arwien Publish time 8-2-2008 04:04 PM

Reply #179 inez's post

bus mcm zaman perang kedua? Lagi best camtu,.:D. Aku lagi suka experience benda2 yg dah susah nak dpt zaman modern nih.Kalu nak naik bas2 modern, kat mana2 je bole jumpe kan.

inez Publish time 8-2-2008 09:33 PM

Reply #181 arwien's post

hahaha... kekadang tu lori 3 tan pun boleh jadi bus kat phuket.. ada kerusi berderet-2...:lol: :lol:

Mylady123 Publish time 12-2-2008 03:34 PM

Hi..
Me pi phuket 2-5 march 2008, booking hotel tru sawadee.com, lar ni dok tengah cari pick up transport airport to hotel..kalo pakai diaorang nyer 600baht ler.. nk cari yg murah2 skit..any suggestion??

iman211 Publish time 12-2-2008 04:51 PM

Aku gi phuket 29Feb ni. Nak tau pasal pakej trip ke Phi Phi/James Bond island tu. Apa exactly activityyang kita wat? dari kol bape sampai bape?

Dunhill. Publish time 12-2-2008 04:56 PM

Aku selalu pelik kenapa orang asing suka naik keretapi dari Sungai Golok atau Bangkok turun di Surat Thani kemudian naik feri ke Phuket ??? :shakehead3: :shakehead3:

Sedangkan dah ada bas yang direct ke Phuket ??? Sama lah mcm situasi kalo naik keretapi turun di Arau kemudian naik teksi atau bas ke Kuala Perlis ??? :mad:

Bagi aku, jauh lah dari stesen Surat Thani tu utk ke Phuket.. rasa mcm buang masa aja.. :mad2:

Bukankah berlambak bas direct Bangkok-Phuket dan Hat Yai-Phuket ??? :re:

[ Last edited byDunhill. at 12-2-2008 04:57 PM ]

lilo1979 Publish time 12-2-2008 05:34 PM

Reply #183 Mylady123's post

kat airport tu ada banyak transportation..ada taxi,minibus, bus..kalau taxi 300bht per person..minibus 150 bht per person..kot kalau ko tak moh pening2 kepala ambik jer la airport transfer from website tu..tp bila sampai nanti ko pening la pulak nak carik driver ko tuh..

awangbok Publish time 13-2-2008 01:12 PM

hari ni nak celah sikit
aku tengok orang pi phuket suka sangat beli baju ka apa ka.aku rasa kat phuket ni mahal bebanding tempat lain di siam.mungkin pada korang dah murah .tapi bagi aku lebih baik jgn beli barang macam bed sheet ka semua tu kalau kat tempat lain di siam lagi murah .kat krabi ok .boleh tahan juga murah dia .
pantai yang barang dia agak murah di phuket bagi aku dekat pantai rawai dan nai han.makan pun sama .tau tau la aku kalau korang kata teh ais segelas 300 bath(kat kamala dan phuket)tu masih murah.kalau kat jalan nak p pantai rawai dekat dengan masjid banyak kedai melayu islam (kedai tok imam masjid) lagi murah.harga lebih kurang msia .semua ada.

[ Last edited byawangbok at 13-2-2008 01:16 PM ]

marisa_anuar Publish time 13-2-2008 01:17 PM

Reply #187 awangbok's post

awang leh suggest tak barang aper yg kalo beli kat sana tuh kira memang berbaloi larr kalo beli ponn...:D

sekian maceh...:loveliness:

awangbok Publish time 13-2-2008 01:35 PM

kalau kau leh minta diskaun sampai 50% kira ok la.
kau jgn terkejut selipar rm 9.90 di chowkit dia tawarkan dengan harga 750 bath.kalau kau nak beli kulit kerang .beli saja kat krabi (pantai kulit kerang ke apa tu) lagi murah.
setakat ni aku tak nampak barang apa yang beli sana murah .aku p sana selalu pakai kereta sendiri so aku dah jalan semua tempat. atau mungkin sebab tu aku jarang beli apa apa kat sana .
aku selalu tengok orang msia kalau pi phuket akan p makan kedai bang sen duan ka apa (jalan dekat nak kuar phuket) .bagi aku nasi dia sedap tapi harga cekik darah gila (kami panggil kedai saripah).popular kedai ni bagi yang sewa kereta dengan drebar pusing pusing phuket.

