atira Publish time 7-3-2007 02:45 PM

kalau betul...
aku tumpang gembira utk para pekerja gomen.. :D :D

kumang Publish time 7-3-2007 02:53 PM

Originally posted by DTECCONAN at 7-3-2007 02:44 PM
15 tahun, baru nak naik gaji ;P

prihatin sungguh kerajaan BN ni, tetambah dekat ngan pilihanraya :lol:

sadis sungguh signature mu itu :lol:

dempol Publish time 7-3-2007 02:54 PM

Reply #60 kumang's post

kakakakaka..statement yg tak menjana minda langsung..

PuteraSantubong Publish time 7-3-2007 03:17 PM

tak nak simpan angan tinggi2...tunggu announce...tunggu masuk slip gaji...baru cayeee

Intan-Adlina Publish time 7-3-2007 03:25 PM

Originally posted by mat403 at 7-3-2007 08:59 AM

adeback dated ke ?
:)

Setau Intan tak de. pasal kenaikan ni hanya bermula pada 1 Mei (atau 1 Jun:o ) nanti Intan update

honey_star Publish time 7-3-2007 03:30 PM

alah kami nie bg pendapat je...x semua staff gov. malas..kena ubah sikit statement tu sesiapa yg cakap tadi....

aku setuju dgn dang_anum ckp, mesti ada macam nie & macam itu....mcm housmate aku keja kat pinjaman perumahan smpi keje bawa balik rumah lagi bg nak mempercepatkan proses pinjaman perumahan...kita t'gok bahagian gak kat kementerian/jabatan, mana yg buzy, buzylah sepanjang masa..mana yg ikut time/musim rileks sikit....yang suka melepak nie selalunya pekerjax2 yg sudah lama berkhidmat di sektor awam...keje pun kekadang malas, lg 1 byk gak MC sampaikan yang baru dilantik keperkhidmatan awam terpaksa menguruskan kerjax2 yg tertangguh..

peratus kenaikan tu aku setuju, cuma tang gred JUSA tu rasanya x yahlah bagi kenaikan sbb gaji depa pun dah berlebihx2 dgn elaun yg dia dpt......:lol:

Intan-Adlina Publish time 7-3-2007 03:32 PM

Elaun Timbalan Menteri je 5 juta (elaun melepaskan orang yang ditahan). Elaun Ketua Pengarah lagi banyak;P

yipun78 Publish time 7-3-2007 03:45 PM

Reply #67 honey_star's post

SO harap2 mutu perkhidmatan dan servis kepada rakyat setimpal lah ngan kenaikan, bukan minta apapon cuma senyum bila berkhidmat.... ni tidak muka cam musibat je bila minta tolong kat certain Kementerian :)

Semoga semua Gomen servant bertambah cemerlang dan gemilang, n harap2 inflasi x naik ler sbb ramai org rasa nak buat untung diatas kemeriahan Gomen bg kenaikan gaji kepada semua kakitangannya ....

dang_anum Publish time 7-3-2007 03:56 PM

Reply #67 honey_star's post

uishhh....bak kata org...lebih besar periuk lebih besar keraknya...

JUSA ni mana nak guna kereta yg ber-cc rendah...
guna mau yg standard jer.....kat situ road-tax dah brp ....insuran body tok sah ckp laaaa.....

yg bwh2 ni guna la kancil....road tax baru 20 hengget...
tp kalau yg bawah2 ni nak gak pakai kereta yg insured value pun dah sama rege ngan kancil...tu cari penyakit nama nyaa....
lps tu ckp gaji tak cukup....

moral nya : belanja la ikut kemampuan...

apa2 pun....aku setuju gaji naik....:lol: :lol:

mat403 Publish time 7-3-2007 05:29 PM

iye lar..
kalau semua govt staff yg malas..
semua benda tak jalan..
walaupun aku pun gov staff , aku akui mmg ade yg out ( lembab, tak de manners n dll ) tapi ade gak yg ok..
sama gak dgn staff no gov.. ade gak mcm tu.. ade ok n ade tak ok.
at least u orang di bayar based on performance. bonus besar increment gaji cantik. adjustment pun at least 5 tahun seklaiu.
goverment tak mampu nak buat mcm tu..
kerja yg sama : tetpi pekerja non goverment di bayar gaji 2 or 3 kali ganda dari org gomen.
tu pun gov nak buat adjustment tunggu sampai 15 tahun..

Anak_Nogori Publish time 7-3-2007 05:42 PM

Aaa..ingat sikit..jangan dengar guruh dilangit, air ditempayan dicurahkan..nanti nganga...;P

smallmama Publish time 7-3-2007 06:12 PM

Jangalah kau orang mengutuk orang gomen...bukan semua depa malas buat kerja...k/tgn gomen ada nearly i juta...so kalau sudah ramai tu faham2 mesti ada gak yang malas/culas dll....tapi janganlah pukul rata semua terukkk...

