sitizaharahmk Publish time 9-3-2007 05:34 PM

kalau kita tak makan jamu, apa pula produk atau makanan yg boleh
menggantikan kebaikan jamu ni??

yang MK tahu, bila dah berumahtangga, kena lah makan jamu...
kalau tak, tak power pulak dlm hubungan suami isteri tu...

MsAjai Publish time 9-3-2007 09:23 PM

Reply #21 sitizaharahmk's post

saya dh mkn jamu selama 6 bulan...jamu "dara semula"..beli online.....ader sesapa penah cuba?
mengikut testimonial dlm website..jamu ni bagus bg wanita lepas bersalin...even anak dara pun blh makan utk betul kan mslh period...
personal experience...saya rasa ok...

mata_bulat Publish time 10-3-2007 05:49 PM

tak makan pun biasa mcm herba je.

ctsueraya Publish time 11-3-2007 06:02 PM

baru start makan
rasa punyalah tak sedap wlpun i suka bau rempah ratus nya
papepun terpaksalah makan
hopefullu bleh lancarkan perjalanan darah
mula2 makan demam 2 hari
skunk dh ok
dr segi kekeringan tak terasa sangat cos mmg banyak minum air
hopefully berkesanler:D

tulip.purple Publish time 16-3-2007 02:23 PM

my aunts pun pesan jgn makan jamu..
nnt badan panas n susah nak peknen..

tp i makan je..
baru dlm 3 bln try
so far tak rasa perbezaan pun..
sama ada positif atau pun negatif..

haha maybe sbb tak btul2 disiplin kot

dayang_baiduri Publish time 16-3-2007 03:22 PM

hai....i pun pernah makan jamu...tapi yang 100% akar kayu...setakat ni ok lah..memang, i dah jumpa org yang makan jamu kebanyakkannya akan terasa panas badan...kita kena tengok jugak la bahan2 yang terdapat dalam jamu tersebut..yang si makan ni pun ok..dah ramai yang mengambil jamu sama nga i memberi pandangan posotif..lagipun ianya 100% herba akar kayu..lagi pun harga murah...1 botol 50 biji..rm20 je...

mitahuljamilah Publish time 20-3-2007 11:53 AM

saya punyer masalah sama mcm yg dlm harian metro tu..mkn jamu sbb nak panaskan badan..nak sihat dalaman. tp ada pro dan kontra. cuba makan sebulan aje.then berhenti sebab ada yg kata tak sesuai la..kering la..takut mandul laa..konfius...

dayang_baiduri Publish time 21-3-2007 11:39 AM

Reply #27 mitahuljamilah's post

sesetengah jamu tak sesuai..ikut badan seseorg...tengok pada jamu yang di makan..kadang2 ada bahan campuran..dayang makan herba akar kayu je...stakat ni ok lah....kl badan panas makan jamu,minum air masak byk2 utk ilangkan panas...kl pening minum air kelapa..Insya Allah slamat

qtan76 Publish time 2-1-2008 08:27 AM

Reply #20 mix_chinese's post

actually jamu kalu nak makan kene minum bebanyak dan ade KKM tu pun penting gak

qtan76 Publish time 2-1-2008 08:30 AM

baru try jamu (JMD) yang mix_chinese nak try tu last 2 months, memang kene minum air bebanyak kalau tak susah nak membuang.
tp yang paling best selepas 3 tahun usaha dengan doktor nak dapat baby.. akhirnya cek semalam +ve.
so terpaksa la stop makan jamu..

