DARSITA Publish time 22-3-2004 09:24 AM

check your diet. Itu yang penting.

DARSITA Publish time 22-3-2004 09:27 AM

cuba baca dekat sini .. http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=82051&fpage=4

ronnie Publish time 22-3-2004 05:34 PM

Ronnie pun masalah rambut gugur......kawan Ronnie yang tahu pasal ayurveda kata kurang minum air pun boleh akibatkan rambut gugur.

Dia syorkan pakai minyak rambut Saloma....katanya, bagus, tapi dia beli kat Kelantan, tak tahu le kat sini beli kat mana. Ada siapa pernah cuba ke ?

PiNk_RiBbON Publish time 23-3-2004 11:02 AM

ish..bab rambut ni memang aku tak tau nak cakap dah..
rambut aku..lurut je ngan jari..lekat le 5 6 helai rambut aku..tembah le kalau sikat..mak ai..berguguran jatuh ke bumi...mak aku cakap rambut kasar memang cepat gugur..plus..dah lepas bersalin ni..memang kita kurang zat skit..senang luruh rambut tu...sampai sekarang aku pon tak tau ape nak buat..?? tonik rambut tu..kat Perlis ni ade ke???

meeonly Publish time 23-3-2004 11:25 AM

Bila kita mengandung, byk kalsium dan ada satu zat (aku tak ingat magnesium kut )untuk kesuburan rambut diserap oleh baby, jadi main faktor, kita kehilangan itu semua bila kita dah melahirkan baby...

Pakai tonik rambut memang berkesan

amar Publish time 26-3-2004 11:10 PM

pakai minyak kelapa campur franch oil..
macam iklan tv tu..

rani Publish time 27-3-2004 08:29 AM

Originally posted by PiNk_RiBbON at 23-3-2004 11:02 AM:
ish..bab rambut ni memang aku tak tau nak cakap dah..
rambut aku..lurut je ngan jari..lekat le 5 6 helai rambut aku..tembah le kalau sikat..mak ai..berguguran jatuh ke bumi...mak aku cakap rambut...

kalau u nak cari aily hair tonik, rasanya kat padang besar ada kot. sebab tonik tu made in thailand. kalau nak guna tonik buatan mesia, cari tonik rambut revell. tapi kesannya lambat sikit. ada gak yg kata 'biar lambat asal rambut selamat'. tapi i tak maksudkan yg aily tu tak selamat, cuma kesannya lebih cepat.

doktorno Publish time 30-3-2004 12:23 AM

Originally posted by rani at 27-3-2004 08:29 AM:

kalau u nak cari aily hair tonik, rasanya kat padang besar ada kot. sebab tonik tu made in thailand. kalau nak guna tonik buatan mesia, cari tonik rambut revell. tapi kesannya lambat sikit. ada ...

untuk lelaki pun takpe ke? kalau syampoo jenama apa sesuai?

cekpoin Publish time 30-3-2004 08:42 AM

Originally posted by Acong at 17-3-2004 10:45 AM:

Amenda lak halal?! Dah ader pork kat situ, ko nak pi minum ke? :hmm:

info tu dia amik dari kanada...mana nak kena kat sini

Acong Publish time 30-3-2004 12:12 PM

Originally posted by cekpoin at 30-3-2004 08:42 AM:

info tu dia amik dari kanada...mana nak kena kat sini
:malu:

rani Publish time 30-3-2004 03:23 PM

Originally posted by doktorno at 30-3-2004 12:23 AM:

untuk lelaki pun takpe ke? kalau syampoo jenama apa sesuai?

sesuai utk lelaki dan pompuan. tapi jgn guna utk baby ye.

i suka syampoo herba, produk oze marketing. tapi cuma sesetengah farmasi je ada jual. bila guna syampoo ni, biarkan sekejap kat atas kepala. lepas 2/3 minit baru bilas dgn air. rasa sejuk je kepala. rambut pun dah makin kurang gugur.

nak info ttg syampoo tu u boleh search kat internet 'oze marketing'. i selalu beli kat medan damansara, kdg2 kirim dgn cousin suruh dia belikan kat farmasi di rawang.

bherkk Publish time 15-4-2004 07:58 AM

Rambut beruban

nak tanya macam mana nak elakkan rambut dr cepat beruban
sebabnya aku tak delah tua sgt
baru 30...tp dah ada uban
mmglah tak banyak....kalau tengok dr jauh tak nampak pun uban tu
tp kalau diselak mmg banyak...
sbbnya baru-baru nia adik tolong potong rambut
dia cakap 'byknya uban rambut kau ni!!!'
so mcm mana nak elak & control
lagi satu sbb apa rambut boleh beruban
sedangkan belum tua lagi
adakah rambut tu yg tak sihat????

