baby102 Publish time 21-7-2006 04:57 PM

baca dlm magazine makan kucai & ikan bilis. rasanya ikan bilis tu betul. masa dlm pantang makan byk sgt ikan bilis, mmg susu byk.nak try lagi la since susu dah makin kurang.

baby102 Publish time 21-7-2006 05:00 PM

lagi satu milkmaid tea, baru je dpt petua ni tadi.

boleh beli kat sini www.thebabyloft.comor www.thebabyloft.comor bebe house kat one utama

acik311 Publish time 21-7-2006 05:29 PM

Originally posted by baby102 at 21-7-2006 05:00 PM

boleh beli kat sini www.thebabyloft.comor www.thebabyloft.comor bebe house kat one utama

saya ada milkmaid tea ni, beli taun lepas, ada banyak lagi la. Sapa nak free pun saya bagi sebab takut lama2 tak elok pulak.

btho Publish time 22-7-2006 02:24 AM

kalo btollah makan pegaga ngan minum air milo bole membanyakkan susu badan, patutlah b4 this my baby sumer minum sampai tersedak2x.
dasat wooooo!!!!

ananur Publish time 24-7-2006 08:01 AM

vizier kan baru try milkmaid tea, so bolehlah kiranya sudi beri review anda..tq.
masa first week bersalin, aku mmg takde susu lansung, masa urut kuar mancut2 tp lepas tu aisyah asyik tido ja dia tak isap pun.. plus dia kena tahan wad sebab jaundice, since nk bg dia cepat baik aku pun pulun la perah gak susu yg tak seberapa tu..mula2 perah dpt tak sampai 1oz pun rasanya dlm 1/4oz je kut, tp rasa cam wah berharganya susu aku.. stil bawa pi spital kasi aisyah minum, nurse sampai dah kenai dah sebab dok ulang alik hantar susu ja, nasibla rumah dekat..pastu baru beli pam and lepas pam baru susu stat kuar byk but stil tak byk sampai basah2 baju, tak kisahla janji ada susu kan..masa tu mmg aku pulun minum horlick and anmum utk bf sampai la abis pantang,plus mkn pegaga buat ulam. even now pun stil amik horlick masa breakfast, kat rumah aku minum milo je err susu anmum tu aku minum gak tp ikut mood le hehe aku mmg tak suka minum susu, dulu suka sgt minum soya but since preg tak suka dah soya. but aku rasa mmg susu aku kurang sebab aku kurang minum air.. kalau kat opis malas betul aku nk jalan pi amik air..sedar2 dah lunch, sedar lagi sekali dah nk balik..

french_fry Publish time 24-7-2006 08:29 AM

Originally posted by acik311 at 21-7-2006 17:29
saya ada milkmaid tea ni, beli taun lepas, ada banyak lagi la. Sapa nak free pun saya bagi sebab takut lama2 tak elok pulak.
Apsal ada banyak agi, acik ? Tak menjadik ker atau tak sedap ?

sofeya Publish time 24-7-2006 09:28 AM

Originally posted by baby102 at 21-7-2006 05:00 PM

baby...
kat supermarket biasa takdak jual ker?

HerSheys Publish time 24-7-2006 10:33 AM

bagusnye ade thread ni.... sgt2 berguna utk kite2 yg breastfeed ni...

thanx katak..

HerSheys Publish time 24-7-2006 10:36 AM

utk aku... aku nak banyakkan susu.. mmg minum susu enfamama... aku pon xtau ape kaitannya ngan banyak susu.. mmg tiap kali minum susu enfamama... rasa tetek bengkak and kalo pump dua2 belah tu dalam masa 10-20mins mmg dpt 8-10 oz lah...

HerSheys Publish time 24-7-2006 11:08 AM

Originally posted by baby102 at 21-7-2006 04:57 PM
baca dlm magazine makan kucai & ikan bilis. rasanya ikan bilis tu betul. masa dlm pantang makan byk sgt ikan bilis, mmg susu byk.nak try lagi la since susu dah makin kurang.
tp kiter mmg dlm pantang mmg susu banyak kan... tu yg sampai bengkak susu tu.. bile habis hari je perasan susu berkurang

HerSheys Publish time 24-7-2006 11:11 AM

Originally posted by katak_kiut at 21-7-2006 04:46 PM
Tina,

Aku still terwonder kesah ko & breastfeeding neh.
Care to share??
nak tau jugek tina.. boley?

