Dulcy Publish time 13-1-2008 09:55 PM

yg nie sy baru je dengar dari dato' fadillah kamsah hari tu... untuk mengurangkan mata rabun bile bangun dari tido amik air kt lelangit lidah tu n letak kt mata n baca selawat kt atas nabi muhammad s.a.w... die kata die dh amal kan dr dulu n now dengan izin allah di dh buang cermin mata...

bila kater mata tu kan, kelopak mata ker, bijik mata ha??

kasturi Publish time 6-2-2012 04:00 PM

bila kater mata tu kan, kelopak mata ker, bijik mata ha??
Dulcy Post at 13-1-2008 21:55 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kelopak mata (kulit luar biji mata)...
kalo usap biji mata, boleh merosakkan mata anda...

di samping petua kat atas boleh juga amalkan makan jus sawi, bilberi, lobak, dan betik masak...

rdzaccess Publish time 9-2-2012 12:00 AM

Salaam
Untuk amalan boleh amalkan seperti ini :

Kedua hujung ibu jari di tekapkan ke mulut lelangit bahagian atas,
Kemudian di sapukan ke mata dengan cara daripada pangkal hidup di urutkan ke mata melurut keluar ( menghala ke telinga )
Lakukan sebanyak tiga kali berturut turut.
Semasa melekapkan di pangkal hidung maka berselawatlah ke atas Nabi.

( ini aku dapat dari arwah sutradara M.Amin )

rdzaccess Publish time 9-2-2012 12:10 AM

Ambil tiga helai daun sirih dari pokoknya ( kira fresh lah )
Kemudian di ramas ramas hingga hancur di dalam air.
Tapis air tersebut untuk mengasingkan bahagian yang kasar.
Kemudian basuh mata tersebut.
Cara membasuh : air sirih yang telah ditapis dimasukkan ke dalam mangkuk yang boleh memuatkan seluruh muka.
Rendam muka ke dalamnya sambil menahan nafas tetapi mata hendaklah di buka dan di kebil kebilkan ( terkebil kebil atau pejam celik )
Angkat muka daripada mangkuk tersebut sebelum anda hilang pernafasan sepenuhnya.

Implikasi : mata anda akan berasa pedih dan berwarna sedikit kemerahan.
Setelah di sapu muka denga tuala lihatlah ke dalam air tersebut.
Peerhatikan , akan terdapat benda benda halus berwarna hitam dan juga aliran lendir yang bertali.
Pada permulaan buatlah seminggu sekali ( untuk minggu pertama ) dan dua kali pada minggu kedua dan seterusnya dengan masa bertenang sehari setiap sesi.

Mata menjadi terang , bertambah tajam pemandangan dan refleks bertambah.
Aku dah buat dan tidak memerlukan cermin mata....tapi hanya dapat bertahan 3 bulan cuma kerana pokok sirih tersebut mati kerana tiang TNB di tukar baru....:'(

pandaniw Publish time 9-2-2012 10:57 PM

Reply 24# rdzaccess

salam,

waa..bagus petua ni,

eh nak tanyalah. Dulu saya ada beli satu jenis batu yang dijual di masjid lepas solat Jumaat.

Batu tu saya dah lupa nama dia, tapi orang yang jual tu cakap batu tu selalu digunakan oleh penduduk Tibet
untuk mencuci mata mereka. Kesannya, mata jadi cerah, baik untuk merawat rabun dan tidak letih serta banyak perkara positif lain.
Sesuai juga untuk orang yang selalu bekerja menggunakan pc.

Saya terpengaruh dan terus beli. Sebab, power mata saya kiri 300, kanan 250.
Cara pakainya rendam sahaja batu tersebut ke dalam air mineral sepenuh penutup botol
dan dibiarkan dalam beberapa minit. Selepas itu amik batu tu, dan titiskan air yang melekat kat batu tu ke dalam mata.
Masa tits tu, mak uih..pedih bebenor...saya amalkan dalam beberapa bulan...sya cuba istiqomah walopun setiap kali isi, berpinor biji mata,
tapi memikirkan untuk sembuh rabun jauuh ni, gigihlah mengamalkannya....

