kct Publish time 25-7-2006 10:54 AM

Reply #52 baby102's post

milkmaid tea bole juga belid www.momlittleones.com

tp di kedai biasa tk pernah lg jumpa.

1.Bole juga rendam halba, dan minum airnya setelah kembang.
2. minum jus pegaga produk HPA, kalau malas nak buat jus sendiri

ViZieR Publish time 25-7-2006 11:34 AM

vizier kan baru try milkmaid tea, so bolehlah kiranya sudi beri review anda..tq.
aku bukan baru try hehe..dah lama try lepas tu stop makan RTC lak lepas tu stop sbb aku tak amik stok lagi then aku beli yg ni plak..
utk yg minum teh ni..efek dia slowly lah..memula sikit..lps tu makin banyak..
lagik satu bab lobak putih tu aku makan 2 hari berturut turut (buat sup la) mmg susu jadik banyak..
bab minum susu tu..aku tatau tp baik amalkan minum dua gelas sehari..tak kira la susu apa..milo pon susu ka? hehe
bab halba aku tak try lagi sebab aku tak jumpa la nak beli kat mana
tapi pegaga tu aku dengaq kat whi smlm sempena cuti urgent kekeke

french_fry Publish time 25-7-2006 11:35 AM

Originally posted by kct at 25-7-2006 10:54
1.Bole juga rendam halba, dan minum airnya setelah kembang.
2. minum jus pegaga produk HPA, kalau malas nak buat jus sendiri
Dah beli lama dah halba tapi tak minum jer lagi. Tak tau sukatan nyer macam mana. Hari tu iyer2 jer bagi tip halba tu kat sini tapi try nyer belom lagi. Hee hee. :)

Macam mana rasa jus pegaga tu yek ? :hmm:

ira79 Publish time 25-7-2006 11:37 AM

hmm... ira dah anak kedua.. but fail lagi bab breastfeeding nih. skangni sampai makan pil domperidone.. sebijik 50sen. tapi it doesn't really help.. lagipun anak ira laki.. berat dah 7+kg umo baru 5 bln.. dia lahir pun 3.85kg.. kuat menyusu.. supply tak cukup. tak larat nak perah.. tapi sekali dia minum 120ml.. nak minum 2 jam skali lak tuh.. adehla.. eden masih mencuba tapi tak pernah berjaya lagik nih. breastfeed kejap.. pastu dia menangis kuat sbb susu dah abih.. ngamuk teruk.. sampaikan kena tambah ngan formula milk. camne ek.. dah try petua2 kat atas.. dan masih mengamalkannyer lagik nih.. tapi ira makin kurus ader la.. apo silapnyer ek?

french_fry Publish time 25-7-2006 11:47 AM

5 bulan dah boleh makan makanan semi-pejal kan ? Try la campur nestum dalam susu dia, bagi dia kenyang sikit.

nr0811 Publish time 25-7-2006 02:46 PM

kita lak.. kalau hari keje.. tgh hari makan la apa2 pun.. nasi ke.. mihun sup ke.. balik umah mesti dua2 belah penuh.. kira baby nr minum selalu la tersedak..tapi kalau ari cuti kena tambah susu formula sebb pagi2 dia dah siap2 sedut pastu.. nr kat rumah jarang/malas nak makan.. kalau dah terlampau malas.. sumbat ke kita punya .. tapi tak banyak le.. lepek je rupanyer .. kak..kah..kah.. ..kalau bb baru 6 bln moms dah bleh minum air kelapa ke.. tak kembang urat ke ..

katak_kiut Publish time 26-7-2006 12:02 PM

sofeya,

milkmaid tea tuh boleh dapatkan kat butik bebehaus kat OU

Syd Publish time 27-7-2006 02:03 PM

Masalah kekurangan susu?

PENYUSUAN ibu adalah sesuatu yang patut dihayati oleh ibu. Tetapi, sesetengah ibu menghadapi kesukaran untuk menghasilkan susu yang mencukupi.

Ini mungkin disebabkan oleh keyakinan diri yang rendah terhadap keupayaan mereka untuk menyusu, atau akibat tekanan emosi.

Aliran susu yang berkurangan juga boleh disebabkan oleh kekurangan rangsangan yang berpunca daripada salah satu faktor berikut:

Tidak membenarkan bayi menyusu mengikut permintaannya.

Mula beri bayi makanan tambahan terlalu awal.

Menyuap bayi melalui botol.

Menyusu bayi dengan menggunakan satu buah dada sahaja.

