icamys Publish time 24-12-2007 01:01 AM

mak member aku kena bulan lepas, trus pegi sjmc... hari ke-3 result kuar, kanser usus...tapi darah x banyak...stage 2...pakcik aku pun cam ni,tapi darah kuar banyak...dr suspect kanser usus gak...semalam masuk camera kot dubur dia, lagi 3 ari tau result... pi check dr la...

mesmerize Publish time 24-12-2007 01:50 AM

korang yang berak berdarah ni dalam seminggu berapa kali berak?
dulu masa aku duk asrama pun selalu kena.. tu sebab dalam seminggu berak sekali aje kekadang tak berak langsung.. maybe kesan psikologi sebab aku tak suka tandas kat asrama tu :mad: ..
bila dah keluar asrama, normal la polar berak aku :lol:.. hampir tiap2 hari berak lepas breakfast milo secawan.. dan masalah berak berdarah tu pun hilang secara automatik..:D

jenglut Publish time 24-12-2007 11:45 AM

Originally posted by mesmerize at 24-12-2007 01:50 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
korang yang berak berdarah ni dalam seminggu berapa kali berak?
dulu masa aku duk asrama pun selalu kena.. tu sebab dalam seminggu berak sekali aje kekadang tak berak langsung.. maybe kesan psik ...

pelik betol kes ko nih..

punggung pilih tandas la plakk..

pulau_ilmu Publish time 24-12-2007 12:03 PM

aku dah ok 100%... tak jumpa doc pun sebab busy sgt!!!

nidzrain Publish time 24-12-2007 06:48 PM

Reply #22 mesmerize's post

berak aku beser jer.... kire ikut rutin la.....

tapi boleh berdarah gak.....

pelik la.... tapi tak der raser sakit aper pon....

mesmerize Publish time 25-12-2007 03:17 AM

Reply #25 nidzrain's post

uik kalo gitu kena cek doctor le.. bahye tuh.. entah2 ulcer perut ker..

mesmerize Publish time 25-12-2007 03:18 AM

Reply #23 jenglut's post

tu laa.. aku jijik betul ngan tandas asrama aku dulu tu.. dah le suasana tak best.. gelap aje korner tu... bau dia pun pelik walaupun selalu cuci.. eee phobia nye ingat tandas tu.. sampai punggung aku pun mogok taknak berak situ :'(

zamzuri Publish time 9-1-2008 01:37 PM

Reply #1 pulau_ilmu's post

Berak berdarah ada kaitan dgn sembelit. Sistem pembuangan ada masalah. Pergi jumpa doktor untuk rawatan. Kalau lambat nanti boleh jadi kolon cancer.

Dapatkan supplement fibre supaya sistem pembuangan dapat dibetulkan. Ambik dlm kuantiti yang tinggi. Banyakkan ambik buah2an dan sayur. Maybe you yg jenis tak suka makan sayus dan buah2an.

Lagi satu boleh cuba water theraphy. Boleh check di search engine yahoo atau google. Aku cuba dulu. badan rasa segah dan bertenaga.

Kalau ada apa2 yang saya boleh bantu please let me know. At least I can help.

pulau_ilmu Publish time 10-1-2008 01:26 AM

Reply #28 zamzuri's post

aku suka makan... semua jenis. sayur pun sodap!!!

kurusss Publish time 11-1-2008 06:09 PM

ada member jadi camni dulu

dengar citer dia ada masalah berak berdarah

seelok2 le gi le check kat doc dulu

sebab member aku ni dah pun pergi menghadap Illahi sejak mendapat penyakit tu...

mungkin jadi penyebab kut sakit tu...

apa2 pun kita berusaha

ajal maut di tangan ALLAH TAALA

:loveliness:

amazed Publish time 13-1-2008 02:40 PM

Ketumbuhan usus besar

Oleh FATIMI NADIAH ZAINUDEEN

Awasi jika anda mengalami pendarahan semasa membuang air besar.

http://www.kosmo.com.my/kosmo/pix/2008/0113/Kosmo/Kesihatan/ke_01.1.jpg
RISIKO anda menghidap ketumbuhanpada usus besar
adalah hingga 70 peratus sekiranya terdapat simptom
seperti perubahan kekerapan membuang air besar.

BERI perhatian jika anda mengalami pendarahan ketika membuang airbesar dan tabii membuang air besar anda menunjukkan perubahan corakkekerapan.

揚endarahan ketika membuang air besar dan perubahan kekerapanmembuang air besar seperti daripada sekali sehari kepada tiga kalisehari adalah simptom kepada kanser kolorektal (usus besar).

揓ika itulah keadaannya, risiko anda mempunyai ketumbuhan pada ususbesar adalah sehingga 70 peratus,

mya_sara2 Publish time 16-1-2008 02:02 PM

Originally posted by hatemetoday at 22-12-2007 07:23 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
bila ku raba2 mcm ada gelembong/belon kecik jek..:L ..lagik worst bila dah keje..nak duduk pon tak selesa rasa mcm ade bende jek kat situ...bila dah pegi doktor ..okay dah...dan juga air air air..fibre fibre fibre every day...kalu tak teruk kita mis..:L

hatemetoday... nak tanyalah... you kena buasir dalaman ker...?:(yang akak tau... buasir ni ada 2 jenis...buasir luar & dalam kan...? yang pasal ada gelembung tu... doc tu cuma masuk ke.. pas tu baik ya....:D

zamzuri Publish time 16-1-2008 10:42 PM

Sembelit boleh disebabkan oleh beberapa faktor:

1. Terlalu banyak memakan makanan yang terlalu masak dan digoreng garing
    serta berminyak yang menyebabkan usus diracuni.

2. Kurang bersenam dan jangan memakan makanan bertepung seperti kuih,
    roti canai dan lain-lain.

3. Buang air besar yang tidak menentu kerana kurang minum air suam - 8 gelas
    sehari.

Sembelit juga boleh menyebabkan sakit kepala dan rasa loya.

sakurahati Publish time 17-1-2008 12:36 PM

masa kecik2 slalu kena..seksa wooo...bleeding pn slalu kena..tp skang dah xlagi...

kfizah Publish time 26-3-2008 02:58 PM

aku kan...dedolu pernah la skali berak pastu ader kuar darah menitik-nitik...aku g clinic doktor bg ubat tahan darah,,
ubat lembutkan najis n antibiotik...alhamdulillah lps tu ok...dia xcheck pun...dgr akunyer explanation jer...

tp ari ni ader citer baru yg aku musykil...

smlm aku try mkn tea org kg...utk kurus la konon..
pagi td aku sakit perut sgt n membuang(time ni najis)/...lps tu ok..
xlama lps tu aku g membuang lg....kali ni lendir colour coklat...
pastu lama skit aku g kuarkan lg...ni balnce yg td..skit jer...
tp kali ni aku notice mcm ada darah skit...
camner tu ek..
blhe continue lg ker tak tea tu...
igt jap g nak g doktor....kena ke citer aku amik tea tu..?
ni kalo laki aku tau mau kena marah..:L

tolong la...
Pages: 1 [2]
View full version: berak berdarah!!!