Tapi yang amat mendukacitakan saya, mata saya tiada pun perubahan ke arah cerah ke atau apa2 ke, rabun tetap juga rabun,
dan lebih malang lagi sekarang ini, pandangan mata saya ada titik-titik hitam seolah macam berpasir...Saya jadik risau, adakah
mata saya sudah rosak atau ke arah menjadi buta?...Ada sesapa tau tak apa sebabnya? Setakat ni saya tak pergi pakar mata lagi utk check...
Bila saya pejam mata, bayang2 titik itu masih kelihatan dan saya suspek, ia muncul dari dalam retina..abislah mataku dahhhh :'(

Ringkas citer, sekarang menyesal sangat sebab dulu2 tak fikir panjang untuk beli 'menatang' tersebut...dah lepas nak wat camno laeiiiii....
citer smpi berbuih mulut mcm Dato' Sabery Chik pun dah tak guna..

Persoalannya sekarang, ada sesapa tau tak apa benda yang muncul dari pandangan dalam mataku itu, dan ada cara tak nak hilangkan
bintik2 hitam itu? Atau adakah ia akan kekal sampai hujung umur saya?....:mad:

shania88 Publish time 9-2-2012 11:41 PM

Post Last Edit by shania88 at 9-2-2012 23:42

Replyrdzaccess

salam,

waa..bagus petua ni,

eh nak tanyalah. Dulu saya ada beli satu je ...
pandaniw Post at 9-2-2012 22:57 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

mata berpasir,ade rse titik hitam- maybe peringkat awal untuk kena
retinal detachment .Retinal detachment adalah masalah pada kat retina mata yg sememgnyer sensitif.
maybe masalah u ni belum tahap serius.

i suggest u kena cepat2 jumpe doc.tak boleh nnt2.takot ke ape ke...
nnt lame2 jadi lebih serious lagi sussah.

cepat2 jumpe doc ok.llagi satu jgn cepat percaya org yg jual kat tepi jalan.penipu semua tu.

ikramx Publish time 10-2-2012 12:51 AM

Petua dari Imam Syafie:

Empat perkara menajamkan mata:

1. duduk mengadap kiblat
2. bercelak sebelum tidur
3. memandang yang hijau
4. berpakaian bersih

pandaniw Publish time 10-2-2012 02:10 AM

mata berpasir,ade rse titik hitam- maybe peringkat awal untuk kena
retinal detachment .Retinal detachment adalah masalah pada kat retina mata yg sememgnyer sensitif.
maybe masalah u ni belum tahap serius.

i suggest u kena cepat2 jumpe doc.tak boleh nnt2.takot ke ape ke...
nnt lame2 jadi lebih serious lagi sussah.

cepat2 jumpe doc ok.llagi satu jgn cepat percaya org yg jual kat tepi jalan.penipu semua tu.
shania88 Post at 9-2-2012 23:41 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

tima kasih shania kerana cepat response....

tu lah ingat sy nak cepat jumpe doc lps nih...
kalau jumpa doc dia ada bagi ubat ke shania?..

selain drpd sy pakai ubat tepi jalan tuh, sy suspect juga kesan drpd mengadap kompiter terlalu lama 2 tahun sudah...

sekarang ni bila pandang ke langit atau tempat cerah, dia ada nampak bintik2 hitam, dan ada satu tu nampak mcm garis2 halus....
sama, bila pejam pun masih nampak bintik2 tu .. bila tengok tv, tak perasan sgt sbb kita 'ignore' kat dia kann...

pernah gak berlaku setahun sudah masa 1 Muharram, masa tgh makan lepas maghrib, tiba2 cahaya putih memanjang bergerak-gerak dlm mata, dan ia bergerak dari tepi atas mata dan turun ke bawah, bergetar-getar..dan lama2 dia hilang....tapi masa tu amat mencemaskan..saya tak henti-henti berdoa pada Allah SWT, jgn lah smpi buta mata saya, sebab nak baca Quran...Alhamdulillah takde lagi, tapi yg bintik2 hitam smpi skrg ujud...

kena cpt jumpa doc ni, insya-Allah....

