Yang_Jelita Publish time 16-11-2007 09:57 AM

Dear Mama,

Harap warkah ini dapat menenagkan hati mama, sesungguhnya Allah memberi dugaan pada orang yang DIA ingini dan kasihi. Mama percayalah....sebelum datangnya kesenangan pasti ada kesusahan, mungkin didunia mama susah,sekiranya mama sentiasa bersyukur dengan segala pemberianNYA balasan dan ganjaran diakhirat menanti tiada tandinganya.

Mama, i feel you.....sebab i was in the same perahu dengan mama dulu, but now hidup i lagi senang dari adik beradik yang putih gebu dan sebagainya yang menjadi idaman setiap jejaka kampung dan bandar..... Now i menetap di california dan hidup Alhamdulillah......well bab suami ni mama we can never tell what happen behind the close door kan....mungkin didepan semua orang nampak loving and macam-macam dibelakang siapa lah tau........... Allah tu maha adil, siapalah kita yang hendak menandingi kuasaNYA ....hari ini DIA beri kesusahan Insya Allah esok lusa DIA akan beri kesenangan.....

Bab anak-anak, mungkin buat masa ini mereka belum bijak, berkat doa seorang ibu Insya Allah dan jangan give up doakan mereka dan sentiasa puji mereka, kerana kata-kata merupakan doa....

Harap mama cekal dan tabah, Allah melihat segalanya dan DIA maha mengetahui

ciao

YJ

p/s need to talk u can send message

[ Last edited byYang_Jelita at 16-11-2007 09:59 AM ]

minipuff Publish time 16-11-2007 10:01 AM

kesian kat mama...bersabarlah menempuh dugaan hidup...Allah nak uji kita ....jangan sesekali mempertikaikan takdirNya..semua tu ada hikmah disebalikNya...dan yang penting perbaiki kesilapan yang ada dan sentiasa mensyukuri nikmatNya

ussopp Publish time 16-11-2007 10:03 AM

mama nie bagus orgnya...

:)

mamacute Publish time 16-11-2007 10:09 AM

terima kasih semua.....:$ :$walaupun pagi Jumaat ini hujan turun membasahi bumi sama seperti airmata mama membasahi hati , mama harap petang nanti matahari akan menyinar semula...

mamacute Publish time 16-11-2007 10:11 AM

Originally posted by ussopp at 16-11-2007 10:03 AM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
mama nie bagus orgnya...

:)

pujian bukan utk mama dan tak pernah ada pada mama:'(...pujian hanya utk Allah

pikawa Publish time 16-11-2007 10:13 AM

dah digelar diri sendiri mamacute, yakin le pada diri jgn nak compare ngan org lain. hidup kena le ikhlas, kengkadang mulut kata lain hati kata lain lak. ikhlas ngan diri sendiri, ngan suami ngan anak2. redho ngan kurniaan Tuhan. sayang diri kita dulu, banyak muhasabah diri. jgn asyik merungut je......lantak le org nak kata apa, buruk ke bodoh ke. kalau asik mikir apa org nak kata, dok dlm utan je le... kalau kita bahagia, segala2 jadi senang n mudah.:victory: :handshake:

mieza386 Publish time 16-11-2007 10:16 AM

tips yg suami suka....
rumahakan aman tertakluk dari isteri2 yg solehah, jika elok jagaan isteri di rumah, maka elok laa sumai luar dan dlaam...

bersedia layan suami apabila suami balik keje...
ckp dgn lemah lembut pada suami, jgn sesekali menengking pada suami. pantang sesangat...
tanya permasalahan suami dan bincangkan...
membantu suami carik duit jika suami gaji kecik... sorang suami akan melenting jika takder duit untuk diberikan pada keluarga, untuk diri sendiri dorang tak kisah...
jaga rumah sentiasa bersih dan kemas...
memasak setiap hari untuk suami....

itu sebagaian yg jika pompuan bleh bleh, nescaya suami akan tunduk pada suami, tak kira laa isteri tuh tak cantik atau hodoh, bodoh atau dungu, tapi isteri bleh wat camnih...isteri nih selalu di doa oleh suami supaya masuk syurga...

MISS_montel Publish time 16-11-2007 10:17 AM

alahai kesian mama..
bykan bersabar ye ma..

faslissen Publish time 16-11-2007 10:29 AM

Reply #21 Yang_Jelita's post

Betul tu doa seorang ibu selalunya dimakbulkan....

jgn selalu kata anak degil, bodoh.... tapi selalu kata budak bertuah, pandai and kalu dia buat baik, puji lah dia....

Anak I lagi lah ada deleksia ke apa tah namanya ..... lambat sikit lah bila bab2 belajar.... tapi saya tak give up, and sekarang, dia adalah A's student.....:D

Satu lah saya kasi tips kat akak..... belajar sama2 dia...yg paling penting, JGN MARAH DIA MASA BELAJAR! cakap lembut2, suruh dia buat soalan tahun2 lepas jer.... pastu semak jawapan sama2, yg mana salah, buat pembetulan....InsyaAllah...lepas ni dia sure pandai!!!!

memanglah penat........duit lagi nak beli soalan2 periksa tuh....tapi saya berkorban untuk anak2....dan akhirnya, bila dia pandai, saya jugak yg bangga....

