sayna Publish time 2-2-2007 12:03 PM

bagi kete semua kat malaysia berenjin kancil 660(enjun kuasa rendah sekali kot).. walaupun body dia mcm kete perdana... kete dari negara luar tak boleh masuk... kete potong pun tak boleh masuk... jadi semua kete standard laju dia sama... dan tak boleh laju sesangat....

sayna Publish time 2-2-2007 12:09 PM

bagi belajar utk dapatkan lesen memandu ni sangat susah... sesi belajar utk dapat kan lesen bertulis lebih kurang satu semester kene dudukk... ada kan sekali sesi bahasa isyarat... kadang2 pemandu ni.. kiter bagi lampu ker horn ker pasal mungkin boot dia ter buka,... pintu dia tak rapat... bagi signal dah lama tapi tak belok2... jadi pemandu lagi nak tolong... dia ingat kiter marah dia... dah nak tunjuk tangan pulak... aduh...

ujian memandu pulak... susah nak dapat... once dapat... kalu buat kesalahan .. tarik cepat2 esen dengan kete sekali...

dexa Publish time 2-2-2007 12:13 PM

Originally posted by sayna at 2-2-2007 12:00 PM
patut bagi kat polis tu.. bagi setiap saman diberikan kat pemandu yang teruk ni.. 10%-20% ker diaorg dapat... end of the month ker end of the year ker.. bagi polis yang dapat mengumpul saman terb ...

eh you know what -
saya suka baca idea ni --
what a great change kalau boleh buat cam ni kan!! --

dexa Publish time 2-2-2007 12:16 PM

ada pemandu yang macam baik sikit --
depa bagi lampu sebab nak beritahu ada
road block or police kat depan lane kita --
(kalau ada orang faham la- tu maknanya --
saya pun baru few years understand that signal)

tu macam tolong menolong -
yang ni bagus juga --
tapi kesedaran sendiri lebih penting
kalau bawak laju tudah sampai 140 kat highway
- slow down la -
semua orang pun nak sampai destinasi masing2 --

mix_chinese Publish time 2-2-2007 12:20 PM

Originally posted by dexa at 2-2-2007 12:16 PM
ada pemandu yang macam baik sikit --
depa bagi lampu sebab nak beritahu ada
road block or police kat depan lane kita --
(kalau ada orang faham la- tu maknanya --
saya pun baru few years un ...

lampu menolong org lain terus melanggar undang2 ek.. hehe

bingai99 Publish time 2-2-2007 12:26 PM

kalo kt jb ni lagi teruk...selagi ader peluang nk potong queue...mmg xde nk considerate kt org lain...org lain pun nk pi keje gak...aku yg lemah lembut ni pun, kalo drive mesti mencarut2 gak...tu belum driver s'pore lagi...kat sana diorg bole bwk until 95km/hr...bile masuk mesia mula la nk bwk mcm pelesit...dah tu...beli kete mahal2...tp x reti guna signal...penat ler nk tggu diorg lalu...rupa2 nk masuk simpang lak...cin*beng betul la...tu belum lagi kalo ader bajak/backhoe...dah ler x bayo road tax...tp bole lak gerak atas jalan...dah ler lembat...kuar time org nk pi keje lak...x pasal2 jem....:@

baby_nurin Publish time 2-2-2007 12:31 PM

pendapat aku la....

rakyat malaysia sekarang nie mmg kebanyakkannyer dah MAMPU membeli sebuah kereta ( at least ).....
tapi sayang nyer..... dorang beli keter tak complete...

kebanyakkan pemandu membeli kereta haya mementingkan aksesori kereta sahaja tanpa memikirkan keselamatan kereta itu sendiri dah mencukupi atau belom...

mereka lupa bahawa lampu signal kereta amat penting tetapi mrk ttp mengabaikan kepentingkan signal....
ader yg beli kereta berpuluh2 ribu, tapi lampu signal tak der dalam pakej tersebut....

