blue^panther Publish time 3-5-2007 03:19 PM

Pudarnya Pesona Cleopatra....

1 mei arituh baru beli buku nih kt bookfair.....tulisan habiburrahman al sherazy gak ler.... ader 2 mini novel dalam buku nih....baru abis baca yang pertama,mmg best......insya allah yg kedua nk abiskan malam nih gak....very recommended kt saper2 yg suka ayat2 cinta tuh.....:lol:

fa_stellar Publish time 4-5-2007 11:26 PM

HAH?? kat booth mana? yg buku2 dr indo tu yea? aritu gi stok2 buku dah susut..

blue^panther Publish time 5-5-2007 11:53 AM

Reply #62 fa_stellar's post

boleh carik kat booth alhidayah.... dekat dengan buku AAC tuh ler...

blue^panther Publish time 5-5-2007 12:26 PM

Pudarnya Pesona Cleopatra - Habiburrahman El Shirazy

Satu lagi karya Habiburrahman El shirazy yang sangat menyentuh hati. Buku setebal 120 mukasurat ini mengandungi 2 mini novel berjudul " Pudarnya Pesona Cleopatra" dan "Setitis Embun Cinta Niyala". Menurut penulis,sebenarnya novel ini adalah eksperimen beliau sebelum menulis Ayat-Ayat Cinta (AAC). Apabila mendapat sambutan,barulah beliau berani menerbitkan novel AAC.Ni sedikit summary and komen aku tetang novel nih....

Pudarnya Pesona Cleopatra (PPC) - Kisah seorang lelaki Jawa Lulusan Sarjana Mesir yang dijodohkan oleh keluarganya dengan seorang wanita Indonesia yang setaraf dengannya (sama2 lulusan Sarjana dan hafaz Al quran), dan pada masa yang sama beliau begitu mengagung2kan kecantikan wanita Mesir yang diumpamakan dengan Cleopatra. Diakhir cerita,beliau menyesal tapi sudah terlambat..... Pendapat aku,cerita nih mmg menarik tetapi sedikit menghampakan pada akhir cerita. Aku mengharapkan pengakhiran cerita yang baik (happy ending) tapi sedih la pulak...hehehhe:'( :'( :'(

Setitis Embun Cinta Niyala - Mengisahkan tetang kemelut Niyala antara kemahuannya dengan pengorbanan terhadap ayahnya.Pada aku,novelni lebih best dari novel PPC diatas (may be sbb aku perempuan,senang nk menyelami watak tuh...;P ;P ;P ) dan yang paling menarik,bagaimana cara penyelesaian masalahnya (dengan bantuan Allah SWT) ditulis dengan begitu menarik.Memang kagum aku. Maha Suci Allah!

So,saper2 yg nak carik,boleh carik kat Al Hidayah Publisher... RM 11.90 jer.... Kalo kat bookfair nih ader 10% diskaun....

[ Last edited byblue^panther at 5-5-2007 12:30 PM ]

blue^panther Publish time 5-5-2007 12:31 PM

Alamak! besarnyer gambar.... tak pandai r nak kecik kan....sorry lah yer....;P ;P ;P

fa_stellar Publish time 6-5-2007 06:39 PM

Reply #64 blue^panther's post

alaa...nyesal x bukak thread ni awal2... td aku gi lg bookfair. RM11.90 je plak tu. aisey....!

blOOpBloop Publish time 10-5-2007 08:30 PM

KETIKA CINTA BERTASBIH by HABIBURRAHMAN EL SHIRAZY

for those yang pernah baca AYAT2 CINTA by habiburrahman el shirazy
ni ada buku dia yang baru keluar..
x sure kat malaysia dah masuk ke belum tapi kat indonesia n mesir dah ada..
rasa nya kalau belum masuk m'sia x lama lagi masuklah..

Ceritanya.. Seperti beberapa novel garapan sebelumnya oleh penulis yang sama, Habiburahman El Shirazy berjaya bermain2 ngan emosi pembaca melalui novel yang terbit dalam dua jilid ini. Karya dwilogi ini masih bercerita dengan latar belakang Mesir.
Watak utama-Abdullah Khairul Azzam, seorang mahasiswa Indonesia yang datang pedalaman desa di pulau jawa untuk melanjutkan studynya di Mesir. Azzam, seorang yang bekerja keras. Dia ada beberapa beberapa adik yang ditanggungnya, hingga dengan kekhlasan hati ia harus berkorban dengan menjadi penjual bakso dan pembuat tempe.

Ceritanya penuh dengan romantika yang sarat dengan hikmah. Isinya bagus serta dapat mengajari kita soal hidup, cinta dan bagaimana menentukan priority dalam mengambil tindakan.

Azzam adalah mahasiswa Indonesia di Al Azhar, yang belajar disana karena berjaya memrebut biasiswa dari Departemen Agama.Dia anak Indonesia yang pintar, cerdas, dan bersahaja, namun lahir dari kalangan keluarga cukup-sukup makan.
Kecerdasan Azzam kian terbukti bilai tahun pertama menimba ilmu di Al Azhar sia memperoleh predikat jayyid jidda (istimewa), dan oleh karananya dia mendapat biasiswa dari Majlis A'la.