Ingat, cakap lembut2 dgn anak, tak rugi buat diaorg ni macam kawan baik kita....doakan yg elok2 jer....

akulabambam Publish time 16-11-2007 10:34 AM

setiap benda tak best tu adalah ujian
setiap yg buruk mesti ada kebaikan
mama, i feel u.

faslissen Publish time 16-11-2007 10:41 AM

Saya pun hitam, hidung kembang....

Tapi satu lah.... saya takpernah jadi kan apa yg diaorg cakap tu sebagai suatu yg boleh buat saya down dan rasa rendah diri........ tapi sebagai pembakar semangat utk lebih berjaya....

Apa saya buat ialah "pasang badan" lah..... Hitam tak semestinya tak cantik...bila dah make-up, pakai baju lawa2.....hah...kalah artis!Ahakssss...:lol:

Mama pun patut buat macam tuh....salurkan tenaga sedih tuh (tukar apa yg negative) kepada sesuatu yg positive... yg memberi faedah...Haaa baru kelasssss.... dari merundum nasib, bersedih tak sudah2... BUANG TENAGA jer!

It's time to act!! You can do it mama... I know you can.... make a change...feewiittt....:pompom: :pompom: :pompom:

philipinoe2 Publish time 16-11-2007 10:46 AM

la yukallifullahu nafsan ila wusa'ha...

:loveliness: :loveliness: :loveliness:

CosmoCrimson Publish time 16-11-2007 10:48 AM

Originally posted by mamacute at 16-11-2007 10:11 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif

pujian bukan utk mama dan tak pernah ada pada mama:'(...pujian hanya utk Allah

mama tau tak apa masalah mama? mama terlalu merendah diri sampai anggap diri tu mcm bukan manusia. bukankah manusia tu adalah khalifah di muka bumi ini dan semulia2 ciptaan allah. cuba mama byg kan, mama dah buat yg terbaik tapi org asyik komplen jek.. apa mama rasa? allah pun mesti tak suka mama asyik mengeluh jek.. dia dah cipta mama sbg yg terbaik tp mama byk komplen la.. nak rasa malu ngan kutukan org lain pasal pa? depa pun bkn perfect sgt. rilek ar mama... satu hari nanti, jawapan bg soalan2 mama tu akan terjawab jugak. masa tu br la mama tau kenapa allah uji mama mcm tu..

ussopp Publish time 16-11-2007 10:59 AM

normalnya kita nampak yg susah2 yg senang2...

tp kalaulihat pakai mata hati....kdg2 yg susah2 itu sgt berharga dan tak ternilai...

percayalah pengalaman yg mama tempuhi mana ada kt org yg mudah laluan hidupnya...

hargailah kesusahan...kerana ada saja yg terselirat yg org lain tak dapat...hanya org yg lalui saja layak....

LostSoul Publish time 16-11-2007 11:03 AM

yelah mama, mengukur rahmat dan kejayaan bukan setakat pada cantik dan kejayaan upsr, tp lebih dr itu. so, always look on the bright side of life... mesti ada, mama... walau sekelumit mana pun mama mesti ada kelebihan tersendiri.. :loveliness:

pu3_krizalid Publish time 16-11-2007 11:57 AM

pompuan skang kena byk memuhasabahkan diri kepada ALLAH..sbb byk sgt masalah biler kahwin ni..

hatemetoday Publish time 16-11-2007 12:26 PM

Reply #34 ussopp's post

i like this abang ussopp..mcm nak tersebak pon ade bile bace...mekaseyy...kata2 ni penah diucap oleh seseorang pada aku...sampai sekarang aku pegang..

thedude Publish time 16-11-2007 12:58 PM

Tabahkan hati mama ..usah diukur paras dan rupa .... seteruk-teruk kita mesti ade yang lagi teruk dari kita ... ...contohnye seperti dibawah ...

Mungkinorang kesian encik ni tak ensem.. tetapi dia ni lebih berjaya dari ramai org yang mengutuknya.. dialah bintang tv di benua India .. :loveliness:
rupa tak jamin kejayaan ... :$;P

Kuatkan semangat mama ye ... :$:$:$

hanna1905 Publish time 16-11-2007 01:24 PM

ayat stereotype yg boleh saya kata...

bersabarlah...dan kesian pd mama..

tapikan...ayat mama tu bagus mengucapkan terima kasih pd suami..
sbb...dialah.. mama dpt pengalaman ini...

pk dari sudut positif...

ini semua menjadikan mama seorang yg tabah, kuat dan cekal dlm menempuhkehidupan ini..

hatemetoday Publish time 16-11-2007 02:20 PM

Reply #38 thedude's post

:lol: kannnnnnnn....
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: tankiu hubby