haroko Publish time 24-3-2010 11:21 AM

anak sedare ku masuk tadika kemas kat umah dia..dah dajah 2 tak reti baca pon lagi.. mane taknye makan main nyanyi makan main nyanyi..aku harap kalau Program PERMATA jadik, anak2 yg kt kampung tuh pon 'menjadi'..jgn buat sbb nak glemer jer..politik semataaaa..ehemm ehemmm

mifzazy Publish time 24-3-2010 12:52 PM

sy dulu pon sekolah kat KEMAS ..
sblm msk drjh 1 .. dah pandai mbaca n kenal huruf

adik sy pon sekolah kat KEMAS
tp .. lambat skit kenal huruf n mbaca
bila bbincang ngan guru KEMAS.. ngape jd cam ni ..
jawapan nya 'biasa lah .. Tadika KEMAS.. bkn nya sekolah utk belajar .. sekolah utk mkn je'

bezita60 Publish time 24-3-2010 07:09 PM

62# mifzazy

mungkin kualiti tadika KEMAS dulu dan skrg sudah berbeza..

amoilawa Publish time 26-3-2010 09:48 AM

sama ke Tadika Kemas dgn Tadika Perpaduan?
sebab anak aku since umur dia 4 tahun aku dah anta g sekolah..
bunyi cam dah lama kan, tp anak aku baru tahun ni dia lancar sebut huruf,nombor..
membaca belum tahu lagilah..

aku tak salahkan cikgulah pasal anak aku ni belum pandai membaca apa semua..
yalah..anak aku pun nakal ya amat..
setiap kali balik sekolah ada ajelah report cikgu dia aku terima..
naik pening pun ada..:mad:

nudshanie Publish time 26-3-2010 10:33 AM

tadika perpaduan ni boleh ke hantar anak yg blm 5 thn.....sbb kat tmpt sy tu hanya bebudak yg 5 & 6 thn je ygboleh daftar......mcm anak sy umur dah 6 thn baru nak masuk sekolah.....lmbt skit...tp cikgu kat sini ok...dia bagi extra attention...alhamdulillah baru 3 bulan anak saya blajar.....huruf and nombor semua dah kenal.....skrg tgh nak kenal bunyi utk....... a e u....

nudshanie Publish time 26-3-2010 10:34 AM

64# amoilawa

anak amoi sekolah kat mana? tadika kemas ke tadika perpaduan?

amoilawa Publish time 26-3-2010 02:59 PM

anak saya kat Tadika perpaduan di kawasan perumahan..

anj2208 Publish time 26-3-2010 08:15 PM

sekolah kemas dpn umah aku jer
tp...x anta pun anak kat situ lg
mayb next yr kot

skrg nih cikgu sek kemas pun kena ada degree kan???
mn yg xde tuh dorang anta g kursus rsnya.....

aku nih pun....msh keliru
next yr sama ada nak anta my doter ke tadika kemas or pra sekolah
skrg nih sek kat genius aulad

teyadani Publish time 27-4-2010 01:22 AM

Me rasa skrg tabika kemas dah ok ler....tp tak tau le kalau lain tempat,lain cikgu, lain cara pembelajarannya..

Anak me yg sulung me anta ms umur 5 thn....satu apa pun tak tau...bkn me & abahnya tak ajar kt umah tp taknak ikut..masuk KEMAS dlm 3 bln dh hafal A-Z, dh kenal & hafal no...

Masuk 6 thn dh bleh membaca infact wat karangan..dapat pelajar terbaik tadika ms umur 5 & 6 thn. Me ingatkan tahap tadika jelah...tapi bila dia masuk darjah 1, bila abis mggu transisi dia dpt masuk kelas A. Dan utk ujian awal thn ni almost subjek dia dpt markah 100.

So, me rasa bangga walaupun dgn hanya pergi tabika KEMAS dia bleh gak berjaya. Tapi pada pendapat me sbg ibubapa pun kena mainkan peranan gak jgn harapkan cikgu je nak bg anak kenal huruf dn pandai membaca.

Infact skrg tabika KEMAS dh bekalkan bukuutk anak2 ni. So jgn lah kata KEMAS ni hanya g makan,main, dan nyanyi saja...sbb kalau nk banding yg pergi pra-sekolah pun blum tentu bleh membaca bl nak msk darjah 1 nanti...

adaraish Publish time 27-4-2010 01:32 AM

Tadika kemas popular dgn 3M iaitu MAKAN , MINUM DAN MAIN. Jgn mare gurau aje.

haqilah Publish time 27-4-2010 07:17 AM

kt tmn i x de pon tadika kemas..

