saminah81 Publish time 22-7-2006 08:10 PM

nak tanye.. kalau kuar putih je tp tak gatal ... tu pun problem ke?

benda2 ni kadang2 je jadi.. bila period aku problem.. n aku tak kawen lagi...

mizreen Publish time 27-7-2006 04:22 PM

kalau masalah keputihan berbau (mcm hanyir2 tu) nak buat camner ek? tp takde gatal2..just keluar cecair jernih je, tp bau kuat tu yg tak tahan tu.

neinazz Publish time 28-7-2006 01:27 PM

Reply #42 mizreen's post

pernah dengar gak yg ada masalah mcm tu... ada yg cakap kita kena makan ubat/jamu untuk menghilangkan bau mcm permata suri (CNI) or kalau nak cara tradisi kita rebus air sirih lepas minum dan amalkan.. InsyaAllah berkesan:lebai:

inazurah Publish time 29-7-2006 11:33 AM

emm... la ni aku dah ok la... tapi kekadang tu dia buat jugak, cume tak mengidap la... mungkin amik mase satu ari gak, yg aku perasan la, lepas projek mmg selalu kene, lepas period, dan pakai spentot tak sesuai(lani aku pakai spentot jenama scalet) bior mahal janji sedap, bile aku rase lain mcm tu sure ade sesuatu yg tak kene, kalu kate bulu mmg aku punye tahap kesuburan tu kureng, 3 4 bulan pun kebun aku tak semak lagi... hehheheh... dan tak semestinye bile cukur tak gatai dah... penah jadi kat aku lepas je cukur mase nak naik balik tu mak aiiii..... gatai nye... lansung aku berenti cukur, lani aku amalkan cabut... hehehehe... mule2 sakit lepas tu sedappppp hingga menjilat jari... uikkk...

inazurah Publish time 29-7-2006 11:40 AM

oh ya... aku masih belum wat pep smear.. bukan takde duit, padahal 15 hinggit je kat kerajaan, tapi mase tu yg takde... pastu bende tu pun dah elok, tapi bile kene balik tu dan dan tu gak nak jumpa doktor...hehheheh...
kalu mase mengandung mmg rajin la kene gatai ni, tapi dia kaco kat atas pulau je..kat tundun... dari mula sampai beranak situ le tgn aku projek, sampai berbekas garu la.. lepas beranak dia ilang la, perut aku ok je takde ape2 kesan, hahhhhhhhh satu lagi kat buah buahan aku, mase ngadung mmg bercalr balar aku kerje kan... tapi lepas beranak dia ilang.
la ni aku selalu amalkan ape yg aku taip kat ats tu la.... korek sampai bersih, sebelum pakai spentot buh bedak, dan pakai spentot yg sesuai...
dan aku nasihatkan pada lelaki2 atau pompuan yg ade laki isap rokok tu kalu boleh kurangkan la, dan selepas isap rokok tu basuh tgn dan jgn nak gentel "kacang" sebelum basuh tgn mungkin itu juga salah satu penyebab.... hehhehehhe...

msms2005 Publish time 3-8-2006 09:23 AM

saya amalkan utk buang bulu supaya botak selalu. Sebabnya senang nak kering dan jaga kebersihan. Saya rasa jika simpan bulu tu boleh menyebabkan jangkitan dan kegatalan gak sebab lepas cebok dia basah , lambat kering. Kalau tak sempat nak cebok lak...bulu tu menyimpan bau hapak yg amat memualkan....so, rajin rajin la kita membuang bulu tu utk menjaga kebersihan anu kita....

danzen Publish time 5-8-2006 08:29 AM

Originally posted by miss_comel at 5-6-2006 12:44 AM

tapi ada yg pakai.. bende jadi gatal terlampau.. sb wangi sgt

sejak saya guna pad herba..my mensus getting worst. 3 hari pertama saja byk..but then...keluar peyed sikit2 sampai 12 hari ..usually 7-8 hari saja...tensen gak...dah lah tu..rasa mcm kena jangkitan candida aje. sorry ya divert sikit topic ni..since u all mention about pad herba. :off:

ammall Publish time 7-8-2006 11:01 AM

la ni aku amalkan tabiat "korek" semase membasuh, aku pun saspek keptuihan penyebab utama, korek sampai keluar belen2 air (lepas projek), tak pun lepas period. mungkin akan nmpk perbezaannye.

kelakar nyer aku baca ni...:)).. Belen-belen air selepas projek mmg kena kasik abis keluar, mak mertua aku ada ajarexercise yg kena buat lepas projek . Dia ajar aku before aku first night lagi... heheh.. katanya nanti belen-belen air ni yg buat busuk. Antara exercisenya termasukla duduk berlunjur sambiltunduk dan tangan cecah jari kaki. Banyak laagi.. tapi susah nak citer. Masa awal-awal kawen aku rajin la buat setiap kali lepas projek.. sekarang nih jarang2.

