mohdazhar Publish time 21-4-2006 05:09 PM

yes mias i understand... but u think again , y everyone else can pegang all the detergent or washing liquid ???

why not u ??

so still the main problem is inside ur body.. ur liver..

trust me, if ur liver have no problem, u can pegang all types of washing liquid..

"setiap penyakit ada ubat, kecuali mati dan sakit tua"

mohdazhar Publish time 21-4-2006 05:15 PM

yes mias i understand... but u think again , y everyone else can pegang all the detergent or washing liquid ???

why not u ??

so still the main problem is inside ur body.. ur liver..

trust me, if ur liver have no problem, u can pegang all types of washing liquid..

"setiap penyakit ada ubat, kecuali mati dan sakit tua"

kacang^soya Publish time 22-4-2006 12:00 AM

Yes, aku tau dah sekarang...sebab kat opis ada kakak ni tgn dia/jari very dry dan kecut...kulit dia macam nipis sgt...so this is called eczema yea...terima kasih...

tkh2020 Publish time 29-4-2006 03:12 PM

Ezcema

Ya...I have Ezcema...and the cause was allergic to the food, like crab, peanut, prawn and
some type of fish like ikan tawar...and to the house dust mite! REALLY...allergic to that
=( Hope can sembuh secepat mungkin...haiz...

tkh2020 Publish time 29-4-2006 03:25 PM

penyakit kulit psoriasis

Saya pun pernah dijangkiti dgn penyakit ini..kesannya amat buruk..saya gunabanyak ubat-ubatan yg traditional tu...akhirnya pun sembuh juga...yg saya punya ialah di bhg betis...ingin sangat nak garu...TAPI ingat, kalau garu, ia akan jadi lebih buruk shj...oleh itu, saya nasihatkan agar jangan garu...

kong$i Publish time 30-4-2006 03:57 PM

Reply #57 tkh2020's post

yg jenis2 alergik ni try la minyak kelapa dara/ virgin coconut oil. http://www.coconutoil.com/ utk lihat kajian2 tentang kebaikan dan khasiat minyak ni.

Nasihat dari pakar:

揗inyak kelapa dara berdiri gagah sebagai minyak yang paling menyihatkan yang boleh anda gunakan. Ia mengandungi selautan khasiat kesihatan serta khazanah penyelidakan yang benar-benar berharga. Saya sesungguhnya sangat inginkan agar anda menjadikan minyak kelapa dara sebagai sebahagian daripada pelan harian pemakanan anda

kong$i Publish time 30-4-2006 03:58 PM

Reply #19 tkh2020's post

yg jenis2 alergik ni try la minyak kelapa dara/ virgin coconut oil. http://www.coconutoil.com/ utk lihat kajian2 tentang kebaikan dan khasiat minyak ni.

Nasihat dari pakar:

揗inyak kelapa dara berdiri gagah sebagai minyak yang paling menyihatkan yang boleh anda gunakan. Ia mengandungi selautan khasiat kesihatan serta khazanah penyelidakan yang benar-benar berharga. Saya sesungguhnya sangat inginkan agar anda menjadikan minyak kelapa dara sebagai sebahagian daripada pelan harian pemakanan anda

pauhraja Publish time 30-4-2006 11:58 PM

InsyaAllah saya boleh bantu

U try this IGGMILK;

click for Detail;

http://anuar.iggmilk.com

AL-ANSAR ENTERPRISE
SMS/CALL 0193149241 ( EN ANUAR )

Chippo Publish time 1-5-2006 12:39 PM

Like I have Said Earlier, Psoriasis is an auto-immune disease. You have to take something that not enhances ur immune system, with enhancement of immune system, penyakit ini akan lebih buruk. Colostrum enhances your immune system, kalau ambil susu awal lembu, akan bertambah bruruk penyakit auto-immune kerana ia bertindak meningkatkan system imun anda. Penyakit Psoriasis berpunca dari system imun anda menyerang diri anda sendiri. Berhati hati dengan produk yang hanya meningkatkan system imun anda seperti susu awal lembu.

Sila rujuk pada tajuk:

ABSTRACT
Transfer Factor in Dermatovenerology
S.G. Luikova, O.B. Nyemchanyinova, E.V. Chernikova, Iu.P. Gichev
Novosibirsk State Medical Academy;
Research Center for Clinical and Experimental Medicine SD RAMS, Novosibirsk

di laman http://www.transferfactorresearch.com/research.html

tkh2020 Publish time 1-5-2006 06:48 PM

Ezcema

Sesiapa yang dapat membantu atau beri komen sila masuk...

