titanium Publish time 25-1-2006 05:44 PM

dengar org nyesal x beli ni hati makin berkobar2 tak sabar rasanya tapi nak tunggu time summer syok sikit nak g shopping....aritu iman, saya p beli queen anne jek ni nak borong plak apa yg patut...tahun ni nak balik gak kang saya plak yg nyesal..

Iman_Baby Publish time 25-1-2006 09:54 PM

Originally posted by titanium at 25-1-2006 05:44 PM
dengar org nyesal x beli ni hati makin berkobar2 tak sabar rasanya tapi nak tunggu time summer syok sikit nak g shopping....aritu iman, saya p beli queen anne jek ni nak borong plak apa yg patut... ...

Beli Queen Anne kat mana... Kat Shah Jehan, Edward Road ke... Last time i went.. kedai 2 tutup... depa kata tokey kedai 2 laki bini gaduh... entah le.. konon nak beli utk my aunt le... nasib baik eden dah beli...

Ada lagi satu kedai gudang kat London.. tapi tak ingat le kat mana... Iman beli pinggan arcopal kat Bedford.. masa tu pi melawat kawan yg buat PhD kat sana.. kat kedai paki... set of 4 on box 7pound... i bantai ambil 12 boxes... murah giler titanium... pinggan tu boleh buat basahan or masa kenduri kendara... kat msia satu kotak RM100++.. I dah survey... lepas tu bunga yg I ada.. puas cari kat stokis arcopal (ingat nak tambah stok).. tapi kat msia tak de design tu... I hantar balik kat Msia... pakai servis yg mamat duk MU buat... (apa ke nama budak tu.. lupa le... nizam.. entah apa le ek...:stp:).. selamat sampai...

So terlanjur u dok sana lagi.. jgn lupa beli tau... pinggan yg mahal2 ni for special guest... so beli set of 6 je pun cukup... yg macam arcopal, luminarc.. beli byk2 pun tak pe... utk 10 - 12 hidang ke... nanti nak kenduri kendara senang...

Klau nak tahu barang apa lagi yg murah kat sana compare then msia let me know ok... :PI ni rajin survey sebelum beli.. so berbaloi gak le nak bawa balik Msia.. bukan apa... budget limited... :)

Iman_Baby Publish time 25-1-2006 10:16 PM

Originally posted by long at 25-1-2006 03:54 AM

ooo gambar yg bunga ros ni...ini rosenthal germany...masa jenjalan kat kedai marshall (kedai ni banyak jual barang2 imported dr europe) nampak set ni...korek2 dpt utk serving for 6 ..beli dulu...

LONG,

Saya ada kawan duduk kat Austin, Texas.. tu tempat long ke...

long Publish time 25-1-2006 11:16 PM

Originally posted by Amiizaa at 25-1-2006 01:45 PM

ooooooo takut ahhh....sebb ada manyak mangkuk collection daritupperware...

miizaa, kalau tupperware yg microwaveble tak per...tapi LEBIH BAIK microwave makanan dlm bekas kaca dr bahan plastik!

long Publish time 25-1-2006 11:18 PM

Originally posted by Iman_Baby at 25-1-2006 01:51 PM

Titanium...

A'ah.. I beli kat stoke... boleh jadi giler kalau pi sana... sbb there'r so many desingner... royal, wedgwood, jonhson, portmario... n its so big.... kena pi pagi2...

U kat ...

bila iman sebut potmerion..long ada satu jam dari pinggan 'potmerion' pemberian kawan juga...cantik nanti long tepek gambar..InsyaAllah.

long Publish time 25-1-2006 11:20 PM

Originally posted by rinairza at 25-1-2006 04:11 PM
Long, memang aa nama Yumi Katsura tu jarang org dengar...sbb dia fashion
designer sebenarnya......pinggan mangkuk ni cuma sket jer tu pun mostly utk
tea set jer and limited edition......hehehehe

oooo dia ni YK ni fashion designer..macam Vera Wang, Versace, jugak la..dari fashion turun ke pinggan mangkuk!!!macam2 la ni..wat duit betul derang!

long Publish time 25-1-2006 11:22 PM

Originally posted by Iman_Baby at 25-1-2006 01:58 PM

Long,

Kalau balik msia.. nanti kabar le kat kita... Nanti Iman masakkan ketupat utk long... sure lama dah tak jumpa kan... masak ketupat, rendang, lodeh etc... khas buat long... n kita hid ...

Terimakasih buat Iman, InsyaAllah ada rezeki, umur panjang..nak balik juga sebab dah lama x balik nih..
betul..dah lama x jumpa ketupat daun palas ni..sedap!nampak gayer nyer kena suruh ler sapa2 baby sit anak2 long..baru long boleh enjoy makan dlm pinggan wedgwood nih!

