pandikar Publish time 11-4-2007 02:23 AM

google2 terjumpe nih ...Side Effects from ETS

http://www.truthaboutets.com/Pages/FXBottom.html

neway, boleh x sape2 yg dh bt pembedahan ETS nih cte pengalaman korg? ape side effectsnye? lame mane side effects tuh? n ape yg korg cdgkn tuk penghidap2 hiperhidrosis kt luar sane yg x bt pembedahan nih lg...better buat or tak pembedahan tuh? :bgrin:

cherub Publish time 11-4-2007 02:06 PM

LEARN MORE ABOUT...

wanie84 Publish time 24-4-2007 08:41 PM

ramai rupenyer ader prob nie.. aku mase kecik2 dulu rasenyer xdek la teruk sgt... tp masa dkt U nie makin menjadik2..
susah aku nak involve aktiviti.. erm.. ader x sesaper yg dah buat surgery tue.. nak tau sgt camner..

aku ader email add sorg doktor kat IJN yg bleh membantu.. if sesaper nak bgtau la ek.. dier mmg akan layan punyer n terus buat appointment..
masa aku email dier dulu dia bgtau masa nak dtg tue bawak terus surat if student lagi bwk surat pengesahan pelajar n surat dr hospital biaser yg refer kiter ker IJN... tp aku sampai skang x berkesempatan lagik nak buat seme tue..
kalu bleh aku nak buat sblm abis blaja la sbb aku maner mampu nak bayar kos yg sgt mahal tue...

pastunyer kan.. aku penah g spital biaser yg konon nyer nak suruh dier refer kan aku ke IJN nie..
bangang x bangang doktor tue.. dier kata masalah aku nie normal pastu suh check tiroid.. dah cek resultnyer ok..
tp dsbbkan kemalasan doktor tue.. aku still xleh nak proceed lg ke IJN..

mmg ego giler doktor nie.. biler aku bgtau yg aku rase aku nie sakit hyperhidrosis dier tanyer mcm2 yg nak sangkal..
mase aku g spital tue cuaca x panas coz aku g pagi2 giler.. sonyer time tue aku x berpeluh la..
lgpun berpeluh nie bkn leh buat2..ikut suker dier je nak kuar biler..doktor tue ckp aper pastu mmg aku x nak dgr dah coz
aku dah hangin sgt..:@

laen kali aku nak nasihat sesaper yg nak g spital tue tunggu time peluh yg menitik-nitik tahap max tue br pegi..
kalu x dier x cayer.. ader ke normal kalu duk saje2 leh berpeluh..
susah giler nak menulis ,bersalam, berdiri dlm bas uitm yg penuh giler dan mcm2 lagik.

cherub Publish time 25-4-2007 09:29 AM

Reply #83 wanie84's post

that's true. ramai docs sendiri tak baper arif-meka tatau yg ETS ni leh cure hyperH. (statement ni tanpa prejudis.)

bayangkan kalau yg dapat hyperH tu kejer ngan tokey wat wiring, mau padam.

wanie84 Publish time 25-4-2007 06:59 PM

huhu.. tu ler prob aku sbb aku nie dak coz elektrik.. risau lak nak keje nanti..
dah la amik major elektronik..:L   aper2 pun kena usahakan jugak.. minat x leh diketepikan..

pandikar Publish time 6-5-2007 01:33 PM

Reply #83 wanie84's post

aku ader email add sorg doktor kat IJN yg bleh membantu.. if sesaper nak bgtau la ek.. dier mmg akan layan punyer n terus buat appointment..

tlg bg email add doktor IJN tuh :bgrin:

Uncle_K Publish time 6-5-2007 03:18 PM

kalau nak cuba buat rawatan secara alternatif boleh PM uncle

gdb Publish time 10-5-2007 03:33 PM

uncle... boleh bagi tau macam mana... anak aku tu sentiasa mengeluh pasal kaki dan tgn dia ada peluh....kesian plak....

pandikar Publish time 10-5-2007 05:45 PM

Reply #87 Uncle_K's post

rawatan yg mcm mana tu uncle? :stp:

share kt sini je lah... sume org leh bc :D

Uncle_K Publish time 10-5-2007 08:01 PM

sesiapa yang ada masalah nih ... Just berikan sample rambut dan kuku anda... Pastikan sample ini tidak disentuh oleh orang lain..

Kemudian kami akan dapatkan petunjuk dari sample berkenaan untuk dijadikan penawar kepada masalah anda.

Kos Rawatan RM 75.00 sahaja merangkumi 5-6 jenis penawar serta kurier penawar ke alamat penghantaran...