ini terbukti apabila, pemandu di malaysia ini kebanyakkan tidak menggunakan signal apabila ingin membelok. ini amat membahayakan nyawa pemandu lain...

mungkin, lampu signal mereka tiada mentol / terbakar... atau tak mampu membeli mentol walupon sebiji..:hmm:
dan mungkin pemandu itu request utk tidak memasukkan lampu signal dalam pakej harga kereta mereka....:no:

melia_star Publish time 2-2-2007 12:47 PM

Reply #47 baby_nurin's post

tu satu....

lagi lampu signal merah cam lampu brek..takpun biru..kunun2 cam cool la tuh...kapla hotak dia....nyusahkan org....

satu lagi driver yg jantan2 ni sokmola gelojoh ke hape kalu nmpk driver pompuan...ada je nk amek kesempatan.....kita plak nk bagi dia muke selalu....aku selalu sgt kene tau...mmg haprak la jantan2 camni...

dexa Publish time 2-2-2007 12:47 PM

Reply #45 mix_chinese's post

kalau yang ada bagi signal lampu tu
kalau kita tak speed tapi tak pakai tali keledar
ha - kita beringat --

memang orang kat malaysia ni jarang pakai tali keledar
apa lagi kalau bawa baby --
main riba aje!!!
bukan nak guna child seat --dan strap the baby there -

kalau accident - melayang baby tu dari pangkuan
memang membawa maut --
or terhantuk kat glove compartment tu -

saya rasa yang bagi signal lampu tu cuma kasi warning -
soboleh semua beringat
bukan nak galakkan langgar undang2 -

tapi as i said - yang penting kesedaran tu sendiri -
kereta saya mesti berbunyiteet teet teet--
kalau lebih dari 120km -
so memang tak boleh bawak lebih 120km sekarang
bingit telinga dengar warning tu -
(ntah camana jadi cam tu saya pun tak tahusebab
beli second hand - dah install cam tu - but it helps )

Herlina Publish time 2-2-2007 12:49 PM

KEBANYAKKAN PEMANDU MALAYSIA MEMANG TERUK!

YUP! Kebanyakkan memang teruk.

Ari Rabu 31/1 Aku balik naik Rapid KL. Ada satu proton ni kat lane kanan terus menyerbu kat depan bas aku semata2 nak gi Shell. Tak tau le dia nak kencing/berak sgt ke atau minyak keta dia dah betul2 kering. Bila dah driver bas aku terpaksa brek mengejut habih semua penumpang terdorong ke depan. Paling aku kesian yg duduk kat belakang sekali la... terjelepuk sampai ke depan. Dengan beg2 sekali tercampak. Mula semua maki hamun driver bas tp lepas dgr penumpang yg kat blkg driver bas ni maki hamun driver proton tu baru le semua org perasan ape sebenarnye berlaku. Aku mmg nyumpah seranah driver proton tu. Kurang ajar sungguh.

tom_tombak Publish time 2-2-2007 12:59 PM

TAPI...................
bila dia pegang steering kereta --
SIAPLA!
masa tu dunia ni dia ingat dia yang punya
(kebanyakkannya --in generalokay --)
potong queue,main masuk aje ke kiri lane
tanpa signal - tailgate, jerit2 kat pemandu lain,
tak ada hemah langsung
errr kebanyakkannya pemandu lelaki yang cam gini -
pemandu perempuan ada jugatapi sikit percentage
yang terjerit jerit memaki hamun pemandu lain -

