asmurai Publish time 8-3-2007 08:35 PM

Originally posted by shimaf1 at 8-3-2007 08:23 AM
memang aku tak nafikan pun... depa yg tetap ni selalu buat keje syok sendri.. baru masuk dah kene kursus.. sudahnya aku yg pegawai kontrak n juga yg kene cover keje dia.. tu tak pe la.. yg geramn ...

Macam mana la Malaysia nak maju :mad:.

[ Last edited byasmurai at 8-3-2007 09:08 PM ]

Muntz Publish time 9-3-2007 01:48 PM

Originally posted by melayucyber at 8-3-2007 01:57 PM
Amboi...minta 40% increase? Masuk keje pukul 8am...pukul 10am sampai 10.15am (kadang2 sampai pukul 10:30am) keluar minum pagi... pukul 1pm sampai pukul 2pm...lunch time walaupun ramai yg keluar d ...
Orang yg kerja macam tu mmg tak patot naik gaji. Tapi mereka yg berhempas pulas membanting tulang utk membantu melicinkan operasi di jabatan kerajaan patut diberikan kenaikan gaji.

Muntz Publish time 9-3-2007 01:51 PM

Originally posted by melayucyber at 8-3-2007 01:57 PMAmboi...minta 40% increase? Masuk keje pukul 8am...pukul 10am sampai 10.15am (kadang2 sampai pukul 10:30am) keluar minum pagi... pukul 1pm sampai pukul 2pm...lunch time walaupun ramai yg keluar d ... Orang yg kerja macam tu mmg tak patot naik gaji. Tapi mereka yg berhempas pulas membanting tulang utk membantu melicinkan operasi di jabatan kerajaan patut diberikan kenaikan gaji.

pen_biru Publish time 9-3-2007 02:02 PM

Originally posted by hamizimanaf at 7-3-2007 01:11 PM
kenapa perlu ada ratio? kan bagus kalau naik gaji 40% maka semua gred naik 40%.

tak bole bab gred 1-16 gaji ciput.... RM400.00 hingga 600.00 jerk...... bab tur dorang dapat increase 40%... kalau yg gred jusa dan 50-> tur dapat increased 40%.. beriban dorang dapat naik gaji tau..... giles lah camtur..............:o

pen_biru Publish time 9-3-2007 02:17 PM

Originally posted by yipun78 at 7-3-2007 03:45 PM
SO harap2 mutu perkhidmatan dan servis kepada rakyat setimpal lah ngan kenaikan, bukan minta apapon cuma senyum bila berkhidmat.... ni tidak muka cam musibat je bila minta tolong kat certain Keme ...

la.. yipun.. ko pikir sendiri lah... kalu keje swasta client tak ramai tau....compare yg keje kerajaan nie...

contoh mcm hospital, balai polis, dan mana2 je lah department...
satu hari beratus org datang serbu kaunter.. cuba ko tgk kalau kat spital gomen.. punya lah ramai org.. kol 7.00am dah beratur walaupon kaunter tak bukak lagi.....

tak kan nak senyum sepanjang masa...... kejung muka beb.. pulak yg dok situ muka jenis tak ceria... kan ader jenis muka yg masam, yg manis,

kalau dorang senyum baru nampak manis, kalau dah penat nak senyum, jadi muka masam... yang terasa hati, pelanggan.... yg makan hati.. org yg dah penat senyum tur lah...

contoh macam aku nie keje spital gomen, sesekali cover kaunter klinik.... muka aku jenis masam.... patient datang berduyun... tak menang tangan...

aku kene tanya patient " en, mintak ic''.... saper yg bawak, bawak lah.. kalau tak bawak.. jagi gini... " en ingat tak no ic''... kalau ingat, ingat lah.. kalau tak hingat.. mmg payah... sebab no ic penting beb..

nak mintak ic, kalau tak der ic mintak nama lagi, alamat, tarikh lahir.... dan paling masalah mintak no tipon.....

biasanyer aku cakap mcm nie....
aku - 'en, no telefon berapa?'

patient - 'no. tipon tak der, h/p ader lah'
            'no tipon tak ingat lah, kejap yer.. tanya member'

aku dok kaunter nie nk register cepat, 1min misti siap.. at least lah.. tapi jika di sebabkan org mcm nie datang ramai sangat, kad patient lain tergendala.. patient makin ramai... hati jadi panas beb... lebih2 lagi jika patient yg menunggu dah maki hamun aku kat kaunter... al maklumlah,rakyat malaysia yg mkn subsidi banyak sangat ni mmg suka cepat2....tak suka tunggu lama.....

adus.... nak wat mcm mana.. kene maki pon aku kene senyum jugak ker.. kalau sorang tur tak per.. kalau dah ramai sgt?/?/

pen_biru Publish time 9-3-2007 02:20 PM

Reply #103 Muntz's post

jgn fikir org keje swasta nie bagus tau.. cuma tak nampak je...

pen_biru Publish time 9-3-2007 02:25 PM

Originally posted by mat403 at 7-3-2007 05:29 PM
iye lar..
kalau semua govt staff yg malas..
semua benda tak jalan..
walaupun aku pun gov staff , aku akui mmg ade yg out ( lembab, tak de manners n dll ) tapi ade gak yg ok..
sama gak dgn sta ...

wah..........setuju bangat seh....

dexa Publish time 13-3-2007 05:25 AM

Harga Makanan/Barang Naik [merged: everyone]

harap harap stall kat tempat biasa tu
tak naik la ---
tak boleh nak makan sokmo roti canai and teh tarik lagi
kat restoran mamak ye ---bukan sikit 20 % --

biasa roti kat stall dalam 80 senteh tarik rm1
kalau kat kedai mamak di ampang point tu -
roti rm0.90teh tarik rm1dulu makan selalu rm1.90
nowkena la rm2.30 -   stiff gak tu ---

rasanya people still makan though sebab tu macam dah
jadi tradisii --sikit2 gi belasah roti and teh tarik --
pagitengaharipetangmalam   malam buta pun ada --

jangan depa akan kerap naik kan lagi dah la --

---------------------------------------------------------------------------------------------

Roti canai, teh tarik restoran India naik 20%

KUALA LUMPUR 12 Mac

~boolean Publish time 13-3-2007 05:34 AM

Dah lama tak makan mamak/india...

