JohnDeSouza Publish time 15-3-2007 11:30 AM

kat seberang prai ada tak? bagi nama dealer dia.

kacang^soya Publish time 15-3-2007 01:57 PM

Reply #178 JohnDeSouza's post

Ko blend lada hitam pure (black pepper corns) lagik baik la aku rasa dpd beli tak tau pure ke tak

kacang^soya Publish time 15-3-2007 01:59 PM

Reply #179 ctsueraya's post

Ada kot aku rasa tp setakat ni yg aku tau kat car4 tu jelah...tu pun jenuh aku carik kat toko2 jamu..takde...

Kakak kat bazar tu pun bukan manjang ada stok...nak je rasa aku beli diret kat manufacturer dia tp misti mahalkan dan kena amik banyak...tak mampu lak plak aku...kalo 2-3 botol tu bleh la aku beli kalo dapat gaji

jannahsyazana Publish time 15-3-2007 08:01 PM

bila aku buat push up perut aku sakit..
otot semua sakit nak jalan pun mcm org kene sembelit..
nak tergelak lagi la..
aku makn jamu manjakani tapi aku tgk perut aku maintain buncit jer..
tension sungguh... :(

kacang^soya Publish time 15-3-2007 08:26 PM

Originally posted by JohnDeSouza at 15-3-2007 11:30 AM
kat seberang prai ada tak? bagi nama dealer dia.

takdelah John...

kacang^soya Publish time 15-3-2007 08:26 PM

Reply #184 jannahsyazana's post

baiik gi cek dokter...mana tau ada cyst ke per cam aku

elmasue Publish time 16-3-2007 09:30 AM

ada petua tradisional punya - daun kacang panjang ditumbuk lumat then bubuh
atas perut lilitkan dgn kain (mcm buat bengkung)..ni kwn mak saya penah buat..
perut buncit berlipat2 dia dah kempis...tp tak tau pulak brapa lama tempoh dia buat mcm tu..biasanya petua tradisional ni kena amal lama ckit baru nmpk perubahan...:)

mahayu Publish time 16-3-2007 10:47 AM

~Tips mengurangkan pengambilan lemak~
- buang semua kandungan lemak dr makanan berdaging
- buang kulit ayam sebelum memasak
- makan ikan, ayam atau daging yg dipanggang, dibakar atau dikukus
- guna kuali yg tidak melekat utk mengurangkan penggunaan minyak dlm masakan
- gunakan resepi yg kurang berlemak seperti sup, tomyam, asam & pindang
- sejukkan sup didlm peti sejuk & buangkan lemak di bhgn atas
- gunakan rempah tratus didlm masakan rendah lemak utk memberi lebih perasa & aroma
- jauhi mknan bergoreng spt pisang goreng,jemput2, kentang goreng, & ayam goreng..:love:

dayang_baiduri Publish time 16-3-2007 11:06 AM

Produk Herba Khasiat Bumi

Produk herba akarkayu asli 100%. Tanpa Bahan Pangawet atau sebarang bahan tambahan. Akarkayu asli yang diperolehi dari khazanah hutan Malaysia yang subur.

Amat Mujarab dan berkesan bagi menghilangkan masalah kesihatan anda.Amat sesuai untuk semua golongan dari kanak-kanak hingga dewasa, lelaki atau perempuan.

CUBALAH HARI INI...CERIAKAN HIDUP ANDA...HILANGKAN SEGALA PENYAKIT ANDA

Ade masalah berat badan ke? Leh cuba produk herba akar kayu utk lansing kan badan....

[ Last edited bydayang_baiduri at 17-3-2007 03:11 PM ]

lizawpl Publish time 16-3-2007 11:10 AM

Reply #188 mahayu's post

betul tu pisang goreng,jemput2, kentang goreng dan ayam goreng memang banyak mengandungi minyak. buktinya setiap kali i nak makan pisang goreng i selalutekan dgn tisu, untuk satu keping pisang goreng tu i guna lima helai tisu untuk buang minyak.

dayang_baiduri Publish time 16-3-2007 11:32 AM

Originally posted by mahayu at 16-3-2007 10:47 AM
~Tips mengurangkan pengambilan lemak~
- buang semua kandungan lemak dr makanan berdaging
- buang kulit ayam sebelum memasak
- makan ikan, ayam atau daging yg dipanggang, dibakar atau dikukus
...

Bagus la petua yang mahayu berikan tu...berguna...
sape2 nak cuba ubat herba akar kayu...leh la pm me..