marisa_anuar Publish time 13-2-2008 01:52 PM

Reply #189 awangbok's post

oo..camtuh ker..maknanya memang x berbaloi larr
kalo nak soping kat sana erk...emmm...selamat gak
duit aku...:D
kalo nak beli pon beli souvenirs cam fridge magnet jer larr kann... :D

maceh awang

awangbok Publish time 13-2-2008 02:28 PM

nak shopping kalau kat selatan hat yai kira ok la .kalau ada duit pi bangkok ka.
pi phuket bagi aku kalau saja nak pi tengok tempat orang boleh la. nak shopping mopping tak payah.
tapi pantai dia nice .kat patong dan kamala beach nak tengok matahari jatuh lagi best dari laem prontip (prontip cape kut?).kalau ada anak nak pi mandi cari la pantai hat kurang popular macam pantai laem sing ka atau pun pantai kut kut utara .tadak la nak tengok baby doll tak pakai baju .
kamala la ni banyak selut mungkin lepas tunami hari tu kut.pantai rawai pantai nelayan .kalau nak beli ikan boleh la ikan dia murah .pastu buat babi que.

inez Publish time 13-2-2008 10:05 PM

Reply #191 awangbok's post

;P ;P babi que..:lol: :lol:ari ni belajar perkataan baru dari awangbokk;P

inez Publish time 13-2-2008 10:11 PM

betul tu awangbok, tapi i ni kan kaki shopping, i belasah jer asal kan i or anak2 i suka.. lagi satu, i tak suka shopping kat tepi jalan ni, menyakitkn hati n buang masa.. i lebih suka gi mall kat phuket macam jungcelyon, central festival, tesco, robinson n big c, bukan yer ape, rege dah ada, tak payah nak tawar menawar lagi.. n i rasa sports attire, t-shirts, shorts etc lebih murah dari yang tepi jalan tu!!

awangbok Publish time 14-2-2008 10:15 AM

hehehe
inez harga kat tesco mahal juga .masuk sekali tu cari air mineral .tengok tengok mahal 20 sen dari malaysia hehhehehehe .
kat tepi jalan tu kalau kita pandai tawar ok la kalau tak kena gaya macam mat salleh beli kasut yang aku cakap tu .kalau mai msia rm 9.90 sen je tapi dia tawar sampay 300 bath (ye la dah letak 750 bath) suka je dia beli .tapi betul juga kan yang penting kita beli dengan rasa puas .

inez Publish time 14-2-2008 12:27 PM

Reply #194 awangbok's post

betul tu awangbok, kalau i nak jugak beli kat tepi jalan, i pastikan yang barang tu i mampu bayar dan berbaloi, sesuai dgn status dia tepi jalan:lol: . buat apa beli barang yang harga kat mesia rm9.90 tapi dijual gan harga berganda-2. lebih baik beli kat mall, bayar lebih sket ada a/c dan selesa, rimas bila mat nepal ni asyik tanya dari mana macam nak megurat aku jerr:$ :$ :$ ;P ;P

awangbok Publish time 14-2-2008 12:47 PM

INEZ kau biasa masuk tak pearl factory tu?aku ada masuk sekali fuh lawa gile dia punya berlian ,bersinar sinar .harga pun aku kira ok juga.tak tau la sebab aku jarang masuk habih jewel .tapi dia punya cutting aku rasa high class.macam macam ada
dari fresh water pearls ,air masin pearls,
lepas diamond ,white gold (platinum ke apa) yellow gold , menggoda gile .

Dunhill. Publish time 14-2-2008 01:48 PM

Kalau pergi Phuket naik kereta dari Malaysia lagi seronok.. :D :D :D

arwien Publish time 16-2-2008 11:06 AM

Reply #190 marisa_anuar's post

tak yah arr dok shopping kat phuket. Org pi phuket nak lepak2 & bersuka ria. :D :D
Tp org m'sia ni pantang gi mana2 agenda utama mesti nak shopping je. Kalu aku rasa buang masa je spend lama2 shopping, sbb nnti kurang masa utk pusing2 tgk negeri org.

Juragas Publish time 16-2-2008 12:16 PM

PHUKET.........tunggu aku datang next week................

arwien Publish time 16-2-2008 02:15 PM

Originally posted by Mylady123 at 12-2-2008 03:34 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Hi..
Me pi phuket 2-5 march 2008, booking hotel tru sawadee.com, lar ni dok tengah cari pick up transport airport to hotel..kalo pakai diaorang nyer 600baht ler.. nk cari yg murah2 skit..any sug ...

ko gi same date ngan aku la, 2-5 mar. Ko dok kat mana ek? Kalu dekat2 bole kita car pool teksi ke, van ke dr airport.

sawadee.com tu cam mahal skit la room rate dia. Aku compare dgn directrooms.com dpt lagi murah la. Dulu masa pi bali pun aku book ikut sini, mmg antara yg paling rendah la rate dia..

[ Last edited byarwien at 16-2-2008 03:22 PM ]
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: MERGED : All About Phuket, Thailand