awoks Publish time 4-4-2006 11:29 PM

ermm..sayang..
tengok thread nih

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=113163&extra=&highlight=tangan&page=1

same dengan thread kat atas tuh

arysa Publish time 5-4-2006 12:29 AM

darah gemuruh...

lifeobserver Publish time 5-4-2006 11:19 AM

Originally posted by awoks at 4-4-2006 11:29 PM
ermm..sayang..
tengok thread nih

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=113163&extra=&highlight=tangan&page=1

same dengan thread kat atas tuh
hihi..mekasih yerr awokss...

lifeobserver Publish time 5-4-2006 11:20 AM

Originally posted by arysa at 5-4-2006 12:29 AM
darah gemuruh...
darah gemuruh pon yer gaks..tp tyme2 takde motif utk didarah gemuruhkan pon die peluh gak..

lifeobserver Publish time 5-4-2006 11:40 AM

ramai gak yer yg ade masalah camni..
saye pon alami masalah yang same gaks..paling tak best mase nak salam org n paling superr tak best mase nak jawab exam..dah la tgh cuak..kene plak tangan peluh2..abes basah paper exam tu..makin bertambah2 cuak jadinya..dah la saye ni darah gemuruh..camne ek??

Dome^ Publish time 6-4-2006 11:14 AM

wah ramainyer ade masalah nie.. saye pon same... kaki ngan tangan cepat berpeluh.... tak bleh nak pakai sliper jepon kalau tak licin giler... kena pakai sandle yg bertali supaya tak tertanggal mase jalan... yg paling tak suke bile berjalan kaki berpeluh pastu lekat habuk.... aaarrrgghhh.... kotor giler kaki.... tangan pon same.. kalau buat keje pape kat meja mesti lekat peluh...

lifeobserver Publish time 6-4-2006 03:19 PM

Originally posted by Dome^ at 6-4-2006 11:14 AM
wah ramainyer ade masalah nie.. saye pon same... kaki ngan tangan cepat berpeluh.... tak bleh nak pakai sliper jepon kalau tak licin giler... kena pakai sandle yg bertali supaya tak tertanggal mase ...
btol tu..same la ngan kite..kalo pakai sandle pastu kaki peluh lekat sume habuk2 yg ade kan..tensen btol laa..tp dalam famili bukan saye sorg je alami masalah nih..adik beradik yg lain pon same..tp bukan sume laa..mak dulu mase mude2 pon camtu..agaknye2 penyakit ni keturunan gak la kan..

lifeobserver Publish time 6-4-2006 03:28 PM

Originally posted by noor_hannah at 2-2-2006 10:59 PM

hi crone8,

jika bukan kerana penyakit seperti kata dr cheah tadi, maybe u boleh try petua ni..

kak hannah pernah mengalami masaalah ini semasa remaja dulu, dan kak hannah ikut petua arw ...
igt nak try ikut petua mak kak hannah laa..hehe

Dome^ Publish time 8-4-2006 03:21 PM

Originally posted by lifeobserver at 6-4-2006 03:19 PM

btol tu..same la ngan kite..kalo pakai sandle pastu kaki peluh lekat sume habuk2 yg ade kan..tensen btol laa..tp dalam famili bukan saye sorg je alami masalah nih..adik beradik yg lain pon same.. ...

dalam family i cuma 2 org jek i ngan adik i... tak tau datang dari sape penyakit peluh nie.. sbbb parent rasenyer takdek pon jadi mcm nie...

zaliza Publish time 12-4-2006 04:34 PM

anak dan baby kiter pun kuat berpeluh...

anak sulung perempuan dah 3 thn lbh dan baby boy za dah 6 bln pun berpeluh pd tapak tangan dan tapak kaki.. hatta berada dlm keadaan cuaca yg sejuk/dingin...

adakah ia normal atau ada apa2 yg mencurigakn...

pls help me... ingin tahu selanjutnyer......thanksss

Muntz Publish time 15-4-2006 12:14 PM

kawan aku ader masalah camnie. dia mmg takleh nak bersalam tangan dgn org sbb tangan dia sentiasa basah. kalau bersalam pun dia lapik dgn sapu tangan. pastu kalau berjalan sikit, peluh menyimbah jer. sampaikan kalau dalam kelas pun asyik berpeluh, sapu tangan besar yg tebal tu mmg sentiasa ada kat tangan. badan dia pun tak gemuk, tapi kena camtu.

zaizaa Publish time 19-4-2006 01:12 PM

ramai gak ader prob ni ye... tgn n kaki mmg mudah bpeluh... xbleh nak pakai sandal tali pasal nnt kaki menggelongsor turun dr sandal.. jenuh nak heret sandal tu kalu nak cepat, hehe.. ni pun berbekas peluh kat keyboard, emmm.. camne ye? penyakit ke ni?

floweryshoes Publish time 19-4-2006 09:04 PM

sama la...sy pun tgh menaip nih pun tapak tangan n tapak kaki berpeluh..padahal skrg nih tgh dok dlm air cond lg...ckp pasal bab nak salam ngan org mmg segan sgt..ye la..nak kena lap tgn dulu..even my bf pun dok komplen tapak tangan asyik basah jerk...
kalau tengah nervous lagi la berpeluh...time2 sejuk pun leh berpeluh gak...tak tau nak buat camne...

lemon8 Publish time 19-4-2006 09:31 PM

senang je nak solve masalah korang...migrate je ke alaska kakaka

Dome^ Publish time 20-4-2006 08:32 PM

Originally posted by floweryshoes at 19-4-2006 09:04 PM
sama la...sy pun tgh menaip nih pun tapak tangan n tapak kaki berpeluh..padahal skrg nih tgh dok dlm air cond lg...ckp pasal bab nak salam ngan org mmg segan sgt..ye la..nak kena lap tgn dulu..even ...

time sejuk dalam ekon tangan bertambah sejuk... huhuhu aku jadi camtue tak tau ler org lain....tapi sendri tak rase, kalau org lain pegang tangan diorang kate sejuk giler....

mohdazhar Publish time 20-4-2006 09:30 PM

assamualaikum sume..

na berkongsi...dari pengalaman saya yang tak seberape, orang yang mengalami tanda2 spt ini merujuk kepada masalah 'thyriod' iaitu berpunca dari hormon inbalance ..

na tanya, em punya badan kuat makan ayam ke ??

yayayiyiyuyu Publish time 30-5-2006 12:26 AM

aku mengalami masalah yg sama, tangan n kaki berpeluh sampai menitik-nitik.. malu la.. nak salam susah, nak try kasut pun susah ye la kaki da basah.. how to solve this prob ha?

penyakit ni ada kena mengena dengan mkn ayam ke? honestly saya mmg kuat makan ayam. every day la boleh kata

lurv^cuqisz Publish time 30-5-2006 12:49 PM

aku pon kuat berpeluh kaki & tangan je
yg peliknya, bende terjadi kat tempat2 tertentu je
selalunya kat opis la
kat umah takdek pulok..tu yg hairan bin ajaib tu
nak kata aku nervous, tak jgk...
~ ishhh..
sudahnye, aku beli je foot spray

mix_chinese Publish time 30-5-2006 01:10 PM

Liz dgr selalunya yang berpeluh tgn ni berbadan besar. Sbb most of my frd mcm nie.
Tak tau la betul ke tidak.

lurv^cuqisz Publish time 30-5-2006 03:19 PM

~ ish..aku tak besar pon..?
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9
View full version: Berpeluh di tapak tangan & kaki = hyperhidrosis