adeeiiiii

rdzaccess Publish time 10-2-2012 08:15 PM

Yang nampak berpinar pinar bila tutup mata tu biaslah jika melihat pada cahaya yang terang (cahaya terang selalunya ditapis oleh bulu mata).
Bintik hitam yang melekat di putih mata ( macam tahi lalat ) itu biasa .Tapi jika ianya hitam kegelapan menunjukkan sesuatu dah melekat di situ. Batu tersebut di perbuat dari galian..Kita tidak tahu galian apa dan galian tidak mereput malah lebih keras dari biji mata sendiri.
Jumpalah doktor mata yang ada di hospital , jangan pergi hospital pastu buat rawatan pesakit luar ajer....I Mo nanti hospital bagi.:mad:

pandaniw Publish time 10-2-2012 11:37 PM

Post Last Edit by pandaniw at 10-2-2012 23:40

Yang nampak berpinar pinar bila tutup mata tu biaslah jika melihat pada cahaya yang terang (cahaya terang selalunya ditapis oleh bulu mata).
Bintik hitam yang melekat di putih mata ( macam tahi lalat ) itu biasa .Tapi jika ianya hitam kegelapan menunjukkan sesuatu dah melekat di situ. Batu tersebut di perbuat dari galian..Kita tidak tahu galian apa dan galian tidak mereput malah lebih keras dari biji mata sendiri.
Jumpalah doktor mata yang ada di hospital , jangan pergi hospital pastu buat rawatan pesakit luar ajer....I Mo nanti hospital bagi.rdzaccess Post at 10-2-2012 20:15 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Yang cahaya putih tu bukan berpinar-pinar disebabkan oleh cahaya yang terang. Tapi dia bentuk macam bulan sabit (pandangan dari dalam mata kita) dan ia bergerak dan bergetar-getar serta bergerak dari atas ke bawah dalam jangka beberapa minit. Membuatkan saya pada masa tu rasa mata macam nak buta. Ia bergerak seolah-olah cahaya laser (dari sudut pandangan mata saya)..

Yang tompok-tompok hitam tu bukan pada biji mata putih, tapi tompok-tompok hitam tu dapat dilihat dari pandangan mata saya juga. Camner saya nak bagi senang korang faham, erk?... Ha camnilah, kita melihat dengan mata kan?.. Dunia yang kita lihat ni, kalau takde masalah pada pandangan mata, ia nampak cantik, dapat lihat objek2 yang memantul ke dalam retina mata kita, juga dengan baik... Masalah saya ni, saya lihat dunia ni, ok, tapi pada masa yang sama (pada pandangan mata saya), saya lihat ada tompok2 kecil hitam dan jalur hitam yg juga pendek. Kira otak saya mentafsirkan apa yang saya lihat itu bersekali dengan kewujudan tompok2 tersebut. Ha gitulah lebih kurang.....seolah-olah saya lihat satu frame gambar pemandangan tapi ada tompok2 kat itu gambar daaaa...:lol:

Puncanya memang ia muncul selepas saya pakai batu galian tu dahulu dan juga kesan saya mengadap PC (walaupon lcd) dalam waktu gelap...

Tang nasihat jumpa doc tu insya-Allah saya akan gi dalam masa terdekat...

Terima kasih atas nasiihat yg amat berguna ini...:)

rdzaccess Publish time 11-2-2012 01:38 AM

Adakah tompok tompok hitam tersebut boleh dilihat melalui pembalikan cermin? maknanya kalau tengok dicermin muka boleh nampak tompok tompok hitam tu di biji mata.
Kalau tak terlihatkan maknanya ianya hanya ada di selaput mata yang boleh di rawat.
Dan juga adakah mata sentiasa tidak selesa ( macam ada terasa goresan halus ) atau adakah biji mata sentiasa berair atau berwarna merah sikit sikit tang uratnya?

Jikalau semua di atas jawapan tidak maka boleh dilakukan perawatan mudah...

pandaniw Publish time 12-2-2012 12:32 AM

Adakah tompok tompok hitam tersebut boleh dilihat melalui pembalikan cermin? maknanya kalau tengok dicermin muka boleh nampak tompok tompok hitam tu di biji mata.
Kalau tak terlihatkan maknanya ianya hanya ada di selaput mata yang boleh di rawat.
Dan juga adakah mata sentiasa tidak selesa ( macam ada terasa goresan halus ) atau adakah biji mata sentiasa berair atau berwarna merah sikit sikit tang uratnya?