Kotor, service lambat, pekerja x faham BM, tukang masak potong sayur tepi longkang...:mad:

Tapi kan... kenapa kan retoran India atau mamak boleh bukak sampai 24 jam...tapi banyak restoran Melayu/cina sampai pukul 12 je...:'(

dexa Publish time 13-3-2007 05:58 AM

Originally posted by ~boolean at 13-3-2007 05:34 AM
Dah lama tak makan mamak/india...

Kotor, service lambat, pekerja x faham BM, tukang masak potong sayur tepi longkang...:mad:

Tapi kan... kenapa kan retoran India atau mamak boleh bukak sam ...

mungkin sebab orang melayu tu - tak ada ramai pekerja -
so depa kena la tidur

tapi kalau stall kat kg baru - memang buka sampai 5 pagi saya rasa -
tu pun depa buka petang dalam 6pm - (maybe ada kerja lain during
the day)

nak cari duit jual roti semata - mungkin tak cukup kalau tinggal KL -
except kalau bujang -- okayjuga - kalau dah ada anak bini ramai -
harus tak cukup -- mungkin ada business lain juga nak tampung keperluan

highcastle Publish time 13-3-2007 06:39 AM

Originally posted by dexa at 13-3-2007 05:58 AM

mungkin sebab orang melayu tu - tak ada ramai pekerja -
so depa kena la tidur

tapi kalau stall kat kg baru - memang buka sampai 5 pagi saya rasa -
tu pun depa buka petang dalam 6pm -...

Tak tau lah aku, skg aku sarapan kat rumah aje. Lg jimat... Apa yg aku baca Restoren Mamak pun mungkin nak buat juga. Kalau bab2 naik harga nie mesti diaorang ikut punyer. Cuma yg terkilan ada sesetengah restoren Mamak mengenakan caj 30 sen kalau nak masuk tandas. Tempat aku bekerja ada stall pakcik tu masih menjual kuih 3 seringgat, walhak kat tempat lain harga 50 sen sekeping. Satu lg aku tabik kat pakcik tu kalau kuih tu ada baki 2 keping atau 3 keping dia terus campur sekali ngan kuih singgit yg aku beli tu, katanya sedekah. Apa yg aku tengok kat Restoran Mamak ni langsung tak de ciri berniaga makanan dgn niat utk mengenyangkan perut orang, tapi diaorang cuma mau kenyangkan poket diaorang. BOIKOT AJE LAH RESTORAM MAMAK NIE....

jelebu Publish time 13-3-2007 07:07 AM

eem.........kan yg naik harga restoren INDIA sahaja..mamak belom.Jadi kalu ada restoren yang kita sangka kan mamak selama ini naikkan harga,Itu Adalah RESTOREN INDIA...Kan ada 2 pertubuhan tu (Primas dan Presma).Aku tak makan restoren India

dexa Publish time 13-3-2007 07:12 AM

Reply #5 jelebu's post

camana nak tahu yang tu india yang tu mamak -
dari segi nama ka?
(macam sama... aje :funk:   )

AirBus Publish time 13-3-2007 07:24 AM

Reply #5 jelebu's post

memang betul...
kebanyakan restoran mamak..sebenarnyaa
restoran india..:lol:

kermittx Publish time 13-3-2007 07:24 AM

naik lagi...lama lama makan kat kedai mamak dah mcm makan kat mcd.. kfc .. etc etc..

mamak mamak..

dexa Publish time 13-3-2007 07:42 AM

Reply #8 kermittx's post

seru dan panggil mamak ni -
kang datang lakmamak kg kastam yang
minat search tu ---   :funk:

usik aje -

*tapi saya memang suka kedai mamak-
banyak gak yang bersih -kita pilih la yang bersih -
ahhhada gak stall malay yang kotor sangat --
especially kat dapur dia--kalau nak makan
survey kat dapur - kalau nampak bersih-
ha - tak apa la --

ra5101 Publish time 13-3-2007 08:04 AM

ada juga restoran india yang meletakkan ayat suci Quran untuk menarik pelanggan melayu.

audioslavefan Publish time 13-3-2007 08:08 AM

sapa la nk gi mkn kt situ.. eee :I :I

jelebu Publish time 13-3-2007 08:11 AM

Reply #6 dexa's post

masa nilah nak tahu maner india maner mamak...yg naik harga hari ni mesti restoren india..sebab mamak belom naik lagi.......:lol:

WonBin Publish time 13-3-2007 08:19 AM

Tengok tempat lah. Kalau mamak kat bawak IKEA Damansara Perdana tu, teh tarik RM1.50 dan mee hoon RM2 pun aku rasa murah, tapi kalau level atap zink tepi longkang pon mahu teh tarik RM1.50. pi mampus lah :@
Pages: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15
View full version: All About Kenaikan Gaji Kakitangan Awam -