Apa anda boleh lakukan:

1. Menyusu bayi mengikut permintaannya.

2. Jangan biarkan selangan selebih daripada dua jam di antara penyusuan.

3. Gunakan kedua-dua buah dada untuk menyusu.

4. Perbaiki diet anda. Makan lebih banyak makanan pembina tubuh (misalnya ikan, ayam, daging, telur, susu, kekacang dan bijian).

5. Yakinkan diri. Anda boleh menyusu.

6. Cuba rehatkan diri.

katak_kiut Publish time 27-7-2006 02:44 PM

Wah, good info Syd

french_fry Publish time 27-7-2006 02:47 PM

Yes, yakin boleh ! :pompom:

danielly Publish time 27-7-2006 02:57 PM

milkmaid tea & milo worked for me.yg paling penting frequent feeding.

sup papaya pula for those yg susu badan tak nak keluar lepas bersalin.also utk menambahkan kuantiti susu.aku hanya dpt menyusukan anak aku 4 hari lepas bersalin.pagi minum sup papaya, tenghari susu dah keluar.menyesal tak minum awal2.

zamnie Publish time 27-7-2006 03:09 PM

masalah kurang susu nie mmg menybbkan emosi lah!! penat gak kadang2 fikir psl susu kurang nie!!! puas mkn mcm2 tp susu tetap tak sebyk yg dihajati...:hmm:

french_fry Publish time 27-7-2006 03:33 PM

Tol la, zamnie. Kalau asyik pikir2 pasal susu kurang, memang kurang la rasanya. Macam aritu, semangat betol makan bubur kacang hijau 2 mangkuk, makan oat lagi, sikit je susu. Kalau buat biasa2, takde melebih2 usaha nak dapat susu tu, dapat lagi banyak. Maybe I put too much stress on myself nak bagi susu banyak, tu la tak jadik kot.

zamnie Publish time 27-7-2006 03:53 PM

Originally posted by french_fry at 27-7-2006 15:33
Tol la, zamnie. Kalau asyik pikir2 pasal susu kurang, memang kurang la rasanya. Macam aritu, semangat betol makan bubur kacang hijau 2 mangkuk, makan oat lagi, sikit je susu. Kalau buat biasa2, tak ...

:setuju::setuju: dah malas nak fikir da... kalau susah2 sgt bagi je susu formula kan!

cik_dee_na Publish time 1-8-2006 06:26 PM

kasik up sket ini topik....

susu cik dee lately macam makin kurang tapi masih tak mau mengalah... mungkin emosiku sahaja...

Oh Allah, i pray that i will have bousteous supply of my precious milk for my dearest darling daughter Qistina :pray:
and i pray my friends here too will be blessed with bounteous milk supply for their child/children :pray:

french_fry Publish time 2-8-2006 08:55 AM

Amin........:pray:

zamnie Publish time 2-8-2006 10:11 AM

Amin...:pray:

katak_kiut Publish time 2-8-2006 11:12 AM

Originally posted by danielly at 27-7-2006 02:57 PM
milkmaid tea & milo worked for me.yg paling penting frequent feeding.

sup papaya pula for those yg susu badan tak nak keluar lepas bersalin.also utk menambahkan kuantiti susu.aku hanya d ...

Boleh share resepi buat sup papaya tu?

katak_kiut Publish time 2-8-2006 11:14 AM

Originally posted by cik_dee_na at 1-8-2006 06:26 PM
kasik up sket ini topik....

susu cik dee lately macam makin kurang tapi masih tak mau mengalah... mungkin emosiku sahaja...

Oh Allah, i pray that i will have bousteous supply of my precious m ...

Cik Dee, my problem lak Irfan yang tanak menyusu BF. Kalau try bagi gak, mengamuk + meronta2 sakan...nagis punya kuat cam nak kene sawan
Bila sua botol, laju jer :geram:

zamnie Publish time 2-8-2006 11:42 AM

Originally posted by katak_kiut at 2-8-2006 11:14

Cik Dee, my problem lak Irfan yang tanak menyusu BF. Kalau try bagi gak, mengamuk + meronta2 sakan...nagis punya kuat cam nak kene sawan
Bila sua botol, laju jer :geram:

blh try perah je lah kalau mcm tue!! my bb ari tu pun mcm tu gak tp i paksa je bf so sampai skrg ni susu pulak yg tak cukup
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14
View full version: [MERGED] Macammana Nak Tambah Susu Badan?