dianaris Publish time 11-2-2009 05:20 PM

dah 5 tahun lebih aku tak buat facial..
itupun dulu2 pun jarang gak buat facial.. setakat nak buang blackhead/whitehead je adalah..
aku dulu direkemen kawan aku gi kat yves rocher.. kat carrefour wangsa maju (tak ingat lak skrg ni ada lagi ke tak) lamaaa dulu..
oklah normal facial dia.. tapi, masa buang blackhead/whitehead diorg ada pakai besi kalau tak silap.. sakit tu biasalah mcm korang citer.. baru aku tau tak bp elok pakai besi, better pakai jari..

skrg ni walaupun preggy, aku nak gi normal facial baliklah.. buang mende alah tu..
kat area ampang point ni aku baca posts sblm ni mmg banyak..
tapi, dlm banyak2 tu, agak2 yg mana yg murah tapi elok dan berbaloi?
dan boleh buang black/whitehead pakai jari..
lagipun, aku suka gak dipamper lama2..:$
aku nak buat sekali treatment jer..

sittang_mn Publish time 11-2-2009 05:32 PM

nak share info gak ni
pernah facial kat
1. salon2 biasa je
2. az zaharah woman health centre bangi
3. dermalogica
4. serene ape tah...mahal dalam rm240++

semua tak ok. kesan dia lepas facial je. esok muka kembali tak best

tapi...pernah termasuk herba line....sangat la puas hati. muka after 2-3 hari, terasa lembutnya dan kesan muka licin, gebu sampai 2 minggu dapat rasa. muka sangat la bersih. dia tak scrub, tapi pakai mesin ape tah untuk buang sel mati. sangat2 best sampai rasa takmo dah pi tempat lain. harga untuk yg pakai mesin ni range rm88-rm200 je la. tu pun kalau ambik rawatan mask mata n leher. so, try la....sangat-sangat digalakkan. sekarang ni asyik nak mengulang je kesana. 2 bulan sekali je rasa la gedik nak pi facial. nak pi sebulan sekali tak mampu...:lol::lol::lol::lol:

[ Last edited bysittang_mn at 11-2-2009 05:34 PM ]

tuna_sandwic Publish time 11-2-2009 10:30 PM

tuna ada salun dan buat facial sendiri

tapi sejak bizi manjang, dah stop salun tu sejak beberapa taun yg lepas

so, sekarang mmg dok rajin g tempat orang buat facial la...

last month sempat g ke perak buat facial.. murah la rm 45.. tapi tensen kena korek2 utk buang whiteheads... isshhh.. rasa nak potong jer jari2 dia yg picit tu... uwaaaaaaaaaaa.. tapi muka bersih la... tak ingat pakai produk apa.. dia ada diamond apa kebenda ntah... mcm best... tapi tu la tak tahan

dah tu dok berangan nak g aura seri la murad la.. cuma time takdek... diorang ni lak jenis takleh walk in kena wat appointment... kita ni takleh wat appointment coz boleh simply cancel since keje pun tunggang terbalik nih...

next week ingat nak g wat facial kat murad atau aura seri .. amik leave 2 hari.. tu pun kalau tak lupa la

dianaris Publish time 12-2-2009 02:20 AM

Reply #322 sittang_mn's post

wah.. azzahrah pun ada ek..
tau tak baper hg utk normal facial ni..?
alang2 buat check up kat annur, ingat nak singgah jap kat azzahrah for facial.. :$

dompot Publish time 12-2-2009 11:06 AM

sesapa pnh try facial dkt dermalogica x??ok x??

dianaris Publish time 13-2-2009 02:01 PM

clarins ni normal facial dia baper dia charge ek??? :o

kaogi Publish time 13-2-2009 02:27 PM

sapa pernah wat facial kat Slimming Santuary?

aritu baru depa ada offer 6 treatment ngan reger 750.. aku share ngan kawan aku..

dia wat O2 treatment... tp aku lom buat lagi sbb mgu ni x sempat..

