Acong Publish time 17-8-2007 06:07 PM

btw, perbuatan menggunakan bendera atau membuat pakaian menyamai bendera mesia / jalur gemilang harus dilarang sama sekali......! ingat patriotik sangat guna bendera balut punggung korg?!

:@:@:@:@

[ Last edited bydexa at 17-8-2007 06:20 PM ]

dexa Publish time 18-8-2007 06:07 PM

nak quotesemangat patriotik in pak lah's version :

-----------------------------------------------------------------

PM: Love Malaysia and all Malaysians
By SIM LEOI LEOI

PUTRAJAYA: Prime Minister Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi speaking to students at the Youth Patriotism Congress here Saturday said, "A true Malaysian patriot loves Malaysia and all Malaysians".

That is the message the Prime Minister wants everyone in the country to remember as Malaysia gears up to celebrate its 50th Merdeka Day.

-------------------------------------------------------

frankly i am not sure about love all malaysian -
ramai penyangak tak semengah kat malaysia ni
and they are malaysian - and no way i am gonna love them -

i guess i am not true malaysian patriot in pak lah's book
but then notthaticare though --

[ Last edited bydexa at 18-8-2007 06:44 PM ]

acura Publish time 18-8-2007 06:14 PM

petrotik....

Aku menyampah kepada pemimpin yg menjadi penyangak negara, dengan rasuah, salah guna kuasa, kronisme....

Acong Publish time 18-8-2007 08:50 PM

makan rasuah + songlap duit + salahguna kuasa = patriotik??? :lol::lol::lol:

usahaone Publish time 18-8-2007 09:08 PM

Assalamualaikum,

Pak lah suruh sayang Malaysia dan Orang Malaysia tu agar :

Bila kita sayang negara, kita akan jaga negara - kebersihan, keindahan, nama baik dan lain-lain.

Bila kita sayang rakyat Malaysia (termasuklah para penyangak),Kita akan mencari penyelesaian masalah bukan hanya menyumpah dan mencaci mereka selamanya.
contohnya bekas banduan yang dulu penyangak tapi telah mahu berubah, jika dipulaukan dia akan kembali ke kerja lamanya begitu juga penagih, mat rempit dan sebagainya. Kita perlu sayang rakyat Malaysia dengan mencari penyelesaian bukan hanya mempersalahkan atau mengutuk.

satellite88 Publish time 18-8-2007 09:09 PM

Biasanya yang Patriotic in masuk lokap.
Tetapi yang Parasuahtic hidup senang dan banyak duit.

Acong Publish time 18-8-2007 09:16 PM

Originally posted by usahaone at 18-8-2007 09:08 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Assalamualaikum,

Pak lah suruh sayang Malaysia dan Orang Malaysia tu agar :

Bila kita sayang negara, kita akan jaga negara - kebersihan, keindahan, nama baik dan lain-lain.

Bila kita say ...
dah 50 tahun berlalu....... bape byk peluang lagik? brape generasi lagik nak diperbodohkan??? ;P

[ Last edited byAcong at 18-8-2007 09:17 PM ]

Qurnia Publish time 18-8-2007 11:48 PM

pada aku

patriotik ialah di mana bumi dipijak di situ langit dijunjung....tak kira warga apa sekalipun....

tempat kita hidup, mencari rezeki dan meneruskan kehidupan....
mencurahkan segala apa yg kita ada dengan timbal balik bagi kehidupan yg aman dan tenteram....

tapi yg agak musykil byk tu....social contract yg aku berikan tidak dapat menjamin kehidupan yg selesa yg dijanjikan.....:@

niceghost2005 Publish time 18-8-2007 11:59 PM

Originally posted by Acong at 17-8-2007 11:12 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
semangat patriotik bukan boleh dinilai dgn bendera........! semangat patriotik adalah keinginan / keazaman / kesungguhan untuk menghapuskan korupsi dalam negara........!!!!!

pssstttttttttt..........Tan Tin Tun dulu cakap................IMAN bukan pada pakaian maaaaaaa
Begitu juga laa dgn PATRIOTISME, bukan pada jumlah or saiz bendera yg di kibarkan.

Selalu nya, yg kbiar banyak n besor ..................adalah kaki ampu n korup. :lol:

niceghost2005 Publish time 19-8-2007 12:01 AM

Originally posted by Acong at 18-8-2007 09:16 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

dah 50 tahun berlalu....... bape byk peluang lagik? brape generasi lagik nak diperbodohkan??? ;P

Acong...............