[ Last edited bydayang_baiduri at 17-3-2007 03:15 PM ]

sweet_potato Publish time 16-3-2007 04:02 PM

lagi 1 perut buncit ni sbb dlm perut kiter ada cacing..
menda ni pun bole wat prot kita buncit gak..
pnah try mkn ubat cacing ZENTEL...
mmg nmpak gak la kesan dia...
selebeynya tanya ar pd yg pakar...
ni pengalaman sendri..:D

honeynuyun Publish time 16-3-2007 04:10 PM

Originally posted by <i>dayang_baiduri</i> at 16-3-2007 11:32 AM<br />

<br />

<br />
<br />
Bagus la petua yang mahayu berikan tu...berguna...<br />
sape2 nak cuba ubat herba akar kayu...leh la pm me..<br />
<br />
sms only : 0192790951<br />
emel : <a href="mailto:dayang_baiduri@yahoo.com">dayang_baiduri@yahoo.com</a><br />
YM : dayang_baiduri <br />

akar kayu apa tu...ada efek tak??:o

JohnDeSouza Publish time 16-3-2007 04:33 PM

aik ader cacing?erk...:o

dayang_baiduri Publish time 17-3-2007 07:10 AM

Banyak kan bersenam sekurang2nye 3 kali seminggu 20 minit...n palaing penting banyakkan minum aor masak..sekurang2nye 8 gelas sehari...senam tak perlu g gym atau taman..kat umah pun leh..kita org pompuan kan tiap2 ari kemas umah..tu kira senam la tu....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bincang produk pelansing dan ilangkan perut buncit berasaskan herba akar kayu 100%..
PM....@ email : dayang_baiduri@yahoo.com

joessy Publish time 17-3-2007 01:06 PM

Originally posted by sayapghaib at 18-12-2006 12:36 PM

kalau nko tinggal kat kuala lumpur.nko cari pejabat yang mengeluarkan majalah seni beladiri kat setapak.nko jumpa ketua pengarangnya Encik Azlan Ghanie.Beliau ada satu kaedah mengempiskan p ...

sayapghaib....aku nk sgt2 tau ktne office die, nme n alamat skali....kalu ko ada yg lebih detail...since aku dok dekat2 citu...rase cam nk p jpe je...tolong ye...nk sgt kempiskn perut yg berboroi ni....hoohoo...

dayang_baiduri Publish time 17-3-2007 03:18 PM

Originally posted by honeynuyun at 16-3-2007 04:10 PM
<br />

akar kayu apa tu...ada efek tak??:o

honey kl ade sebarang pertanyaan mengenai pertanyaan pasal akar kayu tu..pm me...tak leh sembang sini sanagt..nati kena marah...akar kayu ni tak de efex...100% herba akar kayu...

kacang^soya Publish time 17-3-2007 09:48 PM

Reply #92 hainina's post

Asabab tu powder cirit yg jual kat kedai2 jamu...aku pernah try macam nak mati aku gi jamban ulang2...banyak angin lagik ader...

dayang_baiduri Publish time 17-3-2007 11:11 PM

Originally posted by kacang^soya at 17-3-2007 09:48 PM
Asabab tu powder cirit yg jual kat kedai2 jamu...aku pernah try macam nak mati aku gi jamban ulang2...banyak angin lagik ader...

Brape hari u try amal?so skrg mkn lagi ker?camne perut dah kempes ke?

kacang^soya Publish time 21-3-2007 09:52 PM

Originally posted by dayang_baiduri at 17-3-2007 11:11 PM

Brape hari u try amal?so skrg mkn lagi ker?camne perut dah kempes ke?
Asbab tu brapa lama da aku makan since aku gumuks dulu zaman remaja / tgh sekolah...skang tak makan lagik la watper aku mmg dah kurus cuma moncet sket la sbb byk angin / cyst pon ader...kang kering plaks...tp aku mmg tobat lah nak makan asbab nih...:geram:

Tp masa makan asbab tu mmg perit lah, kurus pun tak brp jalan gak...aku tak sesuai ubat cirit nih utk kuruskan badan sbb lagik gemuk ader sbb masuk angin. Kalo macam duromine ke, fat burner ke tu mmg mujarab la kat aku...tgk penerimaan badan individu jugak...asbab tu aku amalkan 1 mggu gak...part gi ulang ke jamban tu masa 2-3 days..ada smp 5 kalik gak smp kuar air je....air kencing suma nak dia perah...hari ke 4 aku tak leh bangun sbb nak muntah angin jer...bila makan lagik la bisa nak membuang lagik...hari ke 5, ke 6 pun sama gak smp aku terhoyong hayang ngan muntut pedih...asek cirit jer.:funk:..pala pening last2 aku stop...tuwun gaklah 2 kg tapi pastu naik balik last aku posa baru ok sket...masa remaja badan aku mmg senang naik senang turun...skang ni jer at the age to 26 berat aku maintain 52kg tp moncet la plak sikit :geram: dah tua kot :P
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: [MERGED] MENGATASI PERMASALAHAN PERUT BUNCIT