lyly Publish time 17-8-2006 11:57 AM

{MERGED] Ubat cacing

aku nak tanyer pengalaman korang....

semalam MIL dtg umah ... sembang punyer sembang tetiba dia tanyer....

cuba tanyer doktor, da boleh makan ubat cacing ke belum??? anak lyly da genap setaun....

korang penah tak kasik ubat cacing??

[ Last edited byshinky_pinky at 7-11-2006 01:26 AM ]

periperi Publish time 17-8-2006 01:41 PM

mcm periperi..selalu pi cucuk anak kat PPUM.tp hari tu balik kg.. nak cucuk dia utk umur setahun.pastu nurse tu suruh dtg balik atau pi kat mana2 klinik sebulan kemudia utk amik ubat cacing.so, periperi balik KL balik pi PPUM utk amik ubat cacing sebulan kemudian.terus nurse tu kata kat PPUM tak der bagi ubat cacing.so maknanya di sini di klinik kesihatan kerajaan mcm klinik desa jer yg sediakan ubat cacing.tp kalau kita nak bagi sendiri pun bole tp dgn nasihat doktor la.so, periperi masih tak bg lagi ubat cacing walaupun anak periperi dah setahun 8 bln. tp ada org kata ubat cacing yg bagus dan kita bole bagi sendiri kat anak ialah zentel.bagi setiap enam bulan sekali.

mysuria Publish time 17-8-2006 03:46 PM

a'aa..mmg kena bg 6 bln sekali.mysuria pun bg zentel..beli kat guardian.

tig_cun Publish time 17-8-2006 03:57 PM

biasanyer lepas makan ubat nie nanti selera budak tu makin baik...

my niece dulu susah nak makan.. itu tak nak ini tak nak.. pastu nampak perut dia cam kembung.. pastu mak soh bagi ubat cacing.. after abt 2 days selera dia perghhhh

lyly Publish time 17-8-2006 04:07 PM

Originally posted by mysuria at 17-8-2006 03:46 PM
a'aa..mmg kena bg 6 bln sekali.mysuria pun bg zentel..beli kat guardian.

maksodnyer once dia da setaun kasik teros ke???

buleh kasik sendiri yeh tanpa rujuk kat doktor??

sorry ek, kita tataw nih

mysuria, anak ko baper taun

dakkecik Publish time 17-8-2006 04:08 PM

anak aku memang g klinik kerajaan utk cucuk dan memang dia dah tetapkan bila masa kena mkn ubat cacing. Kalau x salah aku umur dia 2 thn baru mula mkn. Dan setiap 6 bln sekali mesti g mkn ubat cacing. Tapi skarang ank aku dah x g klinik lg so aku beli ubat cacing dan bg sendiri setiap 6 bln sekali. kat klinik biasa ada jual ubat ni dan sekarang lebih senang sebab ada dlm bentuk tablet dan ada perasa macam gula2 je.

lyly Publish time 17-8-2006 04:10 PM

Originally posted by dakkecik at 17-8-2006 04:08 PM
anak aku memang g klinik kerajaan utk cucuk dan memang dia dah tetapkan bila masa kena mkn ubat cacing. Kalau x salah aku umur dia 2 thn baru mula mkn. Dan setiap 6 bln sekali mesti g mkn ubat caci ...

o ye ke...

maksodnyer stat umur dia 2 taun baru kasik obat cacing tu ke??

sekali makan 1 tablet ke??

lyly Publish time 17-8-2006 04:11 PM

Originally posted by tig_cun at 17-8-2006 03:57 PM
biasanyer lepas makan ubat nie nanti selera budak tu makin baik...

my niece dulu susah nak makan.. itu tak nak ini tak nak.. pastu nampak perut dia cam kembung.. pastu mak soh bagi ubat cacing. ...

tig_cun

perot anak aku pon kembong, tu yg MIL sound soh tanyer doktor tuh...

dakkecik Publish time 17-8-2006 04:44 PM

masa beli tu dia berbungkus dan ada direction so u bole baca.

aku rasa setaun tu terlalu awal utk makan ubt cacing sbb ank aku mula mkn bila dia dah habis cucuk yg terakhir (umur sethn setgh) so lawatan yg berikutnya (umur 2 thn) baru nurse bg ubat cacing.

lyly Publish time 18-8-2006 10:42 AM

Originally posted by dakkecik at 17-8-2006 04:44 PM
masa beli tu dia berbungkus dan ada direction so u bole baca.

aku rasa setaun tu terlalu awal utk makan ubt cacing sbb ank aku mula mkn bila dia dah habis cucuk yg terakhir (umur sethn setgh) so ...

ko p spital kerajaan ke, atau ko beli kat farmasi jek obat tuh...

dania78 Publish time 18-8-2006 10:53 AM

err kalau nak ambil ubat cacing ni. pastikan the whole family amik ye ubat cacing. thats what my doctor suggested la masa kita tanya pasal deworm ni.

