reenz013 Publish time 31-1-2008 02:46 PM

bahaya tol kopi2 sekarangni

Nazrulism Publish time 31-1-2008 11:18 PM

Jangan runsing pasal Brand kopi ni.. Bahagian Farmasi KKM dah rampas poduk tu.

mata_bulat Publish time 1-2-2008 01:16 AM

kopi apa tah suami teman ada cerita hari tu, memang ada org problem minum kopi ni tak tahu kut kopi yang sama.. sampai masuk hopital

zie67 Publish time 2-2-2008 02:56 PM

kalau ada sesape yang tau brand apa tu..cakaplah..sekurang-kurangnya dah nolong orag lain yg tak tau..karang ada pulak yang maut minum kopi tu..

acit_hensem Publish time 2-2-2008 03:03 PM

Originally posted by zie67 at 2-2-2008 02:56 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kalau ada sesape yang tau brand apa tu..cakaplah..sekurang-kurangnya dah nolong orag lain yg tak tau..karang ada pulak yang maut minum kopi tu..

Dan juga harap disiarkan sapa2 yang berkenaan, si pengurus ke, pencipta ramuan kopi tu ke disiarkanlah nama dan alamatnya supaya sennag aku nak jumpa & merodok perutnya dengan parang dan sumbat dgn kopi yg dia buat tu...:@:@:@ Spesies manusia yang xguna yg suka menipu sesama manusia nih :@:@:@:tembak:

amazed Publish time 6-4-2008 06:20 AM

Kopi dapat pelihara fungsi otak
http://www.kosmo.com.my/kosmo/pix/2008/0406/Kosmo/Dunia/du_05.1.jpg
MINUMAN kopi lazimnya menjadi menu utama sarapan pagi.

WASHINGTON DC - Tabiat gemar meminum kopi mampu mengurangkan risiko mudah lupa atau nyanyuk kerana kajian terbaru mendapati ia dapat menghalang kolestrol perosak daripada memberi implikasi buruk kepada tubuh badan manusia.

Penemuan menarik oleh sekumpulan pakar dari Universiti Utara Dakota yang dimuatkan dalam jurnal Neuroinflammation mendedahkan, minuman popular itu juga mempunyai kaitan dalam mengurangkan risiko penyakit Alzheimer.

Ketua pengkaji, Dr. Jonathan Geiger berkata, terdapat perbezaan ketara antara arnab makmal yang diberi diet makanan dengan arnab yang diberi makan kafein dan bukti tersebut jelas menunjukkan kebaikan khasiat kopi.

Penghalang darah otak melindungi sistem saraf daripada bahan kimia berpotensi di sekitar salur darah. Kafein memecahkan kolestrol pada bahagian darah otak menghalangnya bocor akibat saluran darah mampat.

Jelasnya lagi kajian dilakukan dengan nisbah sehari secawan kopi kepada arnab. Selepas 12 minggu tahap kolestrol arnab yang diberi kafein lebih baik berbanding tidak diberi kafein. - Agensi

sesapa ada masalah otak tak berapa nak berfungsi.. minum2 lah kopi ek..aku suka cawan kopi jenis lama tu.. kalu minum kat kopitiam.. best tul..:Dapa lagi kalu dapat cecah dgn beskot cekelat.. giler beb! ;P

hypnose_s Publish time 6-4-2008 05:05 PM

coffee sgt best....tp aku boleh minum black coffee jela sbb aku xminum susu....
rugi kan xdpt ice blended starbuck...:L

mydnavechee Publish time 8-4-2008 11:59 PM

hahahaha try la m rajoli

la yg lasindah cafe tue kuatla plok?
http://i286.photobucket.com/albums/ll93/mydnavchee/pet%20dnavechee/lasindah2.gif
nak tau lebih lanjut PM ajela aku

awejeha Publish time 9-4-2008 05:04 PM

Originally posted by amazed at 6-4-2008 06:20 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Kopi dapat pelihara fungsi otak
http://www.kosmo.com.my/kosmo/pix/2008/0406/Kosmo/Dunia/du_05.1.jpg
MINUMAN kopi lazimnya menjadi menu utama sarapan pagi.

