rastablank Publish time 4-5-2010 11:53 AM

Reply 79# nobito
Sorry bro, housemate aku ada budak Bidayuh sorang, Iban sorang, Dayak Laut = Iban, Dayak Darat = Bidayuh, Melayu duduk kampung selalunya, itu yang diorg cakaplah~ :D

rastablank Publish time 4-5-2010 11:54 AM

Member Swak aku pun every semester break balik Swak, xderla mahal maner tiket flight, RM300 lebih je~

nobito Publish time 11-5-2010 04:55 PM

Replynobito
Sorry bro, housemate aku ada budak Bidayuh sorang, Iban sorang, Dayak Laut = Iban, D ...
rastablank Post at 4-5-2010 11:53 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

La terbalik ke...

Melanau masuk dalam Dayak mana?

nobito Publish time 11-5-2010 05:04 PM

Member Swak aku pun every semester break balik Swak, xderla mahal maner tiket flight, RM300 lebih je ...
rastablank Post at 4-5-2010 11:54 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Tapi member aku dak2 Sabah tak macam tu..derang jarang balik kampung tak macam dak2 Sarawak...bila tanya derang jawab 'saving'...

Tengok je la berapa kerat dak-dak Sarawak yang datang kalau ada aktiviti Gabungan Siswa/Siswi Serantau (GSS)..terutama kalau sambutan Hari Raya... MT GSS pun ramai yang Sabahan... Boleh dikatakan GSS milik orang Sabah walaupun persatuan tu menerima orang Sarawak...

hima_wari Publish time 20-5-2010 07:44 AM

boleh hima tahu berapa ramai penduduk Melanau di Sarawak sekarang ?

masih 2 million ke ?

LLM Publish time 23-6-2010 01:05 PM

2 million??? mana ada..500,000 aje..

LIKO Publish time 12-9-2010 05:40 PM

KECOH LA KORANG NIE...korang nak ker peristiwa berdarah berulang kembali?????
we r 1 sarawakian...so x yah la kecoh2 beb.....peace

Shamanz Publish time 12-9-2010 06:57 PM

lor aku melanau yang disesatkan haha,hasil produk melanau yang dimelayukan,bahasa sendiri pun dah lupa2.siap kene kutuk2 tak pandai bahasa sendiri,aku gelak je la,takde plak dari kecik aku ngaku melayu,even tak pandai cakap pun aku ngaku je takde plak feeling2 semangat ketuanan melayu bagai..dan takde plak aku sokong taib mahmud n d geng pasal die melanau.rubbish.:lol:

LLM Publish time 24-9-2010 12:23 AM

jadilah kau melayu ye. toksah ada kena mengena lagi dengan melanau. habis cite. masuk melayulah. apa aku kisah?

manganini Publish time 24-9-2010 01:32 AM

Reply 83# nobito

tiket flight balik sabah double price tiket balik sarawak kan? tu pasal org sarawak rajin balik kot..

nobito Publish time 24-9-2010 09:15 AM

Replynobito

tiket flight balik sabah double price tiket balik sarawak kan? tu pasal org...
manganini Post at 24-9-2010 01:32 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Diorang rugi, persatuan banyak Sabahan conquer...

nobito Publish time 20-12-2010 12:05 PM

Melanau adalah kaum minority di sarawak. Kaum Melanau di gabungkan dengan kaum Melayu oleh Tun Abdul Rahman Yaakob untuk kepentingan bersama (Untuk menambah jumlah penduduk Melayu yang bukan majoriti utama yang dikuasai oleh kaum iban dan cina, dan untuk mengalakkan orang melanau memeluk agama islam)
Orang melanau tidak pernah malu untuk mengaku diri mereka sebagai orang melanau, cuma untuk memudahkan segelintir orang semenanjung duhulu faham apa itu orang melanau jadi mereka mencontohkan diri (atau mengaku) diri mereka melayu. Tapi sekarang orang melanau tidak lagi perlu mencontohkan/mengaku mereka orang melayu kerana orang melanau sendiri telah diketahui oleh umum baik di sabah atau di semenanjung. (Ini adalah apa yang telah dilakukan oleh Tun Abd Rahman dan Datuk Taib, sentiasa mengaku mereka bangsa melanau).
ivy_6731 Post at 9-3-2009 09:44 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Pengabungan ni sama berlaku macam di Semenanjung oleh orang2 Melayu...tapi orang2 Semenanjung yg terdiri dr Bugis, Jawa, Banjar n Minang x sedar pasal benda ni sebab isu Melayu dah lama dimainkan di Tanah Melayu...

Bila kita cakap pasal benda ni di Semenanjung ramai yg tersentap...pasal tu la depa asyik dok bergaduh dengan orang2 Indonesia..n cuba menegakkan benang yg basah...

Memang bagus apabila Melanau maju ke depan dan menangkis segala penipuan lampau {:1_132:}

Harap lebih ramai orang Semenanjung (Bugis, Jawa, Minang dll) yg akan mengikut jejak langkah Melanau...

unekspekted_III Publish time 20-12-2010 12:06 PM

Pengabungan ni sama berlaku macam di Semenanjung oleh orang2 Melayu...tapi orang2 Semenanj ...
nobito Post at 20-12-2010 12:05 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

dikaitkan dgn 'melayu' pulaaaakkk dahhhh :doh3:
diheret plak org malanau..

memang dasar keturunan batu api.. nak buat mamcamane.. hahahaahahah

nobito Publish time 20-12-2010 12:08 PM

Melanau lebih berjaya selepas mempergunakan perkataan Melayu...kemudian perkataan Melayu itu dicampak jauh...;P

unekspekted_III Publish time 20-12-2010 12:10 PM

Melanau lebih berjaya selepas mempergunakan perkataan Melayu...kemudian perkataan Melayu itu dicampa ...
nobito Post at 20-12-2010 12:08 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

pehhh.. batu api.. warne darah dgn daging pun tak tau.. nak maen teka2 perkataan plak.. ahhahahaaaaa ;P

nobito Publish time 20-12-2010 12:19 PM

Reply 95# unekspekted_III

Warna daging adalah warna merah kerana kandungan darah dlm daging tu..daging pon ada warna putih...;P

Pasal tu aku cakap warna kuning pada bendera Selangor adalah plasma (daging yg masih protien)

unekspekted_III Publish time 20-12-2010 12:23 PM

Pasal tu aku cakap warna kuning pada bendera Selangor adalah plasma (daging yg masih protien)

hahahaha.. ko cakap 'daging'.. bukan plasma.. jgn nak temberang laa.. aku dah frame kan pun statement ko yg 1st tu..

AND..

ko nak claim yg 'bugis' jumpe protein dalam daging warne kuning??

cepat laa jawab.. aku tak sabar nak kutuk ni ;P

nobito Publish time 20-12-2010 12:25 PM

Reply 97# unekspekted_III

Bodo la Melayu...

Apa salahnya nak kata Bugis yg jumpa pon...dr bodoh macam Melayu sebuk Kuning warna Raja??? Kalau Melayu adalah Hindu tegar ngaku je la...

nobito Publish time 20-12-2010 12:28 PM

Apa-apa pon..orang Melanau memang bagus...jangan terus ngaku Melayu dan menipu anak cucu...dr sekarang kita kena berubah n bagi tau perkara sebenar...jangan jadik macam semenanjung...

unekspekted_III Publish time 20-12-2010 12:28 PM

Reply 98# nobito

Apa salahnya nak kata Bugis yg jumpa pon.

hahahaha.. lepas ni.. geng2 temberang ni nk claim ape lagi????? ;P
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
View full version: Orang Melanau