chempaka80 Publish time 23-6-2010 02:19 PM

Pusat perubatan naluri wangsa maju RM250.00 tp nie xmsk consultancy & pndaftaran. Anak chem mmg cek kt ctu so ada tnya dr khairul dia ckp itu la kos nya... utk H1N1 plak RM80.00..

tp klau ada sapa yg tau kt mna lg murah bg tau la kt sni.. but rata2 chem tnya kt klinik biasa pon dlm RM250.00

layan Publish time 8-7-2010 10:29 AM

wah topik ni dr thn 2006 eh...
bru skang digembar gemburkan...

bby saya dh amik...
kt poliklinik Annisa'...byk branch...
RM150 sekali suntik ye kawan2...
itu yg paling murah stakat ni..
yg len tnya sume RM200++...

MamaAdR Publish time 12-7-2010 03:06 PM

salam,
saya dah tanya kawan saya .. dia doktor... sebabnya doktor yang merawat anak saya advice utk ambik jab ni (PCV10).. sebab anak saya kena jangkitan kuman last year.. so before that i call my friend (doc), dia kata memang boleh ambik kalau ada bajet.. sebab costnya 250 kat speialist di kuantan.

mamaali Publish time 13-7-2010 02:35 PM

Just nak kongsi citer n pengalaman la kan. Kedua-dua anak saya pun dah ambik vaksin ni.Seorang 3 tahun, seorang lagi 1 tahun 6 bulan. Doktor akan bagi vaksin ni, 3 kali.Masa 6 bulan, 9 bulan, 13 bulan. Satu vaksin ni harga dia RM290. Saya ambik kat KJMC ngan Dr. Syed. So, 2 org anak, kena spend dlm RM1800. Anak sulung saya pernah kena phenumonia ni, masa umur dia 1 tahun (masa ni belum ambik vaksin tu lagi) . Duduk KJMC 4 hari. Kesian, saya tgk dia. Tak bermaya sungguh. Lepas pada tu, mmg saya terus ambik vaksin tu. Sekarang ni, alhamdullilah, anak saya dah sihat.

princesse_lune Publish time 15-7-2010 12:02 PM

better ambil...penyakit2 yg di'cover' tu boleh bwk maut...& saya pun ada baca 1 blog tribute utk anak dia yg meninggal sebab kena meningitis pneumoccocal...saya inject anak kat SDMC, 1 jap RM280...kalau jap masa umur b4 1yr kena ambik 3 jap...lepas 1 year 1 jap...then inject balik lepas 5 @ 10 tahun (rasanya la...)...skrg my son dah 1 yr...esok dah wat appointment nk jap lagi...sangat2 advisable untuk inject vaksin ni

asz1974 Publish time 16-7-2010 09:02 AM

last month gi umra, shah alam dr tu highly reccommend vaksin pneumoccocal nie...kat umra, shah alam satu jab cost Rm180...

BebeQ Publish time 19-8-2010 02:59 PM

umra lg murah rupanya..
smlm bwk anak ku jumpa paed kat SALAM Senawang..
paed kata cost rm240/jab..

saleharr Publish time 12-6-2011 11:12 PM

skrg berapa ye cost suntikan pneumoccocal ni?

fida75 Publish time 14-6-2011 01:00 PM

harga ikut klinik/hospital tu kot sbb last week wat appointment dgn my paed utk jap vaccin nie dia ckp RM200/jap so plan next month baru nak amik my baby 5 bln so kena amik 3 jap selang 2 bln 1 jap...

afja Publish time 14-6-2011 03:23 PM

Reply 12# blackmore

anak sedara aku meninggal sbb pneumonia...
batuk x baik2... doc dh suggest amik suntikan tu... tp x sempat. sbb doc kata tunggu baik batuk/demam...

