long Publish time 28-1-2006 01:34 AM

Originally posted by Kacip_Fatimah at 27-1-2006 02:15 PM
amboi laa korang...
tak tahan btoi laa tgk koleksi2 kat sini..
bak kata shida..
"boleh jadi gila kalau dok kat sini"..ekeke..

me pun ada ler sket2 walaupun tak ...

cepat modkacip moh kuarkan pinggan dari daVincci tuh..pas tu tepek kat sini..kasik meriah lagi!!!!!!!

Iman_Baby Publish time 28-1-2006 01:37 AM

Originally posted by long at 28-1-2006 01:34 AM

cepat modkacip moh kuarkan pinggan dari daVincci tuh..pas tu tepek kat sini..kasik meriah lagi!!!!!!!

Long,

Saya suka sngt satu set correlle tu.. warna lite brown gambar buah... I tak ingat buah apa.... my fren ada... dia beli kat kedai paki kat Uk.. puas gak dulu I cari mcm tu kat Uk.. tapi tak jumpa... my ada other ada beli gak.. dia jumpa kat US... masa jalan2 pi US dulu, Iman ada cari gak... tapi ialahkan... kita ni bukan familiar ngan US.. so susah le nak cari.. last tak jumpa... kalau long ada.. tepek le gambar kat sini...

titanium Publish time 28-1-2006 01:46 AM

long kalau tak silap tita dengar kilang royal doulton kat sini dah tutup.....ada sesiapa yg bleh confirm tak?

titanium Publish time 28-1-2006 01:49 AM

iman, byk gak koleksi iman yek...ada lg tak yg sembunyi kat dapur tu ...org tgh syok nengok gambo nih..tita nak letak gamba tak reti..semalam dah register kat photobucket tapi lepas tu pembelajarn terbantut nnt ek...tunggu..

[ Last edited by titanium at 28-1-2006 01:52 AM ]

Iman_Baby Publish time 28-1-2006 01:56 AM

Originally posted by titanium at 28-1-2006 01:49 AM
iman, byk gak koleksi iman yek...ada lg tak yg sembunyi kat dapur tu ...org tgh syok nengok gambo nih..tita nak letak gamba tak reti..semalam dah register kat photobucket tapi lepas tu pembelajarn...

Pinggan kalau yg ada pun.. tak byk set.. set of 6 je.. yg mmg buat pakai harian... kalau kristal byk le lagi.. tapi dah out of topic lak.. :).

noor_hannah Publish time 28-1-2006 09:54 AM

Originally posted by Iman_Baby at 28-1-2006 01:30 AM

Kekadang syok gak jamu org ngan set cantik2 ni, pakai napkin ikat ngan ring lagi... guest pun rasa special je... kekadang saya pun rajin gak makan berdua je ngan hb macam tu.. dah beli kan.. pulun je... biar puas guna...

ha, kalau dah ada set pinggan cantik2 ni iman, kena pulak dgn hidangan lazat2... baru lah kena gaya... kalau iman ada resipi best2 ke, meh lah share ngan kami di bod FNR.. tak jauh, sebelah je...

noor_hannah Publish time 28-1-2006 09:57 AM

Originally posted by Iman_Baby at 28-1-2006 01:34 AM

Kak hannah,

My frens ada complete set queen Anne dia nak jual... Dia beli dua set dulu.. konon satu utk auntie dia... tetiba auntie dia tak mou... set of 10.. kalau tak salah RM1500 je... ma ...

iman,... ni macam pucuk di cita ulam mendatang lah pulak... macam org ngantuk di sorongkan bantal.. nanti iman bagi kak hannah details lah ye... mungkin boleh kak hannah consider..

[ Last edited by noor_hannah at 28-1-2006 01:03 PM ]

noor_hannah Publish time 28-1-2006 10:01 AM

Originally posted by Iman_Baby at 28-1-2006 01:56 AM

Pinggan kalau yg ada pun.. tak byk set.. set of 6 je.. yg mmg buat pakai harian... kalau kristal byk le lagi.. tapi dah out of topic lak.. :).

ala iman.. kristal tu pun leh tepek gak... nanti kak hannah tukar tajuk... nanti u selitkan gambo k...

noor_hannah Publish time 28-1-2006 10:30 AM

Originally posted by hanis00 at 26-1-2006 11:14 AM
Ni lagi satu koleksi pinggan yang ada kat rumah...tapijarang guna sangat
Pyrex Blue iris - yang ni pun beli zaman bujang dulu gak

ni gambar dari ebay

...

hello.. hello.. awak... hehehe... ooo... notti ehh!!

hanis, set pinggan ni, my SIL ada... sweet je kan... tapi stok ni rasa dah takde lagi kan?

noor_hannah Publish time 28-1-2006 11:26 AM

iman, u skarang dok mana?

chuckiey Publish time 28-1-2006 02:17 PM

kat sini, girls yg balik bercuti kat m'sia mesti angkut satu due set pinggan mangkuk corelle utk family..

Iman_Baby Publish time 28-1-2006 06:47 PM

Originally posted by noor_hannah at 28-1-2006 11:26 AM
iman, u skarang dok mana?

