Muntz Publish time 7-3-2007 07:58 PM

Kawan aku yg kat Indon terkejut bila aku cakap gaji aku di sektor kerajaan di Malaysia nie. Dia kata gaji aku besar, padahal sara hidup kat Indon & Malaysia lebih kurang sama jer. Dia kata kat sana gaji cikgu kerajaan pun ratus2 ringgit jer. Cuma part nie jer yg aku rasa bersyukur.

Tapi bila dicompare dgn gaji org kat Singapore, ouchhh.... ;P ;P

mat403 Publish time 7-3-2007 08:03 PM

aku rase tak boleh disamakan antara kita dgn indo or s'pore..
mmg dengar kat indon, gaji gomen mmg rendah giler..

mat403 Publish time 7-3-2007 08:04 PM

tapi yg kerja non gomen pun lebih kurang jugak..

jbtrader Publish time 7-3-2007 08:43 PM

Reply #1 dexa's post

Masa Singapore "sound" dia kat Putrajaya itu hari tak mengaku, katanya k/tangan Kerajaan kat Malaysia ini amanah, maka tak naik gaji pun tak pa.:lol:

asmurai Publish time 7-3-2007 08:43 PM

Jangan bila gaji naik..pastu dua tiga bulan..harga minyak naik..tol naik..harga barang naik...tak guna jugak.

smallmama Publish time 7-3-2007 11:13 PM

mimie...

Tak percaya ke akak cakap sudah kerja hampir 26 tahun, gaji baru 3k++...kak kerja mula dengan diploma dari ITM tahun 1981.....dulu kami di letakkan dalam kumpulan B...tapi now di sama taraf ngan kerani dan PAR(sokongan:'( )....kak naik pangkat kanan, dan gaji akan sampai kat dinding tahun depan....kalau sampai pencen tak ada pelarasan kenaikan, alamatnya tinggal sekupanglah pencen, coz lepas tolak hutang rumah dlll.
Mimie jgn banding ngan PTD...depa buat rancang dan depa laksana...depa cepat naik pangkat...3 tahun service sudah naik M44, selepas setahun lagi terus memangku M48....gaji 4 ke 5k wooo...aku malas nak cakaplah depa berkuasa...

Ada tu baru kerja 5 tahun dapat M48 (memangku) tak reti nak buat memo, minta aku buat...tanya semua tak reti...last aku jugak kena draft bagi depa...tapi yang geram, aku draft depa pi bagi ke TKSU tanpa pindaan dan ngaku depa buat...aku buat paper....depa dapat nama...sial betullll...ni marah ni...banyak aku buat tapi depa dapat nama....:@ .

Tapi Allah maha pengasih...w/pun aku kerja gomen gaji ciput, tapi hb kerja firm...so aku dapat dua kemudahan...:lol: ....sory tuan rumah lari dari....lepas perasaan yang tengah gerammm

jbtrader Publish time 8-3-2007 01:46 AM

Reply #87 smallmama's post

Untunglah PTD tersebut, muda-muda dah memangku M48, umur paling-paling pun 28 tahun.:funk:

BellaDeLaRossa Publish time 8-3-2007 01:52 AM

tu..kak kira tak adil kan....yg kelulusan tinggi tu even x reti sgt nak buat keja..gaji ribu riban.....:(

BellaDeLaRossa Publish time 8-3-2007 01:57 AM

Reply #88 jbtrader's post

tuah badan...:) :) :) :C

sherrina Publish time 8-3-2007 03:14 AM

gomen yg naik gaji, harga barang naik semua orgtak kira gomen atau tak gomen kene tanggung....adehhh

nashrudean Publish time 8-3-2007 08:03 AM

kalu naik Mei ni..agaknya depa nak bagi tak gaji tertunggak Jan-April..heheh...tamak aku nie..manalah tahu kot gaji baru ni bermula jan'07...so dapat tunggakan 4 bulan yahoo...
Naik tak banyak..mintak 40% dptlah 10%..biasalah konsep tawar menawar..

