a_dira Publish time 8-3-2009 11:23 AM

Balas #19 ctangel\ catat

mkn jamu produk nona roguy...

yang lawas angin tu...rasanya botol nya kaler hijau....memang buang angin...ringan je bdn pas tu...

sapa yg thn boleh la try...takut yg tak thn leh tercirit skali:lol: :lol: ...nk mkn pun waktu mlm...kesannya lepas 4-6 jam...

sayapghaib Publish time 8-3-2009 04:18 PM

pucuk kunyit makan buat ulam

adik77 Publish time 9-3-2009 12:49 PM

makan pil garlic untuk buang angin....

idajoe Publish time 9-3-2009 03:27 PM

aku selalu sapu minyak panas kat perut..........keluar jg angin

emy_eternity07 Publish time 15-3-2009 12:02 AM

ni ikut pengalaman saya ye..
saya ni seorang yang sangat kuat berangin sampai selalu jadi ejekan anak sedara dan rakan2
kdg2 malu juga asyik berbunyi..tambah pula kerja saya ni selalu berjumpa orang ramai.
kalau tak salah saya, penyakit angin ni ada 2 - satu yang cuma kuar angin dan kedua, yang kuar angin n sakit sekali.
saya jenis kedua yang ada kalanya terpaksa jumpa doktor (ada kalanya terus ke emergency ppum) untuk injection. lebih teruk lagi, ia akan berlanjutan sehingga 2 minggu. memang berhabis. yalah, kos jumpa doktor, pastu ke spa lagi..nak berurut dll. tapi kdg2 sakit ati juga bila jumpa doktor, ubat yang sama diberikan tapi tak berkesan juga.
sampai la satu ketika tu, saya berjumpa dengan satu dr. dia jelaskan bahawa penyakit2 yang hinggap di badan kita ni disebabkan emosi n sikap kita..bila kita positif, stabil dan selalu cakap 'saya sihat' atau 'saya kuat', insyaallah sakit tu akan hilang.
ketika saya bertemu dr ni, saya sdg mengalami angin yang sangat kuat. berbual dengannya memberi satu kekuatan dan tanpa saya sedari, saya sihat dan angin terus hilang. elok itu, delete perkara negatif yang ada dalam minda agar tubuh kita sihat.
semenjak hari tu, alhamdulillah, masalah angin saya semakin baik. tak ada lagi bunyi urrrkkkk. :p saya juga amalkan spirulina kerana makanan tambahan ini memperbaiki aliran darah dan oksigen kita.

neomorpheus Publish time 15-3-2009 10:14 PM

Originally posted by emy_eternity07 at 15-3-2009 00:02 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
ni ikut pengalaman saya ye..
saya ni seorang yang sangat kuat berangin sampai selalu jadi ejekan anak sedara dan rakan2
kdg2 malu juga asyik berbunyi..tambah pula kerja saya ni selalu berjumpa...

Yup betul positive attitude pun contribute to our health. Spirulina pun helps dlm masalah angin. U makan spirulina ape?

emy_eternity07 Publish time 16-3-2009 10:29 AM

saya sebut spirullina ke??? eheheh..silap. sebenarnya klorofil.

raze86 Publish time 16-3-2009 11:39 AM

Originally posted by darly at 6-3-2009 22:55 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
sya makan jamu yg dibuat oleh mak saudara....
die buat 2 jenis jamu...jamu angin dan jamu rapat..
mak saudara sya tukang urut org bersalin...
mula2 dulu mmg byk angin keluar...sendawa dan tutt ...

nk tanya jamu brand ape tu
n kt mane bolh dptkn...

azzida Publish time 26-3-2009 06:14 PM

jgn biarkan perut kosong ...

