edot_jamil Publish time 26-6-2007 10:20 PM

Reply #85 seachNdestroy's post

kursus seterusnya KEMUNGKINAN akan diadakan pada minggu kedua julai..apa apa update akan saya beritahu di dalam forum ini...pendaftaran utk kursus akan datang telah dibuka dan sesiapa berminat boleh daftarkan nama anda seperti biasa..

ada apa apa soalan mengenai dobi?

hamizimanaf Publish time 9-7-2007 11:43 AM

kursus dah mula ke? nak daftar ni..

woh_getoh Publish time 9-7-2007 12:42 PM

en edot..boley konfimkan tak next kursus? hari ni dah 9/7 dah.. kalau 2nd week julai..next week dah nih.. since sy akan ke kl dlm 18hb nih.. kalau boleh konfimkan.. sy dah lama nak tahu selok belok dobi nih..sesambil kumpul pitis... heheh..

tikaq.. jom la wei p kursus sesama.. (err.. murtabak ok tak? sori la yer.. pinjam threead ni since thread aku dah kena sapu..)

Ariys21 Publish time 9-7-2007 01:06 PM

ye la en jamil, saya pun igt nk register ni..dh set for july?

edot_jamil Publish time 10-7-2007 12:44 PM

AS'KUM SEMUA...

minta maaf semua kerana lambat sgt reply pertanyaan anda anda semua...agak sibuk sket kebelakangan ini...

tarikh utk kursus akan datang telah ditetapkan...kursus akan di adakan pada 21 & 22 haribulan ini..bertempat di taman melawati kuala lumpur...

kalau berminat boleh daftarkan diri anda dengan memberikan butiran seperti nama penuh dan juga no talifon ke pada email saya edot_jamil@yahoo.com ..bayaran utk kursus saya adalah rm250 seorang ...

tiada masalah nak tumpang forum ni..hehe...kepada yg berminat kita jumpa pada masa kursus nanti ye...

:)

silverchair959 Publish time 10-7-2007 02:29 PM

bgs959 wuz ere...

edot_jamil Publish time 12-7-2007 09:42 PM

Ada satu soalan menarik yg saya terima dan saya rasa ini patut di kongsi ramai...

soalan yg saya terima adalah mana lebih penting?

duit?atau lokasi yg cantik?mmg kedua dua tu amat penting..tetapi yg mana perlu di capai dahulu?

secara puratanya...ramai akan ckp lokasi lebih penting dalam nak bukak perniagaan dobi..oleh itu ramai antara kita yg cari lokasi dulu then baru cari duit..

ini adalah pada pendapat saya ye...

kalau soalan itu ditanyakan kepada saya,saya akan utamakan duit..barulah lokasi..kalau kita ada lokasi yg cantik..tempat mmg strategik..tapi takder duit apa yg mampu kita buat?kita mmg tak dapat berbuat apa apa..sebab duit takder..lebih sakit hati bila ada pulak org lain bukak dobi kat tempat kita target tu..takkan kita nak halau mereka pulak..kan?dah keciwa kita...tgk org lain bukak dobi kat tempat idaman kita...

dan kalau kita ada duit dan jumpa tempat yg cantik apa kita buat?kita boleh terus book tempat tu dan terus bukak dobi..betul?tiada halangan...

oleh itu kepada sesiapa yg di sana nak bukak dobi..disarankan cari modal dahulu..baru lah cari lokasi..pastu dah jumpa lokasi dan ada duit talifon saya biar sama sama kita turun padang dan tgk lokasi pilihan anda itu sesuai atau pun tidak utk kita bukak dobi....

selamat berjaya...

zamri_dobi Publish time 16-7-2007 04:56 PM

Reply #15 JFK's post

Pembukaan outlet baru di KIOSK Kolej Perubatan
Ke tujuh belas UPM. Antara package di sediakan :

Hanya RM 17.00 untuk 5 x basuhan sebulan ( maksima 30kg )
bermakna sekilo hanya 56 sen.

Sekiranya ada masa, marilah melihat sendiri outlet saya
di UPM ini.

mesin : 5 washer & 5 dryer

woh_getoh Publish time 16-7-2007 11:50 PM

kalo nak senang x perlu sgt sediakan PC.. ko sediakan wifi dah cukup since bebudak u skrang semer ada laptop with wifi.. sonang ajer...

orkit Publish time 25-7-2007 01:35 AM

Reply #3 zamri_dobi's post

Saya berminat dlm biz dobi ni. Tp nak ikuti bengkel dulu...baru nampak susah ke senang, minat ke tidak,
potensinye, dll. u ade buat tak?

orkit Publish time 25-7-2007 03:05 PM

Reply #92 edot_jamil's post

Aslmkm,

Saya berminat nak ikuti kursus dobi ni. email natrah122@yahoo.com
kalau bleh buat 4 & 5 Ogos 2007 ni. TQ

zamri_dobi Publish time 25-7-2007 05:01 PM

Reply #18 orkit's post

terima kasih orkit kerana berminat.

Pihak syarikat menyediakan taklimat/bangkel secara percuma dari hari isnin hingga
jumaat jam 9.30 pagi hingga 6.30 ptg dan sabtu dari jam 9.30 pg hingga 1 ptg.

Sebelum datang, di harap dapat membuat appointment dahulu dengan menghubungi
terus saya, 019 2238079 @ pejabat 03 89428870.

Taklimat biasanya di buat di outlet yang sedia ada bagi membolehkan customer melihat
lebih dekat lagi bagaimana pengurusan dobi di jalankan.

