Muntz Publish time 15-4-2006 11:49 AM

aku dah dua kali kena gout nie.. sakit ya amat. nak kerja pun takleh. yg tak bestnya, dia menyerang tempat yg sama iaitu di tapak kaki kiri sebelah kiri. nasib baik kawasan tu bukan tempat utama kita berpijak kalau berjalan. berjalan masih boleh, tapi takleh laju lar. sakit giler.

aku rasa nak pi klinik pulak nak ambil ubat buang asid urik. pasal dulu waktu medical check up, diorang kata darah aku terlalu byk asid urik. nak kata aku kuat makan daging, tak jugak. mgkin aku byk makan benda berasaskan soya kot.. macam air soya dan tofu.

Salzburg_aus Publish time 9-5-2006 04:19 PM

Salam,
Saya baru disahkan kena penyakit Gout.Dah seminggu sakit.kena ambik pain killer setiap hari.Puncanya kerana saya makan daging 4 hari berturut turut dan makan kacang tanah (ngan yin)
Ada org usulkan minum air susu Igg plus.Adakah ia akan berkesan..??
Saya seorang yg aktif bersukan.tapak kaki ibu jari dah kurang sakit sikit.Adakah Dr menggalakkan saya bersukan kembali ..??

club64 Publish time 10-5-2006 01:09 AM

salz, cuba u minum apple cider vinegar.ada jual kat pharmacy dlm botol.airnya mmg masam, tapi bila u minum campurkan dgn air.

Salzburg_aus Publish time 10-5-2006 09:17 AM

Ok Noted Club64....saya akan cari di pharmacy nanti..Thank You.

kamar22 Publish time 10-5-2006 09:26 PM

Originally posted by club64 at 10-5-2006 01:09 AM
salz, cuba u minum apple cider vinegar.ada jual kat pharmacy dlm botol.airnya mmg masam, tapi bila u minum campurkan dgn air.

boleh beli kat cosway jugak..harga murah jer..cuma RM14.90 dan bila ada offer cuma RM11.90 shj.

razman_el Publish time 11-5-2006 11:26 AM

NI cara tradisional...cubalah

Gaut
>Ambil betik muda 1 biji. dan diletakkan (salai) atas api dapor. Jangan
>belah betik tu.Bila betik itu panas, gelekkan di kaki/tempat yang sakit.
>Kat
>tumit tu
>pijak buah betik tu macam mesin refleksi tu.
>Betik ni sumpahan gaut. Tiada pantang makan. Insya-allah boleh sembuh.

di copy dari tread nih...http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=200804&extra=page%3D1

rebas Publish time 11-5-2006 11:36 AM

Originally posted by excel at 13-9-2005 12:42 PM
hai kawan-kawan yang prihatin pasal kesihatan...
saya excel. kenalan baru anda. saya baru menemui satu cabanag sains yang baru dikenali sebagai nutrisional imunology. gabungan antara sains nutrisi ...

Hi excel.. aku tak tahu textbook mana yg anda guna..
setahu aku hyperuricaemia sbbkan gout.. kalau auto immune tu mmg dah penyakit connective tissue.. yg may present dgn sakit sendi..
PLS jangan get confuse and confusekan orang ramai ok..!

Ada banyak sebab sakit sendi.. boleh jadi gout, osteoarthritis, rheumatoid arthritis, patah tulang , jangkitan kuman and many more under the sun... so.. bukan semua nya gout.. bukan semuanya arthritis.. bukan semuanya auto immune rheumatoid arthritis.. ok..:geram:

alami Publish time 14-5-2006 11:02 PM

huih... sebut pasal gout nih memang tak leh tahan nih..... tgh sakit gila ni.... ni masuk tahap kritikal gak... kelmarin siap merangkak... sakit weh... aku dah try memacam.... tapi IGG plus tak lagi la... mahal... aku nak try air teh misai kucing (herba tu la, bkn misai kucing betul)...

doktor yang aku selalu pegi sekarang punya pandangan lain sikit... pada dia memang la urik asid berlebihan yang bertukar menjadi kristal tu yg menyebabkan gout.. tapi from practise, dia conclude the real reason is pengambilan makanan/minuman berasid secara banyak seperti buahan citrus, asam, air limau etc. this strong asid push out the uric acid (weaker acid) out of the body system,sebab body nak concentrate cuci acid yg kuat tadi. jadi uric acid ni pun mencarila tempat yang sesuai untuk berkumpul dan menjadi kristal.So , kata dia, kalau nak makan/minum benda diatas kena banyak minum air la lepas tu.

ada sesapa nak komen...

fiemie Publish time 3-7-2006 07:20 PM

GOUT-Help!!

a'kum..hi doc n friends! i really need to know everything about GOUT-the illness, diet, treatment, etc..my friend just being suspected with this thing and this poor guy is just 31!..he's got his ankle swollen so thats why he went to the clinic.this morning he just took the bloodtest..the results maybe out next few days:(..
(note: dah lama dah bende nie berlaku kat dia, lately everytime mkn seafood mesti rasa sakit2 kaki&joints.he's got history of eating seafood most of his life!). TQ all dear friends..

aabu Publish time 4-7-2006 08:39 PM

Originally posted by fiemie at 3-7-2006 19:20
a'kum..hi doc n friends! i really need to know everything about GOUT-the illness, diet, treatment, etc..my friend just being suspected with this thing and this poor guy is just 31!..he's got his an ...

Hii.
i think his uric acid level is too high. Hereare my advise:

1st thing to do : Reduce/avoidseafood intake such asprawn,squid,tuna and even sardines.Other seafoodseems to be okay.
2nd : Avoid any redmeat...beef,mutton,lamb,pork etc...liver and heart also need to avoid-which is higer in purin...
3rd:Avoid any bean which is rich in protein.