makan sikit2 tapi kerap

elakkan makanan mcm ubi keledek, keladi, kayu. nangka pun angin jugak tu

darly Publish time 27-3-2009 05:09 PM

Balas #30 raze86\ catat

actually dier takde brand.....jenis capsule...mak saudara saya namakan dia kapsul Maryam (seribu satu guna).....tp bukan yg Emo punya tau....I dh confirm ngan Emo lain org.....kebetulan nama jer sama....
Actually I memang ade stock.....selalunya untuk makan sendiri atau geng2 yg order...tp I bukan stokis tau. Bila org nak jer.....baru I order ngan mak saudara....

cubby_qt Publish time 28-3-2009 07:12 AM

qt pun selalu angin, terutama bahagian kaki... jadi sedap bila qt cucuk ngan benda tirus yang tumpul....

qt bila angin, suka minum teh halia atau air gas atau sapu krim pati halia... memang berkesan, tapi sekejap tu jer la.....

cubby_qt Publish time 28-3-2009 07:14 AM

Originally posted by sayapghaib at 8-3-2009 16:18 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
pucuk kunyit makan buat ulam

bunga kunyit dan kunyit muda pun mmg sedap dimakan sbg ulam.... pucuk dia lg la sedap... tapi, jgn amalkan, org kata boleh sebabkan darah membeku ngan cepat.... bahaya gak kan....

Uranus Publish time 28-3-2009 11:14 AM

kalau seseorang tu susah nk buang air besar akan berlaku tanda perut kembung,pening kepala muka sembab dan lain lain...
elok ambik pelawas,buat detox cuci perut,usus...

kalau ikutkan dgn cara kita makan setiap hari perlu buang air besar...
saya ada baca buku kesihatan...
warna najis menunjukkan tahap keadaan kesihatan kita,antaranya
najis warna hitam - masalah penghadaman
warna kopi - banyak makan yg berlemak
warna cokelat - kurang zat fibre
warna kuning - ni yg baik iaitu sistem penghadaman lancar,makanan seimbang

sedikit info dr saya...thanks

ungu_violet191 Publish time 28-3-2009 11:25 AM

kalau bnyk angin elok amik habbatus sauda',confirm lepas tu bnyk angin kluar

danna09 Publish time 16-5-2009 03:49 AM

sy punyer cara kalo bdn byk angin, sy bersenam. esp masa perut kembung. lps 2 baring n gosok perut ngn minyak hangat mcm minyak mestika ataupun krim pati halia. sy nie pun jenis yg "berangin" gak sbb sy jenis yg x mkn nasi n jrg2 mkn.

cikelit Publish time 26-5-2009 11:50 AM

TRY CARI 'DAUN WELLKUMIS'....ADA JUAL KAT FARMASI..SURE BEKESAN...DAH LAMA SY MINUM NI..
HARGA RM10 JE....

[ Last edited bycikelit at 26-5-2009 11:53 ]

MeeSai Publish time 26-5-2009 02:42 PM

Originally posted by cubby_qt at 28-3-2009 07:12 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
qt pun selalu angin, terutama bahagian kaki... jadi sedap bila qt cucuk ngan benda tirus yang tumpul....

qt bila angin, suka minum teh halia atau air gas atau sapu krim pati halia... memang berkesan, tapi sekejap tu jer la.....
...

teh .. angin..
air bergas lagi byk angin....:laugh3:

Tazmania_Lover Publish time 3-6-2009 07:53 PM

Angin...

Nak mintak pertolongan anda semua, rawatan terbaik untuk membuang angin di dalam badan.. minum air/makan halia sudah, berbekam sudah, berurut sudah...apa yglagik yer? ayah saya mengalami masalah angin dlm badan yg maha dahsyat la sampai hospital and klinik pun dh x bleh wat apa...

sosimple Publish time 3-6-2009 08:08 PM

Balas #1 Tazmania_Lover\ catat

urat senang masuk angin ke

kene pki stokin slalu hu3

Tazmania_Lover Publish time 3-6-2009 08:23 PM

dia x suka pakai stokin...rimas katanya,,,
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: [MERGED] Angin dalam Badan