a_lily Publish time 15-9-2007 01:45 PM

iwalyN , kat mana boleh dapat liquid chlorophyl tu kat farmasi ker...

masnina Publish time 15-9-2007 08:45 PM

ko selalu tak makan ke? tak makan n perot kosong memang buat mulut busuk especially breakfast la.. tak cukup sekadar minum air. sapa yang tinggal breakfast memang aku tak nak dekat la :I .. sb bau busuk such as tak gosok gigi walhal diorang gosok, malu woo

tapi dari cerita ko, aku rasa kau memang ada masalah dalaman tu.. sb kau kata dulu tak macam tu kan. so maybe bukan pasal perot kosong. apa kata kau rujuk pakar

a_lily Publish time 17-9-2007 08:24 AM

masnina ...pakar tu .... pergi klinikk la ye .... tanya kat doktor tu kenapa ada bau come from my mouth or my breath la ye.

komunikasi adalah penting bg sy dan kerja sy , bagaimana sy nak buat urusan harian jika whenever i speak people take a step back from me. How could I live with this. Sometime rasa dah fedup je ngan hidup ni ... tak kan sy tk boleh bercakap atau bergaul ngan org lain as usuall.

meerebus Publish time 17-9-2007 11:51 AM

Reply #6 a_lily's post

Better check u punye darah..
Mmg kelakar tp diebetes patient slalu ada prob pernafasan..

chempaka_ku Publish time 17-9-2007 03:23 PM

ini ambil dari webmd, selain yang di atas tu.....

Problems in other areas of the body that can cause mouth odor include:

Problems with the nose, such as a sinus infection, nasal polyps, or an object in the nose.
Diabetes. A symptom of very high blood sugar is a strong, fruity breath odor (similar to nail polish remover or acetone).
Digestive system disorders, such as reflux (gastroesophageal reflux disease), bowel problems, or cancer.
Human immunodeficiency virus (HIV) infection.
Liver disease.
Lung problems, such as an infection or cancer.

hari tu ada topic ni di channel 77 astro.......

a_lily Publish time 17-9-2007 04:03 PM

oh ye ke ..... channel 77 ... alah terlepas la ..ada ulangan ker .....

sy berasa malu ngan msalaah ini ..sebab org ingat sy ni pengotor dan tidak mencuci gigi atau malas membersihkan mulut. Tetapi walau seratus kali sy memberus sehari pun bau tu tetap ada ...setiap lepas makan dan sembahyang mesti sy memberus... malah mengunyag bubble gum utk hilangkan bau. tetapi tak berkesan.

Sy sgt malu dan tertekan bila tgk iklan kat tv .... nafas berbau mengatasi rupa ..iklan chew gum brand apa ntah tak ingat.

a_lily Publish time 18-9-2007 09:33 AM

sy dah buat medical check up doktor kata sy takder masalah dia kata semua normal.... sy tanya apa punca nafas berbau ..... dia ckp biasa nye dari mulut ..then sy ckp dentist kata sy takder mslh gigi atau gusi ....dentist suruh sy buat medical chekup ....then sy argue lah ngan dia ..maybe ada masalah dalam perut atau usus ...then doktor tu byk kali ckp dia dah buat blood test and urine test...memang takde mslhhhh ..... sy ckp la yg sy buang air kecil and air besar tk lawas .... then dia kata itu bkn puncanya ..dan masih di tahap acceptable ... then dia ckp bau sy tu normal and acceptable ...... argghhhhh .... akhirnya takder jawapan .....

tapi sy nak tanya ada ESR dalam bood test sy tu 21 ...reference range (2 - 15) jadi apa maksud ESR tu eh... dan kenapa ESR sy (21) lebih tinggi dari reference range.

jajie Publish time 18-9-2007 03:19 PM

a_lily awk dh buat cek up eh....pelik gak msalah nih ek......kalo doktor pon kata ok je....
awk ada tnya kwn baik awk ke...nafas awk berbau x?hehehehe mcm mengarut tp i prnah buat sbb nk kepastian...mgkin awknye illusion je kot...hehehehe

a_lily Publish time 19-9-2007 09:45 AM

jajie... sy dah tanya adik ngan kwn sy ..dorang ckp takde.... tapi bila sy ckp dorang tutup idung ... sy rasa dorang nak jaga hati je ckp mcm tu.

memang too obvious la jajie..bukan adik or kawan je.... tetapi ngan sesapa sy bercakap mesti dorang tutup hidung ..pergi kedai ke , atau berjumpa atau bercakap ngan sesapa reaksi yg sama...

sy memang ada mslh buang air besar dan kecil tk lawas ... sy cuba atas dulu mslh air besar ngan air kecil ni dulu .... dengan mencuba pelbagai produk .... then sy tgk kesan dia camna... ok ke tak.... kalau tak ok jugak ... tak tahu lg nak buat camna ...

a_lily Publish time 20-9-2007 02:50 PM

bulan posa nie ..lagila bertambah teruk baunye sebab ditambah ngan tak makan ..jadi kurang oksigen dalam mulut ...dan pembetukkan saliva ..maka akan membiak byk bakteria yg mengeluarkan bau ... uwaaa

arenis Publish time 6-11-2007 05:33 PM

Originally posted by a_lily at 15-9-2007 01:45 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
iwalyN , kat mana boleh dapat liquid chlorophyl tu kat farmasi ker...

knape x da yang bole jawab ni...aku pun nak tahu kat mana bole dapat liquid chlorophyl ni..?

bizsari Publish time 7-11-2007 05:59 AM

tiori aku plak brcium/brromen blh hilangkan bau
sbb kuman dari mulut dia membunuh kuman kat mulut kita
so far ok je.

cintasakti Publish time 22-8-2009 06:32 PM

liquid chloropyl tu ada banyk kat guardian atau mana2 farmasi.....Amway pun ada....masalah ni aku pun kekadang alami

AHMADVW Publish time 24-8-2009 07:41 AM

blh try kumur dgn agen pembersih mulut cam listerine

Lordraziel Publish time 28-8-2009 02:38 AM

nafas berbau nih aku rasa salah satunya maybe dari gastrik dalam perut..gas keluar ke mulut hingga menyebabkan nafas berbau. cuba amalkan makan yogurt selalu.Yogurt nih memang berkesan untuk aku...org lain aku tak tau laa..tapi tak salah cuba kot!

neomorpheus Publish time 29-8-2009 07:34 AM

Yup betul tu..biasa berbau ni asal usul die drp usus yg tak bersih and causing gases..take natural organic food, buah-buahan for detoxification. Kalo nak cepat and lagi berkesan take Fujita Lactose terus ade probiotik & prebiotik sekaligus.

kaki_ayam Publish time 29-8-2009 04:46 PM

setahu aku punca nafas berbau ni banyak. terjadi akibat x gosok gg dgn betol,makan bawang,kurang buang air besar (bukan tiap2 hari melabur),tonsil. kumur la dgn listerine. kalau nk lebih nasihat kena g jumpa pakat mulut la...kekadang tuh x selesa jgk lau nafas berbau ni..
Pages: 1 [2]
View full version: Saya ingin bertanya apa punca nafas berbau dan cara megatasinya.