lynn_azka Publish time 2-11-2006 09:27 AM

kurap susu

nak mintak tolong bagi pendapat,baby saya baru 2 bulan kena ruam susu..org cakap kurap susu..nak letak krim apa dan ade petua2 x nak hilangkan...tq

icecreamgirl Publish time 2-11-2006 09:44 AM

lepas susukan baby, lapkan ngan kain tuala basah. sentiasa lap. kalau dia muntah pun, lap ngan kain tuala basah. sebelum susukan baby, nipple tu bersihkan dulu. lepaskan susukan baby, lap breast ngan kain basah.

lyly Publish time 2-11-2006 10:13 AM

Originally posted by icecreamgirl at 2-11-2006 09:44 AM
lepas susukan baby, lapkan ngan kain tuala basah. sentiasa lap. kalau dia muntah pun, lap ngan kain tuala basah. sebelum susukan baby, nipple tu bersihkan dulu. lepaskan susukan baby, lap breast ng ...

haah, betul tuh...takat ni cara tu jek yg berkesan :nerd:

HerSheys Publish time 2-11-2006 10:18 AM

ade krim dia... kena carik kat farmasi or gi klinik... aritu baby102 ngan ladymarmalade ade mentioned kat thread breastfeeding

HerSheys Publish time 2-11-2006 10:20 AM

tp aku dulu sbb xtau ade krim2 ni... aku cuma lap ngan kain basah jugak.. asalkan bersih muka anak aku tiap kali nyusu, mmg huduh laa time tu, ekekke... masa muka dia naik ruam susu tu adik aku siap kata muka anak aku kecik2 lg dh banyak jerawat... :lol

chukie Publish time 2-11-2006 11:52 AM

aku pun gitu jgk..tpi tak guna kain basah..aku guna tissue basah tu jer..yg baby wipes tu. senang sket takyah nak basah2kan..hehe dasar semua nak senang hikhihk

hairanaz Publish time 2-11-2006 12:42 PM

aku masa anak sulung jer kena kurap susu nih.....mas atu tak reti lagi kan....pastu baru lah tahu kena make sure pipi anak tu bersih....mcm Hersheysbagi tahu tu....masuk anak ke-2, ke-3 dah tader masalah tu lagi dah..... :)

lynn_azka Publish time 2-11-2006 04:24 PM

Originally posted by HerSheys at 2-11-2006 10:18 AM
ade krim dia... kena carik kat farmasi or gi klinik... aritu baby102 ngan ladymarmalade ade mentioned kat thread breastfeeding
tau x ape nama krim tu?risau plak tgk muka bb lynn ni..masa anakno 1 & 2 x de plak..yg no 3 ni plak..

ajasu Publish time 2-11-2006 05:14 PM

Originally posted by lynn_azka at 2-11-2006 04:24 PM

tau x ape nama krim tu?risau plak tgk muka bb lynn ni..masa anakno 1 & 2 x de plak..yg no 3 ni plak..

kalo x salah nama krim tuh elomet
boleh beli dari farmasi
kalox, gi klinik pun x pe
mintak krim utk kurap susu
kalo pakai kita sapu krim yang sesuai
jarang baby kena kurap susu for 2nd time

[ Last edited byajasu at 2-11-2006 05:16 PM ]

kembara Publish time 21-11-2006 04:38 PM

hakim dulu pun cam merah2 ja pipi dia..boh bedak sejuk tak jalan..boh bedak pureen yg medical punya tu pun tak jalan..last2 boh cream pureen utk nappy rash...baru licin muka hakim..

mder Publish time 22-11-2006 12:51 AM

Originally posted by ajasu at 2-11-2006 05:14 PM

kalo x salah nama krim tuh elomet
boleh beli dari farmasi
kalox, gi klinik pun x pe
mintak krim utk kurap susu
kalo pakai kita sapu krim yang sesuai
jarang baby kena kurap susu for 2nd time

apa-apa pegi consult doctor first.....elomet ni normally orang guna untuk exzema........tak sure boleh bubuh kat muka or not......