MrsJohn Publish time 18-8-2006 11:02 AM

my daugther, sampai 3 tahun tak amik ubat cacing. my mom bising la..I dah consult dgn my kid's paed. Paed ckp, perkembangananak I okay, sbb tu die tak pernah suggest ubat cacing. Kalau parents insist jugak, die kate amik ajer ler....

mysuria Publish time 18-8-2006 01:17 PM

me dl..my first doter, ambik masa umur dia 2 thn kot..lupa pulak..then ada sekali tu..masa umur dia 3 thn lebih..skrg dah dekat 4 thn, tp br dua kali je bagi..sbb tgk dia ok jek..my mum kata, tgk la..kalau budak tu..cam kuat jek meragam, perut kembung, makan x lalu.. ye la tu..ade cacing la tu..hehehe

dakkecik Publish time 18-8-2006 02:04 PM

Originally posted by lyly at 18-8-2006 10:42 AM

ko p spital kerajaan ke, atau ko beli kat farmasi jek obat tuh...

memula ank aku mkn kat klinik kerajaan sebab dia masih dlm tempoh lawatan (umur 2 thn dan ketika umur 2 thn setengah) tapi sekarang dia dah 3 thn lebih so aku tak bawa lg ke klinik sebab cucuk pun dah abis jd aku beli je ubat tu kat klinik biasa. Tapi aku rasa lepas ni kalau x de ape2 masalah mungkin aku tak bg lagi ubt tu. Sebab aku tengok dia ok je...

alysa79 Publish time 19-8-2006 11:22 AM

Anak alys amik ubat cacing masa umur dier setahun 2 bulan... amik dekat klinik kerajaan masa monthly checkup.. nurse cakap bila dier dah setahun dan sudah mula bjalan bru bleh amik ubat cacing.... aleya lepas mkn ubat cacing nie nampak selera makan dier btambah pantang nampak org mkn dier pon nak... nak..nak..nak.. dlm pelat dier tu... hihihihihihi...:love:

lyly Publish time 21-8-2006 10:16 AM

kenapa perlu amek ubat cacing ni ek???

kitty_c@t Publish time 6-11-2006 03:28 PM

Ubat Cacing

Bila masa yang sesuai kita nak kasi anak kita makanubat cacing yek??? peh tu bila plak ulangan dia??

[ Last edited bykitty_c@t at 6-11-2006 04:22 PM ]

marissa_raif Publish time 16-11-2006 05:33 PM

kiter baru saja bg kat anak ubat cacing (umur 1 thn 9 bulan), dr tu kasi brand zentel (childred below 2 years bg 5 ml jer). Pastu, lepas bg ubat cacing tu my doter tak boleh tidur nangis jer tak tau kenapa. Agaknya dok berlawan kot. PAstu terus selsema & demam. Tak tau lah tu side effect dia or mmg dah nak sakit, tp b4 tu ok jer takder tanda cam nak sakit..Anak u all ok tak pas bg ubat cacing ni?? Curious...@@@ Tp mmg cacing keluar.

RiNhanikoma Publish time 20-11-2006 12:34 PM

anak rin pun perut kembung smcm je..mak pun kata mesti cacing...so rin try bagi
zentel..pagi tu asyik membuang je..so perut cam tak bape kembung dah..tapi dia
dok tidu menongeng gak lagi..cacing tak abis lagi kut...:geram:

adryn Publish time 23-11-2006 12:59 PM

sorry lah adryn pun tak tahu n tak der pengalaman dulu kecik2 mak suruh makan ubat cacing lari dok dalam toilet...kembung tu sama tak ngan buncit,my son mmg lah ader buncit sikit coz dia nie pemakan orang nyer..adryn nak bagi ubat cacing tapi takut lah

yelah adryn bekerja so my son orng lain jaga abis kalau kuar cacing2 kan dia kuar melalui bahan buangan anak kite yerk.?? ada sesapa bolah bantu??
Pages: [1] 2
View full version: {MERGED] Ubat cacing