Kami namakan ia RAWATAN GELOMBANG>

PrintChez Publish time 11-5-2007 05:35 PM

ramai yang care masalah nih ekk? aku pun sama, selalu berpeluh kaki n tangan, kecuali berada dalam air cond, tapak tgn n kaki jadi kering n rase kasar pulak. aku jarang amalkan pakai loyen before tido or nak gi keje sebab nanti lepas pakai losyen, tapak kaki n tangan tu akan berpeluh. macam tu jugak bile aku rase nervous.

time driving, aku pernah terlepas steering sebab tangan licin, n kaki rase tak selesa sebab berpeluh, sandal jadik licin. bile mak aku ganti drive, dia pun pelik, kenapa steering jadik melekit. kesan peluh aku la tuh.

bile nak salam, aku kesat tangan dulu, sebab nanti orang tak selesa lak. mouse kat opis pernah jugak jadik basah dek peluh, n akhirnya bile kering, dia jadik cam daki lak. tapi setakat ni aku takde lagi begitu concern dengan masalah ni sampai nak rujuk pada pakar perubatan.

shanew3stgalz Publish time 28-5-2007 11:53 PM

Originally posted by PrintChez at 11/5/07 05:35 PM
ramai yang care masalah nih ekk? aku pun sama, selalu berpeluh kaki n tangan, kecuali berada dalam air cond, tapak tgn n kaki jadi kering n rase kasar pulak. aku jarang amalkan pakai loyen before ...

ko nih same jek cam aku...

aku x brape ske bila kaki aku pon peluh... errr nanti b'bau la.. nak pakai mcm2 jenis kasut pon susah le.... aku mmg dari kecik.. skang nih da kureng sket sbb jarang pakai losyen n pengang mende2 ber'air.. kalau aku pegang mende2 tu.. siap le tangan aku basah balik... kalau tangan jek basah x pe.. nih ngan kaki2 skali.. nak try2 kasut kat kedai pon x ley.. hehehe...

nak wat surgery tu x t'lintas pon sbb pk kan kos.. for sure la mahalkan.. x mampu la..... kalau wat rawatan tu nak gak le.. mane le tau kan ley jd oke n x b'rair sgt.. rimas kadang2...

shanew3stgalz Publish time 28-5-2007 11:54 PM

Originally posted by Uncle_K at 10/5/07 08:01 PM
sesiapa yang ada masalah nih ... Just berikan sample rambut dan kuku anda... Pastikan sample ini tidak disentuh oleh orang lain..

Kemudian kami akan dapatkan petunjuk dari sample berkenaan unt ...

Uncle tlg la saye...

pandikar Publish time 14-6-2007 12:34 PM

xtau dh ade ke blom kt blkg ...

WetHandsClub

pnah msk paper TheStar kot... org msia bt nih

sixret Publish time 14-6-2007 09:06 PM

hehe, saya pun ada masalah sama.dedulu time remaja,mmg tension sgt.then ada kenalan yg jenis kulit kering(susah nak berpeluh)--->dia pun mengeluh kerana susah sgt nak berpeluh.badan asyik rasa tak sihat,mungkin sebab dia kurang berpeluh(one way tuk bahan kumuh keluar). terus saya tersenyum,biasalah manusia....hehe

sebenarnya kuat berpeluh esp di tapak tangan dan kaki ni salah satu simptom thyroid.ni penyakit berbahaya...

dan juga simptom untuk penyakit hyperhidrosis.tak berbahaya...

cuma tgn berpeluh ni menyebabkan masalah sosial.susah kita nak bersosial(cara yg baik), cth bersalaman dengan org....malu.

kebetulan saya ni kidal.apabila tangan berpeluh(esp waktu exam dulu2)..habis semua tulisan saya smear...sebab tangan kiri terpaksa melalui tulisan2 time tulis.pen dakwat basah mmglah tak boleh guna langsung sampai sekarang.

saya pernah dengar injection botox juga boleh mengelakkan dari berpeluh.

rawatan pembedahan yg diceritakan oleh kawan kita kat atas tu mmg berkesan.

suria8782 Publish time 14-6-2007 10:59 PM

botox? cam yg kriss dayanti guna tu kut...dulu dia da kata wt botox gk untuk bdn ia yg kuat berpeluh...kira nyer btl la leh eh...:o

pandikar Publish time 15-6-2007 12:55 PM

pen dakwat basah mmglah tak boleh guna langsung sampai sekarang.
walopon aku bkn kidal, aku paham situasi nih :)

saya pernah dengar injection botox juga boleh mengelakkan dari berpeluh.
yup, botox pn bley gk rawat hiperhidrosis...
menurut sorg doktor, kna org yg btol2 pakar utk suntik nih.. takot kalo terlebey, silap2 tgn leh lumpuh ..
selain sakit.. proses nih kne ulang2 slalu(4~6 bln skali)... sbb tuh ramai lg prefer bt ETS :)

shanew3stgalz Publish time 16-6-2007 12:29 AM

Reply #97 pandikar's post

ETS? :o :o :o

pandikar Publish time 16-6-2007 06:41 AM

Reply #98 shanew3stgalz's post

same je cm posting #82 :bgrin:

Endoscopic thoracic sympathectomy (ETS) is a surgical procedure where certain portions of the sympathetic nerve trunk are dissected. ETS is used to treat hyperhidrosis, facial blushing, social phobia, Raynaud's disease and Reflex Sympathetic Dystrophy. By far the most common complaint treated with ETS is palmar hyperhidrosis, or "sweaty palms".

http://en.wikipedia.org/wiki/Endoscopic_thoracic_sympathectomy

ikutsukerjerk Publish time 16-6-2007 10:57 PM

korang ader try produk nie tak? aku accidently jumper produk nie
maser tgh surfing internet...aku pun ader masalah cam korang gak....
korang pernah jumper tak produk nie kat farmasi? kat malaysia ader
jual ker tak erk??

http://www.buydrysol.com/
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9
View full version: Berpeluh di tapak tangan & kaki = hyperhidrosis