puchek Publish time 9-5-2007 11:51 AM

answer pls....:)

pinkaddict Publish time 9-5-2007 12:02 PM

en jamil ada x network kat jb? sg buloh plak?
tlg kasik alamat & gambarnya kalau ada..
boleh saya survey2 apa patut..
nk ke kedai en jamil jauh sgt..
:)

edot_jamil Publish time 9-5-2007 02:58 PM

as'kum semua..pertama sekali saya ingin memohon maaf sebab lambat reply soalan soalan anda semua..agak sibuk kebelakangan ini..

reply utk "puchek"

saya mmg ada menyediakan pekhidmatan jururunding utk mereka yg berminat membuka dobi..memula sekali saya galakkan sgt supaya sesiapa yg nak membuka dobi supaya join dulu kursus yg saya anjurkan..kursus ini adalah utk menerangkan kepada semua apa itu dobi..so lepas tuan2/puan2 dah paham sebenar benarnya apa itu dobi..barulah kita plan utk buka dobi..kerana saya tidak mahu org kita buka dobi separuh jln sahaja..kerana modal yg dikeluarkan utk membuka dobi bukanya skit tapi puluhan ribu..so kita kene paham dulu apa itu dobi..

setelah selesai barulah tuan2/puan2 decide nak buka dobi sendiri ataupun memerlukan saya sebagai juru runding.bayarannya saya tak boleh letak kat forum kerana takut melanggar undang2 forum..detail mengenai juru runding saya akan email encik puchek.boleh saya tahu email ?

pasaran di johor bahru amat lah luas ye..mmg cantik tempat tu..setakat ini ada 4 org peserta kursus saya dari singapore dan mereka bercadang utk buka dobi di johor bahru..

reply utk "Madura1"

terima kasih atas idea itu :)

reply utk"woh_getoh"

terima kasih,boleh join kursus seterusnya..
next kursus adalah hujung minggu ini..12 & 12 may ini di taman melawati..
alamat 5433 jalan j9, taman melawati, 53100 kuala lumpur
no tel: 012-2292907

bayaran rm250 terus datang ke tempat kursus dan buat pembayaran serta pendaftaran di sana..

reply utk"koko2"

tempat tinggal tak disediakan tetapi ada hotel budget berdekatan dengan tempat kursus..kalau minat saya boleh berikan no talifon hotel berkenaan..
jawapan utk soalan yg lain adalah sama dengan saya rply utk woh_getah

reply utk "deadtadpole"

tiada masalah..kita set appointment dan jumpa di kedai saya..

ya betul tiada salahnya kalau kita kerja bermati matian utk diri sendiri..lagi kuat kita kerja lagi banyak pulangan yg kita akan dapat...

reply utk"pinkaddict"

ada satu di sg bulah..kawasan saujana utama tak salah saya..nama kedai "e-mar"
tak jauh lah kedai saya..ada org tu dari sabah pun sanggup turun.. :)..gambar kedai nanti saya uploadkan..tolong remind kan saya jikalau saya lupa nak upload gambar dobi e-mar tu..

kalau belah JB belum ada lagi..kalau paling selatan pun di kulainama kedai HSSS laundry..

[ Last edited byedot_jamil at 9-5-2007 03:13 PM ]

puchek Publish time 9-5-2007 04:23 PM

Reply #62 edot_jamil's post

TQ bro edot_jamil

My email add haya_busa67@yahoo.com.

manjenye Publish time 18-5-2007 04:59 PM

en.edot saya sangat berminat la dgn perniagaan dobi ni..skarang ni saya tgh tunggu tapak kedai di 1 kawasan perumahan di ampang.kawasan perumahan ni akan dibuka dan saya bercadang utk menyewa sebuah kedai disana.bole en.edot anggarkan berape modal yg diperlukan?

fauziss Publish time 24-5-2007 11:12 AM

Reply #40 edot_jamil's post

Jadual Kursus Memproses Sabun Terkini -

02/06/2007 (Sabtu) - Kulim Inn, Kulim. Kedah Darul Aman.
06/06/2007 (Rabu) - Hotel UiTM, Shah Alam. Selangor Darul Ehsan.

Sesiapa yg berminat boleh SMSkan ke 013-466 5000 Nama dan Alamat Penuh untuk penghantaran Pamplet Kursus.

