smy1 Publish time 24-8-2007 11:06 PM

Alhamdulillah...bole baca, tau la tajwid tp berlagu x reti...

vizard Publish time 24-8-2007 11:13 PM

Alhamdulillah.....mak bpk aku anta belajar ngaji dl.:)

dahlia976 Publish time 25-8-2007 12:55 PM

memang sejak kecik dah di anatar untuk belajar mengaji.
masa kat sekolah rajin lagik mengaji,tapi bila masuk U dah jadik malas. ngaji bila malam jumaat jek:'(teruk betul aku time tu.
tp bila dah start keje join kelas mengaji untuk betulkan tajwid suma. Alhamdulillah,sampai ustaz yg mengajar tu offer kita untuk mengajar mengaji...
skrg seboleh2nya everyday mengaji.. untuk make sure at least sekali khatam Quran dalam setahun. :loveliness:

apa2 pun.. mengaji ni best sebenarnya.. especially kalau kita mengaji dgn tajwid yg betul. tak berlagu tak apa.

gosipgirl Publish time 27-8-2007 01:28 AM

pandai:) tp tajwid xbrape btul...kalu blh nk bljr berlagu

urda1iluv Publish time 27-8-2007 09:34 AM

mak ajar ngaji stat umo 6 thn...pastu baru blaja ngan org len... mak mmg pentingkan sgt bab ngaji ni... sampai dah tua2 ni pun kekadang dia panggil aku nak tgk haku punya bacaan betul ke tidak... mmg slalu kena tegur la.. sebab bab tajwid neh haku mmg x brapa pandai... masa kecik2 dulu pun blaja bab tajwid ni haku lambat pickup...:L

n skrg ni dok sambung blaja ngan mak je la...

daun_hijau Publish time 17-12-2009 10:36 PM

jom mengaji.. :loveliness:

ust_adzhar Publish time 19-12-2009 11:43 AM

Post Last Edit by ust_adzhar at 19-12-2009 11:53

" bacalah kamu al-qur'an.. sesungguhnya ia (Al-qur'an) itu akan datang kepada kamu pada hari kiamat kelak untuk memberi syafaat ( bantuan ) kepada kamu " - al Hadith

nak didik anak baca qur'an bermula dengan ibu bapa dahulu.. parents rajin ngaji anak akan ikut rajin..bile besa bleh jadi al-hafiz dsb.. tapi kalau parent dok layan karaoke je, nnt anak da besa jadi penyanyi la jawabnye.. kebiasaannya laa :shutup:

spttnye sejak dari masa mengandung lagi.. mak perlu biasakan amalan mengaji.. letakkan headphone kat perut spy anak sentiasa dialunkan dengan ayat-ayat qur'an.. slmt mencuba.. :loveliness:

shalin2011 Publish time 19-12-2009 02:39 PM

aku kalau takat ngaji tak berlagu tu,boleh la...
mak aku dulu kalau ajar ngaji memang kitorang adik beradik kecut perut..
tak berani nak angkat muke...:sweat3:
mase kecik2 dulu ade la belajar ngaji berlagu,tapi utk pertandingan je..:lol:
hukum tajwid tu sume,alhamdulillah takde masalah...
cume kalau ade mase terluang,aku nk blaja lagi ngaji..

ust_adzhar Publish time 19-12-2009 03:28 PM

bagus laa kakak, kengkadang mentaliti org melayu kan.. cukup setakat sekali khatam.. da ok da.. kire cukup syarat khatam je laa.. alangkah rugi nye..

nabi kata kan, antara mafhumnya : " tempat kita di syurga nanti berdasarkan sekatat mana ayat yang kita baca.." kalau kita katam sekali je thats mean kita berada ditingkat ke 6236 je.. so bayangkang kalau kita khatam 2 kali, 20 kali 200 kali or 2000 kali.. so darab je laa kan..kita kat dunia ni pandai nak wat profit utk perniagaan kita, tapi kita lupa 'akaun' utk kita kat akhirat nnt..so renung2kan laa ye :loveliness: pesanan utk diri sendiri juga :shutup:

bezita60 Publish time 19-12-2009 04:41 PM

jgn mengaji je...
tp sampai mati pun x paham apa yg dibaca tu..sudah..

ust_adzhar Publish time 19-12-2009 04:43 PM

a'ah.. tepat sekali.. mengaji dan faham apa yang kite baca seterusnya mengamalkannya.. :loveliness:

yays Publish time 21-12-2009 01:25 PM

pandai ngaji tp tatau la plak nk berlagu..
nape?
ade yg tak pndai ngaji ke??

abangkasim Publish time 21-12-2009 01:39 PM

aku tk pandai ngaji, boleh gitu gitu jer

shima85 Publish time 22-12-2009 03:45 AM

hmm...........korang pandai mengaji tak?:):)and famly korang pentingkan tak perkara nie???:):)
aisbaby Post at 25-5-2007 08:15 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

family penting solat n mengaji...alhamdulillah adik2 dh tamat dh tinggal yg bongsu tu je la...kalau dok kl ni payahla nk tgk tradisi pi mengaji petang/malam mcm kite kt kg dulu kan?

sAKuRa_204 Publish time 22-12-2009 11:47 AM

1# aisbaby

alhmadulillah aku mmg pndi mengaji...
family aku mmg didik dr kecik tuk mengaji..huhu
tp klu tuk mengaji dgn berlagu tu xler...hehehe

iza.moha Publish time 22-12-2009 12:35 PM

hmm...........korang pandai mengaji tak?:):)and famly korang pentingkan tak perkara nie???:):)
aisbaby Post at 25-5-2007 08:15 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

leh gak lah....
kdang2 rasa cam bosan jer....
lps solat tu...rajin gak lah mgaji...
rasa tenang jer
mmg blajar mgaji pun ngan abah dulu...
untung dpt mak abah cam mak abah ku....:)
mak abah ku paling comel skali....:loveliness:

sAKuRa_204 Publish time 22-12-2009 12:43 PM

bdk zaman skrg ni pndi ke mengaji???
bknpe sbb byk sgt kes juvana la skrg ni..dats y aku terpikir msti dorg xngaji @ xsolat :curse::shutup:

mujer_in_espejo Publish time 26-10-2010 04:00 PM

alhamdulillah.. boleh:loveliness:

assafdiyah Publish time 26-10-2010 05:52 PM

mengaji.. satu huruf dapat 10 pahala... baca basmalah je dah berapa banyak pahala dapat itu belum baca satu ayat dan satu surah dan satu al-Quran.

mengaji buat kita tenang... mengaji buat kita rasa damai... kalau susah hati bila mengaji hati akan tenang...

tapi jangan terperanjat ada org Islam bukan setakat mengaji tak tahu... mengucap pun tak reti... kasihan mereka

limau Publish time 26-10-2010 08:54 PM

pandai laa...masa kecik dah mengaji ....puas dah kena rotan tu semua..adeeii..bila ingat2 balik, bagus gak..taklah buta ngaji
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: mengaji.......