blackmore Publish time 15-5-2007 02:43 AM

Originally posted by simbiosis at 15-5-2007 00:19
hmm aku pun baru je keguguran, sedihnya tuhan yg tau... dah le baby pun takde kena pantang plak tuh.. iskkk...

blackmore..
apesal my dr tak kasi apa-apa ubat pun.. no antibiotic was given...... ...takziah sis...

...eerr...yeap...most of the time...no medication is needed post d&c...antibiotic tu pon kalau dr rasa perlu baru dorang kasi...most of the time...pt discharged without any medication at all...kalau kasi painkiller pon banyak2 dorang kasi panadol jer...hehehe...vitamin pon takde...tak perlu...huhuhu...

yays Publish time 15-5-2007 08:39 AM

Originally posted by simbiosis at 15-5-2007 12:19 AM
hmm aku pun baru je keguguran, sedihnya tuhan yg tau... dah le baby pun takde kena pantang plak tuh.. iskkk...

blackmore..
apesal my dr tak kasi apa-apa ubat pun.. no antibiotic was given......

takziah simb... bagi aku nak recover emosi lagi payah daripada nak recover sakit tu kan?
sabar ye... tapi jangan lupa kesihatan diri kena jaga jugak..

simbiosis Publish time 15-5-2007 10:41 AM

Originally posted by yays at 15-5-2007 08:39 AM

takziah simb... bagi aku nak recover emosi lagi payah daripada nak recover sakit tu kan?
sabar ye... tapi jangan lupa kesihatan diri kena jaga jugak..

thanks.... i know you dah lalui this process, i've read your thread dekat board satu lagi...memang take times nak recover emosi... takpe lepas nih harap ada rezeki lagi..

putubambu Publish time 15-5-2007 11:30 AM

takziah tuala..
dan yg lain yg pernah mengalaminya...

bagi putu.. pantang tetap pantang.. makan ubat.. jaga makan..jaga diri.. tak boleh angkat berat2... bykkan rehat...
cuma tak seteruk pantang bersalin le..

takpe..thread ni akan dibiarkan sampai petang.. sebelum dipindahkan ke board yg berkaitan..

harap maklum..!

putubambu Publish time 15-5-2007 11:35 AM

tapi ada org kata.. pantang keguguran ni dlm 2 minggu jek.. berbandingan 44 hari cam bersalin..
ntahlah..

cam putu dulu.. pernah gak.. sebelum anak ketiga ni..
dlm 7 minggu gitu umurnya....

just pantang sendiri2 je 2 minggu... tapi still makan ubat dan jaga pemakanan cam org pantang..

tuala Publish time 15-5-2007 12:51 PM

thanks bagi yang memahami....betul kekuatan emosi yg perlu kuat utk hadapi semua ini...

putubambu Publish time 15-5-2007 04:20 PM

thread ini saya pindahkan ke board yg berkaitan utk dimergekan dgn topik yg sama..

harap maklum.:)

bayam Publish time 25-10-2007 07:09 PM

assalamualaikum kawan2...just nak inform yg saya gugur lagi for the 2nd time...hari tu 5 hb may dah gugur n dnc...ni semlam gugur and kena cuci jugak sbb tak turun habis..beria2 amik cytotec ingatkan boleh turun habis, rupanya kena cuci jugak.. i'm just wondering ada tak sesapa yg ada pengalam mcm ni? dah masuk 2 bulan gugur..baby stop growth. Rasa sedih and fobia tu mmg takyah ckp la kan..sedih je kalau ingatkan my son sorang2 jer takde kawan..ingatkan yg 2nd time ni ok...rupanya gugur jugak.. dah 2 kali buat dnc ni susah ke nak lekat?? risau la pulak. dr suggest buat blood test after 2 months..sekarang ni tgh bengong2 je rasa...

mama_damia Publish time 26-10-2007 08:25 AM

bayam takziah yer..sabar ler byk2

I pun baru buat dnc 17/9 aritu..kalu ikut dr bibah 8 wks tp kalu ikut dr asmah lak 11 weeks tak tau yg mana btl..i bleeding then karung pun dah rigid so dr suruh buat dnc...masa buat tak sakit 2 ari lps tu blk kg tpaksa dukung my doter yg asyik nak naik tangga skit kat tmpat cesar ari tu...

pegi jumpa dr dia ckp sbb kencing kotor then still tak ok i baru urut 2 ari rupanya peranakan i jatuh...lgpun kaki sejuk cam air batu dah urut baru ok...

bayam jgn lupa pantang sbb my MIL dulu 4-5 kali buat dnc...yang i realize abt my MIL dia mmg tak pantang dan skrang selalu sakit2...I lak sbb dia ckp tak yah pantang sbb bukan branak sbb tu la kaki sjk...

DARSITA Publish time 11-12-2009 07:32 AM

keuguran lepas 9 minggu ... pantang larang saya :

Makan jamu
Makam sup ayam rebus dgn akar kayu
Bertungku
Mandi air panas
Tak makan makanan pedas/sejuk'
Tak minum air bergas
Sebab sekarang musim winter saya pastikan pakai baju panas dan socks

Baru lepas rebus ayam dgn chinese herbs

mamapea Publish time 11-12-2009 10:33 AM

aku pernah gugur 2x sblm dpt 2nd baby...aku pantang mkn je...

aku_blur Publish time 13-12-2009 12:02 AM

tengah berpantang sebab keguguran...

pantang sama macam bersalin anak pertama...berurut dah 3X, nanti sebelum balik perak urut lagi 3X...pastu makan mmg mcm org pantang biasa tu...takde sejuk2...ikan bakar aje, sayur ulam2an...pakai stokin, baju sejuk, pakai pilis, param, makan jamu, minum air akar kayu....

duduk rapat2 aje walaupun dnc (tak jahit pun kan)...pakai bengkung utk pastikan jalan rapat aje...bertungku stiap hari 2X...juga anggang kat api 2X setiap hari...setakat ni tak kuar umah lagi (baru seminggu dnc)...
Pages: 1 [2]
View full version: Pantang larang selepas keguguran