----------------------------------------------------------
http://usahawansabun.fotopages.com/

edot_jamil Publish time 30-5-2007 07:54 PM

as'kum semua..memula sekali saya ingin memohon maaf sgt kepada semua ahli ahli forum..

saya amat sibuk 2 3 minggu ini..baru semalam balik dari kelantan tgk kilang sabun kat sana...

reply utk "manjenya"

saya dah ada postkan sebelum ini anggaran anggaran kos utk membuka dobi..boleh baca forum ini dari awal yee...

reply utk "fauziss"

elok laaa..kalau ada sesiapa nak menimba ilmu tentang sabun boleh lah sertai kursus berkenaan...kalau nak menimba ilmu pasal dobi pulak boleh lah sertai kursus saya :)

edot_jamil Publish time 2-6-2007 01:47 PM

as'kum semua...
ramai ada talifon dan juga email saya bertanyakan mengenai tarikh kursus yg seterusnya...
tarikh kursus utk bulan jun belum lagi ditetapkan kerana kami dalam proses pindah tempat kursus ke tempat yg baru..insyaAllah saya akan postkan tarikh dalam minggu hadapan.

apa apa perkembangan baru akan saya updatekan didalam forum ini...

kalau mereka yg berminat boleh lah register dulu dengan menghantarkan nama penuh dan no talifon anda semua ke email saya edot_jamil@yahoo.com...

terima kasih

jamil ahmad
e-dots laundry station
5433 jalan j9
taman melawati
53100 kuala lumpur

Madura1 Publish time 3-6-2007 04:11 PM

KUALA LUMPUR, April 3 (Bernama) -- Dry cleaning franchisers, Pressto Asia Sdn Bhd has allocated RM5 million to open 10 outlets by end of this year, its director Kee Twuan Tee said Monday.

Each outlet is expected to cost about RM380,000 to RM580,000, Kee told reporters after the launching of the first quality dry cleaner outlet in Taman Tun Dr Ismail (TTDI), here.

The company is expected to open up outlets in other areas including Bangsar, Ampang, Sunway Metro, Desa Sri Hartamas and The Weld.

"Pressto TTDI will be our pilot project and our second outlet in Desa Sri Hartamas will be open by end of April," he said.

Apart from the 10 oulets, Pressto Asia is also expected to open up another 25 to 30 outlets by 2008 with a total investment plan of RM13.2 million.

The company also plans to expand its business to Indonesia, Thailand, Vietnam, Singapore and Guangdong Province and Shanghai in China.

Pressto Dry Cleaners originated from Spain and has a total of more than 700 outlets across four continents.

Madura1 Publish time 3-6-2007 04:21 PM

Reply #68 Madura1's post

uncle,

Ape view uncle jamil, terhadap pressto..... dari segi marketing dia,kelebihan dia mungkin adakah pada service,harga,brand name atau perkara2 lain(bukan bab modal) yang mungkin uncle dpt huraikan....dan uncle jamil berpengalaman didlm bidang nie berbanding Kami......mungkin ur view can be us as motivation among us ........
....kindly share with us ur point of view.......

[ Last edited byMadura1 at 3-6-2007 04:26 PM ]

LongSleeve Publish time 3-6-2007 07:29 PM

leh hidup tak bisnes dobi?

bila smsialdarsita memakan 30 kredit,ciipapnya akan mengemut 30 kali
bila dia makan 100kredit,ciipapnya akan mengemut 100kali

razhar Publish time 3-6-2007 08:17 PM

Reply #70 LongSleeve's post

AKU NAK DOBIKAN KAO BOLEH? KAO NI DAH KOTOR SANGAT..SIGGY KAO DAH LE LUCAH DAN KOTOR SANGAT..SO AKU RASA KAO PATUT DI DOBIKAN SEKALI..PM AKU KALU NAK DIDOBIKAN..NANTI AKU BACAKAN TALKIN YG PANJANG KAT KAO EK....

Madura1 Publish time 3-6-2007 09:11 PM

kenapa anda rase Dobi xboleh hidup?....
boleh hidup klau kena lokasi......cubabaca thread nie dari awal
ape2 soalan boleh diajukan kepada uncle......

edot_jamil Publish time 3-6-2007 10:29 PM

nak komen lebih lebih tak boleh dalam hal ni sebab kang kene saman pula e-dots laundry station hehe...

segala yg saya komen ni adalah dari pandangan saya sahaja..

dobi merupakan satu bisnes yg berasaskan "service" ataupun perkhidmatan...apabila customer datang ke dobi..dia takkan tanya "dobi ni pakai mesin apa ye?"barulah dia nak antar baju betul?kalau kita cuci tangan kat belakang kedai pun takper asalkan baju customer kita bersih...oleh itu utk memberi komen tentang service dobi biasa dan servise dobi presto adalah..kalau baju tu bersih..gosoknya licin dan wangi...sama jelah servicenya..ibaratkan macam pakai kete mercedes dan pakai kete kancil..dua dua kenderaan ni boleh sampai dari kl ke kelantan betul?cuma bezanya adalah jenis kereta...

pressto merupa satu franchise dobi yg amat besar dimana ia mempunyai outlet satu dunia oleh itu brandnya agak terkenal...akan tetapi dikalangan dobi sahaja lah..sebab pressto ni dalam bidang dobi..mcm baju adidas dan nike mereka amatlah terkenal di serata dunia akan tetapi dalam bidang sukan je laah..brand nike dan adidas tak terkenal dalam bidang dobi betul?memang takder pun dalam dunia ni mesin basuh jenama nike hehe ;P

tentang harga..disini kita kene pikirkan secare logic..brand je dah mahal..nak bukak satu outlet je dah rm380,000..bukak pulak kawasan kawasan elit..antaranya di TTDI, SRI HARTAMAS dan lain lain ( purata sewa kawasan berkenaan adalah rm8,000 sebulan)..so kalau mereka letak harga murah..macam mana mereka nak cover loan?cover sewa kedai?cover bil2?cover gaji pekerja? dan lain lain jenis overhead yg kita tak nampak...

