KaKLaLa_Lost_id Publish time 21-1-2008 12:08 PM

Reply #20 archerfahid's post

hahahhaha...nanti klala citer masa klala gie mekap archer yer

archerfahid Publish time 21-1-2008 12:28 PM

Reply #21 KaKLaLa_Lost_id's post

baikkkkkkkkkkkk...dok sabor nok dgr petua nehhh

KaKLaLa_Lost_id Publish time 21-1-2008 12:30 PM

Reply #22 archerfahid's post

beresss sabo nehh...kekekke

sweets_mama Publish time 21-1-2008 03:17 PM

Reply #23 KaKLaLa_Lost_id's post

masa ank pertama kononnye rancang sendiri pastu sanggkut pulak...huhu..

skrg mkn pil takutlah.Mkn pil marvelon murah je.:)

YellowRose Publish time 21-1-2008 03:29 PM

Originally posted by minahsaudi at 21-1-2008 04:56 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
saya tak pernah makan pil perancang w/pun tau aper itu pill perancang.hahhaha...dah 20tahun saya kawen nak dapat anak sorang pun susah.

skang umor dah lanjut n dah menopause pun, so dah sah2 ...

Kalau lum menopase buleh nak suggest set mendapat anak...dah hampir 60 pasangan dah dapat anak bila guna produk ni dengan izin Allah......:loveliness:

KaKLaLa_Lost_id Publish time 21-1-2008 03:31 PM

Reply #24 sweets_mama's post

kekekkek.....;P ;P

YellowRose Publish time 21-1-2008 03:35 PM

Originally posted by mclaren at 21-1-2008 10:19 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
YellowRose,

bagaimana pulak dgn penyusuan anak? ada gangguan tak? dah ada kajian & ujikaji secara menyeluruh tak, sama ada pengambilan herba perancang tradisional ni boleh mengurangkan susu i ...

Setakat ini pengambilan herba perancang tradisional tidak mempengaruhi pengeluaran susu ibu....sebab herba yang digunakan sememangnya tidak mengandungi bahan kimia,halal,suci dan bersih berbanding dengan perancang keluarga moden yang mmg banyak efek.Ianya tidak sekali-kali menganggu sistem hormon dalam badan kita....cuma perlu minum banyak air. Lagipun herba yang terkandung dalam pil herba tradisional ini akan mengecut dan merapatkan saluran peranakan dan menstabilkan hormon wanita yang mana pasti tidak menimbulkan masalah kegemukan....Lagi satu yang akak tau kalau pengambilan pil perancang moden diambil terlalu lama...mmg kat tooot kita tu jadi berair dan kurang grippp.

[ Last edited byYellowRose at 21-1-2008 03:43 PM ]

YellowRose Publish time 21-1-2008 03:53 PM

Originally posted by archerfahid at 21-1-2008 10:30 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
YellowRose

mmg kena makan tiap2 malam ker??

kalau mcm kes duk asing2..keje jauh..kiranyer weekend housewife
bila waktu yang sesuwei untuk makan?? means brape lama jarak dier utk bertindak...

Kalau kes duduk asing-asing...kalau mmg niat nak merancang elok walau tak bersama diambil setiap malam sebagai langkah persediaan menghalang
percantuman sperma lelaki dengan benih atau telur wanita.Pil perancang yang digunakan akan mengentikan penghasilan benih apabila ianya dimakan.
Walaupun tidak bersama....ia akan merawat rahim seperti menrawat keputihan,menghilangkan bau2 yang diingini,mengecut dan merapatkan saluran peranakan dan lain. Jika inginkan kembali penghasilan benih atau telur, cuma perlu berhenti dari makan ubat, maka telur akan kembali seperti biasa. Pil ini memberi perlindungan selama tempoh 24 jam sahaja.Kalau lupa makan malam tu....esok pagi kena segera makan 1 biji.

[ Last edited byYellowRose at 21-1-2008 09:41 PM ]

YellowRose Publish time 21-1-2008 03:56 PM

Originally posted by zalitaDCL at 21-1-2008 10:46 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
ita jenis susah nak makan ubat nk2 yg tradisional ni,,,,
so ita cucuk jer....3 bulan sekali!
ni dh kali ke 2 n so far....
takder alami masalah kurang susu atau pun kegemukan....
cuma maslah g ...

Kalau sesuai dan tak de side effect tak de masalah:)

YellowRose Publish time 21-1-2008 04:10 PM

malan nanti sambung lagi...:flower:

archerfahid Publish time 21-1-2008 04:15 PM

Reply #28 YellowRose's post

thanks ..50 biji tue brape harganyer??
PM la

YellowRose Publish time 21-1-2008 09:35 PM

Originally posted by tommygirl at 21-1-2008 10:47 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
YellowRose,

Saya mkn pil Yasmin sbb nak regular kan period saya yg dah bertahun2 tak dtg nie... Last year mkn Diane-35, period okay.. then stop after 3 mths period tak dtg balik... this year...