[ Last edited by long at 25-1-2006 11:25 PM ]

long Publish time 25-1-2006 11:28 PM

Originally posted by hanis00 at 25-1-2006 04:34 PM
Set pinggan yang ada tak banyak, ada lam 2-3 jenis saja (tapi dalam kuantiti yang banyak)
hanis guna corelle ni (beli lamaq dulu masa zaman bujang)
beli banyak juga masa tu, alhamdulillah setakat ...

kalau hanis tengok dalam US ebay...boleh jumpa lagi designed camni derang jual!salah satu corelle designed yg paling popular jugak dulu ni!

long Publish time 25-1-2006 11:31 PM

Originally posted by rinairza at 25-1-2006 04:17 PM
Long....Rin penah beli noritake kat CostCo.....rasenyer tu la noritake dinner set
yg paling murah Rin penah jumpa......pastu sampai la nih takder menambah dah
set noritake....

rin..long jumpa set noritake srilangka ni kt costco la....sebelum krismas itu hari...(yg ni la yg long maksudkan) dah 2 x long nampak...semuanya time krismas...sebelum ni ada juga jual wedgwood..murah giler tapi long x beli la..tengok jer..tapi sapa2 yg nak beli tu memang murah abis la..

noor_hannah Publish time 25-1-2006 11:35 PM

Originally posted by Iman_Baby at 25-1-2006 09:54 PM

Klau nak tahu barang apa lagi yg murah kat sana compare then msia let me know ok... I ni rajin survey sebelum beli.. so berbaloi gak le nak bawa balik Msia.. bukan apa... budget limited...   ...

will do .. will do... iman.. 10q sooo muchh!!

long Publish time 25-1-2006 11:38 PM

Originally posted by Iman_Baby at 25-1-2006 10:16 PM

LONG,

Saya ada kawan duduk kat Austin, Texas.. tu tempat long ke...

long kat houston..dari austin ke san marcos dekat sesangat dah...nway saper kawan iman tuh..nanti pm ler, mana tau kot2 long penah jumpa!

titanium Publish time 26-1-2006 01:36 AM

saya beli queen anne kat birm...nasib baik akak mengofferkan diri utk direfer.....saya selalu nampak brand arc ni ...arcopal, arcoroc,luminarc time sale tapi nengok jek..ingatkan biasa2 jeksbb murahkan...teruk betul saya nih..rugi..rugii

[ Last edited by titanium at 26-1-2006 02:07 AM ]

titanium Publish time 26-1-2006 01:40 AM

iman bagitaula kedai mana yg bleh saya pergi senang sikit .....tak kiralah apa barang pon...nak kirim brg satu dua pon boleh tapi kena tunggu sampai hujung tahunlah.....

titanium Publish time 26-1-2006 01:41 AM

long kat tempat long lagi murahkan compare ngan uk nih...long tak buat bisnes ke?

hanis00 Publish time 26-1-2006 09:07 AM

Originally posted by long at 25-1-2006 11:28 PM

kalau hanis tengok dalam US ebay...boleh jumpa lagi designed camni derang jual!salah satu corelle designed yg paling popular jugak dulu ni!

long..

ooo boleh jumpa lagi coraktu sekarang,
dulu memang femes pon

hanis00 Publish time 26-1-2006 09:14 AM

long...

lagi satu....hanis suka corak ni, sweet sangat.

hanis00 Publish time 26-1-2006 11:14 AM

Ni lagi satu koleksi pinggan yang ada kat rumah...tapijarang guna sangat
Pyrex Blue iris - yang ni pun beli zaman bujang dulu gak

ni gambar dari ebay

KakFie Publish time 26-1-2006 01:35 PM

Originally posted by Iman_Baby at 25-1-2006 09:54 PM

Beli Queen Anne kat mana... Kat Shah Jehan, Edward Road ke... Last time i went.. kedai 2 tutup... depa kata tokey kedai 2 laki bini gaduh... entah le.. konon nak beli utk my aunt le... nasib...

Iman, kat Bedford tu kedai nama Dadibais ke?Akak pun ingat-ingat lupa dah sebab dah dekat satu dekad tinggal bumi UK tu. Kalau Dadibais tu masa zaman akak dulu memang famous among Malaysians dan akak pun salah sorang gak yang gi memborong.Kalau yang still ada di UK tu memang berbaloi ke sana kalau nak beli pinggan mangkuk/kitchenware ni.

Iman_Baby Publish time 26-1-2006 02:02 PM

Originally posted by KakFie at 26-1-2006 01:35 PM

Iman, kat Bedford tu kedai nama Dadibais ke?Akak pun ingat-ingat lupa dah sebab dah dekat satu dekad tinggal bumi UK tu. Kalau Dadibais tu masa zaman akak dulu memang famous among Malaysians...

Saya pun tak ingat nama kedai tu apa... pegi pun kawan bawa... bila sampai sana ngok pinggan cantik2 langsung lupa... :) Tapi kalau dah semua pi situ.. mmg iya le tu... sbb kedai tu mmg popular among Msian...

Kat kedai tu pun ada corelle gak titanium... masa saya pi corak corelle plain je.. tu yg saya tk beli... set arcopal saya beli kat situ le... corak buah plum... corak dia macam yg correlle punya gak... ramai ingat saya punya pinggan corelle...

Beli titanium.. jgn tak beli..

Iman_Baby Publish time 26-1-2006 02:23 PM

Originally posted by titanium at 26-1-2006 01:40 AM
iman bagitaula kedai mana yg bleh saya pergi senang sikit .....tak kiralah apa barang pon...nak kirim brg satu dua pon boleh tapi kena tunggu sampai hujung tahunlah.....

Ada masa lagi nak pi beli titanium... summer nanti pi pulun shopping habis....

U suka pi Bicester Village tak... Kalau pi... jgn lupa pi kedai Bodum... produk dia bukan saja cantik.. tapi eklusif.. ada class... coffee set n tea set pun cantik.. dan yg penting.. MURAH DR MSIA

Kat situ ada gak kedai Taq Heur... harga jam kat sana.. separuh harga kat Msia... kalau minat jam mahal2 ni boleh le beli..

I miss betul le.. Bicester Village ni...
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: KOLEKSI SEGALA BRAND PINGGAN & BRG LANGKAWI [merged]