Cint@ Publish time 19-1-2007 11:33 AM

pasal garlic ni kan.. mmg mummy wa amalkan sejak muda lagi. mummy wa skrang dah pun umur 64 tawun dan Alhamdullilah syukur dia tak ada penyakit berat langsung melainkan brubbb.. angin hehehe dan sakit lutut jelah.Biasak arr owang tua.

mummy wa dia bakar direct je atas api ngan kulit-kulit sekali.. pastu dia ngapppp sekali ngap 3 biji hehehe

mmg rasa dia mengerikan.. tp mcm wa ckpla.. hasilnya memberangsangkan.wa pernah la sakit pewut gillers.. sampai nak pecah paler otak.. pastu mummy wa kasi sumbat garlic itu jam gak.. dan tak sampai sesaat.. kat situ juga wa muntah...

rite now wa sakit pewut gillers gak ni... dah 3 hari sebu.Eno dah makan.. eno halia pun dah mkan.. cuma garlic je lagi wa lom baham..

wa ingat ni antara tanda bulan nak mengambang arr :funk:

attyra Publish time 19-1-2007 03:19 PM

agak2 nya laaa kan.. terlampau byk angin dalam badan boleh tak buatkan seseorang tuh asyik rasa loya and nak muntah... tiap kali makan rasa nak muntah mcm makanan tuh takmo turun ke perut... :hmm:

fairy_hobbit Publish time 20-1-2007 12:41 AM

Originally posted by kacang^soya at 4-12-2006 08:35 PM

Air bwg putih la...amik 1 ulas bwg putih yg besar sket..ketuk skit pastu buh dalam cawan tuang air panas..tutup bagi jus (aku pggl minyak sbb macam oily) dia kuar, bila suam2 camtu selawat 3 ka ...
i nak tgh buat air seduhan ni.. i ni demam.. n dah 2 hari tido tak lena.. asyik terjaga coz sakit dada (tercekik), angin nak kuar tp tak jadi sendawa..kat opis pun rasa mual2 n tak selesa coz angin tak kuar... seksa wooo.... :geram:

coyotemawi Publish time 21-1-2007 05:31 PM

Originally posted by blackmore at 16/1/2007 08:17 AM
...semua orang ada angin dalam badan...dan angin nie dikluarkan melalui sendawa kita dan melalui kentut...hehehehe...tau kah kita bahawasanya...normally...pple fart 14 times per day???...heh

. ...

sangkyu blackmore...

:off:
ingat aku lagi? hehehe

coyotemawi Publish time 21-1-2007 05:32 PM

Originally posted by fairy_hobbit at 20/1/2007 12:41 AM

i nak tgh buat air seduhan ni.. i ni demam.. n dah 2 hari tido tak lena.. asyik terjaga coz sakit dada (tercekik), angin nak kuar tp tak jadi sendawa..kat opis pun rasa mual2 n tak selesa coz ...

camna hobbit?
ada rasa kurang ker minum air seduhan?

coyotemawi Publish time 21-1-2007 05:34 PM

Originally posted by Cint@ at 19/1/2007 11:33 AM
pasal garlic ni kan.. mmg mummy wa amalkan sejak muda lagi. mummy wa skrang dah pun umur 64 tawun dan Alhamdullilah syukur dia tak ada penyakit berat langsung melainkan brubbb.. angin hehehe dan...

cinta..
baham la itu garlic..
mana tau berkesan hehehe
bayangkan nko makan garlicbutter
yang letak kat wuti perancis tu..

imat Publish time 22-1-2007 09:30 AM

nasib baik ada thread ni...

boleh aku amalkan petua2 kwn2 semua...

ari ni dah masuk 3 ari aku dok berperang ngan angin dalam badan ni....

sakit ulu ati, nak sendawa tak keluar n macam2 lagi... tension aku....

balik nanti nak try yang seduhan garlic tu la...