Jikalau semua di atas jawapan tidak maka boleh dilakukan perawatan mudah...rdzaccess Post at 11-2-2012 01:38 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

salam tuan rdzaccess,

Ermm..jawapan untuk yang dibold kat atas: TIDAK

jawapan untuk tulisan senget: TIDAK

Jadi, macam mana rawatan nya ya tuan rdzaccess, nak sgt tahu ni..hehhe..

Wassalam wbt & sejahtera untuk tuan yang budiman...:)

rdzaccess Publish time 13-2-2012 12:12 AM

aahhh...hokay....Ni rabun jauh ker rabun dekat...?
Soklan ni tak der kena mengena sebenarnya.
Benda ni macam terapung dan bila kita melihatnya dengan tumpuan dia lari ( kiranya tak boleh nak tengok direct lah walupun dah juling mata...

Mulanya ia sedikit dan akanmenjadi lama kelamaan bertambah banyak sehingga boleh menyebabkan tak nampak dah...asyik nampak dia jer ...
Jika ini berlaku please jumpa doktor pakar ( bukan yang buat spek tu...)

Satu operasi akan di cadangkan oleh doktor pakar ni tapi kesembuhannya adalah amat tipis dan selalunya kena tukar sebiji mata baru ....kira risiko tinggi lah ....nasihat saya jangan lakukan...

Sebenarnya ini di sebabkan gel mata mengecut ( gel ni mengandungi 80% cecair tu sebablah mata kita dapat dibulatkan )

Bila ini terjadi, salah satu pemegang retina menegang atau tertarik ke belakang dari posisi asal yang mengandungi tisu sensor cahaya.

Perawatan : Gunakan cermin mata yang menangkis cahaya UV .
Mata hendaklah banyak direhatkan...pejam mata selama beberapa saat kira macam lambatkan kerdipan mata. Jangan berada di tempat yang silau atau terik atau terlalu terang. Volume ke terangan tu slow kan sikit aripada mereka yang normal.

Rehatkan mata dengan melapik barangan yang sejuk di atas kelopak mata ( seperti hirisan kepingan timun pada waktu malam sebelum tidur.)

Gunakan air MO atau optrex saja dan baca cara penggunaan. Ini perlu.
Banyakkan menangis kerana air mata akan banyak menolong untuk menstabilakan kandungan garam dalam mata.

Rasanya dah lama tak menangis ni....:'(

pandaniw Publish time 13-2-2012 12:47 AM

ahaa...sy rabun jauh....mmng benar, kalo kita nak fokus pada bintik2 hitam tu, 'dia' akan melarikan diri, letih kejar, smpi juling dan berpusing biji mata....

alamak rawatan ngan dokter amat2 lah 'menakutkan', kena tukar 'bola' baru....

nampak gayanya kena menangis banyak lah sy nie erk..bawang..mana bawang...?...

amalan yg tuan rdz bagi tu agak2 brapa lama erk?...adakah dia boleh hilang sepenuhnya atau ia meninggalkan tapak?....
sbb serkarang ni, ada satu titik yg saya perasan dah jadi warna putih...tak tau apa obat ys saya guna, mungkin pagi2 memandang al-Quran atau solawat syifa' atau titisan air zama-zam (yg ni kdg2 terlupa)...

sy ingat nanti kalau dpt pergi umrah, nak nangis byk2 dan berdoa pada Allah SWT depan kaabah, mintak Dia pulihkan balik mata ni...takut sgt jadi buta...takleh nak baca quran..skrg penjagaan mata sy cukup hati2..sy tidak memandan aurat pompuan lagi dah...dewasa ni (cewahh bahasa...), kalau keluar aje rumah, mak oiii..dgn wanita yg mendedahkan betis serta dada, tak yah gi jauh, jiran sebelah umah pun ada peel cenggitu, malahan kat tv, usah citer lah...sbb tu lebih suka ngadap internet je baca forum facebook baik2 dan seumpamanya..tapi bola mmg takleh ditinggalkan...tapi tengok dlm jarak jauh je....