Selamat datang ke syarikat kami... anda semua di alu-alukan

dookie Publish time 26-7-2007 02:24 AM

bagus gak ni... memang ade potensi...

gladious_KY Publish time 26-7-2007 09:18 AM

Reply #92 edot_jamil's post

en edot....

berbekal kan modal rm30-35k seperti yang di cadangkan cik edot..

adakah kiter menggunakan wang itu sepenuhnyer?

perlukan kiter menyimpan laie wang bagi kegunaan waktu kecemasan?

gladious_KY Publish time 26-7-2007 09:30 AM

maaf salah post :laugh3:

nurcamelia Publish time 26-7-2007 10:25 AM

info yg betul2 berguna untuk forumer.TQ en jamil.Camana pulak klu forumer yg jauh dr semenanjung such as sabah & sarawak.Bkn senang nak kongsi ilmu dgn peniaga ni.Apa2 pun saya akan emel en jamil.

zamri_dobi Publish time 26-7-2007 11:16 AM

Reply #20 dookie's post

Pembukaan new outlet :

Dobi Buble Save,
Lot 3591-C2,
Jalan Chengal,
Kg Melayu Subang,
40150 Shah Alam

Owner : Pn Marzuni

edot_jamil Publish time 26-7-2007 11:54 AM

encik orkit..

kursus utk bulan 8 belum di tetapkan lagi..nanti jika tarikh kursus telah ditetapkan saya akan annaouce di dalam forum ini

encik gladious_KY

ya itu adalah jumlah wang yg diperlukan utk membuka dobi..bukak utk simpanan..sebaik baiknya jika ada duit lebih sediakanlah modal pusingan sebanyak 6 bulan..utk selamat...

disini saya list down kan apa yg kita buat dengan rm30k hingga rm30k itu..

katakan sewa rm2000 sebulan

so total investment utk sewa adalah rm6000 ( sewa sebulan rm2000 + dan deposit 2 bulan rm4000 )

kemudian kita budget duit utk renovation dalam 5000 ( wiring, plumbing dan lain lain )..ini adalah renovation yg simple ye..bukan yg grand grand....

rm10500 utk mesin pengering...( ini yg bagus punyalah ) kalau budget takder kita beli mesin pengering yg kecil sedikit dalam rm5500...tapi pastikan mesin pengering kita operasi menggunakan gas ye...

rm5000 utk mesin basuh..front load ( mesti mampu mencuci cucian utk berat 10 kg ke atas )sebab kalau mesin tu tak mampu cuci muatan lebih dari 10kg takut nanti kita akan ada masalah utk cuci comforter..dan jika budget tak cukup kita boleh beli mesin top load yg 14kg...harganya di pasaran dalam rm1800..dan jika tak mampu lagi kita pergilah ke kedai kedai yg boleh buat easy payment..beli 2 -3 mesin basuh dan buat bayran ansur ansur setiap bulan...

mesin utk cucian tidak semestinya kita beli yg category commercial...kita boleh beli yg category domestic..hanya utk mesin pengering je kita tak boleh pakai mesin rumah..sgt sgt tak sesuai utk kita nak meniaga dobi...

dan akhir sekali seterika dalam rm2600( berat iron dalam 2 kg) kalau berat iron tu kurang dari 2 kg org tu jual mahal lahh...berhati hati ye...dan kalau kurang budget kita boleh beli seterika yg iron nya ringan sket dalam rm2300..tapi saya sgt tak galakkan pakai yg ni sebab ringan sgt..baik kita beli sterika rumah lagi bagus..carik yg berat punya.....

itu lah yg wajib utk kita bukak dobi..oleh itu secare kesimpulannya..

sewa depost(sewa sebulan dan deposit 2 bulan )             rm6000       rm 6000      rm 6000
renovation ( kalau nak cantik dalam rm10k)                  rm5000       rm 5000      rm 5000
mesin basuh                                                                  rm5000       rm 1800      tiada sebab pakai easy payment
mesin pengering                                                            rm10500       rm 5500      rm 5500
sterika                                                                           rm2600       rm 2300      rm200( pakai sterika umah je)
                                                                                  _________    ________      _______
TOTAL                                                                     RM29100       RM20600      rm16700
                                                                                  _________    ________      _______

*format lari lahh bila dah upload hehe mintak maaf atas kualiti kurang memuaskan....

harap info itu dapat membantu...

utk nurcamelia..

kalau sabah serawak tu..terpaksa laa kita berhubungan melalui forum atau pun email sahaja..

gladious_KY Publish time 26-7-2007 12:12 PM

Reply #97 edot_jamil's post

terima kasih bebanyak cik edot..malam tadi baru saya berbicang dgn rakan saya tentang peniagaan ini.....

1)saya masih berkhidmat di syarikat swasta..dah masih ingin terus berkhidmat.saya memikirkan untuk melaksanakan kedai dobi ini sebagai side income..dimana saya tidak akan sepenuh masa berada di kedai..sesuai kah saya menjalankan perniagaan ini??

2)berapa org pekerja yang kiter perlukan?

3 )kalau saya benar2 berminat...cik edot akan tolong ke dari segi pembelian mesin dan barang2 nyer ker?

[ Last edited bygladious_KY at 26-7-2007 12:24 PM ]

gladious_KY Publish time 26-7-2007 12:16 PM

Reply #97 edot_jamil's post

saya kurang paham ngan pengiraan ini...kenapa ade 3 jumlah yer?

[ Last edited bygladious_KY at 26-7-2007 12:25 PM ]
Pages: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15
View full version: DOBI [MERGE]