Lu tak tau kaaaaaa??
Kalu bley, deme nak PERBODOHKAN generasi yg DULU, KINI dan SELAMA nyaaaaa.........................:lol: :lol: :lol: ;P

kazaraf Publish time 20-8-2007 02:22 PM

patriotik ni xleh diukur mlalu kibar bendera.. pakai baju malaysia. denga lagu patriotik. ikut perbarisan..
yg penting hati ikhlas... x kacau org lain.. ;P ;P ;P

melia_star Publish time 20-8-2007 02:35 PM

aku pilih yg last sekali......

ntahla ape rasa sebenarnya dgn semangat patriotik nih...

aritu aku 'gaduh' ngn anak aku samada nk letak bendera atas bumbung kete atau letak yg beso sket kt umah.....kunun2 nk tunjuk gak semangat hari merdeka tahun ( sblm ni tak pernah pun aku letak kt mana2...ni tgh duk pikir nk letak ke taknak..nk letak ke tak nak...);P

lagi satu, ada member dr obersea tanya ape awk buat sempena Hari Merdeka negara awk?

aku kata duduk umah tgk tv acara perbarisan....pastu dia kata apesal tak pegi je perbarisan tuh....merasai sendiri kehangatan Hari Merdeka secara live.....aku kata malasla...panas terik....tak larat nti itam kulit aku...;P

adakah aku tak patriotik?? hmm...:) ..aku pun tak tau...

sitha71 Publish time 20-8-2007 02:36 PM

patrotik utk saya sebenarnya perasaan yg wujud bila kita lihat bendera mesia dikibarkan, masa mesia menang piala, masa lihat berbilang kaum bergurau sambil makan sama2, masa lagu negaraku dinyanyikan atau any lagu2 patriotik dimainkan...i kalau lagu dengar lagu patriotik radio/tvada rasa banga, sedih walaupun i mengaku x bangun beri hormat pada lagu kebangsaan

reenz013 Publish time 20-8-2007 03:12 PM

bagi aku..hanya orang2 dulu2je yangpatriotik...

http://6.UploadMirror.com/uploaded/2/844/glitter_maker_08_20_2007_01_16_58_77157.gif

[ Last edited byreenz013 at 20-8-2007 03:13 PM ]

acura Publish time 20-8-2007 10:51 PM

Errr, aku kalau dengar lagu negaraku....dan kerana mu Malaysia...hati aku berdegup kencang, dadaku berdebar2......

pertotik kah aku??

kermittx Publish time 21-8-2007 02:09 AM

sifat patriotik adalah sifat cintakan negara.. aku cintakan negara ini, tetapi kecewa dengan pemerintah malaysia kini.. disebabkan aku cintakan negera ini.. aku harus berbuat sesuatu agar malaysia terselamat dari perompak dan pengkhianat negara.. aku tak rela melihat perompak menggunakan duit kantung perbendaharaaan negera untuk kempen parti politik mereka.. aku tak rela lihat perompak mengagihkan projek kepada kroni mereka saja.. tak rela melihat perompak swing duit negara umpama duit parti mereka.. kerna aku cintakan negara ku..

acura Publish time 21-8-2007 07:11 AM

Originally posted by kermittx at 21-8-2007 02:09 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
sifat patriotik adalah sifat cintakan negara.. aku cintakan negara ini, tetapi kecewa dengan pemerintah malaysia kini.. disebabkan aku cintakan negera ini.. aku harus berbuat sesuatu agar malaysi ...
aku pun.....:D

dexa Publish time 21-8-2007 07:20 AM

Originally posted by acura at 20-8-2007 10:51 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Errr, aku kalau dengar lagu negaraku....dan kerana mu Malaysia...hati aku berdegup kencang, dadaku berdebar2......

pertotik kah aku??

pertotik?rofl -
nasib baik tak tulis pathetic lak ishh --

sampia berdegup dab dab dub dengar lagu
negarakudan keranamu malaysia -
kira semangat cinta negara acura ni dalam sungguh, eh -

MataPena Publish time 21-8-2007 07:24 AM

Reply #38 dexa's post

Orang Melayu bersikap PATRIOT? Aku setuju. Tapi bukan kerana LAGU. Kerana RM.

Bagi lah RM. Bukan takat jadik Patriot, jadi pengkianat negara dan bangsa pun mereka sanggup.:P

Uncle_K Publish time 21-8-2007 09:26 AM

nak kata setakat kibar bendera tuh patriotik.. takder la sangat....
tapi lebih baik kibar bendera Malaysia dari duk kibar bendera Manchester United takpun Chelsea....
Pages: 1 [2] 3
View full version: Orang Malaysia Ada Patriotisme - Tapi Apakah Maksud Semangat Patriotik Itu? -