ddianne Publish time 13-2-2009 02:54 PM

sy pun ngah mencari tmpt facial best sekitar kl@cheras...biasa buat kt bandar baru bangi-stokis cni..jauh la nk p sana..akk tu buat sgt best..sume jerawat2 dipicit..tp mslhnya kulit aku ni berminyak+problem...xtau da camane nk bg licin slalu...tiap2 bulan wt facial kt sana.

hemorion Publish time 16-2-2009 12:49 AM

Originally posted by ddianne at 13-2-2009 02:54 PM http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
sy pun ngah mencari tmpt facial best sekitar kl@cheras...biasa buat kt bandar baru bangi-stokis cni..jauh la nk p sana..akk tu buat sgt best..sume jerawat2 dipicit..tp mslhnya kulit aku ni bermin ...

dear, kak emo ada pernah sekali buat kat area bandar mahkota cheras - not bad lah juga (but then kak emo pun memang jarang berfacial so I wouldn't know the difference sangat pasal best dgn tak tu, tapi hampir 'terlelap' le jugak during the process tu;P ).

Tapi facial yang akak buat ni takde picit2 sangat (akak dah standby nak menahan sakit lucky me!)...the beautician guna jari untuk picit-picit jerawat/blackheads/whiteheads so I am not sure if you suka ke tak cara ini - mine takde picit2 sgt sbb according to the beautician tak banyak benda yang nak dipicitkan waktu itu

The facial yang akak buat cost about RM180tapi the salon buat offer half price for first-time customer so byr cuma RM90(nih treatment punyer, tapi ada byk types of facial so you can choose) ====> hampir 2 jam le gak(sampai tertidur le husband akak kat gym menunggu:lol: )

I wanted to go again buat the same facial treatment tapi costnya mahal giler, but if you would like to give a try, let me know sbb bila kita bawa kawan, kita dpt tumpang 50% off tu;P- nih tengah cari gang sbb nak dpt discount 50% tu;P .....

sittang_mn Publish time 17-2-2009 03:20 PM

Originally posted by dianaris at 12-2-2009 02:20 AM http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
wah.. azzahrah pun ada ek..
tau tak baper hg utk normal facial ni..?
alang2 buat check up kat annur, ingat nak singgah jap kat azzahrah for facial.. :$

az zaharah kat tepi dia. azzaharah woman wealth centre. bukan yang klinik tu tau. sekarang ada offer rm90 jadi rm45. pi la try. saye lagi suke herbalife, sangat bersih n tak sakit. puas hati. harga dia start rm88 n max rm200 kot. herbalife pi mines punya, kajang point or metro kajang tak best sangat.

sittang_mn Publish time 17-2-2009 03:28 PM

Originally posted by ddianne at 13-2-2009 02:54 PM http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
sy pun ngah mencari tmpt facial best sekitar kl@cheras...biasa buat kt bandar baru bangi-stokis cni..jauh la nk p sana..akk tu buat sgt best..sume jerawat2 dipicit..tp mslhnya kulit aku ni bermin ...

kalau kat cheras, saya mmg sangat-sangat suggest pi la herbaline mines or IOI mall. sangat-sangat puas hati, layanan baik sangat. dan yang sangat penting, dia mmg tak paksa beli produk dia (mines) IOI paksa jugak sikit2. mula-mula datang, kita buat foot spa dulu. pastu start la facial. tapi mmg best, dia tak scrub, tapi guna mesin ultrasound untuk remove kulit mati. bersih sangat muka. pastu dia tak pakai besi sangat picit2 tu, dia banyak pakai tangan je, cover dengan tisu. so, tak sakit la. pastu bila pi weekdays non-pick hours, dapat eye treatment or neck treatment or trial pack for free. ada refreshing drinks n SPA soup, sedap. last sekali, ada foot spa yang ikan2 sedut tu free. yang saye pernah try, double mask untuk kulit kering rm139. pastu pernah buat heat n light treatment untuk muka berparut-parut. mmg best, mmg nampak kesan. kawan pun tegur muka glowing lepas 2-3 hari facial. so, saya suggest la semua pi sini. try dulu, u will love it :loveliness:

ekong65 Publish time 18-2-2009 01:46 AM

pengalaman ngeri

cuba buat sendiri kt rumah.. wap kan muka dengan stim..
lepas tuh pi tonyoh2 ngn scrub
keesokan hari nya naik 6 biji jerawat ranum2kt tmpt yg ditonyoh itu.. 3 kiri 3 kanan.. sepasang..