WASHINGTON DC - Tabiat gemar memin ...
apa kah nescafe jugak berkhasiat seperti yg dinyatakan diatas?????

beta_carotene Publish time 29-5-2008 06:24 PM

Keburukan Minum Kopi??

Salam...
Aku nk tnye apa long-term side effects kalo kita selalu sgt minum kopi...:o:o
Macam aku sbg student, kopi nih ubat terbaek utk hilangkan ngantuk, kalo nk stay up wat assignment ke hape ke... :loveliness:
Tapi aku takut kalo selalu sgt minum kopi nih, akan effects sistem badan aku in the long run :(

So, sesape yg tau?? n kalo boleh, sesape yg tau recommendable amount of coffee kita boleh minum dalam sehari utk elakkan penyakit2 yg xdiingini..

ps: aku selalu minum kopi dlm mug besar, kopi dua sudu, gula sesudu besar.. :lol::lol::lol:

saatcham Publish time 29-5-2008 06:35 PM

nak tau?

masuk yahoo answer
kemudian buat soalan keburukan minum kopi,lebih baik dlm bahasa inggeris.
nanti ramai seantero dunia akan menjawab persoalan anda...
i lov yahoo answer!

voizze Publish time 29-5-2008 07:23 PM

nanti gigi kuning oooo, lps tu mmg akan addict ler, cam aku dah terbiaser kalu pagi tak dpt secawan, kul sepuluh ke sebelas tu mmg lara ler :lol::lol::lol:

True-X Publish time 29-5-2008 07:37 PM

mende ni psiko je...

aku tak minum kopi lansung... zaman study still leh stay up more than 24 hrs nak siapakan thesis..

azz_azza Publish time 29-5-2008 07:44 PM

Reply #1 beta_carotene's post

side efek nye banyak, tp me very addikted to kopi nih...

ekekke...

ade kaffein kan, leh sebabkan tidak subur, thenbenda tu kan manis, byk gula, sbb perlukan gula nk bg dr tawar jd manis...

bahaya...

then kt milo teh cekelat pon ade kaffein ni, tp x byk la...

then kalau dah addicted then stop akan terjadi caffein withdrawal mula la badan tu jd x sedap je rasa...

asik nk minum je...

air elok ni air masak je...

tp me minum gk;P

hypnose_s Publish time 29-5-2008 07:55 PM

Reply #1 beta_carotene's post

dependence...tolerance...withdrawal...

cloud279 Publish time 29-5-2008 08:09 PM

kalau kopi tongkat ali xpe ke???
kopi la sedap....
kalo xnk tdo mlm.....

beta_carotene Publish time 29-5-2008 08:57 PM

Reply #3 voizze's post

aku xde la sampai addicted... just minum bila nak stay-up dgn masa sblm exam jerr.. :L :L
sbb aku slalunye time exam tu lah ngantuk, sbb malam sblm nye stay-up :loveliness: :loveliness:

tang gigi kuning tuh mungkin betul kut, sejak aku minum kopi gigi xputih cam dulu..

(walaupun aku gosok gigi) ;P ;P ;P

beta_carotene Publish time 29-5-2008 08:58 PM

Reply #4 True-X's post

salute dgn true-x.. tp org kata kalau kita aktif, xminum kopi pun kita xcepat rasa ngantuk..
true-x nih aktif sukan kerr :o :o

beta_carotene Publish time 29-5-2008 09:02 PM

Reply #5 azz_azza's post

kafein = xsuburr?? :'( :'( :'(takutnyer...
kalo minum milo/ hot cekelat rasa lg ngantuk ada laa.. :mad: :mad:

tp biasanya kan bila efek kafein dah abes, aku akan rasa ngantuk yg amat sgt... :L :L
tuh tanda addicted kerr...

satu lagi... lepas minum kopi kan, selalunya urine aku akan jd banyak dan clear (jernih).. apa tandanya tuh..

beta_carotene Publish time 29-5-2008 09:02 PM

Reply #6 hypnose_s's post

nih 3 steps ape nih?? care to explain?? :o :o
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11
View full version: Coffee/Nescafe : Kesan2nya