Pandora Publish time 3-6-2008 12:40 PM

fresh brew coffee ok skit caffein je kot tp kopi local ni macm2 ada marjerin, kacang kuda, gula, habuk kayu papan tempurung semua msk...pakcik aku ada kilang kopi... isk isk

Pandora Publish time 3-6-2008 12:41 PM

uiks double plak
sori

azz_azza Publish time 3-6-2008 04:50 PM

Reply #32 Pandora's post

lom tambah lipas n tikus berenang2...:lol:

erk, main2 je...kalau ade btul xtau la;P

ammar_7e Publish time 3-6-2008 05:01 PM

kalau minum coffe time pgnant anak boleh jadi gelap..
betol ni tau..:lol: :lol:

Pandora Publish time 4-6-2008 09:19 AM

actually minum teh pun sama gak buruknya
lebih2 teh tarik kedai mamak, tak semua tp kebanyakkan....
teh tu rasa teh - perisa teh, warna teh - pewarna tiruan teh
serbuk teh - habuk papan and kayu yg diblend halus
maknanya - semuanya adalah tiruan and disahkan punca kpd kanser and byk penyakit lain
info: dr pegawai kesihatan

Pandora Publish time 4-6-2008 09:20 AM

oooye brand teh tersebut info ni 4 thn lps lerrrr skg tatau
brand teh wangi cap masjid
byk kedai makan guna brand ni
so sesapa rajin bleh ler tulun update info ni....

kogepang Publish time 4-6-2008 03:10 PM

Reply #24 honeybee1802's post

sejibik cam i, so i pun dah lama gile tak minum kopi sbb ngeri bila jd camtu.

fallin Publish time 4-6-2008 09:28 PM

aku penah baca pasal food PH.
tubuh badan kite sepatutnye sedikit beralkali (PH 7.35-7.45)but caffeine in kopi, chocolate n teh is very high in acid. acidic body banyak kesan buruk. antaranya decrease body's ability to absorb mineral and nutrients yang masuk dlm badan, decrease ability to repair damaged cells, membiakkan sel2 tumor, menjdkan tubuh letih dan mudah sakit, tmbh toxin n macam2 lagi la.
kopi mmg very acidic, ph 5.5. so takleh amik slalu la..

chique Publish time 15-6-2008 01:53 AM

Reply #39 fallin's post

ye, betul. keburukan minum kopi - meninggikan tahap asid bendalir badan, ketagihan terhadap kafein, menguningkan gigi dan menyebabkan water retention. kalau masa pms, mungkin ada eye bags atau pun bola mata sakit.

sicomel Publish time 15-6-2008 03:13 PM

Originally posted by azz_azza at 29-5-2008 10:12 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
aah,,,

efek diiretik...

hurm, mmg akan banyak air kencing kuar...

kalau kencing pon bau kan kaffein tu...

efek ngantuk tu sbb ada susu banyak, tu ngantuk...

i da x efek da ka ...

ada sorg penjual kopi ada ckp kt aku, klu minum kopi then air kencing ada bau kopi tu tandanya kopi tu bkn guna serbuk kopi yg ori ataupun guna sikit je tp sebaliknya guna perasa kopi je. kebykan kopi dan cappucino kt supermarket termasuk la poweroot ka, apa2 ka lps minum air kencing kuat bau kopi. tp bila minum kopi keluaran bumiputera islam, takde pun mcm tu, ok je takde bau. :loveliness:

isteri_ayil Publish time 19-6-2008 12:59 PM

Reply #24 honeybee1802's post

apa yg honeybee alami, sama lah dengan saya... infact, kalau tengah tido lena waktu malam atau pun siang, jgn lah ada orang kacau atau terkejut (bunyi hp especially)... masa bukak mata tu, saya rasa macam jantung saya bisa bagai di ramas2, debarannya laju sangat... doktor pun penah ckap, kafein yg menyebabkan kita jd mcm tu....
saya ni pun memang fanatik kopi.. terutama nescafe.... sebab dah diajar minum sejak dari sekolah rendah (bawak bekal lagi waktu tu).. sampailah dewasa, tabiat minum kopi ni tak boleh nak dihindari.... walaupun orang cakap, nescafe penyebab migraine, saya tetap bedal walaupun tgh migraine waktu tu....ntahlah.. mungkin sebab saya berpegang pada ckp2 orang iaitu, kalau migraine nak serang, tak minum nescafe pun dia serang jugak... itu citer nescafe, kalau kopi yg hitam pekat tu pulak, kekerapan meminumnya, alamatnya sembelit lah berminggu2...;P ;P
ni pun skrg, nak kurangkan pengambilan nescafe, hanya minum di luar saja... kat rumah dah stop beli nescafe....

tokeycarwash Publish time 20-6-2008 04:23 PM

aku pulak tak lut dengan kopi. Minum la 4,5 teko pun still mengantuk. Apa masalah aku ni?

dynaz_zhalia Publish time 20-6-2008 11:17 PM

betul ke nih??
nescafe pun x ok ke?:(

dafiza Publish time 21-6-2008 04:45 AM

Kopi ader baiknyer jugak tau.
Kesian kopi.....

azz_azza Publish time 21-6-2008 10:13 AM

Reply #41 sicomel's post

owh ye ke...

xtau pulak...

hehe...

vivi99 Publish time 21-6-2008 01:27 PM

nk tau bnyk psl caffein tgk nie

http://en.wikipedia.org/wiki/Caffeine
:D

put3ledang Publish time 21-6-2008 05:05 PM

caffein oh caffein

aku start addict masa matriks dulu. Nak bersengkang mata la katakan. Membe aku yang ajar. Minum nescafe 3 in 1. Masa tu pack lama lagi kaler coklat gelap tu ler. 2 packet in 1 mug. Memang aku tak tdo la sapai kul 5. Itu pun aku paksa lelapkan mata yang tak lena bagi rehat. Pukul 6 aku bgn. MInum lagi satu mug. terus gagah sapai ke petang. Tapi.......tiap2 petang aku tak leh kontrol mata aku.Especially masa amali..membe buat la ketuk cubit cemane pun aku dah ngantuk sgt.

Masa kat u aku bleh kontrol ckit. Cuma setiap pg aku mulakan dengn nescafe gak...kire tahan pagi sampai petang. Malam aku boleh tdor nyenyak mcmbiasa.
kalo ade exam...aku tdo petang and malam aku minum nescafe...bleh tahan sapai pagi...tapi............bila cuti semester aku balik cuti kat umah...saje tak nak minum...aku memang mcm tak betul asik ngantuk je...tak bersemangat langsung. Asal landing kpala kat mane2 lelapla aku.

Sekarang aku dah keje..so, aku kontrol la ckit..tak perlu macam dulu2.Lagi pun dah tak perlu berjaga malam. Tapi yang penting breakfast pagi aku air nescafe baru la cergas!

katak hijau Publish time 21-6-2008 05:46 PM

aku xleh minum nescafe... nanti gastrik dtg balik..:(

azz_azza Publish time 21-6-2008 06:26 PM

neskape, kopi, teh, milo, cekelat... sume ade caffein...

beza diantara tu adalah kuantiti yg ade kt dalam...

serverdown Publish time 14-10-2008 01:57 PM

kopi ni best pe... dlm pantang.. bidan urut tu siap soh minum kopi lagi lepas urut.. kasi panas badan kata nya..
kalau bab kesuburan tu tak tau lak aku.. tu semua kuasa tuhan kot.. aku ni memang suker sgt kopi.... setakat ni subur je...;P ;P ;P
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11
View full version: Coffee/Nescafe : Kesan2nya