sebab itu harga mereka ada kemungkinan agak mahal..maknanya mereka terpaksalah menjaga kualiti mereka sebab dah charge tinggi...tapi ni tak bermakna dobi biasa pun tak quality..kalau baju kemeja putih tu..dobi mereka cuci paling quality pun putih jugak colournya..kalau dobi yg biasa ni pun cuci kalau bersih putihmakna quality jugak laa kan?

akan tetapi yg ni saya percaya..dobi pressto pun mesti ada melakukan kesilapan kerana kita adalah manusia..maknanya kebarangkalian utk baju tuan2/puan2 rosak tu ada..robot pun kenkadang silap...

tak ramai rakyat malaysia yg suka bayar mahal utk quality yg tinggi..paling rakyat malaysia suka adalah murah dan quality betul?

itu semua adalah pendapat saya semata mata..mungkin ada silap dimana mana saya minta maaflahh bebanyak..

reply utk "loongsleve"

boleh hidup ke tak dobi?kalau tak hidup semua org bukak dobi bangkrap...bukan utk tujuan riak ye..tetapi dobi saya di taman melawati tu je saya boleh dapat income bersih antara rm14,000 ke rm18,000 sebulan...betul bak kata madura1 awak patut baca threat ni dari awal...

dan tolong ye kekal kan forum ini bersih...

terima kasih

jamil ahmad
e-dots laundry station

[ Last edited byedot_jamil at 3-6-2007 10:31 PM ]

Dilto Publish time 4-6-2007 11:44 AM

adohhhh long....kalau pikir -tve...seme biz pun x leh idup...ada je obstaclenya..:P :P

waneeda1904 Publish time 7-6-2007 11:15 AM

untung sape2 bukak kedai dobi ni....
mak fiance pun penah cite pengalaman dia...
muda2 dulu dia nurse, pastu berenti lps ada anak...
dh boring2 kt umah dia bukak la kedai dobi... masyuk!!!
dia ckp untung bersih dlm tgn koman2 pun ribu riban gak la...
pastu ada anak2 bujang plak yg rajin tlg, xde ke mana la duit tu pegi...
tp skang kedai dh tutup.. psl sakit, lgpun anak2 dh besar study jauh2..
skang nak bukak blk, tp tye sewa kedai smpai 3k/4k trus x jd

bawang-putih Publish time 7-6-2007 03:36 PM

biler dgr pasal bisnes dobi nie mmg berminat sgt2...lagipun dah letih la keje makan gaji nie..gaji tak jugak naik banyak..just takat tue jer...pernah berbincang gak ngan fiance pasal nak bukak bisnes nie satu hari n boleh gak jadik family bisnes...cumer modalnyer besar la....belom cukup duit lagik nie nak buat...eemmm..nak meminjam rasa mcm dah byk sgt yg dipinjam nie ha..:o

edot_jamil Publish time 8-6-2007 10:54 AM

terima kasih kerana sudi berkongsi pengalaman...bukan semua org dapat peluang utk membuka dobi ni..ikut rezeki masing masing..:)

macam masalah sewa kedai mmglah menjadi satu masalah biasa yg menyebabkan ramai tak jadi utk meneruskan hasrat mereka..sewa kengkadang sampai rm4k sebulan..macam tak berbaloiii je bunyinya..sebab nanti sewa sebulan dah 4 ribu..deposit paling kurang dia mesti nak utk dua bulan ..itu je dah mencecah rm12k..belum masuk nak beli mesin..renovation dan lain lain...

kalau yg tak cukup modal dulu..kumpul dahulu duit..kalau tak putih mata je kita..sebab tempat yg sesuai dah ada...kedai plak sewa murah..tapi takder duit..macam mana nak mulakan perniagaan???

apa apa pun kita kumpul duit dahulu..yg mana masih bekerja nak benti meniaga minta personal loan dari bank dulu..sebab sementara masih ada pay slip..kalau dah takder pay slip susuh lah kita nak mintak loan pulak nanti..
..

bawang-putih Publish time 8-6-2007 01:54 PM

Reply #77 edot_jamil's post

tue la ...betol gak cakap edot tue..kumpul duit dulu la...baru tak pening kepala nanti..:D

tikar_mengkuang Publish time 8-6-2007 03:39 PM

kalau nak buka kedai jgn la meminjam...kumpul la modal sendiri..n sikit....
wah beh ja dgr org buka kedai dobi.....sebelum ni aku dok tgk kedai dobi sekitar bangi ni macam hidup segan mati tak mau....

skang baru aku tau betapa untungnya buka kedai dobi...hmmm tq edot_jamil....

kedai dobi may next bisnes......nak kena beli dari sekarang la mesin yang sedia ada....kumpul sikit sikit...:lol:
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: DOBI [MERGE]