morango Publish time 29-2-2008 03:04 PM

kesian kalau tgk baby sembelit... mor selalu risau psl ni....

MamaDanish Publish time 3-4-2008 10:45 AM

Danis Pon same berek sampai luka sian tengok

hemo-hemo Publish time 4-4-2008 10:57 AM

anak hemo pun samer.
makan buah semua tak jalan sekarang umur dia 11 bulan pening kepala sedih sampai mengeletar lutut dan kaki nak membuang bawak klinik pun dah

dafina Publish time 4-4-2008 02:52 PM

baru2 nie tukar susu dr Dutch Lady 123 ke Anmum Essential...alhadulillah, ok lak tgk...tetiap hari dia berak n x la keras...paling lama pun sehari jer x berak, sok nyer bila berak ok jer x ler mcm sebelum nie smp nangis2....

hemo-hemo Publish time 4-4-2008 02:59 PM

ANMUM ESSENTIAL HONEY tu panas tak kat baby?sebab baby hemo ader ruam ...

nagaijau Publish time 15-5-2008 03:49 PM

Reply #24 dafina's post

naga masa anak minum dutch lady mmg sokmo berak keras....
sampe berdarah la....
sian tgk...
bila tukar sustagen ok dah....

pu3_krizalid Publish time 19-3-2009 02:32 PM

Balas #26 nagaijau\ catat

sorry la kalo up kan tred dah lapuk ni..

my son umo 1 thn 9 bln...dah 3 kali tuko susu..masa minum dugro ok je najis dia...tetiba dia kena cirit birit pas baik terus kena sembelit..:o ..so assume susu tak ngam...tukar nespray..masalah sama gak..last skali tuko sustagen...still sama gak...

dh bwk p klinik..doktor kata pemakanan...so hari2 bekalkan bbaysitter sayo bayam n carrot...sokmo bg vitagen @nutrigen..air kosong pun bg gak...

sakng betul2 dah abis iktiar...:mad:

syameen Publish time 31-3-2009 04:19 PM

Memang kesian kat budak kalu sembelit nie.

Anakku umur 6 thn pun kena sembelit sampai nangis nangis gi sekolah sakit bun..t lepas beeyak.

Sebab ape ek. Anakku tu x minum susu dah. Nak buat cam ne ek????

alissa_sofea Publish time 10-4-2009 09:08 AM

syameen, try bg dia jus oren setiap pagi...sebab anak baru 6 thn, bg setengah gelas dah ler...sebab ada kawan cakap oren boleh melawaskan sembelit...bb saya sembelit gak waktu di awal kelahiran...saya tukar susu...masa baru lahir saya bg anmum....skg saya guna dumex dulac..ok sampai skg, tak sembelit lagi...Kira mak saya yg syorkan supaya bg dumex ni...susu turun temurun katakan...hehehehe;P ;P ;P :lol: :lol: :lol:

ummiammar Publish time 30-4-2009 10:53 AM

try bg jus prune sunsweet..dia dlm botol plastik warna hitam..no added sugar so budak kecik leh minum..tp jgn buat pekat2..buat cair aje..ammar minum jus prune since 8 month bila dh 2 hari tak okk okk:loveliness:

madura Publish time 9-8-2009 03:25 PM

my baby baru 50 hari..now dh 9 hari sembelit..3x bagi ubat cucuk bontot setiap 3 hari..sian dia..siang xbleh tdo..nak kene peluk n dodoi je..ingatkan sebab nak buaian ke or nak dodoi..rupenye perut dia xsedap..walhal saya bagi susu badan je..tapi saya sendiri pon sembelit..now saya try makan ubat sembelit..n tgk anak cmne..sian la tgk dia xsenang ati asyik sembelit je..

roadwindy Publish time 20-8-2009 04:04 PM

Salam

Anak saya 2 thn 2 bln selalu juga kena sembelit. Masa nak membuang tu mmg menangis dan menonggeng2. Saya berjumpa dgn pakar kanak2 dan doc tu cadangkan supayamemberikan probiotik kpd anak saya. Alhamdulillah, tgk masalah sembelit tu semakin berkurangan.

