pinkish Publish time 5-11-2007 02:49 PM

Reply #116 sha_n's post

sbb percayakan dumex tu sentiasa baik dr dulu hingga skrg le aku bagi anak2 aku minum dumex(siang je le..) w/pun harganya murah.;P

tp ternyata teori aku psl susu tu x tepat sbb:

-anak sulung aku dr kecik sampai skrg isi keras dan kulit cantik, cergas dan cerdas dan jalan masa umur 9 bln. skrgpun kat sekolah pembelajarannya ckp memberangsangkan. bukan perasan tp kenyataan.

-anak kedua aku masa kecik montel giler tp skrg kurus giler;P kulit x berapa cantik walopun putih. dia lambat jalan dekat setahun br menapak. slow bab2 akademik tp kreatif. degil yg amat sampai aku panggil dia anak moo moo..;P

-anak ketiga aku mcm kakak sulung dia plus petah bercakap.

-anak keempat br 3 bln, minum enfalac A+ sbb yg lelain x sesuai asik sembelit jer.perkembangan x tahu lagi tp isi x keras pun?:o

so, aku rasa susu tu cuma membantu tp byk faktor2 lain lagi yg lebih menyumbang kpd tumbesaran yg sihat, cergas dan cerdas.:)

hmm...kalo le aku boleh fully bf...:o

sha_n Publish time 5-11-2007 02:51 PM

Originally posted by harizariel at 5-11-2007 02:42 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
x apalah...yang mana elok pada kita, teruskan ajer...selagi x mendatangkan keburukan....

:) :) :) :)

tul tu kak riz....:loveliness: yg mane elok pd kite,teruskan je.....:) :) :) ....

one more kan kak...sha suke sgt ngan merun nye statement ...

Originally posted by baju_merun at 1-11-2007 11:01 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
betul ke ada beza minum susu mahal & susu murah ?
boleh ada tegap tak tegap..
cergas tak cergas..
pandai tak pandai..

hehehe mana2 mommies pun hatta minum susu apa even susu cap junjung pun akan rasa anak dia yang the smartest   
mumsies syndrome !!

pssss....merun..pnjm ayat jap eh....:) :)

[ Last edited bysha_n at 5-11-2007 02:53 PM ]

baju_merun Publish time 5-11-2007 02:51 PM

Originally posted by luv_ma at 5-11-2007 02:40 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
ma dah tanye kat mama,
katenya,ma dlu susu dutchlady.:P

aku lak susu termurah sekali pada zaman itu
iaitu susu Lactogen :D
pastu besar sket tukar susu dumex pulak
pastu besar lagi.. minum milo je :lol:

baju_merun Publish time 5-11-2007 02:53 PM

Originally posted by luv_ma at 5-11-2007 02:40 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
ma dah tanye kat mama,
katenya,ma dlu susu dutchlady.:P

sha_n Publish time 5-11-2007 02:58 PM

Originally posted by baju_merun at 5-11-2007 02:51 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

anak buah sha pon minum lactogen je..
umur 9 month da leh jln...
now da setahun 1 bln...da pndai ckp....
clever sgt2....

si nabila pon lom pndai jln lg..;P ;P ;P ;P ;P ;P

sha_n Publish time 5-11-2007 03:00 PM

Reply #123 pinkish's post

sha kecit2 dulu pun dumex gak...;P ;P ;P ;P ..

pinkish Publish time 5-11-2007 03:06 PM

btw, setiap insan dilahirkan berbeza antara satu sama lain. susu mahal atau murah bergantung jugak pd keupayaan tubuh baby tu utk menyerap sebanyak mana khasiatnya. dan manusia mmg berbeza, berbeza dan berbeza! kalaulah semua org berkemampuan memberi anak mrk susu yg terbaik adakah semua anak tu akan jadi pandai, isi keras, aktif, cepat berjalan bagai? dan kalau semua org bagi susu cikai2 kat anak2 depa adakah seluruh dunia ni akan dipenuhi dgn manusia2 yg bodoh, isi lembik, lembap, lambat tumbuh gigi dan lambat berjalan?:lol:

pinkish Publish time 5-11-2007 03:07 PM

ngapa x kuor post aku?

pinkish Publish time 5-11-2007 03:07 PM

page lembap ke?:o

minum susu murah kot?;P

luv_ma Publish time 5-11-2007 03:10 PM

merun.,
dutchladypun murah gak time tuh.
:lol:

luv_ma Publish time 5-11-2007 03:13 PM

susu ni ma x kesah sngt.
yg penting ank ma sehat.
smart ke..tak ke..susu ni ma anggap 'membantu' je.

luv_ma Publish time 5-11-2007 03:15 PM

dugro tuh under dumex ke ar..?