aryssaharris Publish time 27-4-2010 11:20 AM

my mom works in tadika...tapi sbg pembantu tabika sajela..rasanya tak bule jugak salahkan tabika kemas 100% kalu anak2 kita ni masih tak bule membaca walau dah grad dr tabika kemas ni..sbbnya, mcm my mom class...satu class ade sampai 30-50 org..camne nak cater?

kalu yg pick up, dorang belajarla cepat sket...maksudnya dapat membaca bm after grad cthnya...but, dlm apa jua keadaan pon, parents kene play a role dlm membantu meningkatkan perkembangan anak2...

oh ye, me dulu2 pon belaja kat tadika kemas jek..tapi, bule gak belaja sampai obersea segala..:)

aryssaharris Publish time 27-4-2010 11:23 AM

Reply 1# N.O

bule je nak tuko kepada english medium..tapi, cikgu tu kenela pandai speaking english hatta hanya broken sekali pon..as for me, biar anak2 melayu melopong tak paham di awal2..jangan melopong tak paham english di kemudian hari..nowadays, english is very important...

masalahnya skrg, kat my kg..doubt sungguh cikgu tabika dia ni bule speaking ke idak...

zasssssss Publish time 28-4-2010 03:35 PM

pengalaman aku antar anak kat tadika kemas ni...yg sulung tu sampai masuk darjah satu tak pandai baca lagi.......yg dia tahu mewarna ngan tulis abc..123 itupun tunggang langgang tulisannya....

adiknya aku anto p tadika swasta masa umur 5thn....baru 6 bln sekolah kat situ dah pandai baca...speaking pun ok....

and masa adiknya tu umur 6thn aku masukkan dia kat sekolah pra...dia siap jd pelajar cemerlang dan tolong cikgu pra sekolah tu ajar kengkawan dia membaca lagik....:D

sekang ni anak yg no. 3 tu pun aku anto ke tadika swasta......berbaloi walaupun yuran mahal sket.....

aryssaharris Publish time 30-4-2010 01:08 PM

kalu nak result cepat..mebela, better to send to tadika swasta...btw, i ngk syllabus tabika kemas nowadays pon agak tidak begitu kebelakang juga ngan tadika swasta...fr my observation. dorang di tabika swasta ni..lebih byk belajar basic..

moimed Publish time 15-12-2010 09:39 AM

anak moi tadika kemas masa 5 thn mmg xleh membaca lagi, tapi as ibu bapa moi try ajar sdri kat umah, skrg pon time cuti sekolah belajar gak sket2...jgn terlalu mengharap kat cikgu sekolah je...bagi moi ok la xde la bodoh sgt even org kata kemas nih makan, nyanyi makan nyanyi...tak jugak byk aktiviti derang sebenarnya.. moi slalu tanya cikgu apa masalah anak moi, ok tak dlm kelas belajar dia ok tak...
tahun depan nampaknya hantar kemas lagi sbb prasekolah xdp sbb xlayak plak...xpe la maybe ada hikmah...

Kakmelah Publish time 19-1-2011 04:48 PM

Mana nak tahu tadika KEMAS ni ada tak di gombak?

mama_lady Publish time 28-1-2011 03:58 PM

aku tadika kemas tahun 1987. Sekarang, anak aku pulak masuk tadika kemas n belajar ngan cikgu aku dulu.. mcm x caye pun ade.

akeyron Publish time 28-1-2011 04:57 PM

penguasaan seseorg dlm sesuatu pembelajaran tk semestinya di sebabkan oleh tadika mana yg kita hantar.. ia bergantung kepada anak2 kita sendiri. ada jugak anak2 yg jenis 'pick up' dan ade jgk yg kureng..

tk kisah la hantar tadika mane pun, kalau budak yg jenis suka belajar dan rajin tkda masalah..

tk guna jgk kalau hantar anak kat tadika swasta yg yurannya beratus ratus tp belajar masuk telinga kanan, keluar telinga kiri..

sebenarnya mak bapak kena pantau anak2 ni. support diorg. selalu bertanyakan apa yg dia belajar kt tadika/skolah utk 'flashback' supaya apa yg dia belajar td dpt ingat sampai bebila..:)

anak aku pun belajar kat tadika kemas ni. so far, ok sesgt. dah kenal huruf termasukla huruf jawi. yuran pun tk mahal..yg penting dpt input yg berguna..

mamapea Publish time 31-1-2011 12:24 PM

anak aku blajar kt tabika perpaduan...lbh kurang dgn tabika kemas la...
mcm2 la dia blajar...kekadang doa apa ntah dia baca aku sndr pun tak tahu...malu giler dgn anak sndr:$...dlm masa sehari anak aku dh leh hafal rukun negara...doa2 harian dan mcm2 lagi la...
Pages: 1 2 3 [4] 5 6
View full version: Meh citer fasal TADIKA KEMAS.