Also limited wheat basefood..

Try all the above in 2 weeks.The symptomwont comeback .Then the doc will advice your friendto take xyloric /uric tabto reduce uric acid content.

:bye::bye:

fiemie Publish time 5-7-2006 09:02 AM

Originally posted by aabu at 2006/7/4 09:39 PM

Hii.
i think his uric acid level is too high. Hereare my advise:

1st thing to do : Reduce/avoidseafood intake such asprawn,squid,tuna and even sardines.Other seafoodseems to be oka ...
Thank you so much for your advice aabu! memang doctor pun ada mention 'bout the diet..and how about 'daun misai kucing'? he bought the leaves and started taking the medication since yesterday..i hope it'll work for him:)

mitsui Publish time 5-7-2006 09:43 AM

hi fiemie,

if u want to try the alternative treatment likes herbs, i can recommend u a few herbs products.
perubatan ni dinamakan perubatan JAWI(not the Jabatn Agama), ia menggunakan 100% herba dan tiada bahan kimia. Utk masalah ghout,ade beberapa produk herba yg perlu disinergikan bersama bg tujuan mempercepatkan kesembuhan, menghilangkan kesan sampingan dan mempercepat potensi herba.

herba tersebut adalah ardisia, malac, teh herba dan kopi radix...

've got a few testimonial from the people who have try this products,alhamdulillah...mereka sembuh stlh amalkan produk herba ini...utk pertanyaan, pm saya ok.

[ Last edited byblackmore at 21-8-2006 01:41 AM ]

tali_leher Publish time 17-8-2006 08:57 AM

aku pun ada gout gak..dah lama dah.
mungkin sbb aku suka makan daging n kacang...
masa pi cek kat spital,doktor kata urik acid byk sgt...
so dia bg pain killer je...sbb dia kata gout takde ubat...
nak tahu mcmana rasa sakit gout ni.....tpt yg kena serang tu bedenyut2 mcm org sakit gigi tu...
pas tu mcm kena tusuk2 ngan jarum....punyala seksa masa nak jalan....

Chippo Publish time 20-8-2006 11:01 PM

One of the easiest complication to heal is Gout. Dalam sebulan sahaja Gout hilang permanently.

emiko Publish time 22-8-2006 02:22 AM

maksudnya boleh sembuh sepenuhnya?

saya pernah kena gout masa umur 15 thn dulu.
tapi lepas makan habis semua ubat yg doktor bagi..nmpk mcm dah okei sampai sekarang.

tinggi tak agaknye eh peluang akan diserang balik dgn gout ni?
kalau jaga pemakanan, i should be fine, right? ^^

PoLo Publish time 22-8-2006 09:05 AM

Originally posted by Chippo at 20-8-2006 11:01 PM
One of the easiest complication to heal is Gout. Dalam sebulan sahaja Gout hilang permanently.

Err. Chippo..
Aper ubat yang boleh heal gout permanently tu??????????
Share la kat sini..
:tq:

Chippo Publish time 23-8-2006 11:41 AM

Make sure you dont consume beans, and uric asid content build uo has gotta be checked. Otherwise you should be fine emiko.

Aefy_Laily Publish time 30-9-2006 06:56 AM

Bapa mertua aku pun ada gout. Kalau time dia kena, kesian tengok dia.
Gout nie sebab aid urik yg berlebihan dalam badan, dan asid urik ini akan bertukar menjadi kristal dan duduk kat sendi-sendi, pertama kali mesti kena kat ibu jari kaki. Nak jalan susah. Yg kesiannya bapa mertua aku tu alergic makan ubat doktor

Dia cuba rawatan CVT , alhamdulillah ... dah 3 thn baru kena balik... kalau x.. salah makan sikit je.. mesti gout dtg.

sipuDina Publish time 5-10-2006 01:11 PM

alamak....lepas baca pasal gout ni aku...rase aku ade simtom2 ni la...aku muda lagi....takutnya nak jumpe doc..ibu jari aku bengkak, berdenyut2..sampai bleh terjaga dari tdo..memang aku suka mkan seafood ..especially udang. Ikan bilis, sardin...sume2 ni makanan masa aku stadi dulu...

tolong la...takutnya...

TongDrum Publish time 6-10-2006 02:06 PM

as'kom.... pak mentua.. adik ipar n hubby saya ada gout....

genetik pon perkara utama gak... lelaki biasa nya kena gout .. ladies artirits (betol ke ako eja nie)

kalo nak ikotkan pantang bebetol banyak benda tak boleh makan... daging merah... internap parts... kekacang... kobis.. benda2 masam...

hubby ako kena sampai tak boleh jalan... adik ipar ako pon sama .. sampai pakai tongkat .. pak mentua lagi lah.. terus attack buah pinggang...

masa tak sakit biasanya doctor kasi makan ubat untuk kurangkan urik asid dlm darah.. masa sakit ubat ni tak boleh makan.. kena makan ubat tahan sakit jer....

masa paling crital skali bulan puasa .. pasal badan kurang air.. org gout kena minum air lebih..... then musim perayaan.. semua rumah sure ada rendang daging ...

doctor advise boleh makan sekali sekala la... semua benda pantang tu ...then kurangkan berat badan..

ada org sekali kena gout pastu bila baik terus baik... tapi yg bahaya nya ... kalau kena lagi kali kedua lepas beberapa tahun serangan yg pertama sure tak boleh baik sampai bila-bila.
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: [MERGED] -- Gout