Kak Hannah,

Saya dok cheras.. tu aah.. Location Cheras.. meh le dtg rumah.. nanti saya jamu kat pinggan yg kak hannah suka... masak tak sedap pun diam je tau... :P

Nnt saya bagi detail n tepekkann gambar set queen anne tu sekali.... mmg dah cukup murah tu...

Iman_Baby Publish time 28-1-2006 06:50 PM

Originally posted by noor_hannah at 28-1-2006 10:01 AM

ala iman.. kristal tu pun leh tepek gak... nanti kak hannah tukar tajuk... nanti u selitkan gambo k...

Kak Hannah,

Fuyooo... cam ni saya kena le ambil gambar byk.. kenalah keluarkan kristal saya yg dlm kotak yg dok simpan dlm store room tu.. (bukan apa.. tak de kabinet nak letak lagi... )...

Sat ya Kak Hannah bagi saya few days.. nanti saya ambil semua gambar2 kristal saya... saya pun lama tak mengengok kotak2 tu semua... sambil ambil gambar.. blh tak kemas2... :)

rinairza Publish time 28-1-2006 10:03 PM

Reply #189 Iman_Baby's post

cepat Iman...tepek jgn tak tepek......tak sabo dah ni...nak cuci mata.....

fairyjasmine Publish time 29-1-2006 12:31 AM

haaa..atas permintaan long, ni ha gambarcorak noritake yg saya beli haritu..tapi simple je la..saya mmg suka simple jer..

tapi gambar ni, bukan yg saya punya la..amek kat kedai heehheh, kebetulan tadi pi town, kat kedai tu ada jual set yg saya beli..so amek ler gambar yg kat kedai tu heheh.

sorry ekk gambar kualiti x elok sket..sbb pakai hp

tapi rasanya yg kitorang beli tu, yg platinum, asben x suka gold kot..tapi tak sure la..tak igt :stp:

set tu rasanya utk 4 org mkn, lepas baca thread ni, rasa nka angkut satu set lagi la plak..tapi tadi x sale..aritu beli x igt harga berapa, taoi tadi 300euro..mahal la jugak, seribu lebih RM, haritu beli murah lagi..sbb time sale

noor_hannah Publish time 29-1-2006 12:56 AM

Originally posted by Iman_Baby at 28-1-2006 06:47 PM

Kak Hannah,

Saya dok cheras.. tu aah.. Location Cheras.. meh le dtg rumah.. nanti saya jamu kat pinggan yg kak hannah suka... masak tak sedap pun diam je tau... :P

Nnt saya bagi detail...

ooo.. cheras belah mana... kak hannah familiar sgt cheras tu... boleh lah kita berjiran nanti ye...

ok... iman, kak hannah punya priority actually set corelle... cadang hati tu nak genapkan set yg ada ni lah... nanti kak hannah postkan gambo.. ni baru balik .. letih betul...

noor_hannah Publish time 29-1-2006 12:57 AM

Originally posted by chuckiey at 28-1-2006 02:17 PM
kat sini, girls yg balik bercuti kat m'sia mesti angkut satu due set pinggan mangkuk corelle utk family..

chukiey kat mana ni..?berapa rege per set kat sana?ada lagi ke yg nak balik mesia ni..??

noor_hannah Publish time 29-1-2006 01:30 AM

Originally posted by Iman_Baby at 28-1-2006 06:50 PM

Kak Hannah,

Fuyooo... cam ni saya kena le ambil gambar byk.. kenalah keluarkan kristal saya yg dlm kotak yg dok simpan dlm store room tu.. (bukan apa.. tak de kabinet nak letak lagi... )...

Sat ya Kak Hannah bagi saya few days.. nanti saya ambil semua gambar2 kristal saya... saya pun lama tak mengengok kotak2 tu semua... sambil ambil gambar.. blh tak kemas2......

ha.. punggah iman, jgn tak punggah.. bila lagi nak berkemas... sambil tu kami semua leh jamu mata... sukalah tgk pinggan mangkuk perkakas rumah ni semua... tenang je jiwa raga... hehehe...

noor_hannah Publish time 29-1-2006 01:33 AM

Originally posted by fairyjasmine at 29-1-2006 12:31 AM
haaa..atas permintaan long, ni ha gambarcorak noritake yg saya beli haritu..tapi simple je la..saya mmg suka simple jer..

tapi gambar ni, bukan yg saya punya la..amek kat kedai heehheh, kebetu ...

cantik tu fairy, tapi kak hannah tak mimpi lah nak beli noritake ni, takut meraung setaon... hehehe...

Iman_Baby Publish time 29-1-2006 10:59 AM

Originally posted by noor_hannah at 29-1-2006 01:30 AM

ha.. punggah iman, jgn tak punggah.. bila lagi nak berkemas... sambil tu kami semua leh jamu mata... sukalah tgk pinggan mangkuk perkakas rumah ni semua... tenang je jiwa raga... hehehe...

Barang2 saya byk dah masuk kotak kak Hannah.. next month or early mac, insyaallah saya nak buat renovation rmh... tu yg bnyk dah packed... sbb takut nanti berabuk ke.. apa ke... penat gak... tu yg kalau ada masa je saya buat.. buat pelan2... lg pun tak de sapa nak tolong... harap my daughter yg baru 1yr 9mths tu.. tolong kacau boleh le..
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: KOLEKSI SEGALA BRAND PINGGAN & BRG LANGKAWI [merged]