baju_merun Publish time 22-11-2006 10:11 AM

gi kat klinik kerajaan nanti depa kasi satu krim kaler pink.. hat ni sekali letak ruam2 susu tu hilang.. muka baby pun tak merah

yatiedin Publish time 23-11-2006 01:42 AM

cara paling senang nak prevent mmg kena sentiasa lap pipi, dagu dan mana yg terkena susu bila baby minum susu. tapi kalau dah jadi ruam susu tu dulu yatie ikut petua mak yatie. dia kata guna bedak cuticurra bancuh cam bedak sejuk tu and sapu kat area2 berkenaan. in fact lepas2 tu pun yatie slalu lepas mandikan anak boh bedak cuticurra cam tu. kulit dia mmg halus and tak de masalah ruam langsung

monreyes Publish time 2-12-2006 07:49 PM

Ada doktor yg tak kasi taruk ubat..sebab baby kan suka sapu2 muka dia...
takut kena tangan/sarung tangan..pas tu dia masuk mulut..
My doter hari tu doktor pesan lap muka dgn air suam lepas menyusu..
lepas tu apply losyen bayi kat tempat yg ada kurap susu..nipis2 je..
2-3 hari hilang le..

hasmania Publish time 6-12-2006 11:11 AM

Anak HAs pun kena gak kurap susu tu masa dia lepas lahir tu dan selama menyusukan dia.........Has buat jugak kain basah nak lap lepas menyusu dan sebelum menyusu tapi macam tu jugak lepas tu pakai krim siang dan malam tak jalan jugak......ubat sapu kat klinik dan farmasi pun tak jalan jugak......udahnya begini jangan pakaikan dia bedak baru selesai masalah..............rupanya kulit sensetive kata dokter !!!!!!!!!!!! lepas mandi atau menyusu sapu baby oil kat makanya.........

dak_ishlah Publish time 5-3-2007 12:44 PM

hmm...dulu dlm hari marsya pon kena kurap susu ni...
tiap kali bf mesti lap tp tak ok gak...
pastu letak bedak sejuk ok sket tp still jd gak...
last2 ikut petua mak...jilat pipi dia guna lidah kita...sambil baca selawat..
air liur ibu sgt mujarab dan byk jd penawar kpd sakit anak...
hrp2 dapat membantu...insyaallah

GreenHawa Publish time 27-4-2007 09:11 AM

petua ni mak GH yang bagi.. alhamdulillah mujarab on my baby..

ambik sehelai dua daun kacang panjang. pastu calitkan sikit kapur makan. kendian gosok2 kan sampai keluar air/buih... amek air/buih tu n sapukan pada kurap susu tu.
Selepas 3-4 kali sapu alhamdulillah baby GH dah takde kurap susu n bersih je pipi mungil dia..

GreenHawa Publish time 27-4-2007 09:16 AM

lagi satu.. lupa laks.. mak GH bg petua lain gak..

1. Gunakan bedak batu yang ada gambar pompuan cina ke jepon tu kat kotaknya tu.. bedak tu memang bagus n GH masa kecik2 dulu suka sapu kat muka sbb halus.. skrg ni pakai bedak pon dah malas.. ;P
1. sapukan gincu/lipstick kat kurap susu tu. Sapukan masa baby tido supaya dia tak gosok2 kat bhgan kurap tu.

insyaallah mujarab..

kenari7117 Publish time 1-6-2007 04:49 PM

Reply #18 GreenHawa's post

sama cam mak saya punye petua ...sapu lipstik kat ruam susu tu tak sampai seminggu dah hilang

darkling Publish time 7-6-2007 01:26 PM

kurap susu mmg susah nak hilang...lebih2 lagi klau kene kt pipi..merah je..
Pages: [1] 2
View full version: kurap susu