shimaf1 Publish time 8-3-2007 08:07 AM

Reply #2 embunpagi2309's post

ya lah... alhamdulillah jika menjadi kenyataan... semoga kenaikan selepas 14 tahun dpt bantu keadaan hidup kami yg mencurahkan tenaga dlm kerajaan..:loveliness: :loveliness:cam ni baru la leh plan tambah anak lagi ni...:lol:

shimaf1 Publish time 8-3-2007 08:23 AM

memang aku tak nafikan pun... depa yg tetap ni selalu buat keje syok sendri.. baru masuk dah kene kursus.. sudahnya aku yg pegawai kontrak n juga yg kene cover keje dia.. tu tak pe la.. yg geramnya bila balik kursus berlagak nak mampos cam pandai sgt keje.. dah tak tau tak nak mengaku .. bukan nak tanya pas tu kita gak yg kene buat.. dia org tetap seharusnya tanggung lebih atau sama rata.. geram je aku.. cuma ape yg aku perati depa ni ade 3 jenis ptd..
1. ptd autokratik - pandai mengarah tapi tak tau buat keje.. keje org lain dia dpt nama.. golongan ini yang akan cepat naik pangkat dan org yg keje bawah dia memang akan teruk gile kene bambu dia. Golongan ni juga dah memang dia 'aim ' nak jadi ptd sbb nak guna kuasa dan pk gaji ptd best dan besar..
2. ptd senyap syok sindri- biasanya budak2 lepas graduate yang dpt rezeki terpijak masuk exam terus lulus semua peringkat. Depa tak tau matlamat sebenar jadi kakitangan awam khas ptd yang sememangnya pembuat dasar dan pelaksana. Depa tak tau tapi tak reti nak tanya.. asyik nak suh org bagi tau je. Depa susah nak kedepan dan selalu lari kalo ade masalah.. org bawahan dia pun akan teruk gak sbb bos tak bertanggungjawab.
3. ptd mesrani ptd yg bagus dan boleh keje dimana2 saja bahgian kerajaan.. boleh dibawa ketengah dan ketepi. senang berurusan dan pk positive. sentiasa bantu org bawahan dan bertanggungjawab. ada matlamat yang jelas cuma perlu hati2 jika dia dah terpesong dengan budaya tidak sihat (rahsuah dsb) selamanya org tak percaya..

ni la pemerhatian aku sejak pernah berbincang dgn beberapa ptd. bukan mahu menginggung ptd cuma sedarlah.. ape guna anda dah dilantik sebagai pegawai tetap tapi sering mengundang masalah dan tak pernah nak baiki diri.. cuma tak semua.. bila segelintir ni yg tak baik.. setidak-tidaknya merosakan nama baik seluruh kakitangan awam takkira peringkat...:L

yusrin Publish time 8-3-2007 10:15 AM

kalau jagi gomen naik...why harga brg nak naik lak??

lainla harga minyak.. adala kaitan
org2 meniagani sesuka ati dia jeee

PrinceOfNorth Publish time 8-3-2007 11:20 AM

bulan sembilan? right before election tuu.. hehe.. macam tak tahu selalu election buat masa cuti sekolah sebab takyah bagi cuti kat budak2 sekolah.. tak gitu paklahnye??

keptenmarbel Publish time 8-3-2007 11:51 AM

paling kuat pun mungkin awl tahun depan baru naik gaji...rasanyer la...

tyrande_81 Publish time 8-3-2007 11:55 AM

Berita baik buat biawak hidup berbini 4 dimana semua isteri2nya keje gomen

TAHNIAH

[ Last edited bytyrande_81 at 8-3-2007 12:08 PM ]

melayucyber Publish time 8-3-2007 01:57 PM

Amboi...minta 40% increase? Masuk keje pukul 8am...pukul 10am sampai 10.15am (kadang2 sampai pukul 10:30am) keluar minum pagi... pukul 1pm sampai pukul 2pm...lunch time walaupun ramai yg keluar dari pukul 12:30 sampai 2.30pm. 3pmsampai 3:30 minum petang + goreng pisang.

Hmmm...patut ker keje mcm ni minta increase sampai 40%??

mawarbduri Publish time 8-3-2007 02:22 PM

Originally posted by jbtrader at 8-3-2007 01:46 AM
Untunglah PTD tersebut, muda-muda dah memangku M48, umur paling-paling pun 28 tahun.:funk:

tp tang keje kdg2 tu hampeeehhh...
x reti apa pun tp berlagak semacam
tp bukan sume le yg camtu..

romashikin Publish time 8-3-2007 02:49 PM

AKU DENGAR GOVT. AKAN BAGI THEY ALL PUNYA KENAIKAN CUMA 10%%%%% AJE.   APA-APA PUN CUKUPLAH TU, ASAL DAPAT.............
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14
View full version: All About Kenaikan Gaji Kakitangan Awam -