HerSheys Publish time 24-7-2006 11:17 AM

Originally posted by katak_kiut at 21-7-2006 12:56 PM
KEBANYAKAN kita tahu susu ibu membekalkan nutrisi yang sangat hebat untuk pembesaran bayi. Selain membekal sistem imunisasi dan pencegahan serangan bakteria tertentu, susu ibu juga berubah rasa dan ...
patutlah anak aku semangat.. rupe2nye lemak2 aku banyak saluar kat dier.....

pokokbunga Publish time 24-7-2006 01:52 PM

best..best..., saya akan amalkan nih, utk my 3rd baby (baru confirmed pregnant last week), masa 2nd baby dulu mmg breastfeed sampai umur dia 2 tahun, tapi dah lama sgt, 3 tahun lepas, so dah lupa petua2 nih...., so info ni akan ku 'save'kan utk 9 bulan akan datang...
Insya Allah..,doakan yer...

sabb Publish time 24-7-2006 02:38 PM

fuh dah lama x masuk cni. Rindu betol...

Sabb dah letih dah nak ckp pasal breast milk ni. Tp yg ubat tu ada sesapa leh share x keberkesanannya? Sabb pon tiap2 ari minum milo. Tp mmg dah x leh perah susu cam dulu. Anak sabb skang ni most of the time mmg minum formula. Sedih gak masa memula tuh sbb sblm ni mmg fully bf tp nak wat camner. Org kata lg kerap baby nyusu lg byk. Mmg betul cuma Sabb geram anak sabb ni sejaksusu sabb dah kurang dia x nak bf. Maybe dia rasa x cukup. Tu yg bila dia x nak direck suck, makin lama susu makin kurang. Sabb kalau dah bf pon dalam setengah jam baby mesti menangis nak susu lg terpaksalah sabb buat susu botol. Tulah cerita sedih Sabb. Ni skang kalau nak bf, kena picit sikit bg dah kuar susu baru baby nak. Kalau x, langsung dia x nak bf.

HerSheys Publish time 24-7-2006 03:32 PM

Originally posted by pokokbunga at 24-7-2006 01:52 PM
best..best..., saya akan amalkan nih, utk my 3rd baby (baru confirmed pregnant last week), masa 2nd baby dulu mmg breastfeed sampai umur dia 2 tahun, tapi dah lama sgt, 3 tahun lepas, so dah lupa p ...
tahniah pokokbunga... wah lama ek breastfeed 2 tahun tu... :pompom::pompom:

ananur Publish time 24-7-2006 03:38 PM

hari ni dapat mcm biasa.. tp susu nmpk mcm cair la.. semlm aku mkn byk apa..nasi kukus ayam rempah lagi..pagi tadi bekfes minum horlik pastu minum milo lagi.. lunch mkn nasi ayam je..

lesetto Publish time 24-7-2006 06:13 PM

a'kum.. orang baru kat sini... baru bersalin 41 dari. aku mmg breastfeed my daughter, tp lately dia minum sikit2 jek. kenape ek? mak aku kata kalok dia tak minum sgt nanti susu kurang. kalau dah kurang boleh banyak balik tak? :hmm:

kct Publish time 25-7-2006 08:45 AM

Reply #49 lesetto's post

lesetto,
kalau dah 41 hari tu, dah boleh start pam.
Mmg kalau bb krg minum, susu akan jd kurang, tp kita bole pam, dia akan stimulate susu tu supaya production susu berterusan,dan juga susu tu bole disimpan sbg stok.

gingerbreadman Publish time 25-7-2006 08:51 AM

Originally posted by katak_kiut at 21-7-2006 12:05 PM
Jom listkan apa petua yang u all tau. New petua nanti me update kat sini

1. Amalkan makan petola

2. Amalkan makan bayam

3. Amalkan makan kacang hijau (buat bubur campur beras merah&...

bagus topik nie..ginger lom bersalin lagi..tapi so far mmg suka makan oat,bayam,minum horlick (boleh bantu tido lena), minum susu soya..tak penah tau pon makanan2 nie sumer boleh bykkan susu..

wah harap2 nanti baby kuar byk lah susu mummy dia leh provide..insyaAllah..:pray:

[ Last edited bygingerbreadman at 25-7-2006 08:54 AM ]

baby102 Publish time 25-7-2006 10:26 AM

Originally posted by sofeya at 24-7-2006 09:28 AM

baby...
kat supermarket biasa takdak jual ker?

tak de. hanya kat situ je ada. baby pun baru tau ni dr kawan.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: [MERGED] Macammana Nak Tambah Susu Badan?