Salam....setiap masalah insyallah ada jalan penyelesaiannya...pil perancang ni mmg antara khasiatnyamelancarkan perjalanan haid di samping khasiat yang lain menjaga kesihatan dalaman dan kecantikan wanita.Pil ini perlu dimakan sebiji sehari sama ada pagi atau malam sehingga 21 hari macam kita makan pil perancang moden tu....rihat 7 hari kemudian sambung semula hari yang 8 dengan botol yang kedua.

YellowRose Publish time 21-1-2008 09:45 PM

Originally posted by archerfahid at 21-1-2008 12:01 PM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
sendirian berhad tue ganer:P :P :P :P :P

Nanti kak Lala akan menerangkan sedetail-detailnya....jangan lupa ambik pen tulis:lol: :lol:

YellowRose Publish time 21-1-2008 09:46 PM

Originally posted by archerfahid at 21-1-2008 04:15 PM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
thanks ..50 biji tue brape harganyer??
PM la
Check PM

[ Last edited byYellowRose at 21-1-2008 09:51 PM ]

YellowRose Publish time 21-1-2008 10:00 PM

Pil perancang atau penjarang anak ni namanya Makjun Anggun Bistari adalah 100% dibuat dari herba, rempah ratus dan madu.Merupakan produk orang Islam yang bersih,suci lagi halal. Bukan setakat untuk merancang keluarga, malah makjun ini juga berfungsi untuk menjaga kesihatan, kecantikan dan awet muda.

Sekarang ini jika puan-puan mempunyai masalah merancang keluarga dengan kaedah moden, bolehlah mengambil alternatif makjun ini. Makjun ini akan bertindak mengubat dan membetulkan semula sistem badan seperti aliran darah dan hormon wanita . Makjun ini membetulkan semula perjalanan period supaya ianya datang normal/teratur setiap bulan. Puan-puan akan berasa sihat dan bertenaga disamping dapat menikmati khasiat-khasiat kesihatan lain.
Dengan Makjun Anggun Bistari puan-puan akan selesa sekali dalam merancang keluarga. Berbagai masalah penyakit yang dihadapi sebelum ini dapat diselesaikan setelah mengamalkan Makjun ini.

YellowRose Publish time 21-1-2008 10:10 PM

Jika puan2 berhajat utk merancang keluarga dgn cara tradisional , bolehlah mencuba makjun ni. Kejayaannya adalah 100% dgn syarat mengikut disiplin makan yg betul.

Telah diamalkan tradisi keluarga sejak 20 dulu. Makjun ini tidak dijual dimana2 kedai ubat atau farmasi.

Bagi yang kurang selesa denganfamily planning dgn kaedah moden adalah dipelawa utk mencuba kaedah tradisi ini dan setelah mendapat kejayaan & keyakinan boleh membuat perbandingan dgn kaedah moden.

Dengan makjun ini anda lebih cantik dan sihat hingga ke hari tua. Marilah kita bersama-sama menjaga kesihatan dan kecantikan diri dari di awal usia masih muda. Jangan tunggu usia lewat baru kita sibuk untuk menjaga diri. Masa tu memang dah tak boleh nak awet muda lagi tetapi sakit yang mengundang kita. Mari kita kongsi petua sihat, anggun dan cantik bersama Makjun Anggun Bistari.Insyaallah

YellowRose Publish time 21-1-2008 10:20 PM

http://i221.photobucket.com/albums/dd62/sweetface68_photos/MAB1.jpg

http://i221.photobucket.com/albums/dd62/sweetface68_photos/Mab2.jpg

[ Last edited byYellowRose at 22-1-2008 10:21 PM ]

travel-lover Publish time 21-1-2008 10:21 PM

saya rancang sendrik jek.. period b4 ni mmg tak tetap .. masa memula kawen tu takut gak sangkut awal sebb mmg plan nak honeymonn sethaun baru nak peknen..

Alhamdulillah perancanngan menjadi.. masuk tahun ke-2 disahkan peknen.. yahooo.. sekang baby dah 6 bulan .. tunggu lagi sethun lebih baru nak yg ke-2.. nak kasik jarak 2 tahun sorang... tapi ni period baru jek mai skali ... :P

YellowRose Publish time 21-1-2008 10:40 PM

Originally posted by travel-lover at 21-1-2008 10:21 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
saya rancang sendrik jek.. period b4 ni mmg tak tetap .. masa memula kawen tu takut gak sangkut awal sebb mmg plan nak honeymonn sethaun baru nak peknen..

Alhamdulillah perancanngan menjadi.....

Ok period baru mai sekali....sori akak nak tanya apa kaedah merancangsekarang....?

