AznieBunnie Publish time 11-1-2008 11:37 AM

Reply #58 HoneyD's post

supaya yg indah itu sentiasa kekal indahnya.
supaya yg sedap itu akan sentiasa terselindung sedapnya.
ah... malu i :P

HoneyD Publish time 11-1-2008 11:41 AM

Reply #60 AznieBunnie's post

:lol: :lol: :rf: ;P

zaida Publish time 11-1-2008 12:03 PM

Reply #52 kainbatek's post

sama la... my 2nd baby dah nak masuk 5 bln... tp x gi ngurut lg ni... bukan apa, rasa mcm malas jer nak gi umah org ngurut tu...

tp bila dpt ngurut tu, mmg rasa nak jer lg... best ngurut ni... :)

insyaallah dah lapang skit nanti mmg nak gi jugak ngurut...

phoebe Publish time 11-1-2008 12:09 PM

tula..phoebe pun sama la ..baby nak masuk 5 bln gak...tak pi sengkak2 lai...rasa kan rahim cam bawah sket..patutnya bt exercise kemut tu ...doc ckp at least per day 100 time tp selalu jek tak bt..hehe

ajasu Publish time 11-1-2008 12:09 PM

Originally posted by limau_nipis at 11-1-2008 11:36 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

doc suluh lampu, and i saw the reflection, muka doc pun pucat semacam sebab banyak sgt koyak sana sini.. koyak cam kelopak bunga gitu. bukan in straight line (sebab tak sempat doc nak gunting masa meneran)

ko ckp mcm kelopak bunga nih teringat cite mak aku
mak aku kata rahim kita nk bukak 10 cm tuh mcm 5 kelopak bunga
dia akan terbuka satu-satu,... sebab tuh kita kena tunggu bukak 10 cm jugak
(memula aku heran gak mane mak aku nampak kelopak2 nih...rupanyer mmg ada ek doktor bgtahu gitu..)

pastu even kita rase nk teran sgt2 dah kena tunggu...nk elakkan koyak dalam yang teruk
n probably koyak luar..
masa aku bersalin sulung lagi la..dh 10 cm bukak pon doktor suh tunggu betul2 nk teran baru teran
bagi jalan tuh lega dulu...tapi aku pon cm limau, jahit banyak banget:$
dah 3 4 mggu bersalin pon sengal n phobia jek bwh tuh...:mad: :mad:

numbwings Publish time 11-1-2008 01:57 PM

benda2 ni sume kena ada support dr suami.
isteri aku..mmg aku suh dia pantang 140 hari.aku kesian tgk dia bersalin..so aku sendiri nk hilangkan fobia tuh aku kena pantang gak la

AznieBunnie Publish time 11-1-2008 02:08 PM

patut la hubby kata dia tak kisah if nak lanjutkan posa 100 hari tu... dia kata anu me terkulai.
but mine buka 6cm jer weh. doktor potong 2 then pusssssh! mana lagi 1 kelopak me?! :P

azmira81 Publish time 11-1-2008 03:38 PM

Lepas bersalin, kena tunggu berapa lama plak tuk period pertama? I dah nak masuk 38 hari dah, tapi xperiod2 lagi.. :funk:

phoebe Publish time 11-1-2008 04:06 PM

Reply #67 azmira81's post

dont worry..kalo u bf memang normally akan lambat period...anyway kenaap u nak cuak if tak period lai...

kainbatek Publish time 11-1-2008 04:22 PM

Reply #57 AznieBunnie's post

asieyyyy

malu laaaa
hik hik hik

tu semua dah kira kreatip la tu
hek hek hek

suraya76 Publish time 11-1-2008 08:30 PM

Originally posted by ajasu at 8-1-2008 11:25 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
bak kata cik dee la..badan nk pakai lama
tapi ikut org la, kalo rase x boley nk wat camne??

tapi kalo nk pantang juga, pujuk2 la cik abg
insyaAllah leh kot asal niat kita baik ada la jalan n ...

mana tak kesian..
selain menghitung hari bila baby nak keluar..
dia duk hitung berapa lama lagi dia kena puasa..
sedih gak...

