onizuka86 Publish time 1-6-2008 12:58 PM

Reply #151 lovelyna's post

eh...praktikal perwaja jugak ker???takut lak nak cakap department pe...hehehehe...dah terkantoi ngan supervisor praktikal ni...hehehehe...MIS...hahahaha

sakinna Publish time 3-6-2008 01:23 PM

http://www.epicgroup.com.my/jobs/EPIC-Star_24-5.pdf

check kt sini...kot ade post seswaii mana taukan...

teky Publish time 4-6-2008 09:14 AM

Reply #162 sakinna's post

mekaseh ehh

ermm ader gak yg terkene..internal audit tuhh...............

dania_kaisara Publish time 4-6-2008 06:11 PM

hye...hmmmm,tade berite keje kosong kat kerteh/paka ke?

dania_kaisara Publish time 4-6-2008 06:13 PM

salam...kalau nak try epict/ksb yg kat kmaman tu cmne ek?nk anta resume ke mane?

teky Publish time 5-6-2008 09:06 AM

Reply #165 dania_kaisara's post

cube klik kat url yg kat ats tuh...situ ader iklan n kat situ ko leh tau nak anto kepada siapa....:loveliness:

dania_kaisara Publish time 5-6-2008 11:32 AM

hehehe,tq....sorry saya budak baru blaja:)

teky Publish time 5-6-2008 12:53 PM

Reply #167 dania_kaisara's post

xper...malu bertnye sesat jln...........;P

sakinna Publish time 16-6-2008 03:14 PM

bagi up sikit...hihihi..:loveliness:

kalkeat Publish time 25-6-2008 09:12 AM

aku skang keja field engineer kt ksb..aku nk dptkan keja part time nak dptkan duit lebih...ada keja kosong x?

kalkeat Publish time 25-6-2008 09:13 AM

pls kontek me..012-6604252..aku nk keja part time

teky Publish time 25-6-2008 09:21 AM

Reply #170 kalkeat's post

field engineer xkaya lgai kerr?...

onizuka86 Publish time 25-6-2008 10:39 AM

camner ye nak dapatkan part time kat kemaman ni?..kalau boleh part time kat umah jer...susah tol yer nak cari kat kemaman ni...

kalkeat Publish time 25-6-2008 10:59 AM

lah..field engineer setakat cukup makan jek..aku nak tambah lagi pendapatan..

clairekimberly Publish time 25-6-2008 07:38 PM

part time kat kemaman?apa leh wat ek?aku jadi freelance graphic designer ..wat keje dari rumah or opis (kalau ada masa terluang) berurusan melalui phone n internet je...lain2 job aku tak nampak lagi...but mostly ppl bukak online shop kecil2lan....tapi kena banyak sabar...satu lagi..broker...ko leh jadi broker topup (prepaid) cuma kena pandai carik lubang..aku dah lama stop wat keje ni...time ni bukan takat broker ..aku sekali masuk modal...tapi taktahan lama laaa...sebab market bercelaru...campuran agenda politik banyak sgt..so aku tarik balik modal aku...tapi dlm masa setangah tahun ..burppp kenyang gak laaa...syukran...satu lagi...kalau nak carik partime melalui internet...aku leh suggest satu benda je...FOREX...aku jamin sape2 yg keje keras dlm memorex memang leh cover bulan2 konye cost sara hidup...janji ada internet...pastu attend forex class (bayo rm400 satu course) pastu usaha sendiri...

clairekimberly Publish time 25-6-2008 07:39 PM

Reply #172 teky's post

engineer kaya?tgk level gak bro...tapi setakat ni aku lom dgr lagi engineer kaya...:lol: walaupon dia tu senior engineer...;P unless datang dari keluarga yg memang dah kaya dan raya

teky Publish time 26-6-2008 02:45 PM

Reply #175 clairekimberly's post

menarik nehh..nak wat kat maner n macma maner?/perlu capital ker??brape>??

maratussolehah Publish time 29-6-2008 02:34 AM

keje di kemaman/ksb:

untuk yg ada kemahiran mengimpal/painter/staging/construction.
- setiap pagi boleh try usha kat gate ksb tu..biasanya akan ada construction yg nak pakai org gaji hari..tp kerja takleh memilih la...kadang2 jd cleaner ke apa..tp GAJI HARI insyaAllah besar...

- lagi satu kalau nak keje offshore, try juga intai2 peluang kat co2. yg ada di ksb...
sbb kadang2 rasa tak fair, org sebelah timur boleh masuk keja di semenanjung, tp bebudak semenanjung kalau nak keje sabah/sarawak(bhg offshore O&G) kene buat permit bagai :funk:

dan last sekali...

kalau ada sesiapa nak cari umah sewa di Lot 144 kemaman boleh contact saya :)

maratussolehah Publish time 29-6-2008 02:36 AM

keje di kemaman/ksb:

untuk yg ada kemahiran mengimpal/painter/staging/construction.
- setiap pagi boleh try usha kat gate ksb tu..biasanya akan ada construction yg nak pakai org gaji hari..tp kerja takleh memilih la...kadang2 jd cleaner ke apa..tp GAJI HARI insyaAllah besar...

- lagi satu kalau nak keje offshore, try juga intai2 peluang kat co2. yg ada di ksb...
sbb kadang2 rasa tak fair, org sebelah timur boleh masuk keja di semenanjung, tp bebudak semenanjung kalau nak keje sabah/sarawak(bhg offshore O&G) kene buat permit bagai :funk:

dan last sekali...

kalau ada sesiapa nak cari umah sewa di Lot 144 kemaman boleh contact saya :)

teky Publish time 30-6-2008 10:31 AM

langingggggggggggggggg
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11
View full version: Peluang Kerjaya Di Kerteh, Paka Dan Kemaman