YellowRose Publish time 22-1-2008 12:31 AM

TESTIMONI PENGGUNA

TESTIMONI 1
merawat keputihan/bertenga/keselesaan hubungan suami isteri

"saya pun teruga gak...tapi teruja nak bagi testimoni ....saya dah makan maajun ni 2 bulan....alhamdulillah takde masalah...cuma mula2 mkn dulu period kelam kabut sikit....tapi saya teruskan gak...cara makannya pun tak susah...sama mcm kita makan pil juga...lagi satu saya selalu tidur lewat malam sbb buat kerja rumah lepas anak2 tidor....dulu sblm amik maajun mmg nak bangun pagi tu malas jer lebih2 lagi time tengah cuti sembahyang suboh suka sgt saya lajakkan bangun sampai pukul 7 pagi...pastu anak nak gi sekolah saya kalut sendiri ...tapi skrg takde masalah lagi...bangun segar jer...

masalah keputih dah takde....pasal hubungan dgn suami pulak (ni mesti ramai yg nak tau)...kahkahkah ...bila dah gelak besar tu paham2 jerlah...memang mendapat pujian dari asben...jadi mana2 cik abang yang baca topik ni dan yg mana isteri2 makan perancang keluarga baik cepat berubah ke maajun NI...tapi kenalah sabar yer...takkan makan baru seminggu dah nakkan

TESTIMONI 2
mengekal bentuk badan/bertenga/kejayaan merancang keluarga

"nak tolong promotekan lagi makjun anggun bistari ni.... bleh kan akak.... nak kasi up skit!!!!

sekarang dah masuk 8 bln saya makan. alhamdulillah, dijamin tak menggemukkan... dah kembali langsing cam dolu2.... dah dpt balik body idaman.............. yang penting takde geleber2 yg sungguh menyakitkan mata..............

saya mmg bangun kul 5pg everyday sbb dok sg buloh keje kat kl. nak siapkan anak punya barang, makan sbb nak anto kat pengasuh. balik sampai umah dah maghrib... nak prepare makan, kemas umah etc.... tapi saya tak pernah rasa letih, tak bermaya..... hubby pernah kata, u ni x penat ke? tu ler.... rasa2nya sbb makjun ler... sbb saya tak pernah makan jamu2 lain... hanya makjun.....

dan, alhamdulillah... tak ter'lekat' lagi sampai la ni............

ttg masalah wanita sumer settle! hubby pun puas hati........ xde komplain pun apa2.................. lagi puji ada!!!N

TESTIMONI 3
Membuang Darah Kotor Dlm Peranakan/Kepuasan Hubungan Kelaminb]
cute_girl Wrote:
akak..nk bgtau ari tue kan saya period smpi 2 minggu mkn jamu nie...
mmg byk gak arr darah berketul2 kuar..risau gak saya..
tp saya maintain gak mkn jamu nie..
alhamdulillah...lama2 o.k...
rasa darah berketul2 tue darah lama..
mmg kalo tgk tue..rasa gerun la..
sbb x pernah kena mcm tue....
tp disebabkan akak pernah ckp teruskan dulu..maybe hormon setiap org berbeza..
alhamdulillah..
lps 2 minggu tue baru o.k..
sbb mmg timing saya period..tp risau 2 minggu..
sbb minggu yg pertama..darah kotor itam berketul2 keluar..pastu minggu yg kedua baru la normal cara kita period..tp untung sgt2 dpt jamu nie..
cik abg x terkata...hehehhehehe :lol: :lol:
power!!!!

TESTIMONI 4
Menyelesaikan masalah period tak datang (Setahun empat bulan sudah tidak period, ambil MAKJUN ni period datang semula)

Aurora dah selesai makan Makjun botol yang pertama. Hari terakhir makan ( ahad ), aurora dah period. Pecah puasa memula. Seronok sangat tengok period kuar cantik je.. alhamdulilah, takder la hitam atau berketul2. Hitam sesikit je.. Biasa. Darah pun cantik je rora tengok. Masuk hari ke2 puasa, dah takder. Kering. Tengahari kuar sikit je. Hari ke3 puasa, pun kering gak. Rasa nyesal lak tak puasa. Tapi dekat2 time nak buka, period datang balik. Banyak. Hari ke4 puasa, heavy flow. Hari ke5 puasa pun heavy flow. Sampai rora ingatkan rora tumpah darah. Cam darah hidup je rora tengok. Kat pad ada tanda darah kotor. Bila cuci pun ada sikit keluar berketul. Sikit sangat. Tapi kira standard darah period la sebab ada lendir juga. Hari ke6 puasa, hari ni rora masih period. Banyak. Darah kluar pun memang rora puas hati. Sejak 1thn 4bln yang lepas, inilah kali pertama rora mula datang period cam zaman anak dara dulu..