tolonggglahhh.. aku bukan nak kutuk ke hapa tapi selalunya pompuan ni kalau bawak kereta mmg ler dashat ya rabbi.. muka baik je, siap pakai tudung lagi, tengok muka tu nescaya boleh menang anugerah ibu mithali ke, gadis ayu ke dan seangkatan.. TAPIKKKK, orang pompuan ni kebanyakannya tak sadarrr diri bawak kete macam hampesss, dah ler potong Q, masa masuk tu bukan main laju berdesup masuk, muka tak bersalah tu satu hal, yang menyakitkan hati tu bila dah dapat masuk, mula ler bawak penuh sopan santun bagi, lepaih tu bila dah kena maki dgn pemandu lelaki ni, mula le kata org laki ni samseng jalan raya walhal yang sebenarnya PUNCA-PUNCA tu adalah dari sikap pemandu pompuan sendiri yang memandu dgn penuh TAK beradab dan TAK sedar pulak tu kesalahan dia... betapa banyak kes2 kematian jalan raya ni sebenarnya berpunca daripada pemanduan org pompuan yang sama adatoo slow ataupun main masuk sesuka hati je, lepas tu bila dah accident mula2 ler menangis depan pak polisi menuduh orang lain yang jadi samseng walhal diri sendiri yang bawak kete tak betul..

Muntz Publish time 2-2-2007 01:06 PM

Originally posted by kabukiman at 2-2-2007 08:19 AM
tahap bangang dlm pelaksanaan undang2 masih terikut2 dek takut sgt hilang undi.

suma kesalahan maksimum kompaun la....pedoli apa pesalah2 trafik tak buleh kasi makan anak bini dia ka apa.... t ...

Aku setuju sangat tu.. takkannyer financial institution lokek nak kasik database. Lagipun creditors tu mestilah bayar bulan2 kad kedit diorang semer...

dexa Publish time 2-2-2007 01:11 PM

Reply #51 tom_tombak's post

muka baik je, siap pakai tudung lagi, tengok muka tu nescaya boleh menang
anugerah ibu mithali ke, gadis ayu ke dan seangkatan

memang adatapi tak seramai pemandu lelaki -
perempuan bawa keretapercentage kemalangan
yang rendah-- check statistics -

bukannya saya kata semua perempuan bawa bagus
memang la ada yang teruk gak --
macam pemandu lelaki or lebih teruk lagi
tapi stats dia compare dengan lelaki- memang lesser -
pakai tudung ka tak pakai tudung ka, muka lawa macam
penelope cruz ka,bukan ukuran tentang bawa kereta berhemah --
tok imam pun boleh bawa kereta laju speeding
potong queue --

yang penting - kesedaran sendiri juga --
alim dalam bidang ugama - pakai tudung,
serban, songkok, tudung labuh, kopiah mawi,
bukan ticket untuk di cappemandu berhemah --

yang tak best pemandu perempuan ni - terlalu slow pun
ramai-- bawa cam kambing--   slowsangat pun trigger
accident gak -- in factbanyak gak accident berlaku bila
pemandu bawak so slow di jalanraya yang max 80km/hr
bawa 30km/h    camana!
pastu bila kita nak potong dia - baru dia nak lajukan kereta
pastu slow balik- kita nak potong lagi....ada kereta
kat depankalau sempat elakbaguskalau tak sempat
dot dot dotkaboomla jawabnya - --- :funk:

tom_tombak Publish time 2-2-2007 01:15 PM

ha itu la pasal.. sebab tu le pompuan tu terselamat dari eksiden.. yang sakit hati tu yang eksiden.. tapi punca tu dah terlopeh, sbb tu tak masuk dalam stats tu..:P

dexa Publish time 2-2-2007 01:37 PM

Reply #54 tom_tombak's post

as i said stats dia still lesser -
yang speeding tu yang selalunya
bawa padah dan kemalangan ngeri -
dan yang tu stats high - lelaki --

perempuan pun involved in an accident
bawa maut lagi -- yang selalu pandu
husband depa --bawa tak ingat dunia -

all in all - baik perempuan atau lelaki --
jalanraya bukan tempat perlumbaan --

* lagi satu --kalau boleh increasekan
age untuk dapat driving license tu to 21 years old =

biar dah matured sikit --ni budak 18 tahun dah dapat
driving license -   pastukemalangan pun banyak involve
pemandu2 yang muda cam ni --bawa pukul 2-3 pagi
mengantuk tersengguk sengguk --langgar kereta lain --
or sendiri accident langgar tembok ka, divider ka, pokok ka -

macam senang aje nak dapat driving license kat malaysia ni -

sas_world Publish time 2-2-2007 01:47 PM

org *feewit* yg buat mesia nie traffik jam..

