azirabb Publish time 11-2-2011 10:03 PM

bestnyer dengar cerita ibu2 kat sini .
tumpang tanya,tadika kemas ni terima budak umur berapa ??

moimed Publish time 15-2-2011 05:07 PM

biasa 5 dgn 6 tahun je...

ladsyoul Publish time 17-2-2011 06:19 PM

Ada sesapa ada experience dengan Tabika Kemas kawasan Kota Damansara? Dah ada English medium dan komputer tak?

Anak sedara aku masuk TK somewhere di Ampang, taktau di mana....mertua aku kata balik2 asyik nyanyi je...

ingatkan dah ada peningkatan....

purple_orchid Publish time 21-2-2011 02:28 PM

anak aku pun kemas kat satu melayu..so far, begitulah..nak expecting the best pun..tgklah bayarannya jugak....yg penting input ada dan juga peranan kita as parents..takleh nak harapkan sekolah 110%....

aniearine Publish time 23-2-2011 09:56 AM

Salam & selamat pg semua..
anak aku pun sekolah kat TABIKA KEMAS.. awal 2 hantar hari tu aku risau gak coz selalu dgr T.KEMAS nie lebih kepada sekolah makan & nyanyi saja..
Tapi.. setelah 2 bulan sekolah.. aku tgk bnyk improvment kat anak aku.. wlaupun dia masih 5 thn.. dia dah boleh membaca word yg simple like kaki, baju.. kira oklah kan.. mengira pun dah lancar... setiap hari ada je homework kena buat.. x kira math ke bm or bi.. sekarang nie dia dah start kira guna bahasa arab plak... & dia ajar aku plak ..hahah..
Bab menyanyi plak.. bila aku amati setiap lagu yg diajar sebenarnye ada maksud yg nak disampaikan.. so aku rasa lagu2 tu pun salah satu cara cikgu nak bagi pemahaman kat anak2..

lizaliza Publish time 23-2-2011 02:56 PM

aku nie dulu pon tadika kemas, tak masuk darjah satu lagi aku dah pandai membaca, so aku memang tak suka bila org cakap belajar kat tadika kemas nie asyik dok menyanyi saja, ok per bebudak menyanyi, pelajaran jugak tu, learn and fun . aku dulu pon kat tadika nyanyi, nari, dengar cikgu cerita, best pe.:$

farra1519 Publish time 28-3-2011 02:09 PM

Reply 77# Kakmelah

kat gombak setia ..ade tadika kemas

azliela Publish time 28-3-2011 02:43 PM

hr tue ada kol org kemas nk tanye bdk 4 thn blh masuk ke x...dia ckp x blh...kesian anak aku..

natberry Publish time 15-6-2011 03:13 PM

ada tak sesapa yang hantar anak ke tabika kemas kat seremban 2? kalau tak silap satu kat flat dahlia dan satu lagi kat flat cempaka?

igt nak hantar anak kat situ jer tahun depan.

zeeghaz Publish time 16-6-2011 09:26 AM

Tadika Kemas ni bergantung kepada guru-guru yang mengajar disitu. Kalau cikgunya rajin, anak muridnya akan menjadi pandai. Kalau cikgunya malas, ibubapa pun tak teringin nak hantar anak belajar kat tadika tu.

Macam aku ni, cikgu tu berpindah ke tadika Kemas yang lain, anak aku pun ikut berpindah sama. Nasib baik tak jauh dari rumah aku. Dan cikgu ni ada banyak inisiatif untuk anak muridnya. Macam-macam yang diajarkannya membuatkan anak aku bersemangat nak sekolah.

Anak aku yang umur 6 tahun dah tahu melaungkan azan, buat kad ucapan untuk aku, boleh membaca sedikit-sedikit dan pandai Matematik. Di waktu petang pula berlatih main bolasepak.

Manakala anak aku yang bongsu umur 5 tahun amat berminat dengan Matematik. Dia yang menegur kami yang penuh dimeja makan tapi tak baca doa makan.

Azmanja Publish time 20-6-2011 04:08 PM

kat area ampang/keramat kat ne ada tadika kemas ni...

superbike Publish time 21-6-2011 04:44 PM

anak sedara aku sorang 5y, sekolah tadika kemas...seap belajar bahasa arab sebulan yuran (rm5)...wa hi dun, sa la sa tun..

tenko1234 Publish time 24-6-2011 10:50 AM

Reply 91# Azmanja

Kalu x salah saya ada satu di Au3.
    cuma sy x ingat nama lorong
    dia sebelah flat Kelumpuk Teratai..