Byk brand utk probiotik, dan pelbagai bentuk. Ada dlm bentuk cecair (drops), serbuk (kapsul, peket)kalau ibu masih menyusukan anak, lebih elok kalau ibuyg mengambil probiotik.

izati_abc Publish time 24-8-2009 09:00 AM

anak aku slalu gak sembelit tp xdela sampai pnh kene pam or mkn ape2 ubat utk atasi tu...sbb dia sembelit biasa plg lama 2 hari then ok.....wpon idea org lain kat sini mostly suh cairkan susu...tp petua mak aku lain lak...kitaorg pekatkan susu...maknanye kalo dos biasa 5 scoop utk 5 ml air....aku tambah lg satu scoop utk 5 ml air tu.....mmg family kitaorg amalkan ni...dulu ade percanggahan pendapat ngn org lain n nurse klinik....tp aku try tanye doc family aku pon...dia setuju ngn mak aku....dia ckp kalo krgkan susu blh krgkan zat....kalo cirit birit lak dia ckp jgn krgkan air plk sbb blh buat baby lg dehydrate.....

slalunye bende ni mmg jd kat anak aku....kalo aku tgk dia mcm sembelit je aku pekatkan susu....terus ok lps tu....pisang lg satu...sebenarnye kalo tanye paed or baca mags ke ape.....pisang bkn blh melawaskan....tp blh jd makin sembelit....so doc kata better bg buah lain mcm betik or oren.....

katak hijau Publish time 8-9-2009 12:23 AM

ada org cakap bagi gripewater... tak pun bagi minum air glukos..

juneazry Publish time 8-9-2009 10:29 AM

bb sy pun br 3ari bermasalah sembelit..
dh bape arini teran2 xnak berak..berak pun sikit..keras..
smlm bwk g klinik doc ckp jgn risau..dia ubat cair tuk lembutkan najis..
(tah ape nama..lupa lak!)
dia ade cakap..perut bb kembung..so mknan yg berangin jgn mkn..cam kentang..
biasa wat bubur ade gak bubuh kentang..dia suruh tukar epal..bagus fiber..
kl masih sama lagi,pas seminggu..baru tuka susu..
bb sy br tuka susu S26 gold - step-2..doc ade suggest tuka efalac..
ade sape2 kat sini guna susu efalac..mahal x?ok ke?:(

aieza79 Publish time 8-2-2010 03:28 PM

up kan blk topik nih..

hana dh 3 bulan sembelit.. tp on off la.. cuma lately nih.. adela dlm 1bln nih.. susah tul dia nk buang air besar... camana ye.. dah bg prune juice.. hari2 mkn ubat lawas najis 3x sehari 3.5ml.. peel fresh dh bg.. blend sendiri pun bagi.. tak jalan gak.. masuk hari ni dah 3hari tak berak.. last dia berak hari jumaat.. tu pun selepas di pam..

juneazry Publish time 10-2-2010 03:19 PM

36# aieza79

bape umo ank u?
masa ank sy umo 7bln asyik sembelit je..
dh tuka susu S26, Dumex, Nan & Mamil Gold pun sama gak..
smp kena bwk klinik kena pam..
pastu sy tukar susu Novalac..baru ok..
kadang2 kl dia xberak pun 2ari aje..tp xde la meneran..ok je..
sy bg ank sy minum air masak byk, wat bubur nasi epal@pisang..mkn buah byk..
skrg ank sy dh 1thn masih lagi minum Novalac..xberani nk tuka susu lain..

aieza79 Publish time 12-2-2010 10:40 PM

36# aieza79

bape umo ank u?
masa ank sy umo 7bln asyik sembelit je..
dh tuka susu S26, Dumex, Nan & Mamil Gold pun sama gak..
smp kena bwk klinik kena pam..
pastu sy tukar susu Novalac..baru...
juneazry Post at 10-2-2010 15:19 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

salam june.. anak aieza dah 1 thn 9 bln.. sebelum ni minum susu enfapro a+.. bila dah masuk 1thn 6bln try la tuko susu to enfagrow a+.. start dr situ dia susah berak tp on off means jmpe doc je dh ok n doc suh return balik ke susu enfapro a+ utk bbrp bln.. bln lepas kitorg travel ke JB.. tido 2mlm.. start dr situ smpai skang dia jd susah berak smpai sembelit.. jumpa doc dh byk kali.. ubat mkn dah bis.. kelmarin dh g jmpe doc.. esoknya berak.. tp takat tu je la.. masuk arini dh 2 hr xberak plak.. skang hana minum susu frisolac comfort.. susu khas utk bb2 yg sembelit.. tiap2 mlm mkn probiotik.. n ubat lawas najis.. skang aieza bg hana nasi siang je.. mlm bg nestum.. sgt kesiantgk dia kebulur nasi.. tp nk buat cemana xtaula.. doc suh bg 1 liter air n urut perut.. pun dh buat.. esok nk kena reeat jmpe doc.. kena masuk ubat insert gak la kut sok.. :(( anyone can give oppinion camana nk solve kn nih..??

bidanbersalin Publish time 17-2-2010 09:49 AM

Assalammualaikum.. saya ade terbaca satu blog yang padat ngan info kehamilan, bayi dan penyusuan.....cuba cari info dalam blog nie.....http://bidanbersalin.blogspot.com

alissa_sofea Publish time 20-5-2010 03:31 PM

ini rasanya bukan terbaca...tp blog bidan bersalin sendiri errr.....
Pages: 1 [2] 3 4 5
View full version: anak sembelit