Maisarah Publish time 2-5-2006 10:58 AM

Originally posted by tkh2020 at 1-5-2006 06:48 PM
Sesiapa yang dapat membantu atau beri komen sila masuk...
Ezcema ker Eczema??:stp:

Kalau tajuk eczema dah ada dibincangkan di bawah..

rani Publish time 3-5-2006 07:41 AM

boleh sambung kat sini.

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=209358&extra=page%3D1

pai_lin Publish time 4-5-2006 03:21 PM

psoriasis

Akum,

saya baru aje join forum ni. pun sakit psoriasis jugak. dah 8 tahun. macam2 saya cuba, tapi pun tak sembuh juga. boleh dikatakan semua yang telah disebut dalam forum ni saya dah try. tapi lom ada rezeki lagi. miehensem, nak tahu awak pakai krim apa yang kat muka tu? yang bolehilangkan psoriasis tu. Kalau boleh, saya pun nak cuba juga. cubalah tanya doktor awak, apa nama ubatnya supaya saya pun boleh dapatkan. Tak larat dah asyik tergaru cam monyet aje

pai_lin Publish time 4-5-2006 03:55 PM

psoriasis

Cuma nak share dengan you alls,

senarai ubat yang telah saya gunakan setakat ini:

1) Minyak Kelapa Dara NUfera
2) Garam Bukit
2) Psorcure Cream
3) Daivonex
4) Corcicosteroid
5) Metatrexate
6) Shimizu Dead Sea Salt
7) Neem Leaves
8) Sulfur cream
9) Coal Tar Syampoo / Soap Bar / Liquid
10) Calcipotriol
11) Metabetasone
12) Aqueus Cream
13) Betnovex
14) Petroleum Jelly
15) Olive Oil
16) Ostrich Oil
17) Evening Primrose Oil
18) SKII facial treatment essence
19) Indian Ayuverdic Medicine
20) Franch Oil
21) Cyclosporin
22) Moisturizers / Baby Lotion
23) Transfer Factor
24) Gamat

Ada lagi yang tak tulis.dah terover dos steroid dah ni sampaikan dah beri kesan pada hati. So sekarang memang terpaksa stop metatrexate & cyclosporin tu. Kalau tak.. nanti kena kanser hati plak. Menurut seorang prof. doktor dari UKM yang pernah saya jumpa, dia cakap psoriasis ni dari jenis kanser kulit benicna. Tul ke? Tak surelah... Bila tengok senarai ubat-ubat ni, dah terasa cam tikus makmal plak sebab mencuba terlalu banyak ubat. Hahaha... nak gila rasanya

rani Publish time 4-5-2006 10:55 PM

Originally posted by pai_lin at 4-5-2006 03:55 PM
Cuma nak share dengan you alls,

senarai ubat yang telah saya gunakan setakat ini:

1) Minyak Kelapa Dara NUfera
2) Garam Bukit
2) Psorcure Cream
3) Daivonex
4) Corcicosteroid
5) Metatrex ...

dah 8 thn u dpt penyakit ni dan dah 24 jenis ubat u try? maknanya u guna ubat2 tu
utk short term je la kan? ada org kata Transfer Factor tu bagus utk semua jenis
penyakit. takde apa2 perubahan ke?

Chippo Publish time 5-5-2006 10:01 AM

Itu yang saya hendak tahu juga kerana setakat ini keberkesanan TF untuk Psoriasis adalah 100%.

TF Adv yang mendidik system Imun dan dan memberangsangkan sebanyak 283%

TF Adv Plus memberangsangkan system Imun anda setinggi 437%

Untuk Penyakit Psoriasis, kami telah setakat ini menggunakan TF Adv Plus, dan masa rawatan untuk Psoriasis hilang terus adalah selama 2 - 4 bulan. Pastikan anda diberi TF yang tepat.