paulinevoon Publish time 5-11-2007 03:17 PM

Originally posted by harizariel at 5-11-2007 02:31 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
janganlah pulak ,kita bagi anak2 kita susu mahal ,kita kata orang yangbagi susu murah tuh x nak invest utk anak2 , x pentingkan anak...kecikati tau...:P

janganlah pulak, kita x mampu bagi susu yang mahal kat anak2, kita katasusu yang mahal tuh sama ajer ngan susu murah, auta manufacturerajer....kecik ati jugak tau:P

janganlah pulak, ahhh cukup2 lah tu yer..wa nak cabut lariiiiiiiiiii

wa sokong lu riz..

ikut kemampuan la wahai pembuka thread..lain M'sia lain negara luar.. lain zaman dulu2 lain skrg.. susu ibu gak terbaik tapi mmg ada sbb kalo kita tak boleh nak susukan badan.. kalo susukan badan tapi faktor lain tak dijaga, problem lain timbul jugak.. kalo bagi susu mahal tapi baby tak serasi, timbul jugak masalah.. yg penting kena ikutkan penerimaan baby tu.. 2nd baru poket anda.. demi anak katakan..

luv_ma Publish time 5-11-2007 03:19 PM

Originally posted by sha_n at 5-11-2007 02:51 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

tul tu kak riz....:loveliness: yg mane elok pd kite,teruskan je.....:) :) :) ....

one more kan kak...sha suke sgt ngan merun nye statement ...

pssss....merun..pnjm ayat jap eh.. ...

betul dah ayat merun tuh.
;P

pinkish Publish time 5-11-2007 03:19 PM

hmm..???:o

pinkish Publish time 5-11-2007 03:19 PM

lembap beno? :@

meow_tompok Publish time 5-11-2007 03:19 PM

Originally posted by starcity at 31-10-2007 05:00 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
aku kecik2 minum susu dumex & nespray, ok je bila dah besar. pandai lagi blajar. masa aku kanak2 abah aku bagi supplements mcm vit c, scotts emulsion. in my opinion, it's ok bg susu murah. provid ...

scotts emulsion tu, since umur bape ur dad kasik yea.
sbb saya pun nak kasik jugak kat anak2.

sitisbp Publish time 5-11-2007 03:23 PM

Reply #125 baju_merun's post

Ngeh ngeh ngeh.. anak aku pun belasah lactogen sekejap.
Pastuh sekrg dua2 minum nespray je.

Mmg betul le mahal tu mcm2 ada...tapi tersgt ler bergantung pada factor2 lain.
Based on akunye experience le..anak aku yg sulung minum yg korang kategorikan 1st class n 2nd class nye susu sampai umur 3 taun. Asik tukardari snow, S26, frisolac, enfalac...tah apa2 lac lagi tah... aku pun tak ingat. Pastu maintain enfa sampai 3 taun.
Breast feed pun lama gak ...9 bulan.
Tapi dia kurus....minum tak hengat 5 - 6 tin (900g) /mth.
Sebulan mmg 250++ susu jek.
Tapi dia start jalan umur dekat 16bulan.
Dia start cakap pun lambat gila.
Pastuh diagnos ada mild ADHD masa umur 4 taun.
Masa dia 4 taun aku tukau Lactogen je ..pastuh skrg nespray.
Anak aku yg second...kuar2 pas takmo breasfeed (after 4 mth) aku bg lactogen je.
Dia jalan b4 1 yr.
Gigi tumbuh masa 4 mth +.
Skrg 2 yrs cakap pun dah clear...aku paham le bandingabg dia pada umur yg sama.
3 bulan lepas aku bg nespray lak.. pun sama je..takde problem.

Aku pun kiasu gak..tapi bila balik kg..anak sedara aku minum dumex (sebaya anak aku yg sulung) tapi badan tak hingat nye tembam, lasak, keras, imun takyah cakap lah ...mmg jarang betul sesema ke demam..aku jadik mcm pelik lak.
Awat anak aku susu sikit punyelah mahal tapik....'performance' jauh beza ngan sepupu dia.
Anak sedara aku cakap pun dah mcm org tua....anak aku pelat tak hingat n ayat pun ...hmm aku takleh kategorikan sbg ayatlah.

Tu yg buat aku kureng percaya dah kat susu2 ni...
Tambah plak anak aku yg second tu lebih normal 'performance' dia w/pun takde minum susu2 yg kelas2 tu ..n breastfeed pun sekejap jek.

