daisys Publish time 14-7-2006 09:56 AM

Originally posted by muslyn at 13-7-2006 04:05 PM

tukang urut kau, laki ke? eeeiiiiii....

posting kembara tu sebenarnya aku....aku tersilap login la pakai kawan aku punya...
bukan aku yg pi urut da... hubby yg pi urut..tukang urut tu citer kat dia...bg petua sket2...
dia balik citer kat aku...

LadyMarmalade Publish time 14-7-2006 01:20 PM

Originally posted by eynda at 11-7-2006 12:31 PM
Tak sure dah pernah reply ke tak kat topik ni....

Eynda pantang 44 hari jer...hari ke 47 dah settle....lagipun bersalin thru c-sect....takde problem sangat dgn private part...

kita serupa.....c-sect ape ade hal...abis nipas terus onn :lol memula nk ikut jugak 100 days sbb org2 ckp kena tunggu 100 days abis mami kita ckp "ape nk tunggu bukan nyer baby kluar kot bawah...cian lak kat menantu aku" :lol

HerSheys Publish time 14-7-2006 02:30 PM

Originally posted by ananur at 13-7-2006 08:55 AM
me afteri think almost 80+ days kot baru stat projek, mmg mula2 sakit amat, rasa ngilu je kat tempat jahit tu. rasa cam nk terbuka balik. tp rasanya dah baik takkan buleh terbuka kot. mula2 mmg t ...
ana... krim mende tu? ade gambar tak? :nerd:

pestu krim tu nak letak kat mana?

eynda Publish time 14-7-2006 02:53 PM

Originally posted by LadyMarmalade at 14-7-2006 01:20 PM

kita serupa.....c-sect ape ade hal...abis nipas terus onn :lol memula nk ikut jugak 100 days sbb org2 ckp kena tunggu 100 days abis mami kita ckp "ape nk tunggu bukan nyer baby kluar kot b ...

Eynda ni, mama plak yg risau takut eynda ngandung plak...ye la dah on awal2....;)

hasmal Publish time 2-1-2007 04:29 PM

my granny memang tegaskan pasal kepentingan berpantangan terutama tentang pantang 100 hari... sebab katanya takut rahim jatuh, kalau rahim jatuh memang xada ubat dan kita akan merana seumur hidup... my mom also pesan to my hubby jangan bg i drive dlm tempoh 3 - 4 bulan pertama... ada logiknya juga sebab bila kita bersalin, si ibu banyak guna otot utk push, dan banyak urat yg akan putus dan menegang... jd tujuan berpantang ialah utk memperbaiki semula mana2 yg dah terjejas masa bersalin tu... so 4 me utk ML bukan kena tunggu darah kering, yg penting tubuh badan kita sedia... just my 2 cents

hasmal Publish time 2-1-2007 04:37 PM

Originally posted by pearlsweets at 11-7-2006 03:54 PM
eeee... seriaunyer... aku yang akan berpantang tahun depan ni la pulak yang kecut perut dan seriau kat bawah lak hahahahha....

tapi, sejak pregnant masuk 3 bulan setengah nih, hubby tak pernah s ...

:off: memang mengandung anak sulung ni jd g*t*l sikit ek... saya dulu pun masa anak sulung, saya yg slalu kenan kan hubby tp dia plk yg jual mahal sbb takut baby sakit... frustnya jgn kata lah... tp bila anak kedua ni, jd t'balik, hubby yg lebih2 g*t*l, saya plk yg xde mood... slalu letih...

adryn Publish time 3-1-2007 12:36 PM

me on jer bila dah dalam 47 hari ,,,ingat nak tggu 50 hari genap kan tapi...kalau dah tdo sekatil mana leh tahan...masa tuh yelah kan br lahir baby 1st takot giler...macam2 pesanan penaja adryn bagi b4 tut.....heheh kelakar bila ingat balik...:love:

suziey Publish time 8-1-2007 06:06 AM

Nak menyampuk sikit... Su bersalin 1st baby 3 bulan lepas. Masa 1st month tu hubby outstotion sebulan. Hubby balik je malaysia, terus on je. Agak2nya dah tak tahan sgt, tapi taklah sampai tiap2 hari. Mula2 tu seriau jgk, tapi dah lama2 tu, ok je rasa.

pinkzara Publish time 17-1-2007 12:32 AM

Reply #113 pearlsweets's post

tapi make love time pregnancy boleh membantu memudahkan kelahiran.