You all ingat kerja gomen ni gaji bagus sangatke...aku dah kerja nearly 26 years...dengan diploma UITM...gaji sekarang baru cecah 3k termasuk elaun...kawan2 aku kat swasta gaji depa 10k++++:( ...tapi aku tak pernah bisingpun, coz aku sedar ramai lagi diluar sana tak ada kerja atau lebih teruk dari aku...tapi bila ada gomen nak naikkan sikit gaji staf, ramai yang bising2 dan katan macam2 kat staf gomen...mana aci...:mad:

NURMIMIE Publish time 7-3-2007 06:20 PM

Originally posted by smallmama at 7-3-2007 06:12 PM
You all ingat kerja gomen ni gaji bagus sangatke...aku dah kerja nearly 26 years...dengan diploma UITM...gaji sekarang baru cecah 3k termasuk elaun...kawan2 aku kat swasta gaji depa 10k++++ ...tapi aku tak pernah bisingpun, coz aku sedar ramai lagi diluar sana tak ada kerja atau lebih teruk dari aku...tapi bila ada gomen nak naikkan sikit gaji staf, ramai yang bising2 dan katan macam2 kat staf gomen...mana aci..

isk mama nih.. biar betul mama nih keje dah 26 tahun ngan diploma tuh gaji termasuk elaun baru cecah 3k?

sejak 26 tahun dulu ker memang guna diploma atau guna diploma nih baru berapa tawon?.. atau naik pangkat dengan diploma sepanjang 26 tahun tuh?

muskil nih..

btw.. JUSA pun nak gak kenaikan wey.. apa daaa.. besar periuk, besar ler keraknya.. (ntah hapa ler guna periuk yang ada kerak?.. sekarang jaman periuk karan, mana ada kerak pung!!) ;P

kalau betul ler citer nih.. merasa ler jugak aku kenaikan 20%.. leh buat beli mekap ;P

gerut-gerut Publish time 7-3-2007 06:34 PM

Tak sampai 40% kot kalau naik pun bagi sokongan II
maybe half than that, 20%..yang sokongan I, P&P, maybe 10-15%..
2yang aku rasa gomen dapat bagi pun..

satellite88 Publish time 7-3-2007 06:42 PM

Bagi penghuni hutan yang takda kerja itu, tanamlah lebih banyak ubi kayu. mereka tidak ada sangkut paut dengan kenaikan gaji.
Sokongan mereka selamaini dengan undi tiada manafaat langsung. Sebab yang disokong jauh tinggal di hutan batu.
Hasil dapat dari hutan dan laut, tetapikeuntungan dan kemewahanhanya untuk penghuni di hutan batu.

mat403 Publish time 7-3-2007 07:06 PM

tu la..
aku expect kalau minta 40%...
maybe goverment bagi 20%..
kasihan tanya pada PAR.. ade satu tahun lagi, gaji bersih rm1100..
hujung minggu sabtu n ahad kerja overtime : dapatla dlm 80jam dan darab dgn rm6 dapat la dekat rm500..
kasihan, korabankan masa utk bersama anak bini utk dapatkan rm500..

mat403 Publish time 7-3-2007 07:10 PM

Originally posted by smallmama at 7-3-2007 06:12 PM
Jangalah kau orang mengutuk orang gomen...bukan semua depa malas buat kerja...k/tgn gomen ada nearly i juta...so kalau sudah ramai tu faham2 mesti ada gak yang malas/culas dll....tapi janganlah p ...

tu yg aku nak utarakan.. gaji goment kat sini lebih rendah at least sekali ganda compare dekat luar..
n org ramai expect performance on par dgn staff non goverment.. logik ka..
nak dapat bonus sebulan kena mengemis..
AKU SOKONG CEUPECS ( betul ke ejaan ).

intanterpilih Publish time 7-3-2007 07:27 PM

betul ker nak naik gaji 1 mei....ari jadi kome tuh....weh, dapat hadiah dari gomen tahun nie rupernyer di harijadi kome....
lepas tuh bayar CITRA sebulan klau betoi naik gajie.....tapi kome harap2 dpt ler kome bersedekah lebih byk lagie.....agar rezki tdk diistidrajkan....

gerut-gerut Publish time 7-3-2007 07:39 PM

Banyak yang perlu diperincikan, mungkin tak sempat on 1 mei..

mukmin101 Publish time 7-3-2007 07:56 PM

1 mei tu 2nd meeting ngan Pak Lah....... 1 aug plak 3rd meeting...... pas tu masa bentang belanjawan (sept), then only PM will announce new salaray scheme & election date.STEADY PAK LAH
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: All About Kenaikan Gaji Kakitangan Awam -