depa yg mulakan:

1) Double parking (macam kat dlm photo penang)
2) Cutting lanes using emergency lane (mostly driver cina, keta vios, city and accord)
3) Park kat depan kedai makan *feewit* walaupun tmpt tu limited parking, lagi depa mau park..blocking jalan..especially kat Petronas Jalan Cheras (depan bangunan PGRM)
4) buat muka derk kalau block jalan.. walaupun nak withdraw duit kat ATM, TOLONG carik parking.. toksah nak park depan bank!considerate lar!!
5) Jalan kat depan Eastin Hotel.. jam teruk sbb *feewit* nak save RM1.00 tol.. kita yg nak ke Eastin hotel/business offices pun TERPAKSA kena stuck kat dlm jam!!!harap aje bawak accord baru, harrier baru dan CRV baru.. tapi otak kedekut!!sanggup jam kat situ berjam jam.. pastu bawak/block ganas sbb takut org masuk jalan dia!

jalan raya kat malaysia akan aman jikalau orang *feewit* shaja naik bas dan naik motor!jangan bagi *feewit* lesen kereta!

[ Last edited byMuntz at 2-2-2007 05:53 PM ]

otomantaro Publish time 2-2-2007 01:51 PM

Reply #56 sas_world's post

#5 tu..ko pening kat situ ek.. bayo ajelah tol singgit.. pastu pusing kat seksyen 17 tu..hati tak sakit.. 45 minit jimat..

aku ingat.. aku nak amek plate number.. war war kan kat sini... boleh tak?

Mondtana Publish time 2-2-2007 02:09 PM

Hari nie kul 10.50 masa aku nak lintas jalan nak ke monorail bukit nenas kat jalan sultan ismail aku telah berasa amat malu kerna orang putih hampir dilanggar mat moto yang entah macammana dia guna otak dia,mungkin dia guna medula oblangata dia kot.

Sebelum kejadian mat saleh tu ngan bini dia ketawa sinis melihat masyarakat kita semasa di trafic light dengan honnya,dengan ada keta dah tau takpat masuk lorong dengan selambe block keta urang lain yang dah lampu hijau nak kuar lorong,sekali tambah dengan mat moto kuar trafic light macam bapak dia yang buat undang-undang.

Jadi bila lampu hijau untuk pejalan kaki menyala kitaorang pun jalanlah,tapi tang tiba-tiba ada mat moto masuk suka hati die jer bawak hampir melanggar mat saleh ngan bini die(orang tua dr england rasanya),mat saleh tu apa lagi dia teriak sampai orang yang tengah stop lampu merah pun tengok kitaorang..."Hey *****"pastu dia kata kat bini dia..."They're really bloody drivers"...opssss aku dah malu giler jalan kat sebelah diorang...rasa nak cakap mintak maap pun ada,janganlah kerna sorang pemandu kelas rendah negara kita ini rosak satu nama pemandu malaysia lain...oh Malaysia.

p/s:Terimbas kembali sebelum melintas jalan tu ada mamat suruh mat saleh ngan bini dia lintas jalan tapi diorang tolak dengan baik...diorang biar panas asal ikut law...orang kita(kaum tak tahu law) nie memang kena hantar kat kawasan padang sahaara kot sebab kat sitok bebaslah engko nak jalan ikut ati diorang atau disebabkan terlebih bayor roadtax tu lah perangai macam $@^**%(&*(&^)3^&

sas_world Publish time 2-2-2007 02:14 PM

Reply #57 otomantaro's post

hehehe...

tu yg aku selalu buat pung..

buleh war war kot??

Lina66 Publish time 2-2-2007 02:15 PM

Reply #58 Mondtana's post

mat moto tu mesti cabut lari kan....:lol:
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: Kebanyakkan Pemandu Malaysia Memang Teruk!