Satu lagi aku terbaca elok utk elak bakteria kat toot.. minum yogurt selalu.. Bagi aku berkesan..

inazurah Publish time 7-8-2006 07:09 PM

ammall! mmg la aku pun arwah2 tuk aku, makcik2 ade bagi petua nih, nak menjarangkan anak pun ade, tapi mula2 rajin la buat, tapi dah lama2....... habis je terus tido lenaaaaaaaaa diulit mimpi...hehehhehhh

arysa Publish time 7-8-2006 08:28 PM

Originally posted by inazurah at 7-8-2006 07:09 PM
ammall! mmg la aku pun arwah2 tuk aku, makcik2 ade bagi petua nih, nak menjarangkan anak pun ade, tapi mula2 rajin la buat, tapi dah lama2....... habis je terus tido lenaaaaaaaaa diulit mimpi...heh ...
terus tido???
tak basuh dulu ke?

miss_comel Publish time 7-8-2006 10:22 PM

elokla pakai spender yg kering..i mean here kalau lepas melepas kecik or besar..basuh dgn air then jgn lupe lap hingga kering dgn tisu or kain kat part tu..kalau lembap, senang kulat nak menternak.. n bulu yg panjang n serabai pun tak elok..leh buat situ basah..

ammall Publish time 8-8-2006 09:06 AM

Originally posted by inazurah at 7-8-2006 07:09 PM
ammall! mmg la aku pun arwah2 tuk aku, makcik2 ade bagi petua nih, nak menjarangkan anak pun ade, tapi mula2 rajin la buat, tapi dah lama2....... habis je terus tido lenaaaaaaaaa diulit mimpi...heh ...

setelah berhempas pulas.. mmg nak terus tido jer.

inazurah Publish time 8-8-2006 06:19 PM

Originally posted by arysa at 7-8-2006 08:28 PM

terus tido???
tak basuh dulu ke?
mana ada basuh... main lap je la...eehehehhheh.... ade ke org yg rajin nak pi basuh2 nih.... kalu aku dari basuh baik mandi terus.

miguel Publish time 14-8-2006 01:43 PM

wei nk tanya..kalu berbau jeh, tk gatal cam ne nk ubat..aku tensionlah, kdg2 benda ni terkena kat aku, lepas main, sure hb aku ckp ada bau, malulah aku..tolong lah ape kebendanya penyakit nih...

su_hanim Publish time 14-8-2006 02:51 PM

Originally posted by inazurah at 8-8-2006 06:19 PM

mana ada basuh... main lap je la...eehehehhheh.... ade ke org yg rajin nak pi basuh2 nih.... kalu aku dari basuh baik mandi terus.

lepas main x basuh? dah lama ke gitu? patut le ko gatal2 jer. kena basuh wei...silap haribulan bole kena radang kat bhg tut tu...

:off:       ko gatal2 kat kacang yek? aku prnh ada kes mcm ni...tp bukan gatal..tp panas. sbb hubby ada mkn mende2 pedas..then terus lidahnya projek situ...panas giler siout...terus aku berenti...

ouch! Publish time 15-8-2006 03:48 PM

kalau gatal sgt kat celah2 peha tu camne?
gatal sgt pastu tergaru and dah buruk sgt celah peha..
dah jadi gelap...merah...
huwaaa nak buat apa ni
pastu kalau sapu cream..
cream apa yg sesuai?

inazurah Publish time 15-8-2006 08:21 PM

Originally posted by miguel at 14-8-2006 01:43 PM
wei nk tanya..kalu berbau jeh, tk gatal cam ne nk ubat..aku tensionlah, kdg2 benda ni terkena kat aku, lepas main, sure hb aku ckp ada bau, malulah aku..tolong lah ape kebendanya penyakit nih...
hg nak malu apenye.... depa punye la yg buat kite berbau..... buat cam aku, lepas projek basuh pastu korek sampai keluar semua2 lebihan2 air tu, tapi selalunye tak dpt keluar habis, esoknye sure ade lagi kalat2 air tu.... ada sorg member ni sampai suh laki dia pakai kondom, sebb takmo risiko gatal nih... elok lak lepas2 pakai tu takde gatal dah...

inazurah Publish time 15-8-2006 08:34 PM

oh ya... aku lupa nak bagi tau... aku kene gatal2 nih lepas aku amik pil perancang yasmin.... sebelum tu mana aku ada elegik2 nih... baru aku igt.... boleh sapa2 kompom kan ade keen mengene ke... lepas aku berenti amik yasmin dan bertukar pada mavelon balik dah slow la dan semakin ilang...

arysa Publish time 15-8-2006 11:47 PM

Originally posted by inazurah at 8-8-2006 06:19 PM

lebih baik basuh...buang air kecil...so that boleh flushed any bacteria yg ada...
pastu ambillah wuduk...bangun pagi mandi wajib...tapi kalau ada air panas bleh gak mandi terus...

bawang-putih Publish time 29-8-2006 11:13 AM

tapi dengar citer bukan ker biler dah buat tue....tak boleh terus basuh? kene tunggu kejap..n baru boleh basuh!!!!11..cuber xplain skit?
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9
View full version: Masalah Kegatalan di Alat sulit