Terima kasih, . Alhamdulilah. Mudah-mudahan jamu sebegini dapat membantu lebih ramai wanita lain yang menghadapi masalah seperti rora. Harap dapat wariskan penghasilan jamu di pada generasi akan datang.

TESTIMONI 5
Dari injection tukar ke MAKJUN ANGGUN BISTARI

sy dulu ambik injection...& septtnya 15/8 kena cucuk lg...
tp sbb malas buat dek je....nekad beli MAKJUN ni
mkn tu lum pereod pun..sbb sy pun x tau pereod kuar ke x...
dpt sy terus mkn....baru mkn 3 hari pereod kuar...
tp mcm kebiasaan dia kuar mcm nk x nk jer....5 hari...
abis Makjun1 botol tunggu2 x pereod2.....
tp bila time mkn utk botol ke-2 sy mkn gak.....sampai abis botol ke-2..
masa puasa tu ingatkan dh lepas tp last dy posa tu pereod kuar lak...
tp kali ni pereod mmg puas hati...mmg betul2 kuar pereod...4 hari...
& skrg tgh mkn botol ke-3...
alhamdulillah....bdn pun sedap jer....w/pun posa...

adik ipar pun cuba Makjun ni...sama ngan sy botol ke-3 skrg...
sblm ni sbb dia guna IUD pereod dia meragam...kekdg sebulan 4 hari jer bersih....memula dia mkn MAB..pereod dia lg pnjg....x henti2...
tp bila abis botol ke-2 time pereod dh ttp & dtg 5 hari jer...
dia pun mmg puas hati....bdn x letih w/pun raya aritu punya lah ramai org dtg....

TESTIMONI6

Keselesaan bersama/merawat keputihan/menurut berat badan/menambah darah

Pengalaman saya : Saya telah mencuba MAKJUN ini memang bertujuan sebagai family planning dan dah makan botol ke 4. Masa mula2 makan tu memang period tak berapa betul, ada satu bulan tu selang 2 minggu period lagi. Tapi saya teruskan juga walaupun period tak berapa betul hinggalah sekarang.
Kebaikan yang saya dapat husband memang puas hati, keputihan sikit sangat, badan rasa fit, muka tak nampak pucat (byk kawan2 saya tegur). Kalau nak lagi detail bolehlah pm saya sebab byk benda nak tulis tapi tak tertulis.

TESTIMONI 7

Menghilang jerawat & mencantikkan kulit

quote="r-weenz"]

ibuhazique wrote:
kak ..ma'jun ni panas so muka nnti naik jerawat ke dak...riso gaks kan kalo tang dalam ok tp muka naik jerawat lak..hehehe pudarlah penampilan nanti terutama nak dekat raya ni...
muka sya lak sensitif sikit..tp takder jerawat so takut kalo makan nanti jerawat timbul...sila jelaskan ye akak mekasih bebanyak...

nak mencelah tang jerawat nih......
agak2nya sbb makan MAKJUN ni kot kulit i makin jelita....
wajah makin licin.... kuang, kuang, kuang, perasan!!!!

eh, tp mmg rasa perubahan... sblm2 ni kerap gak jerawat ni naik.. dah macam2 produk kecantikan sy pakai. tah apa2 dah tepek kat muka nih.... sekali naik melata... kembo siam pun ada... lepas bersalin makan jamu bersalin kampung punya... pastu makan MAKJUN ni smpi skrg.... tp dok ler kata jerawat tu tak tumbuh langsung... adalah juga... tp x le smpi mencacatkan muka pun... secoit jer... biasalah kalau nk period tuh....

kalau betullah sbb Makjun
nih mmg TQ beri2much

Testimoni 8;
kawal selera makan,bertenga,merawat keputihan

"Maajun ni memang beesssttt!
Selain dr kita gunakan utk family planing, masalah org pompuan pun bleh settle gak. Sya bru guna 1 bulan tp dah nmpk kesannya.

Nafsu nk makan tu mmg bleh control, mungkin bru mkn so x rasa kurang weight tp banding masa nk amik mercilon, nordett , asyik nk mkn je. Sedar2 bdn kembang.

Lps 2 minggu lbh mkn terkezut gak apasal period dtg lg, tp pas dgr penjelasan Akak , maybe hormon x stabil. Tp yg membuat kan saya teruskan mkn maajun ni coz....hubby puas hati....

Baby saya nk masuk 6 bulan, biasanya baby umur gini, mlm2 mmg kena berjaga, tp pas mkn maajun ni rasa x la penat @mengantuk sgt esoknya.

Yg paling suka, masalah keputihan langsung xde, memang bersih!

So memang berbaloi, murah pun murah!"

[ Last edited byYellowRose at 23-1-2008 03:45 PM ]
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11
View full version: MAAJUN ANGGUN BISTARI~