baju_merun Publish time 17-1-2007 02:21 PM

me kena vakum.. kena jahit banyak gilos smpi rasa serik dah nak beranak lagik. pastu pose "tut" sampai hari yang ke 80++.. tp 1st time wat pas beranak tuh, darah kuar punya laa banyak. sampai terpucat aku laki bini..

smoochie Publish time 17-1-2007 03:22 PM

on bila cukup ari ke-99...:malu:xsempat tggu ke-100...kalu 100 dia nak tempah otel huh

ira79 Publish time 18-1-2007 09:57 AM

so far.. my SIL jer pegang rekod paling lama tempoh nak ML.. sampai umo anak 8bln baru nak ML sbb asben dia ngeri.

my case plak.. adeh.. dlm pantang pun my hubby dah mengendeng2.. siap kena sound ngan mak dia.. penuh bertepek itu ini.. pakai baju buruk2 pun dia turn on gak.. adeh tataula.. so.. cukup jer 44 hari wat kenduri.. balik kl jer start dah projek.. masa anak no 2 pun camtuh gak.. bleh posa 44 hari jer tu pun dia kata tak larat. ehehe.. pelik.. pelik..

but during preggy.. memang my gynea suggest to ML.. my 2 kids mmg lahir the day after ML. means mlmtu ML.. pastu esok pagi tu dah start tanda nak gih spital. mandi wajib cecepat.. pastu angkut beg laa.. both kids.. i just sakit for 3-4 hrs jer then kluarla baby comeyy.. hehe.. 1st one kena jahit 1cm.. 2nd one takde jahit sbb dah bgtau gynea awal2.. hehe.. pakai gynea yg sama utk 1st n 2nd kids.

HARY Publish time 18-1-2007 09:58 PM

:o: eiiiiiiiiii sheram nyer............. bersalin 1st & 2nd me tadak masalah, after 44 days ON jer..........

kali ni, rasa sheram shejuk lak! 22nd.ni, cukup la 44 days, tapi jahitan tu cam terbukak dan parut kat tut boleh rasa alurnya, lagi pun lately cam ada rasa pedih2 skit kat bahagian kiri dalam lubang tut! tapi hubby blum ada tanda2 teringin lagi, agaknya dia pun ngeri gak!!Cemana da???

norsha Publish time 18-1-2007 11:43 PM

Originally posted by ira79 at 18-1-2007 09:57 AM
so far.. my SIL jer pegang rekod paling lama tempoh nak ML.. sampai umo anak 8bln baru nak ML sbb asben dia ngeri.

my case plak.. adeh.. dlm pantang pun my hubby dah mengendeng2.. siap kena s ...

hehehe..sama la cam norsha nya hubby..lum habis pantang pun dah ngendeng2...habis jee mmg terus ngap..

BabyFarid Publish time 23-1-2007 11:32 PM

Reply #2 kiss's post

:setuju: :setuju: :setuju:ramai kengakawan n family pun ckp macam tuh...masa lepas pantang tuh baby masih 'takut' lagi..... bkn aper takut terkoyak.... heheheheh.. ader gak org ckp lepas 100 hari utk awek muda... insyaallah...:music:

cadburylady Publish time 4-3-2007 08:42 AM

Originally posted by fairyjasmine at 5-10-2005 03:15 AM
Ikut Islam- dibolehkan sebaik darah dah kering, after mandi hadas

medically -whenever you feel ready, dr kata ok, ok je..ni kalau mat salleh, darah tak keing lagi dah boleh...(ada mat salleh 2 ...

gila nya mat salleh nihh... dalam darah2 ,.. trauma meneran tu tak ilang lagi,.. dahboleh make love ke???? ada stim kaaaa???? aiyooooooo ini olang...

BellaDeLaRossa Publish time 5-3-2007 01:50 AM

ish sakit pun x hbs lg dah nk tmbah sakit adooiiiii.....:'(

LVgirl Publish time 3-6-2007 01:24 AM

My mom advise me after 100hari baru bersama suami untuk kebalikan urat dan otot dalaman kita kembali kuat but Lv after 1year baru dapat bersama suami coz my hubby kerja kat obesi dan every time dia balik Malaysia atau I visit dia mesti bendera jepun keluar:loveliness:

GreenHawa Publish time 4-6-2007 10:30 AM

sllau GH selepas 3 bulan gitu laa.. sbb hubby pon cam seriau ngan stitches.. n kesian kan GH..

Oshin Publish time 4-6-2007 02:00 PM

Selepas 117 hari :$
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15
View full version: make love lepas bersalin