chique Publish time 8-5-2006 02:55 AM

kalau anaemic, can take folic acid supplements. mata kuning, kalau tak disebabkan apa2 penyakit, mungkin kerana terlalu banyak exposure pada pollutants yang menyebabkan terjadinya banyak free radicals. jadi perlukan anti-oxidant untuk combat free radicals. ada satu product baru launch tahun lepas, anti-oxidant khusus untuk mata. product sante, namanya 'eye organik' harga lebihkurang rm70 untuk supply sebulan. bukan saja supaya mata putih kelihatan putih dan bermaya, tapi juga menolong menerangkan daya penglihatan. berkesan selepas 3 bulan penggunaan yang konsisten. boleh didapati di mana2 farmasi.

nenektua Publish time 8-5-2006 08:31 PM

haah...org kata...
kalo mata kuning ni berkaitan dengan penyakit hati

mix_chinese Publish time 9-5-2006 11:54 AM

org kata mata kuning tidak sihat dalaman.

pu3feesya Publish time 10-5-2006 12:09 PM

Originally posted by mix_chinese at 9-5-2006 11:54 AM
fisha pun mata kuning gak..tak tau la pasal pe.............

club64 Publish time 11-5-2006 02:06 AM

Originally posted by nanarizqman at 6-11-2005 06:15 PM
Saya mempunyai sepasang mata yang kuning, keruh dan kotor (mata putih) ... saya tak pasti macam mana boleh terjadi sebab masa kecik mata saya putih jernih cam biasa... Ini membuatkan saya tak yakin ...

nana, club pernah kena mata jadi kuning.masa tu club pregnant anak pertama.and u know what, club kena jaundice.and not only that club disahkan kena hep.B.just imagine masa tu baru 4 month preg. club kena duduk hospital for 2 weeks.tapi selepas bersalin alhamdullilah club n baby disahkan clear/negative hep.B. kata org pembawakan budak masa kita mengandung tu.so, conclusionnya, kalau mata nana jadi kuning tanpa sebab yg tak pasti adalah terlebih baik jumpa doc buat pemeriksaan.lebih awal lebih baik.

alam_maya Publish time 26-5-2006 01:13 PM

maya pun mata kuning gak.. time tgk citer cina tv 3 kul 6 semlm ada dialog dia tanya nape mata dia kuning.. tp kawan dia tak jwb.. so i mula takut le mana tau i ada health prob ke.. but the prob is i takut nak gi check kat klinik.. takut jwpn yg x diingini je.. i try search kat internet ni cari maklumat tp kebanyakan citer pasal penyakit hati.. jaundis.. risau gak ni...

gda Publish time 28-5-2006 11:32 AM

gda, pun mata kuning dan ada urat bersimpul.

i rasa ada masalah liver byk toksin.

utk meredakan i guna eyedrop Napchon-A yang digunakan banyak artis2.

mintak dr, tolong jawab..............

kelate_girl79 Publish time 13-7-2006 12:37 PM

akupun mate kuning gak tp garis kuning la bukan semua..sebab aku rabun..heheehehe..

mitsui Publish time 13-7-2006 08:52 PM

saya pun ade gak masalah mata kuning tp x byk la.
saya penah tanya doktor,dia kata ni memang org asia punya pesen.
tapi bila saya blajar ilmu herba skit, kalau mata kuning mmg ade kaitan ngan masalah hati.
mungkin hati byk toksid,so skrg ni saya mengamalkan herba yg bersifat detoksifikasi...iaitu berfunsi membuang toksid dlm badan...mmg bagus herba ni ,saya mmg rekemen utk sape2 yg nak.

goldperson Publish time 18-8-2006 11:32 AM

mitsui u amik herba apa kat aner ader jual..? mahal x...?

mitsui Publish time 19-8-2006 12:47 AM

goldperson,check ur pm.

dinny Publish time 22-8-2006 11:56 AM

Mata nenek dinny dulu pon kuning gaks..dinny yg perasan..tp,sebelum ni takde pon jadi camtuh..pastu,color urine dia pon pekat gile..mcm darah pon ade gaks..takut gak la ngk..pastu,trus kena tahan wad kat spital..pastu,seluruh badan dia tukar jd kuning..then,rase gatal2..mmg sian la tgk keadaan nenek..pastu,kurang selera mkn sampai kurus gila.pastu,asek terlantar jek..tak bleh bangun..dia selalu nangis2 coz risau tgk keadaan dia..pastu kejut dinny and tanya dia dah nak mati ker?..lagi2, ada sorg cina ni bitau penyakit ni susah nak baik and ada kawan dia dah mati kena penyakit nih..nak aje aku tampar jek muka dia coz ckp depan nenek aku time tuh..:tembak:

Time tuh Dr tak tau penyakit ape2..asek kuar masuk spital jek..hospital kerajaan ngan swasta pon dah gi..yg sedih tuh,ada sorg doktor swasta tuh dia bitau dah 50-50..sedih sgt..tp,kitaorg cuba cara lain pulak.kasi air susu kambing(coz elok tuk org kena penyakit kuning), produk CNI(buang toksin), tabib cina(ubat2 herba tuk hati).pastu,kencing mcm dah kurang sket color dia..pastu,Dr dapat tau then kena marah..(kita just iktiar jek..coz doktor dah tak bleh nak wat ape2..even time tuh nenek sakit teruk..tp,diaorg soh balik rumah..)mcm mana kitaorg tak bengang..kitaorg hantar la balik g spital..

pastu ada sorg doktor pakar kat situ plak take over, Dr bitau nenek dinny kena hepatitis B ke C ntah..liver problem..maybe liver tersumbat kot..pastu,ada sorg Dr kthospital Melaka ni suggest wat operation..coz dia detect ada acam batu ke apa ntah yg menyumbat salur darah kat liver tuh..after that,mcm dah ok sketla..sekarang,nenek dinny pon dah sihat sgt.nak suh lari pon dah bleh kot..sronot tgk dia..tak tahu la yg mana satu ubat yg sembuh kan dia..coz doktor tuh pon pelik gak..:pray::pray:

urmila Publish time 23-8-2006 03:22 PM

Originally posted by mix_chinese at 9-5-2006 11:54 AM

ha'a...penah dengar gak pasal nie... tapi masalah apa kat dalam tu xtau la pulak...

Medium_Term Publish time 14-9-2006 01:32 AM

mata saya pulak ada kesat urat2 yg berwarna merah. dulu tak camtu. apa ubat yg sesuai untuk hilangkan urat berwarna merah ?. eyemo boleh tak? . satu lagi saya kerap menghadap pc

[ Last edited byMedium_Term at 14-9-2006 01:33 AM ]

zmastura Publish time 28-9-2006 09:34 AM

nak putihkan mata

salam ramadhan..mmg pelik tajuk tu...tp x tau mane nak tanye lagik..tolong la saya
kalo tengok mata putih kita..xde la putih sangat kan? kekadang ada kuning2 skit,
kadang2 merah2 skit.
persoalanye, ade ke treatment utk memutihkan balik kwsn mata putih tu..
jeles tgk my niece..umur 2 bulan..putih je kwsn tu
help me..

pojamiy Publish time 28-9-2006 11:30 AM

he he..aku pun kalau boleh nak gak putih cam baby baru lahir tu..tapi apa kan daya, mata ni dah banyak sangat tengok kerosakan dimukabumi ni..:malu:

myfriendbiz Publish time 28-9-2006 12:28 PM

ko titikkan clorox s sudu teh.. ataupun gunakan serbuk pencuci daia...LUPAKAN YANG LAIN

hainina Publish time 28-9-2006 12:34 PM

x penah dgr lak ada org leh putihkan mata tu... coz baby mmgla putih lom d cemari ngan macam2 habuk n bendasing masuk lam mata tu

azrilpower Publish time 28-9-2006 01:33 PM

Originally posted by myfriendbiz at 28-9-2006 12:28 PM
ko titikkan clorox s sudu teh.. ataupun gunakan serbuk pencuci daia...LUPAKAN YANG LAIN

:lol:lol hilang ngantuk aku

rebas Publish time 28-9-2006 03:09 PM

Originally posted by zmastura at 28-9-2006 09:34 AM
salam ramadhan..mmg pelik tajuk tu...tp x tau mane nak tanye lagik..tolong la saya
kalo tengok mata putih kita..xde la putih sangat kan? kekadang ada kuning2 skit,
kadang2 merah2 skit.
persoalan ...

jangan pelik .. ramai jugak orang tanya pasal camna nak bagi mata putih...bersinar2 macam baby..
entahla.... yg penting kalau mata sakit or mata sangat kuning dan badan sakit...then baru ada problem...

biar putih tulang jangan putih mata...
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: [MERGED] -- MATA KUNING & cara nak putihkan nya