Azmanja Publish time 24-6-2011 10:57 AM

Reply 93# tenko1234

ada ek..tadika kemas kat flat... nanti nak gi cari la.. thanks ye

7teen Publish time 26-6-2011 08:18 AM

Aku pun dulu student Tadika Kemas..Teringat lagi pada cikgu Rohani yang suruh aku ajar kawan-kawan membaca..Masa tue dah umur 6 tahun..Sebab aku student kesayangan dia..:loveliness:Lagipun,aku lebih cepat belajar berbanding kawan2..Bukan nak riak..cume nak gtaw je..:$

Aku tak ada anak sebab aku baru masuk umur 7teen..haha..Adik2 aku dua-dua sekolah tadika swasta..Alhamdulillah,diorang pun cepat menangkap pelajaran..

Ada jugak kawan-kawan adik2 aku yang masih tak boleh membaca bile masuk darjah satu..Darjah dua pun ada..Sampai kena masuk kelas membaca..Sad~

Bagi aku,sekolah tadika swasta ke..sekolah Tadika Kemas ke..yang penting adalah semangat pelajar untuk belajar dan semangat guru untuk mengajar..Barulah boley cemerlang!

Patut improve TADIKA KEMAS niey..Jadikan perspektif orang berubah,daripada mengatakan Tadika Kemas nie low class ke "Wow Class!"

libra_gurlz Publish time 27-6-2011 10:44 AM

Anak LG and anak buah LG sama baya..

LG hantar anak ke tadika swasta (tadika cina) and anak buah LG ke tadika KEMAS...
Memang banyak perbezaan antara anak LG and anak buah ni...
Skrg ni anak LG umur 6 tahun dah boleh baca lancar...
English and bahasa cina pun memang fasih..
sedangkan anak buah LG belum boleh membaca lagi... bile suruh baca ABC pun tunggang langgang..
tapi kalau suruh menyanyi laju jer.... bila tanya dia kata cikgu banyak ajar menyanyi....

LG bukan nak kata tadika swasta lebih baik dari tadika KEMAS...
cuma cikgu2 kena kreatif dan ada semangat nak mengajar budak2..

** masa aku dok kat umah flat dulu, kat bwh ada tadika KEMAS... tiap2 pagi dengar budak2 menyanyi... and tiap2 pagi dengar cikgu jerit cam tarzan... garangg sehhh.. :L:L

nurkasih74 Publish time 27-6-2011 10:51 AM

skang KEMAS dah upgrade kan? jd Permata...tp Kemas masih ada cuma ada versi 'mewah'/rebranding under bik mama..;)

Getz Publish time 27-6-2011 07:56 PM

bg aku terpulang kat parents nak anta...

yg bkemampuan bolelaa anta kat swasta...

yg kurang antarla kat KEMAS..

mmg berbeza....swasta lebih pada BI...more fun..

KEMAS skrg dah ok sbb cikgu2 pun dah ada diploma..

pandai ke tak pandai pun bgantung tahap IQ anak2..cara pembelajaran di sekolah juga usaha dari parents. sendiri.

anak sy tadika swasta...4 tahun dah laju membaca..tp kawan2 dia ada yg merangkak2 baca pun ada..padahal kelas yg sama..

kuchenta_81 Publish time 28-6-2011 04:26 PM

bagus topik ni
sebab saya tengah survey school untuk anak, tahun depan dah kira 4yrs
dia hari2 sebut nak gi school so memang nak anto 2012 nih :D
dah buat assessment ari tu kat Bahtera Ilmu tapi untuk 3yrs cuma dr 8pg -11pg pastu kena juga cari nurseri so leceh. yang ni monthly rm450.00 :shakehead3:

kat area rumah saya cuma ada CEC, Little Caliph, Bahtera Ilmu:'(
jauh sket ada Smart Reader tapi tak pernah survey feesnya plak

Tadika Kemas takde, yang PASTI uniform hijau tu ada ler:)
PASTI ni tadika apa yer? PAS punya ke?

err migrain jugak bila tengok fees sampai 1.5k + 700 every midsem
mengalahkan masuk U plak walhal preschool jer :L

oriza Publish time 28-6-2011 04:55 PM

bagus topik ni
sebab saya tengah survey school untuk anak, tahun depan dah kira 4yrs
dia hari2 seb ...
kuchenta_81 Post at 28-6-2011 16:26 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
sekrg anak saya dh 6 thn.last year umur dia 5 thn saya antar satu tadika swsta ni.tp sepanjang thn kt situ lagsung x boleh membaca.byaran agk mahal rm250.thn ni saya tukar ke sekolah swasta iaitu liltle caliph.alhamdullilah 2 bln dh boleh membaca dan sekarang dh boleh membaca buku cerita versi inggeris.syukur.
kesimpulan disini thap IQ dan cara guru mengajar adalah penting.tarikan guru tu mmg amat penting sekali dlm menarik minat anak mengajar.klau tadika kemas sekali pon yg penting peranan guru semasa mengajar anak
Pages: 1 2 3 4 [5] 6
View full version: Meh citer fasal TADIKA KEMAS.