Mimpi Publish time 3-1-2008 09:48 AM

makan jamu ok.. tapi carilah yg bagus.. sebenarnya makan jamu ni ikut badan seseorang utk menerimanya.. ada yg rasa tak sedap badan
dan ada yang rasa okey. tapi yg pasti sapa makan jamu banyak badan berbau.. teringat masa pantang makan jamu badan hangit tu.. satu
hari berkali kali mandi apasal badan hangit sgt ni rupa rupanya makan jamu.. saya takde mengamalkan jamu tapi madu tu adalah setiap hari..

mak saya cakap kawan dia muda lagi hujung 30an dah monopous sbb dia mengamalkan jamu dari anak dara lagi.. ntahlah taktahulah
memang dia ditakdirkan cepat monopous atau sbb makan jamu.. ikut kehendak masing masinglah..

hadi1978 Publish time 24-6-2010 01:14 PM

aku nak kongsi cerita pasal makan jamu ni... wife aku kerja bilik bedah bersalin, dia kata kebanyakan yang bermasalah bersalin ni orang indonesia. mereka kerap dapat baby yang bermasalah, kenakadang uri x boleh keluar, melekat... puncanya..mereka kuat makan jamu.. doktor pun x bagi makan jamu khususnya orang perempuan, bnyak risikonya pada rahim..

suatumasa Publish time 25-6-2010 09:52 AM

ada yg kata kalo nak suburkan rahim untuk cepat peknen,kene amik jamu...so how?:re:

nisadarling Publish time 25-6-2010 11:36 AM

aku nak kongsi cerita pasal makan jamu ni... wife aku kerja bilik bedah bersalin, dia kata kebanyaka ...
hadi1978 Post at 24-6-2010 13:14 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

betul tu, mcm kwn akak now dh 54......dia masih cantik even anak dara dia pun kalah dgn dia, mkn jamu since anak dara lagi, cuba bygkan berapa lama dia dh mkn jamu tu, eventho dia amik supplimen bagai.........lately sejak sebulan ni dia mengadu sakit semua sendi2 malah nk berjalan, nk menulis pun sakit, nasib baik dia dh pencen awal...........tu lah nk duduk lama dlm keta pun sakit semua, tulang2 dia mcm ada benjulan (ketulan) kecil2 skrg nih...................akak nasihatkan dia brenti mkn jamu , since tat day dia dh xmkn jamu ..............aduyai............xdpt akak bygkan..........:dizzy:

akak mmg jrg sgt mkn jamu kecuali tika bersalin............n dulu2 ada la sekali sekali mkn jamu buatan sendiri...........now akak langsung xmkn apa2 jamu pun, kecuali suppliment jer........

tu la, berdasarkan citer2/pengalaman kengkawan mmg byk buruk dari baiknya mkn jamu ni....

nk cantik luar dlm xsemestinya pd jamu, kita ada byk pilihan skrg ni...........

MARKONAH Publish time 25-6-2010 05:21 PM

makan jamu badan tak lembek sangat.. badan pun tak letih lesu.. ikut badan memasing

RedDevils Publish time 26-6-2010 12:23 PM

Silap haribulan memang ditambah STEROID dalam jamu..tu pasal short term effect rasa body segar bugar...

Long term tanggung la sendiri..

RedDevils Publish time 26-6-2010 12:24 PM

Silap haribulan memang ditambah STEROID dalam jamu..tu pasal short term effect rasa body segar bugar...

Long term tanggung la sendiri..

AHMADVW Publish time 26-6-2010 07:18 PM

Silap haribulan memang ditambah STEROID dalam jamu..tu pasal short term effect rasa body segar bugar ...
RedDevils Post at 26-6-2010 12:24 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

anabolic or diuretic type?mcm ni brterbelak bicep dan abs:lol:

RedDevils Publish time 26-6-2010 09:29 PM

anabolic or diuretic type?mcm ni brterbelak bicep dan abs
AHMADVW Post at 26-6-2010 19:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

hang jangan pulak makan jamu Mad..
kang lain pulak jadinya..;P;P

AHMADVW Publish time 27-6-2010 01:46 AM

hang jangan pulak makan jamu Mad..
kang lain pulak jadinya..
RedDevils Post at 26-6-2010 21:29 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau jamu doc bg mad nak//:lol:
Pages: 1 [2] 3 4 5
View full version: Kesan makan JAMU