu tak sesuai pakai certain jenama..and mmg stgh ngan pet pet tu jadik ruam..apa kata awak try diapers ..tuko dulu jenama lain yg breathable..cam sealer,huggies red,cari yg jenis cotton-like..bukan plastic cover...tgk ade perubahan tak..kalau awak dah tuko diapers jenama lain..tapi still ruam sume..maknenye maybe susu laa kot..ok..just some suggestion je

abyayangmama Publish time 29-9-2005 02:30 PM

anak saya mula2 tu minum susu Enfagrow A+ tu lepas tu tukar dugro1+Dekat nak abis dugro tu kalo nak 'membuang' teran sampaimuka merah2 sebelum tu cam tak ape2. Sebab susu ke ????nak minta pendapat forummer semua tq.

bubble Publish time 7-10-2005 10:26 AM

nak tanya sket la, apa maksud "keserasian" dalam minum susu formula?..Apakah tanda2 tak serasi jika baby minum susu formula?..muntah2 ke?..ruam ke?..sembelit..?atau semua di atas dan ade tak senarai ke tak keserasian yang lain sbb saya nak tahu utk persediaan :hmm:...Saya fully breasfeed tapi ingat nak campur susu formula bila baby dah 1 year plus insyaallah..

phoenix Publish time 7-10-2005 11:56 AM

epal merah..

kalau awak keje..ape kata kalau cuba pam susu badan..mmg leceh sket tp dgn cara tu, anak awak still dpt minum susu badan and tak perlu laa dia minum susu formula and teran2 ..cian gaks dia gitu kan..sbb kalau dah stst formula, yak dia mmg dah lain sket..ni saye tau dr forum, n susuibu.com..:)

mamahasbi Publish time 7-2-2006 01:51 PM

ape beza dulac,mamex dgn mamex gold tu yer...

byk sgt plak produk dumex utk baby nih.

dlm website dia xde plak citer psl dulac

chammy_girlz Publish time 7-2-2006 05:44 PM

kalau baby ruam lampin try buat gini:

mula2 isi satu cawan air suam (jgn sejuk sgt)ngan 1/2 sudu teh garam.Kendian amik kapas dan sapu kat ruam tu...lepastu kering punggung selama 1/2 minit( sampai kering lah). Dah kering sapukan krim bepanthen atau vesalin.pakai pampers la pulak...

Ulang sehingga ruam ok...selalunya ambik masa 1 hari aje...
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8
View full version: Susu Dumex....