yg sedihnya.... hsptl putrajaya x masuk kan arwah ke ICU as soon as possible...
dia admit mlm isnin.... tp pg rabu baru msk ICU...(dont know why.... may be icu penuh kot)
arwah dh la baby premature...:$

blackmore Publish time 14-6-2011 09:00 PM

Replyblackmore

anak sedara aku meninggal sbb pneumonia...
batuk x baik2... doc dh suggest a ...
afja Post at 14-6-2011 15:23 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif...takziah to u and your family di atas kehilangan anak saudara ko itu...brapa umur arwah anak sedara ko tu??...

afja Publish time 15-6-2011 08:28 AM

Reply 51# blackmore

sejarahnya arwah baby premature... x sampai 30 weeks...
lps tu pulak.... ada saluran jantung berlubang. detect beberapa hari lepas lahir....
then buat operate masa umur 3 bulan lahir (mean time operate tu suppose baru 9 bulan kandungan if lahir ikut due date = aku pun x fhm apa aku tulis nih :lol: )
doc pun ada ckp.... arwah 'tumbesaran lambat' sbb baby premature...

yup.... mmg betul tumbesaran dia lambat.... umur 1 tahun 9 bulan dia x pandai lg merangkak...
cuma boleh golek sana sini...

cuma kesal sedikit... doc advise suruh amik suntikan ni masa dia dh batuk yg x baik2 tu....
sepatutnya dgn sejarah perubatan arwah yg mcm tu... doc sepatutnya advise awal2 la. amik suntikan tu... even pun arwah x batuk2 n demam... :$

tak pe lah. takdir Tuhan mengatasi segalanya. mungkin itu yg terbaik bg arwah
arwah meninggal pd puasa kedua... thn lps. umur 1 thn 9 bulan....

thanks

syaifulizwan Publish time 18-6-2011 05:36 PM

http://infoaday.blogspot.com/sila lah lawat blog saya, agak menarik tawJGN LUPA FOLLOW K
Antara benda2 menarik dalam blog saya:1. Malam Pertama Pengantin2. Kicked in the Balls Causes Pain in the Abdomen3. Punca Penceraian4. Customized gift for FATHERS DAY5. Eat Less Rice ! Why??
Dan bermacam2 lg di http://infoaday.blogspot.com/Harap2 anda semua gembira dgn blog saya! PEACE and NO WAR!
ADD
sy dalamfacebook: like to have tons of friends!!SYAIFUL IZWAN ISMAIL

syasyafina Publish time 16-5-2013 06:53 PM

sya up thread ni pasal cerita adik aqil tu.. ada sape2 tau if mak die ada bagi pneumocooccal vaccine tak kat anak die ni ek..

tweenfly Publish time 17-5-2013 01:37 AM

syasyafina posted on 16-5-2013 06:53 PM static/image/common/back.gif
sya up thread ni pasal cerita adik aqil tu.. ada sape2 tau if mak die ada bagi pneumocooccal vaccine ...

sy dah baca kisah adik aqil nih,...mmg sedih kan,...tak sangka dia telah d jangkiti bakteria yg plg merbahaya nih,..awalnya dia hanya demam n batuk yg biasa jer. tp, kemudian demam dia berulang-ulang n lama2 semakin melarat,.....:'(

syasyafina Publish time 17-5-2013 05:24 AM

tweenfly posted on 17-5-2013 01:37 AM static/image/common/back.gif
sy dah baca kisah adik aqil nih,...mmg sedih kan,...tak sangka dia telah d jangkiti bakteria yg pl ...

tu la kalo boleh sya nk tau mak die kasi x jab ni kt aqil, sbb nk tau la keberkesanannye, kalo dpt jab n still boleh kene jangkitan, errrr.. susah la camtu, plus nmpak mcm aqil ni dijaga mak kt umah, bukan hanta nursery, jd risiko bjangkit dr budak2 lain tu mcm dh kurang..

shalicioustouch Publish time 24-9-2013 08:53 AM

sayu nak baca blog mak aqil tu sampai habis..baca separuh je..
tapi aqil tak hantar nursery ke? kalau difikirkan secara logik budak2 yang tinggal di nursery ja akan lebih terdedah kepada bahaya ni..

Pages: 1 2 [3]
View full version: Pneumococcal vaccine