[ Last edited by DARSITA on 23-2-2005 at 10:30 AM ]

fly_in_d_sky Publish time 22-4-2004 01:18 AM

kene jaga dari segi pemakanan, life style .. kurangkan berfikir .... kurangkan stress ...

pastu ... jgn cabut uban2 tuh ... sebb takut kulit kepala cedera .. bukan sebb kalau cabut uban, lg banyak uban ...

n kalau nak .. warnakan rambut ... guna warna hitam utk nak tutup uban ...

Acong Publish time 22-4-2004 09:51 AM

pakai inai ke.....

fly_in_d_sky Publish time 22-4-2004 08:28 PM

Originally posted by Acong at 22-4-2004 09:51 AM:
pakai inai ke.....

pun boleh gak ....
cam ada Imam maner ntah .....
rambut dia taruk inai .....
waaaa ......... glamer sungguh .......

morningdew Publish time 28-5-2004 09:55 AM

Cara menyuburkan rambut botak

Kawan saya mengalami rambut gugur yang serius, baru aje berusia 27 Tahun.
Jadi rambut bahagian depan dah jarang, nampak botak, malah sepanjang belahan rambut tengah tue dan nampak nipis sangat sehingga kalau tangkap gambar nampak sangat macam tak da rambut.

Bagaimana cara rawatan untuk menumbuhkan dan melebatkan rambut semula. Ap tonix yang bermutu dan bagus di pasaran.

Bagaimana pula dengan YUN NAM, tempat yg selalu keluar iklan tue,
elok tak agak-agaknya,

sekarang kawan saya letak minyak zaitun setiap malam, kurang sikit rambut gugur, tapi rambut yang tumbuh nipis sgt, macam anak rambut.

[ Last edited by DARSITA on 23-2-2005 at 10:23 AM ]

Presa1200 Publish time 28-5-2004 07:44 PM

ade bbrp cara, sila ambil perhatian:

1) Campuran 20 titis French Oil(dari pharmacy leh dpt) dan 20 titis minyak coconut(dari kedai india, or buat sendiri dengan memanaskan santan). Sapu pada kulit kepala sekali seminggu atau ikut kehendakan.

2) Gunakan shampoo Hair Pro, ia dibuat daripada 100% ubat tradisional cina yang memang dijaminkan kebaikannya. Lepas itu guna Hair Pro Hair Tonic untuk menambahkan dan menpercepatkan proces pertumbuhan rambut. Lepas itu, sebagai optional anda boleh ambil Hair Pro Moisturizer untuk mengurangkan kekeringan. Harga dianggar RM170, 1.5-2 bulan, bagi shampoo dan tonic sahaja. Boleh didapatkan dari pharmacy dan jusco.

3) Hanya di pharmacy sahaja. Bagi lelaki, ambil Propecia dan minoxidil tonic. Ini merupakan ubat under POM, prescribed only medicine.

4) SEbagai supplemnt harian, ambil Coenzyme Q10, VItB dgn Zink, dan juga evening primrose oil. EPO bukan shj utk pompuan tapi lelaki pun boleh.

Dinasihatkan jangan cuba menggunakan atau campuran shampoo or hair tonic secara suka hati. Jika anda pasti hendak membeli suatu brand sila guna series dalam brand itu. example Hair Pro shampoo and Tonic. Tapi hair pro memang highly recommended. Disebabkan ubat tradisionalnya. Yun Nan itu untuk penguguran rambut yang agak serious, ia berkesan tapi coursenyer mahal.

nautilus Publish time 30-5-2004 11:00 PM

Nak tanya Acong. Bubuh ini atas kepala boleh bantu tak ??;) ;)

gaban_spacecop Publish time 9-6-2004 10:34 AM

kelumumur....

kepada ahli forum sume......nak tanya sket ni....
saya ada masalah kelumumur yg dah lama dialami...
dah bermcm mcm shampoo di gunakan...tp rasa cam tak berjaya jer...
sapa sapa ada petua ke, pantang larang ker bgtau ler.....:(

gaban_spacecop Publish time 10-6-2004 03:50 PM

masalah kelumumur lagi....

aik.... takkan takde org yg tahu cam na nak at least kurangkan kelumumur ni....
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: [MERGED] -- Hair loss/kelemumur/kulat/beruban/rambut luruh