.tkasih byk2 bagi tips yg baik ini..semoga Allah SWT meraohmati tuan sekeluarga...

rdzaccess Publish time 13-2-2012 01:53 AM

Huarghhh ....jangan percik bawang...nanti mata jadi merah...dan akan mengeluarkan tahi mata...
Tahi mata yang berselepet ni akan mengumpulkan bakteria jika tak cuci bersih..

Allah menguji ..jadi kena guna mata ketigalah...Bersihkan dengan daun sirih seperti yang saya sarankan terdahulu..air am zam pun boleh...ianya menyejukkan dan merehatkan mata.

Saya pernah buta dalam celik...tetiba jadi ...dari zohor hingga maghrib....semuanya saya nampak warna putih, sehinggakan tapak tangan sendiri pun tak nampak...walaupun bayang...
Kemudian saya duduk diam , menangis dalam hati, kemudian timbul keinsafan, semasa mengambil wudhu , waktu nak solat maghrib semasa cuci muka, ia menjadi normal kembali...alhamdulillah...walaupun beberapa jam cuma ...insaf sangat... kalau Allah nak amik sesuatu tak perlu ada sakit pun ... akan jadi kekurangan tuh...Maka dengan itu saya amat yakin akan segala yang berpenyakit dapat di hilangkan pada detik permulaannya dengan berwudhu yang rapi dan disertakan dengan doa doa.
Semasa berwudhu , kita membasuh ke dua tangan kita hingga ke pergelangan tangan pada mulanya setelah kita berdoa dan membaca Bismillah. Pergelangan tangan kita selain merupakan anasir pergerakan di dalam melakukan segala kerja juga adalah anasir dalam pembentukan dosa dan pahala. Maka kita mencucinya dengan doa agar dosa dapat di hindarkan .Ini adalah kerana segala anggota kita adalah jemaah bagi hati.
Untuk menghilangkan pening kepala atau migrain , semasa membasuh dahi lalukan air ke atas ubun ubun dan tepukkan 3 kali ...ha..ha...susuk pun boleh keluar.. jika terkena selsema sehingga air hidung keluar , hisap air wudhu tu ke dalam hidung sehingga terasa keperitan di dalam antara ke dua biji mata , selesema akan hilang pada ketika itu dan jika di ulangi pada masa masuknya waktu solat yang lagi satu begitu juga di lakukan akan hilang selsema tersebut.
Jika terasa lenguh lenguh tangan basuh ajer lengan tangan dan di usap usap lengan tangan bagi meratakan air sambil berdoa, akan hilang kelenguhan..Kaki yang tergeliat atau terseliuh pun begitu juga termasuklah jika ada duri atau satu benda tajam yang menusuk ke tapak kaki , akan baiklah terseliuhnya dan juga akan keluarlah benda yang menusuk dari tapak kaki. Apabila digosok gosok tapak kaki semasa wudhu akan hilang sepuluh penyakit dan akan datang sepuluh kebaikan.
Inilah kelebihan berwudhu yang rapi. Wallahua'lam.

pandaniw Publish time 13-2-2012 06:30 PM

oklah..ok lah..sy tak pakai bawang..gurau je...

mata ketiga?...boleh tuan perdetailkan skit tak berkenaan mata ni, seronok plak nak tau..sblm ni ada juga lah baca citer2 tang mata ke-3 nih, tapi kalau tuan rdz pernah menggunakan mata tersebut, citerlah skit pengalaman kat sini...boleh jugek kita sharing...

pagi tadi lepas solat suboh, saje baring2 atas sejadah (bkn sejadah berdiri erk..) sambil ingat Allah SWT, dan bila teringat balik ttg bintik2 hitam nih, saje sajelah pulak pegi pejam mata belah kiri dan nak kira berapa bintik hitam yg sebenarnya aku miliki......kira punya kira, adalah dalam 2 bintik hitam kat belah kanan tersebut...pejam plak mata belah kanan, kira yang belah kiri punya, adalah dalam 4 tompok2 hitam....ada satu tu besar skit, bersaiz setitik dakwat marker...satu lagi titik hitam tu, kondisinya memanjang skit, tapi mmg susah nak fokus, sbb benda tu 'terapung' dan bergerak-gerak, smpi sakit kepala den ni hahh, tenung punya tenung boleh sampai tertido lah plak..nasib baik tak keluar air lior basi atas sejadah!.....