azmira81 Publish time 12-1-2008 12:56 PM

Reply #68 phoebe's post

Kalau tak period sebab lekat, alhamdulillah... :loveliness:

azmira81 Publish time 12-1-2008 12:58 PM

Tapi boleh lekat ke tanpa tunggu period yang pertama lepas bersalin? ader ke???

ajasu Publish time 12-1-2008 05:03 PM

Reply #72 azmira81's post

ada..ikut kata doktor biasa ovulation akan berlaku dulu
then baru period...
so kalo x period2...then pregnant tanpa period mmg posibble

hairanaz Publish time 13-1-2008 04:30 PM

Originally posted by azmira81 at 12-1-2008 12:58 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Tapi boleh lekat ke tanpa tunggu period yang pertama lepas bersalin? ader ke???

ada....saya lah orang nyer ! hehehe....:lol:

yang lekat tanpa period pertama tu berlaku bila masa penghasilan telur yang pertama selepas bersalintu.....terus berlaku persenyawaan....maka telur yg kuar tu tak mati.....sbb dah jadik fetus (janin) kan......so tak kuarla period....

yang kita dok period2 tu sebab telur (ovum) yg kuar tu tak disenyawakan .....so bila tak di senyawakan,ia mati...bila ia mati.....ia akan kuar bersama darah haid.....sbb tu kita period......

kalau kita fully breastfeed (100% susu ibu ,tak campor formula) kebiasaannyer mmg kita lambat period....paling awal period pon lepas 4 -6 bulan selepas bersalin.

azmira habis nifas masa hari yang ke berapa? saya ni jenis nifas lambat habis....biasa nyer 48 -50 hari baru nifas habis dan bulih sembahyang......dan saya pulak mmg fully breastfeed anak2....setakat ni paling cepat period lepas 5 bulan bersalin and paling lambat plak masa anak saya omo 11 bulan baru period balik....untuk anak yang ke-empat nie, tak tahu lagi la....setakat ni baby omo nak masuk 2 bulan mmg lom period lagi...:loveliness:

[ Last edited byhairanaz at 13-1-2008 04:33 PM ]

ajasu Publish time 13-1-2008 08:12 PM

Reply #74 hairanaz's post

hairanaz, tak tahu yang hairanaz dh bersalin..!!
Tahniahhhh...baby boy ke girl..??:loveliness: :loveliness:
masa mengandung tuh tau..dhbersalin nih tatau

cahaya_hidup Publish time 13-1-2008 10:36 PM

tahniah hairanaz..
jaga diri bebaik...

cahaya_hidup Publish time 13-1-2008 10:37 PM

suami kena pose 100 hari
bole tahan ke?
:D :D

alysa79 Publish time 14-1-2008 11:47 AM

taniah pd semua yg bjaya bertahan selama 100 hari.. :loveliness:

kita x sempat abis pantang... hari ke 60 dah kena layan hubby.. x nak salahkan hubby sorang.. kita pon mreyam sama...:$ nifas abis x sampai 2 minggu luka bawah kering..darah nifas pon kering... utk anak 1st kita x peyod dlm 4 bulan gitu tp after 4 bulan sangkut lg sorang...

After bersalin anak kedua.. sama gak.. lepas abis nifas kita cepat2 amik ubat perancang keluarga... lama gak x period dekat 5 bulan gitu.. maybe kita BF bb... takut gak sangkut lg sorang.. alhamdulillah yg kecik dah 1 tahun 6 bulan...

Berurut tu penting.. kita after berurut dlm pantang.. darah nifas klua banyak + tu yg cepat kering...

hairanaz Publish time 15-1-2008 09:51 AM

ajasu...cahaya hidup....tengkiu....:loveliness:

ajasu...hehehe...kita ada announce la kat thread kelahiran .....ada tepek gambar lagik tau...

boy or girl.....? hmmm...jeng jeng jeng......suspeng nih......GIRL lagik ajasu......;P

Aina Rihana namanyer.......nampak gaya kenala cuber lagik.....tp nak tunggu la 2,3 tahun ker gitu...penat seh..!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15
View full version: make love lepas bersalin