Tahlah...aku rasa ikut budak le.

neisya Publish time 5-11-2007 03:25 PM

lama dah duk baca thread ni...saja malas nak reply...

ok lah, disebabkan ada masa hari ni..meh sini nak bagi pendapat ttg susu dgn development anak2....(pandai ke...cerdik ke) .

neisya tak leh compare dgn anak org lain...ni review dari anak2 neisya...

anak sulung neisya...masa lahir sampai umor 6 bulan neisya bagi enfalac, harga dulu memang agak rendah kalau banding sekarang yg dekat rm60 setin...dulu setin... about 900g harga baru Rm28.50..n neisya still leh ingat...tiap2 bulan dah beli siap2 4 tin....it cost me about RM112.00 (uncle kedai ubat cina tu bagi less...)..pastu tak tau la sama ada korang masih ingat atau tak...konflict pasal susu ni heboh...kata susu keluaran dari luar ada virus apa ntah...neisya pun dah lupa....sape yg ingat..tolong citer kejab...:P ..

jadi kt kedai2 susah nak dpat keluaran enfa ni...yg boleh beli masa tu...snow dgn dumex kalau tak salah neisya la...(lama dah ni...dkt 9 thn lepas.....)...mula2 beli snow...tp my son tak leh minum....badan dia keluar ruam merah2..sbb panas paed kata...so, neisya beli dumex tin kecik...tp kalau dia terluak atau poo poo..memang agak busuk kalau nak dibandingkan dgn enfa....pastu, susu ni tak leh tahan lama..kalau buat...la la tu juga kena bagi minum...kalau enfa...leh tahan lama kalau baby takmo minum masa tu jugak...

selepas je abis konflict susu tu...kejab je,..rasa neisya tak sampai sebulan macam tu...neisya continue susu Enfa balik sbb my son dah serasi sgt dgn susu tu....

dari fizikal plak, my son tak tubuh...tapi isi dia kental...pastu memang dia jarang dapat penyakit lama2...maybe pasal benteng dia kuat..eheheh.....wallahuallam....umor 9 bulan dah boleh jalan....

dari segi developmnet....anak neisya ni memang dari kecik cakap byk...dan dari kecik lagi nampak dia cerdik...kat sekolah sekarang ni...dalam kelas skor kedudukan 4 tmpat ke atas.(boleh la..heehhe) ..neisya tak tau la sama ada pasal susu atau tak...cikgu kelas pun bagitahu anak neisya yg ni memang tak byk masalah dalam kelas...dan dia nampak matang dari kawan2 dalam kelas...

ok, citer pasal anak neisya no 2 pulak...

dia pun sama dapat minum susu enfa sejak lahir....mcm abang dia..
tp betullah...development seseorang tu tak sama...

anak neisya yg pempuan ni memang totally different dgn abang dia...

n neisya rasa...ni pendapt neisya sendiri lah...mommy jgn marah neisya ok..:loveliness: :loveliness:

sebenarnya,..bila anak kita ni rajin dan kuat usaha..insyaAllah..pandaila anak kita tu...sbb apa, anak neisya yg sulung ni....
dia rajin..pagi2 ke sekolah...tak payah gerak dia pun..dia akan bgn sendiri...mandi sendiri..pakai baju dan solat...tak payah suruh pun...pukul 6.30 pg dah ready semua...

dan dia seorang yg seronok nak ke sekolah...kerja sekolah pun tak payah suruh..dia sendiri akan buat....dia dah masuk baca al quran masa darjah satu lagi....

berbanding anak pempuan neisya nih!!!...
bangun pagi kena gerak...mandikan dia..hatta pakai seluar dalam pun kita kena pakaikan..sbb dia memang tersangatlah 'rajin' nak ke sekolah...
tp kalau ajak jenjalan ke...shopping kompleks ke...tak payah suruh..kejab je dah siap...anak pempuan neisya ni...rajin bab lain...tp kalau bab sekolah...ya Allah..kena banyak sabar....

dia bukan tak tahu..memang dah boleh bca sebelum masuk darjah satu...tp dia ni jenis tak berapa suka nak belajar....ni sebagai ibu la..tp kalau suruh bab lain (selain homework)..memang dia paling cepat...
exam result dia...memang la sedih kalau nak banding dgn abg....

so, bandingkan lah ke dua2 anak neisya nih....tp tu lah, setengah orang kata...peningkatan budak2 tak sama...lebih2 lagi anak perempuan dgn lelaki...tp, kalau kata susu tu sbb anak kita pandai..maaflah..neisya kurang setuju...tak tau la sbb apa ntah....tp pasal nutrien dalam susu berbeza..yg ni memang neisya setuju...

hmmm....
panjang lebar gak neisya tulis petang ni kan....:) ...

so tak salah nak bagi susu mahal...sbb apa mahal?...tentu ada sebab..tak kan suka2 ja derang nak taruk hargakan....ehehe....

jadi, terpulanglah kepada masing2....

pss...semalam tgk price tag susu pediasure...rm104 setin....:L :L

luv_ma Publish time 5-11-2007 03:28 PM

stuck dah pages
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: SUSU MAHAL VS.SUSU MURAH