tang rawatan tuh, mana ye nak cari daun sireh kat KL nih...takpe nanti kalau saya tersinggah kat jalan pasar, pudu, saya carilah daun mujarab itu..............air zam-zam, insya-Allah banyak org jual kat mesjid2 di sekitar lembah klang nih, rm10 sebotol 500ml...

sy sbnrnya nak kongsi pengalaman dgn tuan2 kat sini bagaimana sy boleh mendapat rabun jauh ni dulu...

masa tu saya tingkatan 2... mempunyai seorang kawan baik yang nampak prihatin lah gak...dia mmg baik tapi ada satu yg aku kurang pueh hati pasal dia nih...dia ni dah memakai spek..sy belum lagi, masa tu mata sungguh clear..

kawan saya nih, walopun dia pakai spek, tapi ramai makwe nak kat dia.....berbeza dgn sy, walopun hensem giler, tapi sorang pun tak pernah lekat....kahkahkah!... bkn ape, sy je yg tak pernah mencuba, sbb dikategorikan sebagai jejaka pemalu!...hehhehe

dipendekkan citer, sy pernah tanya dia camne lah engko yang hitam ni boleh ramai awek? dia jawab apa, sbb katanya, dgn memakai speklah dia kelihatan hensen dan munawannnn.....uhuk..uhuk...uhukk....jadi, dia kata kalau nak kelihatan menawan kena lah pakai spek!

Aku terpengaruh gak dengan propa dan gerakan saraf member sundri....lalu aku bertanya, dengan apa caranya aku boleh memakai spek?Dgn selamba dia ckp, ko tengok lah tibi kat umah dekat2, sambil tu gonyoh mata tu kuat2 skit biar cepat jahanam...hahhahaha, cilako ko syeikh!

rupa2nya aku bkn setakat mendengor aje, tapi akhirnya aku praktik gak teknik tersebut..rupa2nya selepas bbrapa bulan, mmg betul mata aku dah jadi rabun! Dan akhirnya aku jadi lah mamat gigi mancung yang nampak skema memakai spek!

Rupa2nya indah khabar je dari rupa! Denganmemakai spek, diri dah mula terbatas. Bola dah tak main dah......tengok tibi pun pakai spek..aduuuhhhhhhhhhh rimas sunggoh..tapi hensen tu tak taulah plak...tapi nak citer, mmg ramai sunggoh nak jadi teman hidup! Kahkahkah!

Tapi bila dah lama2 ni, rupanya baru ku tahu, hidup memakai spek ni, tak best....! Menyesal dah tarak guna laeiiiii.....mati hidup semula 2 kali pun dah tak berguna...satu nikmat Allah sudah dipersia-siakan....menangis air mata darah biru pekat pun dah tak bermakna....nasi dah jadi bubor lambuk!

Bila hidup dah terseksa gini, timbullah pulak bintil2 hitam dlm selaput mata spt yg dikisahkan kat atas...Uwaaaaaaaaaa, bertambah parah nampaknya...

Nyesal.....nyesallllll...nyesal... :'(    padan muka haku...;P

Nasihat sy pada kekawan lain, jagalah nikmat mata yang Allah kurniakan ini dgn sebaik-baiknya...jangan ngadap tibi tu dekat2 sgt (dlm kes skrg, monitor kompiterlah!)....dan pesan sy lagi, jgn tengok maksiat kat internet, tapis-tapislah, dan perbanyakkan istighfar, hokeyyyyy...

wslm~

mix_chinese Publish time 13-2-2012 07:05 PM

tatau lah. tapi mkn carrot byk2 kot.

kasturi Publish time 13-2-2012 09:50 PM

Reply 36# pandaniw

aku rasa kawan anda tuh sengaja nak buat pedajal, agar sama2 berkacamata dan seterusnya menubuhkan kumpulan 'budak kaca mata', tak?...:lol: Maklumlah kawan kamceng kan....apa2 pun bila dah sampai Makkah, jangan lupa bermunajat pada Allah, sebab niat murni anda, untuk mentadabbur al-Quran. Allah kira semua tu. Sebab, banyak dah perkara yang nampak mustahil tapi hanya dengan izizn Allah semua boleh berubah. Good Luck!