Namun ditahun kedua, ayahnya yang tinggal di Indonesia meninggal dunia karena kemalangan. Sepeninnggal ayahnya, ibunya sering sakit. Padahal di Indonesia, dia ada tiga lagi adik perempuan yangg kecil2 n x diharap utk bantu ibunya.Yang seharusnya membantu ibu dan adik-adik nya di Indonesia adalah Azzam. Sebab dia adalah sulung di keluarganya. Azzam menyedari itu. Maka sejak saat itulah dia mengalihkan konsentrasinya. Dari belajar ke bekerja. Dia diCairo, bekerja sambil belajar.

Pekerjaan yang dilakukan Azzam untuk menghidupi keluarganya di Indonesia adalah berniaga tempe dan bakso. Karena lebih fokus ke bisnes, hasilnya prestasinya semakin lama semakin menurun, beberapa kali tidak naik tingkat, padahal dia sudah sembilan tahun di Mesir tapi belum lulus degree. Meskipun pada akhirnya lulus juga dengan predikat yang tidak mengecewakan, jayyid. Namun disisi lain di belahan Indonesia, keluarganya sukses berkat motivasi dan biaya hidup darinya. Adik-adik nya semua berjaya

luv dis story, everyone should read dis book, kesinambungan dari ayat-ayat cinta la lebih kurang, penulis yang sama, terdiri dari dua jili, jilid satu sudah selesai, menanti jilid dua plak.. direkomendasikan untuk membaca...

http://i116.photobucket.com/albums/o37/azz_arhazza/09-05-07_1535.jpg

Acun Publish time 10-5-2007 10:13 PM

Reply #1 blOOpBloop's post

nampak best...tp ayat2 cinta pon tak sempat baca lagi...anyway thanks for the info.

limau_nipis Publish time 11-5-2007 09:02 AM

nanti saya pindahkan ke critical readings.. dan merge dengan topik lama.. sambil tukar nama

nhuda Publish time 11-5-2007 09:56 AM

naik bulu roma baca review kawan2 kat sini pasal AYAT-AYAT CINTA...
buat saya teruja & tak sabar nak ke Pustaka Mukmin lunch hour nanti

TQ semua

missuzu Publish time 11-5-2007 01:32 PM

Originally posted by luv_boril at 31-3-2007 04:44 PM
Ayat ayat cinta dalam proses pembikinan filem..tak sabar nak tgk..:loveliness:

betul ke nih? bestnyer :loveliness:

siapa pelakon?

missuzu Publish time 11-5-2007 01:36 PM

buku2 HABIBURRAHMAN ni ada dijual online tak?
susah nak cari kat bookstore sini :L

blOOpBloop Publish time 11-5-2007 07:21 PM

Originally posted by missuzu at 11-5-2007 01:36 PM
buku2 HABIBURRAHMAN ni ada dijual online tak?
susah nak cari kat bookstore sini :L

setakat ni pernah lagi jumpa yang online..
kalau kat indonesia ni pon x de yang on line..
u tinggal kat area mana?
kalau saya nak balik m'sia saya boleh belikan..
tapi versi indonesia lah..
tak di transelate ke bahasa melayu..

missuzu Publish time 11-5-2007 09:44 PM

Originally posted by blOOpBloop at 11-5-2007 07:21 PM

setakat ni pernah lagi jumpa yang online..
kalau kat indonesia ni pon x de yang on line..
u tinggal kat area mana?
kalau saya nak balik m'sia saya boleh belikan..
tapi versi indonesia lah ...

saya di JB
kalau balik msia boleh la tolong belikan yer...

nhuda Publish time 18-5-2007 11:00 AM

malam tadi habis baca buku ni...

sesungut_baru Publish time 18-5-2007 12:48 PM

ayat -ayat cinta

buku ni memang best sangat. adeke fahri kat dunia ni? huhu..:$

limau_nipis Publish time 18-5-2007 05:32 PM

Reply #70 sesungut_baru's post

ada.. anak aku.. nama fahri :lol:

NickyAzrai Publish time 21-5-2007 01:00 PM

Reply #71 limau_nipis's post

hai Cik Limau :)
sempat promote nama anak lg

AAC mmg buku yg bagus utk soul aku
cover dia cantik sgt
susah betul nak berhenti baca
penggunaan kata ganti diri 'aku'
buat kan aku rasa cam curi2 baca diari org
(bestnya feeling tu ;P )

rugilah kalo sapa2 mengaku dia kutu buku tp
tak pernah baca buku nie
:)

Pudarnya Pesona Cleopatra pun aku dah khatam
ape lagilah nak kata kalau HES yg menulis
melain kan BEST
tak rugi beli
:)

lost_angel Publish time 21-5-2007 09:17 PM

Reply #72 NickyAzrai's post

nicky kau beli kat mana Pudarnya Pesona Cleopatra tu?
aku cari tak jumpa :(

NickyAzrai Publish time 22-5-2007 11:58 AM

Reply #73 lost_angel's post

kat kedai boyfriend aku ;P
Minerva Jalan TAR
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: Habiburrahman El-Shirazy (merged with bloop)