salah kah cara ini ?

fiktee Publish time 18-2-2009 09:27 AM

saya baru ambil pakej dekat mayfair 5x facial treament+ 1x free RM599.00, yang paling best dia guna mesin ultrasound dan dia massage muka sekali 1 1/2 jam

[ Last edited byfiktee at 18-2-2009 09:30 AM ]

darly Publish time 18-2-2009 10:12 AM

Reply #325 dompot's post

pernah buat kat dermalogica....
ok la...tapi memang best bila kena massage..
sampai tertidurlah kalau dalamasa 2 jam tuh....
kita tak bleh nak harapkan facial jer...
msti disiplin diri sendiri.....kenalah cuci muka pagi dan
sblm tidur....pakai toner/moisturizer dan apa2 yg patut
kalau nak maintain kulit cantik.....

stats Publish time 18-2-2009 10:40 AM

Originally posted by dianaris at 13-2-2009 02:01 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
clarins ni normal facial dia baper dia charge ek??? :o
tak ingat la plak..
service mmg very good.. tempat pun comfy (dulu gi klcc).. tp i tak brapa gemar coz dia punya style tu byk urut2, tak buat extraction (maybe sebab skin i problematic).. so i rasa tak puas sgt ler... it's clean tho, mmg kulit nampak bersih.. but for my type of skin at that time urut2 buat i rasa mcm pores nak tersumbat. lg satu, kena pandai tepis pujukan jual product.. ;Pbut the whole experience was so relaxing.. yg paling i suka was shiseido kat tingkat atas sogo tu... mmg rasa puas la dia buat kat kulit muka ni.. mmg la kuar salon tu merah2 sikit... tp the following day n the week after, rasa glowing kulit ni... bersih takder tersumbat apa pun.   that was yearsssss ago pun dah kena beratus2.... ntah ada lagi ke tak tempat facial kat sogo tu..

stats Publish time 18-2-2009 10:43 AM

Originally posted by sittang_mn at 11-2-2009 05:32 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
nak share info gak ni
pernah facial kat
1. salon2 biasa je
2. az zaharah woman health centre bangi
3. dermalogica
4. serene ape tah...mahal dalam rm240++

semua tak ok. kesan dia lepas fa ...
herbal line ni kat mana?

IDB Publish time 18-2-2009 11:16 AM

Nak tanya juga kat mana?...tingkat berapa?...sebelah kedai mana?
Originally posted by stats at 18-2-2009 10:43 AM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

herbal line ni kat mana?

dompot Publish time 18-2-2009 11:34 AM

Balas #334 darly\ catat

ok ke pakej dia darly??bape dia charge tuk facial yer??dom ingt nk wat facial tuk

majlis kahwin ku bln 6 nih..:$ :$

darly Publish time 18-2-2009 02:52 PM

Reply #338 dompot's post

it depends on package mane yg dom nak....
dom dok kat mane? yg i ade ampangnyer....
satu kat sheerine dan satu lagi kat ampang point leonard drake
i bg both nos...cuba tanye dier org kat mane yg dekat2 ngan dom
jgn lupa tanye package ape yg terbaik...
leonard drake - 03-42526078/5717
sheerine (dealer) - 03-42701962/0192729712

dompot Publish time 18-2-2009 02:59 PM

Balas #339 darly\ catat

tq darly..dom kt penang..demalogica ni ada kt blkg opis dom jer..mmg dkt la.itu la sj tnya dulu mcmmn dia org pnya treatment..klu ok ingt nk try gi survey tgk pakej apa yg dia offer..:$ :$
Pages: 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26
View full version: FACIAL - korg wat kat ner paling berkesan?