:bye:

rdzaccess Publish time 13-2-2012 10:23 PM

Air zam zam ni ,..kalau nak tau ketulenan dia , minum sedikit dulu...
Kalau yang di jual di mesjid mesjid tu aku tak pasti kerana di mesjid senang sangat dapat duit.Authentication tak der... Ada kedai jual pakaian umrah dan haji di Bandar Baru Bangi berdekatan ngan Pasaraya Warta. Ada jual dan aku dah beli dan minum ,..memang tulen. Harga aku tak pasti kerana aku bagi duit lima puluh dan bakinya aku terus masuk poket, tak kira pun.

Daun sirih ni perlu yang diambil dari pokonya dan lebihkurang jam 10 pagi di mana perbekalan dan proses pemakanan daun tersebut berada dalam keadaan rancak. Selain dari waktu itu boleh juga tapi pastikan ianya segar dari pokok.

Kalau orang yang nak kawen boleh ajer tengok maksiat kat ternet...nanti tak tau pulak nak bubuh lubang mana....huah huah huah... kalau ni tak boleh...cubalah tanya pak mertua...

Mata ketiga ni aku ada postkan kat dalam thread forum nih tapi sikit jerlah sebab orang tak minat nak belajar... yang minat anak aku...dan dia boleh perlahankan denyutan nadi dan jantung dia sambil senyum kat aku masa dia masuk wad dulu...sebab dia nak cuti lebih dari gi sekolah....

pandaniw Publish time 14-2-2012 01:52 AM

tu lah pasal, kalau kat masjidil haram maunya aku mandi teruih ngan air zam-zam kot..hahaha, baru ni pegi daftar haji guna EPF punya pakej, dapat turn tahun 2044....tu diaaaaaaaaaa......nampak gayanya dah takde gigi dan masa tu, gigit mee pun tak putus ler baru aku dapat menapak ke Makkah. Lainlah kalau sesapa yg kaya sponsor gi pakai pakej swasta (rm20k) atau menang peraduan astro oasis atau Salamfone...dapatlah merasa...takpe, kalau pegi haji lambat lagi, aku target gi umrah lah lah dulu, dapat 10 terakhir Romadhan, alhamdulillah sesangat......

Daun sireh tu mungkin kat kampung aku di Phg, banyak, nanti balik aku cari dan teruih buat kat sana...

Tang tengok 'lobang' kat internet tu, hehehe....no komenlah...nak kata tak tengok, bohong plak aku nih... tapi tengok gitu2 je..nak cari yg boleh pegang punyalah..kat monitor takleh bikin apa2......aha teringat plak aku ada org ckp kalau masa nak bersenggama dgn isteri, depa kata takleh tengok lobang si isteri. Siap keluar hadis lagi tu. Rupa-rupanya, setelah aku check dlm kitab 'Hadis-hadis Palsu', rupanya hadis tersebut hadis maudhu'. Maknanya, kita bolehlah tengok 'menda' tu. Sesuai dgn firman Allah, si isteri merupakan ladang, dan kita si suami bebas utk menyangkul kat mana saje yang kite suka....{:4_502:},
cuma hadis soheh lain riwayat Aishah RHA pula, beliau tidak pernah melihat kemaluan nabi, begitu jugalah sebaliknya semasa bersama... nak pahala lebey kena ikut baginda..

org tak minat erk mata ke-3 nih...bkn mata ni ada kaitan dgn saka ke tuan rdz..?..Sbb dedulu ada kenal satu org kat Spore, dia ckp kalau nak masuk alam jin, dia selalu guna mata ke-3. Dia kata 'lubang' mata ke-3 tu ada bulat2 putih...dia kata lagi, kalau dia nak masuk alam tu, dia just beri fokus pada 'lubang putih' tu aje...mcm tengok tibi katanya, boleh switch semudah ABC...bila dah dpt channel tu, dia dah berada alam alam jin. Boleh terbang dan merayap ke setiap penjuru alam maya dgn dibantu oleh seorang mak nenek, yg juga saka turun temurunnya....

wallahua'lam...
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: UBATI rabun jauh cara Islam