pai_lin Publish time 5-5-2006 10:30 AM

psoriasis

Saya tak kata ubat-ubat yang digunakan tu tak berkesan langsung. Tapi maslahnya psoriasis ni comes and goes. Dia reda, lepas tu dia datang balik. TF yang saya beli tu memang dibeli dari farmasi yang berdaftar. Berbotol-botoljugak ler makan. Tapi kesannya memang tak ketara sangat. Saya pun tak tahu kenapa yang psoriasis saya ni macam terlalu imun dengan ubat-ubat yang saya ambik. Tapi, untuk yang steroid tu memang saya berhenti terus dah. Tak ambik langsung atas nasihat doktor saya. Maaflah kalau ada yang terasa. Saya bukan nak memburuk-burukkan mana-mana produk pulak. Saya bercakap berdasarkan pengalaman. Selalunya, saya ambik masa dalam setahun jugaklah bila saya try ubat. Dan saya akan gunakan 2 3 ubat dalam tempoh masa yang sama. Maksud saya, cam contohnya, dalam tempoh setahun tu, saya akan gunakan garam untuk mandian sahaja, pastu satu jenis krim sapu, dan satu jenis ubat oral. Selain tu, moisturizers atau pun oil-oil tertentu saya akan guna untuk kekalkan kelembapan kulit. Ada di antara ubat-ubat yang saya sebutkan tu masih digunakan lagi, bukannya dah tak guna langsung. CUma steroid aje yang confirm dah tak guna. Ubat yang saya stop terus : corticosteroid, metatrexate & cyclosporin. Saya senaraikan ubat-ubat tu untuk rujukan sesiapa yang sedang mencari ubat juga. Setahu saya tahap keberkesanan terhadap psoriasis ni berbeza-beza bagi setiap orang. Jadi, mungkin ada di antara ubat yang saya senaraikan tu boleh membantu pesakit lain walaupun tak berapa berkesan terhadap saya

leena Publish time 5-5-2006 10:45 AM

penyakit psoriasis mmg x boleh sembuh 100% kan...it will comes n goes...ubat yg dipakai hanya utk relieve the itchy tu aje...

pai_lin Publish time 5-5-2006 11:12 AM

Reply #66 leena's post

Ya. Memang ia comes and goes.. Tapi ada juga orang yang dapat sembuh sepenuhnya. Dan tahap keberkesanan setiap pesakit pun berbeza. Ada orang, celup dalam Dead Sea Salt, terus boleh baik. Ada pulak yang tak baik.. Tu yang menjadikan penyakit ni memang susah nak dirawat. Doktor kata penyakit ni mungkin juga daripada keturunan, tetapi rasanya bukti kukuh belum diconfirmkan lagi. Ada juga yang dapat walaupun dalam keturunannya tak pernah ada penyakit cam ni.. Saya dengar kalau secara perubatanhomeopathi, perlu diadakan saringan darah bagi merawat psoriasis. Ada sesiapa yang tahu fasal ni tak sebab saya belum try homeopathi lagi. Kalau boleh, ank cuba juga. nak tengok apa kesannya. Saya pernah juga hantar email kepada GH bretanyakan tentang terapi UVB kat sana. Tapi, dah dekat setahun diorang tak pernah pun balas email saya. nak pergi susah la pulak sebab kita bekerja. Satu hal nak kena ambik cuti lagi, dahlah saya ni nak cuti pun payah.

Chippo Publish time 6-5-2006 04:31 PM

Originally posted by pai_lin at 5-5-2006 10:30 AM
Saya tak kata ubat-ubat yang digunakan tu tak berkesan langsung. Tapi maslahnya psoriasis ni comes and goes. Dia reda, lepas tu dia datang balik. TF yang saya beli tu memang dibeli dari farmasi yan ...

Kalau Pai Lin memberli TF dari Pharmacy yang berdaftar, maka itu Tiruan kerana TF dihak cipta, it is patented and cannot be sold over the counters. Sila beri saya maklumat Pharmacy mana yang Pai Lin membeli TF tersebut. Kami akan ketengahkan kepada pihak yang berkuasa supaya menjalankan siasatan atas syarikat yang memasarkan TF yang sepatutnya tidak boleh dijual oleh mana mana pharmacy. Besar kemungkinan itu hanya cow colostru, susu awal dan bukan TF.

Like i said earlier, Psoriasis penyakit auto-immune dan jika anda dapat membijakkan system imun anda, maka Psoriasis akan lesap terus. Jangan bangkitkan imun anda tetapi harus membijakkannya. Saya sendiri telah merawat lebih dari 20 pesakit psoriasis termasuk adik saya sendiri. Dah 3 tahun tiada tanda langsung penyakit itu akan kembali. Takda bekas pun.
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: ECZEMA & PSORIASIS