kacang^soya Publish time 22-1-2007 08:55 PM

Originally posted by fairy_hobbit at 20-1-2007 12:41 AM

i nak tgh buat air seduhan ni.. i ni demam.. n dah 2 hari tido tak lena.. asyik terjaga coz sakit dada (tercekik), angin nak kuar tp tak jadi sendawa..kat opis pun rasa mual2 n tak selesa coz ...
dah wat camana rasa...ada lega tak

nasyami Publish time 22-1-2007 11:31 PM

hi friends,
myself memang dok cari remedy utk masaalah angin nii. latest i got thro' website is amalan minum "apple cider vinegar" bersama honey.Jangan salah formula bukan air cuka tapi cuka yg diproses dgn apple cider. air ni ada jual kat supermarket, not local brand... myself beli kat cosway, ada jual..

jijan Publish time 23-1-2007 03:55 AM

Originally posted by nasyami at 22-1-2007 11:31 PM
hi friends,
myself memang dok cari remedy utk masaalah angin nii. latest i got thro' website is amalan minum "apple cider vinegar" bersama honey.Jangan salah formula bukan air cuka tap ...

nasyami,

nak tanya bape sukatan ACV ngan honey tu?

garlicOil Publish time 26-1-2007 11:06 AM

Originally posted by nasyami at 22-1-2007 11:31 PM
hi friends,
myself memang dok cari remedy utk masaalah angin nii. latest i got thro' website is amalan minum "apple cider vinegar" bersama honey.Jangan salah formula bukan air cuka tap ...

nasyami,
setau Garlic, ACV tu antara petua nak kuruskan badan. kalu buleh buang angin skali lagi baguih. 2 in1.

exora Publish time 26-1-2007 12:54 PM

aku ingat nk cuba gak garlic oil..
bdn aku pun byk angin gak...

nasyami Publish time 26-1-2007 01:45 PM

Reply #92 exora's post

memang ACV, is good for health like, reduce cholesterol dan actually membantu
digestive system yg bermasaalah. for detail info, you all search kat website ACV banyak
info boleh dapat. Also, sukatannya, 1 teaspon ACV +honey 1teaspoon +air suam,
minum pagipagi then you will discover you rasa ada energy...tak ngantok or lemah..or
tak ada mood

blackmore Publish time 26-1-2007 04:15 PM

Originally posted by coyotemawi at 21-1-2007 17:31

sangkyu blackmore...

:off:
ingat aku lagi? hehehe ...errr...hang nie yang duk kat jalan pinang sebatangkan??...ishhh...apa plak aku tak ingat...ingattttttttttttttttttttttttttt....

...ekekekeke...:P

mamoth Publish time 8-5-2007 07:51 PM

hi...saya org baru sini...just nak tanya...dua ari lepas saya rasa sakit di bahagian perut dan di sekitar kanan dada apabila menarik nafas dalam..lepas nafas ok..kalau t.dor ok jer..pagi ni terasa hilang la pulak..pas 2 terasa di sebelah kiri pulak.. ni nak tanya pendapat sifu-sifu kat sini..apa ke bendanya tu...just curios...:$

pinkie Publish time 2-8-2007 02:58 PM

hii

bagus petua tu

monalieza Publish time 19-10-2007 01:39 PM

erm...aku nk try la blk nanti...

miss_sepet Publish time 20-10-2007 11:44 PM

camner rase apple cider vinegar nih?

lipsofanangel Publish time 24-10-2007 03:48 AM

minum teh halia, biasa gak buat..kurang la sket...nak try garlic plak la.. ni pun jenis berangin gak kalau bulan nak mengambang ni...sume sendi sengal....:lol: :P

azaleena Publish time 24-10-2007 11:53 AM

probiotic sebijik sehari pun membantu utk kurangkan angin dlm badan ...

** ni kata pharmacist ... i kena ambik probiotik ari tu utk stabilizekan perut after diarrhea teruk**
Pages: 1 2 3 4 [5] 6
View full version: petua hilangkan angin dalam badan